2013 m. birželio 20 d., ketvirtadienis

Game of Thrones. Trečias sezonas

Tai - bendra apžvalga, čia nėra atskleidžiamos svarbiausios trečiojo "Game of Thrones" sezono detalės, todėl straipsnį skaityti saugu visiems

Kiekvienam serialui ilgainiui ateina laikas, kai tenka persilaužti į draminę pusę. Dažniausiai pirmieji sezonai - kad ir kokio žanro tai serialas bebūtų - būna skirti žiūrovo užkabinimui, kad šis bent jau įsijungtų televizorių visuomet tikėdamasis išvysti veiksmo prikimštą valandą. Pirmaisiais sezonais dažnai būna daug netikėtų posūkių ir, žinoma, veiksmo, tad dažniausiai yra daroma taip, kad žiūrovui būtų įdomu. Bet vėliau įvyksta persilaužimas, kuris dažniausiai yra pastebimas paėmus kurį nors sezoną atskirai, jis tiesiog negali įvykti per vieną seriją ar sceną. O persiritus į dramą, rizika žiūrovų praradimui iškyla labai didelė.

Veiksmo prasme, pirmieji du "Game of Thrones" sezonai buvo tiesiog stulbinantys. Didžiuliai mūšiai, netikėtos mirtys ir visokie antgamtiniai dalykai tikrai privertė pamilti šį serialą ir knygas skaičiusius, ir neskaičiusius (tokius kaip aš) žmones. Supraskite mane teisingai - aš jokiu būdu nesakau, kad trečiajame sezone veiksmo nebeliko ir pastoviai matėme tik kokius nors graudžius dialogus. Taip tikrai nebuvo, bet jėgų santykis kiek pasikeitė. "Game of Thrones" tempą kiek sulėtino ir tai tikrai pasijautė.

Vėlgi, tai galima įvertinti tik pažvelgus bendrai į visą praėjusį sezoną. Taip, jis prasidėjo labai lėtai ir pirmosiomis serijomis kažko įsimintino tikrai neįvyko, bet tai būdavo ir ankstesniuose šio serialo sezonuose. "Game of Thrones" turi nežmonišką kiekį veikėjų, kurį visada vis papildo ir pirmosios serijos visuomet būna skiriamos jų supažindinimui.

Šiuo atveju, pirmoji sezono pusė buvo turbūt prasčiausia per visus tris metus. Aš esu jau ne kartą minėjęs, kad "Game of Thrones" negali leisti sau tokios prabangos kaip serija, neinanti niekur. Taip, knygų aš neskaičiau, tačiau tikrai žinau, kad įvykių ten buvo ir bus labai daug, todėl visuomet reikia judėti link jų. Tačiau šiame sezone vietoje užsistovėjusių serijų buvo ne viena ir tai bendram vaizdui per daug nepadėjo. Gali būti, kad prie tokio serijų ištęsimo prisidėjo tai, kad serialo kūrėjai nusprendė trečiąjį ir ketvirtąjį sezoną kurti remdamiesi tik viena George'o R.R. Martino knyga ir per šias dešimt serijų jie planavo nukeliauti tik iki tam tikros vietos (kurią matėm ir gerbėm tikrai visi).

Būtent čia ir pasireiškia tas draminis aspektas. Tokios, veiksmo prasme per daug nereikšmingos serijos, tikrai buvo nekas, tačiau jos leido kiek giliau pažinti veikėjus, ko "Game of Thrones" dar nebuvo pakankamai išnaudojęs.

Vos ne kiekvienoje serijoje brukami Theono kankinimai tebūnie bus išimtis iš taisyklės, kadangi tos scenos tikrai buvo visiškai beprasmiškos (nors nelabai tikiu, kad be tikslo būtų praleista tiek laiko).

Ilgai besitęsusios Brianos ir Džeimio kelionės šį sezoną mane žavėjo labiausiai. Ar ši porelė judėjo į priekį, ar buvo užsilikę vienoje vietoje, jų santykiai iš draminės pusės tikrai buvo itin aukšto lygio. Kad vienas su kitu besipykstantys pakeleiviai ilgainiui susitaikys, nebuvo abejonių, tačiau jų išsipasakojimai vienas kitam atskleidė ir jautresnes tų kietuolių puses, ir kai kurias jų praeities istorijas. O Brianos ir Džeimio pokalbis serijoje "Kissed by Fire" man nuo šiol yra pats mėgstamiausias "Game of Thrones" momentas.

Lanisterių šeimynos negandos šį sezoną per daug kišamos nebuvo ir tai buvo visai gerai. Kuo toliau, tuo labiau man jų linija panašėja į tokią, kuri neturi kur per daug tobulėti. Džofris kenkia visiems iš eilės, bet bijo bet ko, kas jam pagrasina. Tivinas nosį iškiša retai, bet visada tokiu būdu, kad visi tiesiog susigūžtų jį pamatę. Vienintelis Tirionas keičiasi iš blogiečio į gana jautrų žmogelį, kuris po truputį praranda valdžią. Jo artėjančios vestuvės buvo puikus to jautrumo parodymo pavyzdys.

Meilės šį sezoną irgi buvo daugiau, negu įprasta. Robo ir Talisos draugystė galėjo būti išnaudota labiau, juolab kad ji buvo priminama gana dažnai, o prasmę įgavo tik sezono pabaigoje. Džono ir Igritės santykiai buvo turbūt mieliausia ir jaukiausia, kiek gali nueiti "Game of Thrones". Porelė buvo kaip iš romantinės komedijos, kai du didžiausi priešai tampa geriausiais draugais. Tiriono ir Džofrio naujosios draugės taipogi atnešė savo indėlį, priversdamos šiuos vyrus pasirodyti iš kiek kitos, mums dar nematytos pusės.

Ilgą laiką prasmės per daug neturėdavusi Denirės linija šį kartą savo užduotį turėjo. Kalbu ne apie istoriją joje, kadangi tokio dalyko, kaip suprantu, ten kol kas iš viso nėra. Kalbu būtent apie tą balansavimą tarp dramos ir veiksmo. Kadangi, pripažinkim, kai tik pasirodydavo ši blondinė, įspūdingi vaizdai būdavo tiesiog garantuoti. Aišku, kitaip ir būti negali - moteris ir drakonai juk garantuoja savaime suprantamą veiksmą. Denirės linija išlaikė gana tradicinį formatą, kuris ir judėjo į priekį, ir paliko nemažai kabliukų ateičiai.

Kuo šis sezonas mane dar nustebino, buvo vaidyba. Kai serialas turi daugybę veikėjų, labai rimtų aktorių nebūna daug ir tai bendrą vaizdą kiek gadina (būtent dėl to manęs per daug nežavėjo "The Wire"). Tačiau "Game of Thrones", bent jau šiuo sezonu, parodė, jog ši problema jiems negresia. Peterį Dinklage'ą praleiskim - jis yra garantuota sėkmė ir visos scenos su juo yra tiesiog smagios. Denirę įkūnijanti Emilia Clarke labai gerai nepersistengdama įkūnijo valdingą ir kietai privalančią atrodyti moteriškę. Visgi visi mano apdovanojimai keliauja Nikolaj Coster-Waldau link. Ir mano jau minėtoje scenoje, ir daugelyje kitų, Džeimį vaidinantis aktorius kone tobulai parodė itin įspūdingą veikėjo keitimąsi.

Aprėpti "Game of Thrones" sezoną yra labai sudėtinga. Tai nėra serialas, kuris turi vieną istoriją ir ją su sezonu užbaigia. Tai serialas, kuris turi begalę siužeto linijų, kurios tarpusavyje yra beveik nesusijusios ir prasmę gali įgauti turbūt tik pačioje šio serialo pabaigoje. Taip, kai kurios tendencijos čia tikrai yra ir lėtumas buvo viena jų. Aišku, pirmųjų serijų užsistovėjimą vietoje žiūrint atgal galim atleisti, kadangi jos privedė prie itin įspūdingų įvykių, tačiau pirmas mėnesis su "Game of Thrones" nežadėjo nieko gero. Galiausiai mano blogos mintys buvo nuvytos į šalį ir dramos iškėlimas į viršų šiam serialui buvo pavykęs eksperimentas.

Vertinimas: 8/10

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą