2012 m. gruodžio 5 d., trečiadienis

24 valandos. Antras sezonas

Tai - bendra apžvalga, čia nėra atskleidžiamos svarbiausios antrojo "24 valandų" sezono detalės, todėl straipsnį skaityti saugu visiems

Antro sezono siužetas


Teroristai ruošiasi susprogdinti branduolinę bombą Los Andžele. Džekas yra atsiribojęs nuo agentų gyvenimo, tačiau yra pakviečiamas į pagalbą. Naujasis prezidentas Deividas Palmeris stengiasi susitvarkyti su savo pareigomis, tačiau jam trukdo savi žmonės. Vestuvėms besiruošianti šeima susiejama su šiais įvykiais.

Penki punktai

Baueris. Šis punktas turbūt bus įtrauktas visose apžvalgose, kadangi tik dėl Džeko šis serialas buvo toks žiūrimas. Šiame sezone Baueris pasirodo iš kitokios pusės. Agentas bando susidoroti su netektimi ir pradžioje atrodo visiškai netinkamas darbui. Be abejo, serialo laikas ribotas, tad per valandą jis vėl tampa geriausiu, kiečiausiu ir žiauriausiu spec. agentu. Vėl grįžta rūpinimasis dėl dukters, įstatymų laužymas tampa paprastesnis savo užnugaryje turint patį prezidentą. Be svarbesnių detalių atskleidimo daugiau sakyti nenoriu. Šiame sezone Džekas atskleidžiamas dar labiau, tačiau kartu paliekant ir nemažai neatsakytų klausimų.

Siužetas. Čia susipina visos logikos, įtampos ir kita. Šiame sezone turbūt aiškiausiai pasireiškia logikos trūkumas ir nepaaiškinami siužeto vingiai (netikėti, bet ir neįtikėtini). Istorija sukurta gera ir dėl savo kokybės besikartojanti tolimesniuose sezonuose - branduolinės atakos pavojus. Teroristai, savaime suprantama, arabai. Gana komiškai atrodo serialų kūrėjų bandymas neįvardinti jokios arabų valstybės, tačiau jiems ši užduotis pavyksta. Po pirmo sezono vietinio terorizmo buvo pereita prie daug stambesnio pavojaus ir tai scenaristams daugmaž pavyko. Kaip visada kiekviena serija palikdavo kabliuką, o po šio sezono "24 valandų" kryptis buvo aiški - kilti neužmiegant ant laurų.

Politika. Tai buvo bene svarbiausia pirmo sezono linija, tačiau ji buvo labiau minima, negu kas nors su ja daroma. Šiame sezone politika labai svariai prisidėjo ir prie siužeto, ir prie intrigos. Iš pirmo žvilgsnio viskas gan paprasta - prezidentas stengiasi visomis išgalėmis išgelbėti tėvynę ir padėti Baueriui. Kaip visada, atsiranda tokių, kuriems sprendimai nepatinka. Jau pirmame sezone mačiau, kad turbūt profesionaliausias iš visų aktorių šiame seriale yra prezidentą įkūnijantis Deividas Palmeris. Per TV3 rodytame seriale "Spec. būrys" jis irgi pasižymėjo tvirtumu ir solidumu, tad per daug toks pasirodymas nenustebino. Visos politinės intrigos, tebūnie ir nelabai realistiškos, perteiktos tikrai gerai. O ir apie JAV teisę sužinojau kiek daugiau.


Kim. Galbūt aš serialus žiūriu ne per seniausiai, o jei ir žiūriu, tai tik kiek geriau įvertintus, tačiau šiame sezone Džeko dukra Kim - vienas tų personažų, į kuriuos žiūrint galvoji - ką ji čia veikia? OK, pirmajame sezone dukrelei tikrai teko svarbus vaidmuo, vos ne pagrindinis. Šiame ji galėjo arba ilsėtis, arba būti įtraukta į pagrindinį siužetą. Vietoje to, ji dirbo pas išprotėjusį psichopatą ir bandė nuo jo pabėgti. Vėliau pateko į kito puspročio rankas. Beje, tarp šių įvykių buvo parodyta ir legendinė, į istoriją patekusi "24 valandų" scena - Kim, bėganti nuo pumos. Seriously, scenaristai turbūt negirdėjo posakio "jei neturi ką pasakyti - nesakyk".

Sugrįžimai (SPOILER). Po praėjusio sezono finalo tikrai tikėjausi, kad jo siurprizu tapusi veikėja tikrai sugrįš. Nenustebau tam pasitvirtinus. Nina praėjusiam sezone buvo viena realistiškiausių asmenybių, deja, tai sužinojom tik paskutinėmis serijomis. Vėl tapusi viena pagrindinių veikėjų ji kažkokiu būdu dingo (čia vėl pasireiškė logikos trūkumas), palikdama vietos spėliojimams ir ateities istorijoms. Kitoje linijoje grįžo jau buvusi prezidento žmona Šeri. Ji buvo pakviesta paties prezidento dėl turimų ryšių bei kritiško mąstymo. Šeri gana greitai sugebėjo tapti nemėgstamiausia serialo veikėja, bet, reikia pripažinti, ji bene vienintelė suprato tikrąją situaciją ir galvojo realistiškai, priešingai negu jos vyras. Šie du sugrįžimai tikrai pagyvino visą istoriją.

Vertinimas: 8/10
Siužeto ir istorijos prasme antras sezonas ryškiai skiriasi nuo pirmo, jų lygis panašus, o jei ne minčių šuoliai, vertinimas galėtų būti ir aukštesnis.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą