2012 m. gruodžio 7 d., penktadienis

Telemano savaitė #2


Homeland. 2 sezonas. 10 serija


Pirmadienį aprašiau pirmąjį "24 valandų" sezoną. Ten iškėliau tikrai opią serialo problemą - logikos trūkumą. "Homeland" šį sezoną vis dažniau lyginamas su "24 valandom" - kai nėra įtampos, ją reikia iš kažkur iškasti. Bet ši serija peržengė visas logikos ribas. Per velniai žino kokį atstumą atjungiamas širdies stimuliatorius? Teroristas, vaikščiojantis degalinėje? Na gerai, serialai tam ir skirti, kad parodytų nelabai įmanomus įvykius. Kaip ir praėjusią savaitę, noriu pasidžiaugti, kad sezono finalas nusimato tikrai geras. Pabaigai - 2 dalykai: 1) Lewisas už šią seriją gautų visus įmanomus "Emmy", "Auksinius gaublius" ir "Oskarus". 2) Užsikniskit su ta vaikų linija. Kiek galima?

Boardwalk Empire. 3 sezonas. 12 serija

Laukiau laukiau, kol šį sezoną prasidės veiksmas. Praėjusią savaitę jis prasidėjo. Su kaupu. Atrodė, kad jeigu priešpaskutinė serija buvo tokia gera, sezono finalas bus įspūdingas. Kaip jau supratote, teko kažkiek nusivilti. Aišku, visai blogai nebuvo, tačiau ne finalo lygio. Viską iš dalies atpirko HBO ir "Sopranų" lygio pjautynės ir žiaurumai, tuo tarpu siužetas tikrai buvo nuspėjamas. Sezono apžvalgą padarysiu kitą savaitę, ten gal išdėstysiu daugiau minčių. Tik noriu pasakyti, kad Ričardas ne veltui tapo mano mėgstamiausiu vėikėju nuo pat pasirodymo.

American Dad. 8 sezonas. 5 serija


Eilinė klasikinė serija, tik kitu kampu. Stenas mano, jog Snotas yra per prastas draugas jo sūnui ir bando jį perauklėti. Tuo pačiu paaiškėja, kad tėvukas vaikystėje net neturėjo draugų, tad nesunku atspėti kuo viskas baigiasi. "American Dad" man ypač patinka vienu aspektu - įsibėgėjus sentimentaliai scenai atrodo, jog ji tuoj ir baigsis. Ir tik bac - įmetamas juodo humoro krislelis. Už tai aš myliu MacFarleną, už tai aš myliu visą jo darbą. Kadangi "American Dad" apžvalgą darau pirmą kartą, įspėju apie dar vieną dalyką - manau, jog Rodžeris yra animacinių serialų šedevras ir šiuo klausimu aš ypač kategoriškas. Ši serija mano įsitikinimus tik dar kartą patvirtino.

Castle. 5 sezonas. 9 serija


Vieni apie artėjančias Kalėdas supranta iš "Maximos" papuošimų. Kiti - iš "Coca Cola" reklamų. Tuo tarpu aš šventinę dvasią pajaučiu prasidėjus Kalėdinėms serijoms. Toks buvo "Kastlas" šią savaitę. Tenka pripažinti, kad nors serialas ir turėtų būti pusiau detektyvas, bent jau aš į bylų tyrimą per daug dėmesio nekreipiu (šį kartą tai buvo iš dangaus nukritęs Kalėdų Senelis). Kastlas dar kartą patvirtino savo išprotėjimą dėl įvairių tradicijų, dėl Kalėdinių - ypač. Siužetas irgi buvo daugmaž nuspėjamas, tačiau tikrai linksmas (niekas ir negalvojo, kad Beket mėgsta Kalėdas). Tai vienas iš nedaugelio serialų, tiek pat paliečiantis ir pagrindinę savo tematiką, ir antraplanes scenas.

How I Met Your Mother. 8 sezonas. 9 serija


Jei senokai žiūrėjote ar vis dar ruošiatės žiūrėti HIMYM, rekomenduočiau šią seriją kaip tipinę šiam serialui. Aišku, spoilerių čia būtų nemažai, o lygis visgi neprilygsta pirmiesiems sezonams. Tačiau vistiek, smagu grįžti prie ištakų. Visi komponentai vietose - yra ir žvilgsnis į draugelių koledžo laikus, yra žvilgsnis į ateitį, klasikinės Barnio idėjos ir kažkiek rimtesnis postūmis bendrojoje linijoje. Jei ir toliau būtų laikomasi tokios taktikos, serialas galbūt ir nemerdėtų. Tiesa, ir nauji scenaristai bei šviežias kraujas nepakenktų.

Go On. 1 sezonas. 11 serija


Dar viena Kalėdinė serija, viena pirmųjų palietusi populiariausią metų pabaigos temą - pasaulio pabaigą. Na, visos 20 minučių tam nebuvo skirtos, bet mintis sukosi maždaug ten. Paprastai Kalėdiniai serialai būna linksmi ir skirti pakelti šventinę nuotaiką, nieko daugiau. Ši užduotis tikrai buvo įvykdyta. Šalia to prisidėjo ir ganėtinai rimtas siužeto vingis, nebūdingas tokio pobūdžio serijoms. "Go On", kaip ir "Boardwalk Empire" turi nemažą kiekį veikėjų. Tačiau šio serialo atveju tai yra didelis privalumas, kadangi jie visi yra skirtingi ir turi labai daug potencialo praskaidrinti kiekvieną seriją. Net ir juos visus įtraukiant į vieną sceną galima laukti sprogimo.

The Big Bang Theory. 6 sezonas. 10 serija


Idėja ir lygiu nelabai besiskirianti nuo praeitos savaitės serija. Howardas bando susidraugauti su kietuoju žmonos tėvuku - klasikinė istorija. Amy suserga ir Šeldonas bando ja netradiciškai rūpintis - istorija, įgyvendinama tik šiame seriale. Pastaroji sukūrė nerealiai juokingų situacijų, turbūt geriausių šiame sezone. Visgi linksmiausia scena man buvo Šeldono bandymas sudainuoti "Inspektoriaus Gadžeto" ir "Žmogaus voro" dainas - paprasta, bet tuo ir yra paremtas visas serialas. Aplamai serija gana aukšto lygio, sezono pradžios sindromas ir jiems po truputį praėjo.

Savaitės serialas - "Boardwalk Empire"

Savaitės scena - "Boardwalk Empire". Ričardo gangsteriavimas

Savaitės citata - HIMYM. Lilly: "You son of a me!"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą