2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

Oskarai 2013. Life of Pi | Pi gyvenimas

Tai - bendra filmo apžvalga, čia nėra atskleidžiamos svarbiausios filmo "Life of Pi" detalės, todėl straipsnį skaityti saugu visiems

Filmo siužetas


Vyro istorija apie tai, kaip dar būdamas paauglys jis patyrė laivo katastrofą ir ilgą laiką praleido plūduriuodamas jūroje kartu su tigru.

Filmo apžvalga


Yra daugybė nepaneigiamų gyvenimo dėsnių. Vienas jų - visi žmonės be išimties sensta. Jei tu turi daug pinigų, tu gal ir nesensti vizualiai, tačiau tavo protas su kiekviena diena keičiasi. Kino industrija nėra gyvybės fontanas, kuriame išsimaudęs galėtum gyventi amžinai. Režisieriai savo senėjimą išreiškia kurdami filmus visai šeimai, o jei tie režisieriai yra pasaulinio lygio - džiaugiasi visa šeima. Turbūt matėte 2011 metais sukurtą "Hugo". Jį pagamino Martinas Scorsese - žmogus, savo vardą į kino istoriją įrašęs kaip žiauriųjų "Goodfellas" režisierius. Šiais metais suminkštėjo dar vieno kino kūrėjo širdis. Angas Lee išgarsėjo kaip rytietiškų kovų filmo "Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas" režisierius, o šį kartą keliauja su platesnei auditorijai skirtu kūriniu (tiesa, ir vėl su tigru).

Vos tik iškyla kažkokia mintis statyti filmą pagal populiarią knygą, beveik visi knygos gerbėjai pakvaišta dėl to, jog bus sugadintas puikus kūrinys (nors knygų ekranizacijos, pradedant "Krikštatėviu", baigiant "Žiedų valdovu" ar "Hariu Poteriu", tik padidina susidomėjimo lygį). Panašiai buvo ir su "Pi gyvenimu" - baisiai populiaria knyga, kurios autoriui pagiriamąjį laišką parašė pats Barakas Obama. Ir apie filmą, ir apie knygą aš sužinojau tik pernai metais, bet jeigu būčiau buvęs šio romano gerbėjas, Ango Lee vardas mane būtų nuraminęs iš karto. Režisierius čia sukūrė tokį neįtikėtiną reginį, kurį aš galiu drąsiai pateikti kaip pavyzdį žmonėms, kasdien besiskundžiantiems tuo, kad kompiuteriai sugadino pasaulį. Apie "Beasts of the Southern Wild" rašiau, kad jis mane pakerėjo tik savo gražia ir natūralia aplinka. "Pi gyvenime" negalima atskirti kur yra natūralumas, kur - CGI, bet tai nesvarbu. Vizualiąja prasme tai buvo neabejotinai gražiausias praėjusių, o gal net kelių pastarųjų metų filmas, privertęs mane išsižioti ne kartą. Nemėgstu seilėtis, bet dėl tokio reginio išskysti privalo kiekvienas.

Vienaip ar kitaip, šis filmas nėra vien tik kompiuterinė magija. Jame pasakojama įspūdinga berniuko ir tigro draugystės istorija yra pateikta taip, kaip gali gali pateikti tik keletas Holivudo personų. Taip, jų draugystė, kaip ir kiekviename filme, iš pradžių buvo neįmanoma, bet kelias link to buvo parodytas ypatingai įdomiai. Kūrinio metu, išskyrus pradžią ir kelias scenas vėliau, ekrane figūravo tik du gyvi padarai, kurie abu pateikiami iš pirmo žvilgsnio per daug paprastai. Berniuko ir tigro santykiai yra pagrindinė kūrinio tema, bet po ja slypi tiek daug minčių, kurios jus privers galvoti kaip joks kitas šiųmetis oskarinis filmas. Nenoriu išduoti itin įdomaus siužeto, bet galiu pasakyti viena - po vienos iš paskutiniųjų filmo scenų man užėmė kvapą ir privertė antrą kartą peržiūrėti visą filmą visiškai kitomis akimis. Su paprasčiausia istorija Angas Lee tikrai parodė nepaprasčiausią praėjusių metų nuotykį.

Porą valandų praleidžiant su vienu žmogumi, jį įkūnyti privalo gan stiprus aktorius. Negaliu sakyti, kad septyniolikmetis mėgėjas Surajas Sharma pasirodė įspūdingai, jis tiesiog vaidino be didesnių klaidų. Juolab kad net pats režisierius pripažino, kad vaikiną pasirinko dėl "nekalto sudėjimo ir išraiškingų akių", kas reiškia talento neturėjimą. Kiti aktoriai progą atsiskleisti turėjo tik pirmosios valandos metu, kai kažkokių per daug išraiškingų pasirodymų mes vėlgi nematėme. Suaugusį Pi vaidinęs aktorius gan neblogai atliko emocingas scenas, bet tai maždaug viskas. Pirmoji filmo pusė praskriejo bolivudiniu stiliumi, siekiant masinėmis scenomis sukurti kiek įspūdingesnį vaizdą. Beje, maždaug pusę minutės trukęs nastajaščij ruso Gerardo Depardieu pasirodymas man priminė, kad jis yra neįtikėtinas komikas.

Režisierius turbūt galima lyginti su geru vynu - kuo jam daugiau metų, tuo jis geresnis (nežinau kas dėsis, kai Affleckui sukaks septyniasdešimt). Tai, kad rimti žmonės nesibodi perteikti visos savo patirties į paprastesnius, masėms skirtus filmus, ir juose sugeba užslėpti rimtesnes mintis, išeina tik į gera. Kokiam dar paskutinių metų kūrinyje sprendžiamos tikėjimo, išgyvenimo, sielos tylumo ir tradicijų laužymo problemos? Galbūt po pirmos peržiūros jūs to ir nepajusite, bet "Pi gyvenimas" yra vienas paprasčiausių "mindfuckų" kino istorijoje.

Vertinimas: 9/10
Didžiausias kompiuterine technika grįstas filmas nuo "Avataro". Neįtikėtini vaizdiniai, nesudėtingai papasakota istorija ir labai netikėta pabaiga nusipelno tinkamo įvertinimo. Gan užtęsta pirmoji filmo pusė, praktiškai neturėjusi įtakos didžiajam nuotykiui, kažkiek apkartino įspūdį, bet greitai šis minusas pasimiršo. Angas Lee nebūtų blogiausias variantas laimėti geriausio režisieriaus kategorijoje, bet didžiausius šansus filmas turi kinematografijos ir vaizdo efektų kategorijose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą