2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

24 valandos. Trečias sezonas

Tai - bendra apžvalga, čia nėra atskleidžiamos svarbiausios trečiojo "24 valandų" sezono detalės, todėl straipsnį skaityti saugu visiems

Trečio sezono siužetas

Džekas vėl dirba CTU ir, ilgą laiką praleidęs dirbdamas slapta su Meksikos narkobaronais, tapo priklausomas nuo heroino. Nusikaltėliai, su kuriais dirbo Baueris, planuoja įsigyti mirtiną virusą. CTU dirba ir Džeko dukra Kim, draugaujanti su jo partneriu Čeisu. Prezidentas Deividas Palmeris kovoja rinkimų kampanijoje ir yra šantažuojamas.

Penkiais žodžiais

Baueris. Po praėjusio sezono nebuvo nieko keisto, jog Džekas ir vėl darbuojasi CTU. Gana greitai sužinome, kad tarpsezoniu jis dirbo po priedanga pas stambius Meksikos narkotikų platintojus. Galbūt tuomet per daug neįsigilinau, bet taip ir nesupratau, kokia proga ši operacija vyko - meksikiečiai kaip ir nebuvo teroristai, o narkotikų ieškojimas nepanašus į CTU stilių. Anyway, priklausomybė nuo heroino ir tatuiruotė (Sutherlandas sutiko pasidaryti tikrą tatuiruotę, kad  kaskart nereikėtų jos paišyti iš naujo) Džekui primena apie nelabai linksmą laikotarpį. Nusikaltėliai kalėjime, bet Džekas juos kažkokiu būdu įtikina, kad jis vis dar su jais.

Kita istorija - dukters Kim laikymas CTU, prie savęs - Baueriui irgi nelabai atsiperka, kadangi ji greitai susimetė su jo partneriu Čeisu. Matėsi, kad žmogelis tikrai gerai pažįsta Džeką, tai koks sveiko proto žmogus norėtų turėti jį kaip uošvį? Meilė kaip meilė, bet paną įskaudini ir atsisveikini su gyvenimu...

Tempas. Tikrai prasčiausias šio sezono bruožas. Praeiti sezonai visuomet prasidėdavo įtampos ir dramos kupinomis serijomis. Šiame įžanginės serijos pasižymėjo dirbtiniu tempimu ir supažindimu su naujais bei pasikeitusiais veikėjais. Įprasto serialo sezonas taip ir prasidėtų, tačiau čia laikas labai svarbus ir kelios pirmosios valandos buvo iššvaistytos veltui. Susidarė vaizdas, kad scenaristai iki paskutinės minutės nesugalvojo normalesnės istorijos, tad teko eksperimentuoti sezono metu. Tenka pripažinti, eksperimentas ilgainiui pasiteisino.

Ginklas. Šia prasme sezonas geresnis už pirmus du. Virusas tikrai ir geriau, ir įdomiau už visokias bombas. Jį sustabdyti irgi sunkiau, todėl įtampos tai tik prideda. Iš pradžių keliavęs iš rankų į rankas (virusą sukūrė mūsų netolimi kaimynai ukrainiečiai), galiausiai jis atsiduria buvusio britų agento (pažįstančio Džeką) rankose. Iš visų teroristų, šis man atrodė pats įtikinamiausias ir rimčiausias. Žinoma, jo motyvas - žiauriai kenkianti JAV vyriausybė. Tad po šio sezono galima daryti išvadą, kad amerikiečiai sugadino gyvenimą visiems, o Baueris asmeniškai pažįsta kiekvieną teroristą. Prastai renkiesi draugus, Džekai, tikrai prastai.

Naujokai. Vienas labiausiai šį sezoną praskaidrinusių aspektų. Pirmasis pristatytas naujokas buvo CTU dirbantis Čeisas. Nuo pat pirmų minučių supratau, kad jeigu Kim dirba CTU, ji ten veikiausiai mezga romaną. Pirmųjų serijų lėtumas nuo šių dviejų veikėjų ir priklausė. Pridėkime ir tai, kad Čeisas - Džeko partneris, ir gausime dar vieną tėtuko paranojos kupiną sezoną.

Kitas labiau pasižymėjęs naujokas - prezidento Deivido Palmerio patarėju tapęs jo brolis Veinas. Kaip ir buvusi prezidento žmona, Veinas gyvena realiame pasaulyje ir sugeba ant žemės nuleisti savo broliuką. O siekiant perrinkimo, prezidentui tokių žmonių kaip tik ir reikia. Šiame sezone pirmą kartą pasirodžiusi Chloe tapo viena mėgstamiausių serialo veikėjų. Nors ir keistuolė, bene vienintelė čia atneša ir humoro krislelių.

Sugrįžimai (SPOILER). Kaip ir praeitame sezone, šis irgi pasižymėjo sugrįžimais. Netgi tais pačiais. Aišku, netikėčiausiu tapo dar vienas Ninos pasirodymas. Šį kartą ji buvo labiau pasiruošusi ir su tikslesne užduotimi. Prezidento ex Šeri sugrįžimas manęs tikrai niekuo nenustebino. Na, nebent Palmerio sprendimu eilinį kartą lipti į tą pačią balą. Smagiausia buvo suprasti, jog nei viena iš šių veikėjų nebegrįš - abiejų buvimas jau buvo nusibodęs, o dar vieno pasirodymo niekas nė nesugebėtų paaiškinti.

Vertinimas: 8/10
Gerai padarė tai, kame ankstesni sezonai nuliūdino (įdomesnė grėsmė), neišlaikė anksčiau būdingų teigiamų bruožų (tempas, įsivažiavimas).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą