2013 m. liepos 17 d., trečiadienis

Dingę. Antras sezonas. Devinta serija


Sunku pasakyti kiek "Dingusių" kūrėjų planus pakeitė sprendimas pagrindiniu veikėju paskirti Džeką. Nežinantiems dar kartą primenu - originaliajame variante Keitė turėjo būti išsigelbėjusiųjų vadovė ir vesti juos panašiai kaip tai dabar daro daktaras. Jai, be abejo, būtų sukurta visai kitokia istorija, negu matome dabar, todėl mano ar jūsų pasakymas, kad ši moteriškė lyderio vaidmeniui netiktų, dabar yra beprasmiškas. Bet mane domina kita pusė.

Niekam ne paslaptis, kad serialo pradžia buvo sukalta neįtikėtinai greitai, ir nors ji išėjo kone tobulai, idealiai ir greitai nebūna. Todėl galimas dalykas, kad kai kurie dalykai buvo pražiūrėti ir kai kas gavo neadekvačiai per didelį ar per mažą veiksmo kiekį. Mano įsitikinimu, bandant Džeką išstumti į priekį buvo padaryta klaida Keitės istorijoje.

Kur ši klaida buvo padaryta ir ar ji išvis buvo pasakyti sunku. Vienaip ar kitaip, man tikrai sunku galvoti, kad scenaristai gyveno tik šia diena neplanuodami į ateitį, bet kai kuriose vietose buvo stengiamasi labiau, nei kitose. Tai, kad Keitės praeitis buvo pirmoji, kurią šis serialas nagrinėjo (po pilotinės serijos iš karto ėjo "Tabula Rasa"), suteikia šansą tokiems skeptikams kaip aš už kažko kabintis. Kadangi visos istorijos čia yra vienokiu ar kitokiu būdu susijusios, pradžia galbūt ir lėmė tokį žemą šios merginos istorijų lygį. Nei viena vėliau pasirodžiusi Keitės serija nesugebėjo jos pateikti kaip normalios ir sudėtingos veikėjos, ir nors ši serija ir vėl stengiasi tai padaryti, jai ir vėl ne itin pasiseka.

Keitės serijos "Dingusiuose" pozityviai pasižymi bent tuo, kad jos po truputį gerėja. Tas gerėjimas bent kol kas yra minimalus, bet stengiantis jį įžvelgti galima. Pirmosiose praeities scenose mes pamatome Keitę, guldančią girtą vyrą į lovą. Ir nors šio žmogaus statusas jos gyvenime neatskleidžiamas kurį laiką, serialai tuo ir žaidžia - tarkim moterys dažnai pakenčia savo girtus vyrus, kurie prie jų kabinėjasi, ir tie vyrai neretai už jas būna vyresni. Bet šią merginą mes jau tikrai pažinome pakankamai gerai, kad ji tokių nesąmonių nekęstų, o namelio susprogdinimas - kad ir koks netikėtas jis bebūtų - dar prieš paminint patėvį mūsų teoriją tik patvirtina.

Vėliau seka susitikimas su motina, kuris pasitarnauja tik kaip priemonė atskleisti patėvio tapatybę. Sužinome, kad apie Keitės darbus artimiausias jai žmogus puikiai žino, bet kažkokiu būdu dėmesys kreipiamas ne ten, kur reikia - žymiai dažniau minimas draudimas, nei patėvio nužudymas (suprantu, kad kavinė, bet come on, serialuose statistai juk kurti).

Susipažinimas su maršalu manęs irgi per daug nesužavėjo, tačiau linksma tai, kad jis tapo tuo, kas komedijose vadinama running gag - karts nuo karto išnyra ir daro tą patį, bet vis suteikia kažkokio linksmumo. Vėlgi, šios scenos taipogi pasitarnavo atbuline tvarka - Keitės motina ją išdavė, o reakcijos jokios (kad ji to tikėjosi sakyti negalima, nes vėlesni įvykiai tai tik paneigtų). Net kalbant apie arklį jam nebuvo suteiktas pakankamas svoris - kaip simbolis jis Keitės gyvenimui yra tiesiog per silpnas.

Nuvykimas pas Keitės tėvą man pasirodė keisčiausias iš visų. Visų pirma, buvau visai pamiršęs (ir, tiesą sakant, net nežinau, ar anksčiau tai žinojau), kad jis yra seržantas, kuo serialai dažnai žaidžia bandydami sukelti didelius kontrastus. Visgi ši siužeto linija padarė tai, kuo man ir nepatinka serijos apie šią merginą - bandoma viską susukti negalvojant, kad žiūrovas bandys atnarplioti. Tebūnie šios serijos staigmena yra tai, kad Keitė nužudė savo biologinį tėvą, bet ją užauginęs vyras savo argumentais paslapties slėpimo nepaaiškina - jeigu scenaristai bandė įkišti kažkokį juodą humorą ar ironiją tame, kad Keitė vistiek nužudė patėvį, tai buvo padaryta tikrai ne vietoje ir ne laiku.

"What Kate Did" man šiek tiek ir paaiškino kame slypi Keitės serijų problemos. Į jos praeitį yra sukišama tiesiog per daug veikėjų ir tuo kiekiu bandoma padaryti didesnį įspūdį. Juk pagalvokit: Lokas turi tėvą, Sojeris - Sojerį, Saidas - Nadią, galbūt Džekas turi ir tėvą, ir žmoną. Tuo tarpu Keitė turi anksčiau matytą vaikystės draugą, nusikaltimų partnerį, motiną, tėvą, patėvį ir maršalą. Visi šie žmonės daro jai daugmaž vienodą įtaką, bet kadangi ji pasiskirsto tolygiai, galutinis įspūdis būna menkas. Jei man tektų perrašyti Keitės istoriją, pagrindiniu veikėju jos praeityje skirčiau maršalą ir suteikčiau jam žymiai didesnį vaidmenį saloje.

Įvykiai saloje man paliko didesnį įspūdį, nors stogo tikrai nenunešė. Keitės išgyvenimai šįkart man pasirodė kiek geriau sukalti nei tada, kai juos mačiau pirmąjį kartą, tačiau jų kokybė ir vėl kilo iš aplinkinių veikėjų, su kuriais susiduria mergina. Įdomiausias man pasirodė Saidas, kurio trauma yra šviežia ir į ją seriale būtina pažvelgti kuo greičiau, bet trumpas susidūrimas su Keite man patiko.

Siūlau atkreipti dėmesį ir į Čarlio keistumą, kuris čia matosi gana aiškiai. Negaliu pasakyti, kad mane žavi ta "Sojeryje buvo Keitės tėvas" istorija, kadangi jos išsikalbėjimą (kuris buvo pirmas tikrai geras draminis momentas šiai veikėjai) su tokia pačia baigtimi buvo galima pateikti ir praeities scenose.

Šios serijos vinimi neabejotinai galėjo tapti Keitės ir Džeko bučinys, tačiau blogesnės vietos, įtariu, jam rasti nebuvo įmanoma. Tai buvo maždaug tas pats, apie ką kalbėjau - į Keitės istoriją buvo prikišta daugybė mažesnių ar didesnių įvykių, todėl galima drąsiai sakyti, kad ir tas intymus momentas tarp jų tiesiog pasimetė. Tai tiesiog yra įvykis, prie kurio buvo vedama labai ilgai ir kuriam suteiktas pasibaisėtinas dėmesio kiekis.

Žinoma, santykių aiškinimosi tarp daktaro ir Keitės neištvertų net ir kantriausieji, tačiau bent jau apie tai galėjo suktis visa serija. Ši linija neabejotinai sugrįš ateityje, bet čia ir dabar ji tikrai nebuvo realizuota sėkmingai (OT: man itin keista, kad su šia peržiūra Džeko aš nemėgstu vis labiau, o priežasties tam tikrai nežinau).

Nors absoliuti dauguma serijos įvykių sukosi apie Keitę, Loko ir Eko santykiai man ir vėl patiko. Jie, bent jau kol kas, yra tiesiog tobuli - scenos su šiais veikėjais yra neilgos, bet jų vienas kitam pasakomos frazės yra tiesiog legendinės. Ir nors aš visada galvojau, kad Eko ir Lokas yra velniškai panašūs, kai pradedu galvoti giliau visada esu nuleidžiamas ant žemės, kadangi taip tikrai nėra. Ant žemės nuleistas buvo ir Lokas, po vos ne geriausios serialo citatos, kurią pačią pirmąją rasite apačioje. Ant žemės tuomet reikėjo nuleisti ir serialo kūrėjus, kurie kaip maži vaikai vis dar galvojo, kad kokybė slėpėsi kiekybėje ir visuomet su šia mintimi nudegdavo. Ilgainiui jie to išmoko, bet kol kas džiaugtis nėra kuo.

Citatos

  • 'Don't mistake coincidence for fate.'
  • 'So, Rose's husband's white. Didn't see that one coming.'
  • 'I saw Walt in the jungle just before Shannon was shot. Does that make me crazy?'
  • 'Boy, when you say beginning, you mean beginning.'
  • 'Do you... Do you see that?' 'What? You mean the big-ass horse standing in the middle of the jungle?'

Veteranų kampelis

  • Bandau atsiminti dėl ko filme buvo įspėjama apie kompiuterio naudojimo kitais tikslais žalą. Galbūt tai buvo priminta vėliau, tačiau man tai yra tiesiog pasimetę tarp visų įvykių. Vienas dalykas aiškus - Maiklo susirašinėjimai į pražūtį tikrai atves.Namų darbai: s02e10 - The 23rd Psalm

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą