2013 m. sausio 7 d., pirmadienis

24 valandos. Aštuntas sezonas

Tai - bendra apžvalga, čia nėra atskleidžiamos svarbiausios aštuntojo "24 valandų" sezono detalės, todėl straipsnį skaityti saugu visiems

Aštunto sezono siužetas


JTO būstinėje turi būti pasirašyta taikos sutartis tarp JAV ir Islamo respublikos prezidentų, tačiau pastarajam iškyla grėsmė. Paaiškėja, kad į sąmokslą įsivėlusi Rusijos mafija. Į pagalbą pasikviečiama buvusi FTB agentė Renė Volker ir buvęs JAV prezidentas Čarlzas Loganas. Ataką bando sustabdyti naujai atkurta CTU.

Aštunto sezono apžvalga

Visada sunku atsisveikinti su tais, kurių šlovingiausios akimirkos jau praeityje. Ir supranti, kad jie nusipelnė geresnio atsisveikinimo už tą, kurį gauna. Džekas Baueris per savo gyvenimą darė tokius dalykus, dėl kurių nusipelno įspūdingo savo epo užbaigimo. Vietoje to, šis sezonas jam atnešė išaugtus ir sunešiotus rūbus, kurie jau gan seniai išėjo iš mados. Bet kadangi kažkokius rūbus nešioti reikia, tokiu principu ir buvo išstenėtos paskutinės 24-ios šio serialo serijos.

Visas veiksmas vyksta Niujorke, kur JTO būstinėje tarp JAV, Rusijos ir išgalvotos Kamistano respublikos prezidentų turi būti pasirašyta dar viena taika. Kaip serialo gerbėjai jau seniai suprato, jokia taika negali būti pasirašyta be problemų. Paaiškėja, kad Kamistano prezidento brolis bendradarbiauja su Rusijos mafija ir į JAV įvežė branduolinius užtaisus. Džekas jau pagijo nuo paskutiniajame sezone įgytos ligos ir ruošiasi ramiam gyvenimui su dukros šeima, tačiau, be abejo, įsivelia į dienos įvykius. Bent jau man šita istorija atrodo kaip kažkoks praėjusių sezonų kratinys.

Turėti daug pažinčių 9 kartus iš 10 tikrai praverčia. Pleti savo akiratį, turi visokių ryšių. Tiesa, Džekui pažįstamų kiekis praverčia nedažnai. Jei tik jis nebūtų pažinojęs to žmogelio, kuris prieš pat išvažiuojant pasibeldė į jo duris, galbūt Bauerio gyvenimas nuo tos dienos būtų rožėm klotas? Na, jei aš gerai pažinau Džeką, jei ne šiandien, tai kitą dieną jis vistiek rastų priežastį įsivelti į valstybės reikalus. O žinant staigų jo tapimą kažkuo tarp geriečio ir blogiečio, sąmokslas šio žmogaus galvoje brendo jau ilgai. Jam įgyvendinti tereikėjo nuspausti gaiduką, kuriuo jau seniai buvo tapęs artimojo praradimas.

Blogiukų pusė šiame sezone buvo turbūt neaiškiausia ir keisčiausia per visą serialo istoriją. Prasidėjusi kaip pasikėsinimas į prezidento Hasano (Anil Kapoor) gyvybę, vėliau tapo jau tradicine branduolinio pavojaus grėsme.

Pačioje pradžioje, kai buvo atskleista, jog prezidento brolis rengia prieš jį sąmokslą, tikėjausi, kad serialas įneš kažkokių naujovių ir galbūt pamatysime šeimyninę dvikovą. Tačiau kai iš kažkur išlindo Rusijos mafija ir ją dangstantys aukšti rusų pareigūnai supratau, kad kažko ypatingo tikėtis neverta. Juolab kad persiritus į antrąją sezono pusę, pagrindinis dėmesys buvo skirtas Džeko persimainymui.

Tarp sezono keistumų įsitraukė ir politikai. Pradžioje viskas klostėsi daugiau ar mažiau stabiliai ir be didesnių intrigų. Viskas pasikeitė sužinojus apie Rusijos politikų įsitraukimą.

Septintajame sezone prezidentė Teilor (Cherry Jones) buvo tikras padorumo ir etikos įsikūnijimas, sprendžiantis, ar apsaugoti Tėvynę, ar kažkokius Afrikos varguolius. Šįkart prezidentės charakteris kardinaliai pasikeitė ir nepaisant visų savo padorumo normų, ji bandė apsaugoti prisidirbusį Rusijos prezidentą.

Ji puikiai suprato, jog daro didžiulę klaidą, tačiau tuo nesustota. Į pagalbą pasikviestas "ištikimasis" ex prezidentas Loganas (Gregory Itzin). Na kiek galima lipti ant to paties grėblio? Argi tai, jog žmogus du kartus žiauriai išdavė Ameriką, nėra rodiklis? Tačiau vietoje elektros kėdės misteris Loganas tampa dešiniąja Teilor ranka. Visus šiuos nelogiškumus atperka nebent puiki abiejų aktorių vaidyba, padariusi įspūdį daugeliui kritikų (Itzinas vėl buvo nominuotas "Emmy").

Šiame sezone buvo atkurta ir CTU. Ir jeigu galvojat, kad ją atkūrus kažkas pasikeitė, labai klystate. Na, būstinė įsikūrė giliai po žeme, todėl teroristų įsiveržimo per kanalizaciją tikėtis neverta. Tiesa, iš ten greitai nepabėgsi, todėl labai patogu į vietą, pilną prieš terorizmą kovojančių agentų įvežti bombą.

Taip, CTU ir vėl turi begalę statistų. Ir pagal vadovėlį žaidžiantį vadovą. Ir Chloe su keliais ištikimais pagalbininkais. Be abejo, kaipgi be šnipo? Tebūnie neatskleisiu, kas jis toks, bet seriously? 7 sezonai su CTU, 7 išdavystės. Kaip vienas iš serialo kritikų pasisakė - pagalvotum, kad nauji agentai po tokių nesąmonių prieš ateinant į darbą yra nuodugniai ištiriami, tačiau... Serialo heiteriams buvo numestas dar vienas kaulas, bet ir patys kūrėjai pripažino, kad šnipų gausybė nebuvo pats geriausias sprendimas.

Tenka pripažinti, kad link sezono galo įtampa tikrai padidėjo. Buvo keletas netikėtų įvykių ir viskas vedė link liūdnokos pabaigos. Paskutinėmis akimirkomis pagrindo sunerimti buvo dar daugiau, visgi tai buvo paskutinis sezonas ir pabaiga galėjo būti bet kokia. Viskas baigėsi klaustuku, į kurį atsakymą kūrėjai žada pateikti didžiuosiuose ekranuose. Emocinga pabaiga ir veikėjams, ir žiūrovams nebuvo tai, ko tikėjosi žmonės, susidūrę su kiečiausiu vyruku visoje Žemėje.

Vertinimas: 7/10
Neskaitant pačios pabaigos, serialas nusipelnė tikrai geresnio paskutiniojo sezono. Visa istorija buvo perdirbta ne vieną kartą ir nesijautė jokių naujovių. Bandyta įmesti keletą siurprizų, bet visi jie buvo daugiau ar mažiau nuvalkioti ir jeigu taip norėta priminti geriausius serialus laikus, buvo susimauta labai stipriai.

Serialo vertinimas: 8/10
"24 valandos" yra vienas iš didžiausią įtaką šiame amžiuje padariusių serialų. Džekas Baueris prisidėjo prie paskutiniojo dešimtmečio televizinės revoliucijos ir iš esmės pakeitė veiksmo žanrą televizijoje. Pirmieji du sezonai bei pora neblogų pasirodymų link serialo pabaigos bus minimi dar ilgai, o pabaiga mums leidžia tikėtis Džeko atkeliavimo į didžiuosius ekranus.

1 komentaras:

  1. Aisku biski nervuoja tos logines spragos (ypac kai didmiestyje nuvaziuoja i bet kuria vieta per 10min) ir pasikartojancios isdavystes. Bet siaip vistiek ziauriai uzkabina ir itampos lygiu tikrai unikalus serialas. Idomu tai, kad naujas sezonas (2014 metu) susideda tik is 12 seriju. Gal tai serialui ir i nauda, nes siuzetas turetu maziau sokinet ir nereik tiek daug siuzetiniu liniju pridaryt ir lipdyt, kad butu islaikyta itampa, plius keleto loginiu netikslumu butu galima isvengt.

    AtsakytiPanaikinti