2012 m. gruodžio 12 d., trečiadienis

Sezonui pasibaigus. Boardwalk Empire. Trečias sezonas

Pristatau ką tik pasibaigusio "Boardwalk Empire" sezono, patvirtinusio pagrindinį savo šūkį, apžvalgą.

Tai - bendra apžvalga, čia nėra atskleidžiamos svarbiausios trečiojo "Boardwalk Empire" sezono detalės, todėl straipsnį skaityti saugu visiems

Trečio sezono siužetas.

Nucky bando susitaikyti su praėjusio sezono pabaigos įvykiais. Gypas Rosetti nepatenkintas, kad Nucky neįtraukė jo į savo verslą, todėl pats pradeda biznį. Pagrindinių veikėjų santuoka pradeda byrėti. Van Aldenas Čikagoje bando sudurti galą su galu ir susipažįsta Al Capone. Ričardas rūpinasi Džimio sūnumi ir motina.

Penkiais žodžiais

Nucky. Dar kartą įrodė, kad yra vienas įdomiausių šiuo metu televizijoje gyvenančių veikėjų. Tiesa, šį sezoną jo vaidmuo buvo kiek keistokas. Sezono pradžia buvo įspūdinga - pagrindinis herojus vėl viršūnėje su pilnais pinigų maišais, turi kalnus aukso ir yra visų gerbiamas. Po truputį Nucky dominavimas blėso ir jis vienu momentu vėl pradėjo viską iš naujo. Sezono galas gana nuvylė - pagrindiniai herojai vėl laimėjo, Nucky vėl atsidūrė viršuje (su keliais nubrozdinimais) ir nepaliko jokios didesnės intrigos. Kuo viskas prasidėjo, tuo ir baigėsi, ir nors atrodo, jog nukeliautas nemenkas kelias, kažkokių didesnių permainų Nucky gyvenime nematyti. Steve Buscemi  kaip visada puikus ir privalo gauti pagrindinius vaidmenis už vaidybą - sakykit ką norit, bet nei Cranstonas, nei Lewisas jam neprilygsta.

Mėtymasis. Labiausiai užknisęs šiųmetinis serialo bruožas. Iki paskutinių keturių ar trijų serijų vyko pastovus tampymasis. Ir tai vyko ne vieno ar dviejų veikėjų gyvenime, mėtymasis pasireiškė kone pas kiekvieną. Myli, nemyli, draugas, nedraugas, bendradarbis ar konkurentas. Įprastai tokias situacijas vadintumėm intriga ar netikėtumu, bet šį kartą buvo kaip reikiant perspausta. Kaip jau keliuose serialuose esu matęs, atrodė, kad laikas dirbtinai tempiamas nežinant, ką pasakyti. Galbūt taip pasirodė tik man, bet šis aspektas man ne itin patiko.

Rosetti. Pagrindinis ir ryškiausias sezono naujokas. Serialui jau seniai reikėjo iš šalies atėjusio blogiuko, keliančio rimtą grėsmę. Rosetti - kaip tik toks. Nežinau, kokiu būdu Nucky atranda tokių priešų, bet yra kaip yra. Rosetti yra tikrasis gangsteris, matytas ir "Krikštatėvyje", ir kituose tokio pobūdžio filmuose. Iš išorės šis italas yra žiaurus, galintis pakenkti net artimiausiems ir galvojantis tik apie save. Su moterimis jo fantazijos irgi ne itin tradicinės, o šis serialas leidžia visus tokio pobūdžio įpročius atskleisti iki galo. Į žodžiais neapibūdinamą (ir vieną geriausių televizijoje) aktorių kolektyvą įsijungęs Bobby Cannavale sudėtingą vaidmenį pateikė tikrai gerai, bet žinant antro plano aktorių kokybę televizijoje, jis tikrai nėra paties aukščiausio lygio. 

Ričardas. Nuo pat savo atėjimo Ričardas tapo mano mėgstamiausiu veikėju. Nors ir turintis daug kesitų problemų ir nešnekus, jis yra tikrasis ir ištikimas draugas. Jo išvaizda ir seriale, ir prie TV ekranų daugelį atbaido (pažįstu jo bijančių žmonių), bet jo charakteris yra paprastas ir tikrai nebaisus. Šio sezono draugystė su Džimio sūnumi ir net užsimezgęs romanas su moterimi tai tik įrodo. Atmetus visus šiuos apsiseilėjimus į šalį, Ričardas savo pagrindinį darbą - šaudyk ir gaudyk - atlieka puikiai, o sezono finalas man tiesiog buvo seilių varvinimas. Pasirodo, kad žiaurumas ir meilumas - suderinamos savybės. Bent jau televizijoje.

Finalas. Prie HBO sezono finalų aš jau buvau įpratęs. Jie visada būdavo žiūrimi tarsi aukščiausios kokybės filmai, net ir "Boardwalk" pernai paskutiniojoje serijoje sukūrė tikrą šedevrą. Nors šiemet ilgą laiką buvo neaišku, ties kuo visa pagrindinė istorija sukoncentruota, paskutinėmis serijomis jau buvo pradėję aiškėti. Į finalą žengta taipogi su nemenka intriga ir dideliu potencialu gan rimtiems pokyčiams. Ką pamatėme buvo labai skysta lyginant su bendru serialo lygiu. Visi įvykiai buvo daugmaž nuspėjami, man viską kažkiek atpirko visos serijos metu vyravęs žiaurumas. Šioje serijoje viską galima buvo pakreipti daugeliu linkmių, tačiau buvo pasirinkta banaliausia.

Vertinimas: 8/10
Tikrai neprilygsta praėjusiam sezonui, ir nors daugelį bandžiau įtikinti, kad šis serialas nėra nuobodus, pamatę šį sezoną žmonės gali manim netikėti. Geriausiu atveju lygis - toks pat kaip ir pirmo sezono.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą