2013 m. liepos 6 d., šeštadienis

Dingę. Antras sezonas. Šešta serija


Po trečiojo "The Walking Dead" sezono daugeliui iškilo klausimas, kuris galbūt turėjo praeiti kaip paprastas juokas, bet mane rimtai užkabino. Spoilerių nebus, bet pagrindinė mintis yra tokia: ar geriau nužudyti tam tikrą veikėją tuomet, kai jisai visus žiūrovus sugeba užknisti negyvai (šių metų "The Walking Dead" variantas)? O gal geriau priversti žiūrovus mėgti veikėją ir vėliau jį drastiškai užmušti (pirmojo "Game of Thrones" sezono variantas)? Mano nuomonė, kaip visada, dvejopa. Antrasis atvejis suteikia žymiai daugiau emocinės ir meninės vertės, bet tokių sprendimų mažiau patyrusi publika nesupras. O pirmasis atvejis yra paprasčiausias pataikavimas. Daugelis žiūrovų televiziją žiūri kaip pramogą ir jie nori gerų emocijų, todėl su jiems patinkančiais sprendimais ateina ir geri reitingai. Ir nors aš šio būdo nemėgstu, "Dingusiems" už serijoje "Abandoned" priimtą sprendimą dėkosiu visuomet.

Aš nenoriu paversti šios apžvalgos į kažkokį nekrologą, nes tai turėtų būti tarsi aprašymas to, ką žmogus nuveikė per visą savo gyvenimą. Žinoma, svarbiausia yra tai, ką jis nuveikė gero. Kur link vedu turbūt suprantat - Šenon būdama šiame seriale rimčiau tikrai nepasižymėjo ir jos mirtis mums yra kaip vanduo nuo žąsies. Bet apie viską nuo pradžių.

Šiaip pamatęs šios serijos pavadinimą (ir tai, link ko vedė paskutinioji serija) žinojau, kad tai bus Šenon istorija ir jos tragiška pabaiga. Tačiau dėl savo išankstinio nusistatymo galvojau, jog serija bus dar vienas košmariškos kokybės kūrinys. Viskas gerai tikrai nebuvo, bet iš to, kiek matėme istorijų apie šią merginą (kurių, ačiū dievui, nebuvo daug), ši tikrai buvo geriausia. Nors iš tikro reikėtų sakyti mažiausiai bloga.

Taip norisi sakyti dėl to, kad kūrėjai visgi suprato savo klaidas. Šenon buvo visiškai bespalvė būtybė, ir nors rodydavosi ekrane ji gana dažnai, ji tebuvo paprasčiausias įrankis Saido emocijoms ar kvailų minčių generavimui. Aišku, tai, kad sprendimas atpirkti scenaristų nuodėmes atėjo dabar nėra labai blogai, bet tai tikrai nepataisys tokio ilgo stovėjimo vietoje. Visgi tai bandoma padaryti pačiu banaliausiu būdu - prikišant emocinių scenų tiek, kiek įmanoma.

Ir jos tikrai nebuvo stiprios. Šenon baimė dėl tėvo avarijos yra kažkokia perspausta ir nors žmogus yra puolęs į šoką, nusišnekėjimas nėra geriausias pasirinkimas. Vienintelis ligoninės scenų gelbėtojas yra pro šalį praėjęs Džekas, kurį aš šioje serijoje tokiam amplua pamačiau pirmą kartą ir sužinojau, jog avarija yra ta pati kaip ir ta, į kurią papuolė būsimoji Džeko išrinktoji.

Dar vienas dalykas, kuris praeities scenose man visiškai nelipo, buvo stipendijos ir išvažiavimo klausimas. Jeigu supratau gerai (o tokiom banaliom aplinkybėm suklysti neįmanoma), seriale Šenon buvo bandoma pateikti kaip išlepusią ir visai nedirbančią miestietę, o jos brolis buvo darbštuolis ir tiesiog pareigingas vaikas. Bet čia viskas yra nubraukiama ir dar suprasčiau, jeigu tai būtų tarsi intriga į ateitį, kai pamatytume dramatišką brolio ir sesės virtimą į gerietį ir blogietę. Tačiau šioje serijoje Šenon yra darbšti baleto mokytoja, gaunanti stipendiją, o jos brolis yra pinigus į visas puses taškantis jaunuolis. Aš tikrai nemanau, kad "Abandoned" pagrindinė mintis buvo rolių apsikeitimas, nebent ji čia buvo labai giliai užslėpta. Tai yra paprasčiausias pigus triukas, bandant suteikti visų nemylimai veikėjai kažkokią emocinę vertę, kurios ji niekuomet neturėjo ir vėliau negavo.

Volto persekiojimas, ką aš supratau pradėjęs pakartotinį žiūrėjimą, sugebėjo sujungti dvi man nemėgstamiausias (bent jau kol kas) serialo siužeto linijas. Suprantat, aš tiesiog neturiu apie jas abi ką nors pasakyti. Kol kas jos yra labai beprasmiškos ir be jokios gilesnės minties, kad mane tiesiog varo iš proto. Ką čia būtų galima įžvelgti, yra protingojo Loko praėjusioje serijoje pasakyti žodžiai, jog norint ką nors surasti, reikia to neieškoti. Juk Maiklas savo sūnaus ieškojo kiek galėjo ir jo nerado nė ženklo, o pas Šenon Voltas atėjo pats (mergina graži, paauglystė, taip toliau). Žinoma, tai, kad berniuką pamatė ir Saidas, atneša šiokią tokią intrigą, bet jei mes gerai pažįstam banalias serialų linijas, tai Saidas bus palaikytas bepročiu.

Tiesą sakant, labai gerai, jog su šia serija nuspręsta baigti kitos išsigelbėjusiųjų grupės kelionę, kadangi ji po truputį judėjo į pražūtį. Iš pradžių nauji veikėjai ir naujos istorijos intrigavo, o paskutiniojoje serijoje pamatytos basos kojos buvo tikrai baugios, tačiau iš šių veikėjų nieko daugiau išspausti nepavyko. Dar viena serija ir nieko naujo turbūt nebūtų pavykę parodyti, todėl jų įvedimas į sceną buvo geras sprendimas. Net ir dabar jie balansavo ant neįdomumo slenksčio - Sojerio nešimas manęs tikrai nesužavėjo kaip kokia nors veiksmo forma ir viską išgelbėjo tik dingusi pakeleivė bei pasigirdęs šnabždesys. Nors vienas dalykas neramina - gal salos geografijos per daug gerai nemoku, bet, logiškai galvojant, tas skardis ir Šenon su Saidu turėjo būti netoli stovyklos, o netoliese nuo ten skardžių kažkaip neatsimenu. Šiaip tokias smulkmenas pastebėti visai faina, nes žinant kas nutiks, tai vienintelis įdomesnis dalykas.

Vėlgi - tai buvo mažiausiai bloga Šenon serija, bet vėl su daugybe klaidų ir neaiškumų. Vienintelis dalykas, kurį palieka ši mergina, yra tikimybė, kad jos išėjimas sukels didesnes aistras. Būnas nepadarė nieko rimtesnio, bet dėl jo mirties prasidėjo Džeko ir Loko konfliktai. Saido meilė buvo tikra ir jau galima numanyti, kad Ana Liusija padarė ne itin gerą pirmą įspūdį, todėl šie du veikėjai irgi žada šiokį tokį įdomumą. Bet tai tėra potencialas, o dabar mes nepamatėme nieko rimtesnio. Tik išėjimą veikėjo, kurį privalome pamiršti kuo greičiau (nors nemanau, kad tai bus problema).

Citatos

  • 'I know I woke you and I'm so very, very sorry, but please, staying awake for 8 hours straight... isn't that just cruel and unusual punishment?'
  • 'Yeah, yeah, Chewie, I know. My arm's about to fall off.'
  • 'I mean we're practically strangers, him and me. For all I know Charlie could be some religous freak.' 'Yeah, I seriously doubt that.'
  • 'A shrink. Maybe you should talk to my shoulder.'
Namų darbai: s01e07 - The Other 48 Days

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą