2013 m. liepos 24 d., trečiadienis

Dingę. Antras sezonas. Vienuolikta serija

Niekam nėra paslaptis, kad antras ir trečias "Dingusių" sezonai yra laikomi šio serialo dugnu. Trečiąjį aš daugiau ar mažiau atsimenu - nors istorija ten buvo įdomi, bet kokybės tikrai buvo mažai. Paėmus šį, antrąjį sezoną bendrai, aš negaliu sakyti, kad jis yra prastas, bet kai kurios serijos atskirai buvo tiesiog tragiškos ir pasiekusios visišką dugną (visai nelaukiu kitos apžvalgos).

Blogiausia, ką galiu pasakyti apie šį sezoną, yra pirmoji jo pusė, per kurią, nepaisant ambicingų planų, nieko rimtesnio neįvyko. Vėlesnėse serijose didesnis dėmesys bus skiriamas salos mistikai, kas niekada nenuvilia, bet iki šiol daugiausia laiko buvo praleista bandant giliau lįsti į veikėjų gyvenimus, ko "Dingę" dar nėra išmokę.

Aš nesakau, kad drama yra silpniausia jų pusė, bet aš niekada nepritariu tiems, kurie svaigsta, jog "Dingę" tokios sėkmės sulaukė dėl nuostabiai išplėtotų veikėjų. Jie visada buvo įdomūs ir būtent tokie, kurių reikia masinei televizijai, jų gyvenimai niekada nebuvo per daug sudėtingi. Serija "The Hunting Party" į vieną vietą suveda tuos kontrastus. Juk jūs patys viską matėte - tebūnie su Džeko praeitimi buvo stengiamasi išspausti kažką įdomesnio, bet įvykiai saloje viską tiesiog nustelbė.

Tas nemokšiškumas dramine prasme pasireiškia praeities ir dabarties siejimu. Taip, tai yra viena priežasčių, dėl kurių visi myli šį serialą, bet kuo toliau, tuo neįdomiau ji yra pateikiama. Pavyzdžiui, šioje serijoje yra labai aiškiai pateikiamas Džeko noras viską kontroliuoti. Viskas logiška - tai yra neatskiriama lyderio savybė ir tik dėl jos vadovai tampa vadovais. Tačiau problema tame, kad viskas yra sukama vien apie tą pačią temą. Čia kaip su tuo atramos tašku - kūrėjai jį gavo ir tiesiog nebenori paleisti.

Praeities scenose matome gana įdomų dalyką - ligoninėje padėtis jau pasikeitė ir dabar žmogus, su kuriuo visi nori susitikti, yra Džekas. Viena pirmųjų scenų praeityje man labai patiko - daktaras, sužinojęs, kad ligonis atvyko būtent pas jį, tarsi koks Oskaro laureatas apsimeta, kad apdovanojimas jam yra netikėtas, nors visi apie tai šnekėjo tris mėnesius.

Visgi man nepatiko tai, ko ši serija rimtai nesiėmė, nors laisvai tą padaryti galėjo. Tėvo ir sūnaus konfliktas Džeko atveju man nepatikdavo, tačiau čia buvo vos kelios jo užuomazgos ir jos bendram kontekstui labai padėjo. Tėvas sugebėjo jį nuleisti ant žemės, kai Džekas jau buvo įsijautęs į didvyrio vaidmenį, ir nuo to momento pasikeitė bendra nuotaika. Daktariukas surimtėjo (kas visada reiškia žiauriai depresovą nuotaiką) ir žaidė jau susikaupęs.

Džeko santykiai su žmona buvo kiek subtilesnė serijos linija, apie kurią pagrinde ir sukosi visas veiksmas. Juk visos daktaro nesąmonės prasidėjo nuo to, kai pamatėme sceną, kurioje žmona labai abejingai žiūri į vyro darbą ir pajutęs, jog kontrolė slysta jam iš rankų, Džekas tolygiai ėjo link Gabrielos. Ir nors žiūrint šią seriją mane kiek nervino, jog Gabriela buvo labai epizodiškai pasirodžiusi veikėja, dabar jos prasmę suprantu kitaip.

Ją paprasčiausiai norėta pateikti kaip kerštaujančio Džeko simbolį, nesuteikiant jai konkrečios formos. Viskas čia sukosi tik apie daktarą ir jo žmoną, o paskutinioji praeities scena tai tik pagrindė. Aš ją buvau pamiršęs (ir negaliu sakyti, kad kai ją pamačiau, aš ją atsiminiau) ir apie skyrybas negalvojau, bet visa serija tik ir vedė link šio fakto. Siurprizo nebuvo jokio, emocinga Matthew Foxo vaidyba man įvarė vėžį (dar kartą), bet bent jau Julie Bowen situaciją kiek atitaisė.

Kaip jau sakiau, įvykiai saloje nebuvo tokie banalūs ir nuspėjami, o ir draminė jų pusė buvo visai nebloga. Pradžia man buvo kaip reikiant paskubėta - iškart šokti į Maiklo pabėgimą be jokios įžangos buvo drąsu, bet niekas to aiškinti nesiėmė, dėmesys buvo nukreiptas į kitus dalykus ir šis faktas buvo pamirštas. Džiugu ir tai, kad nebuvo beprasmybių aiškinantis ar verta eiti paskui Maiklą (Loko sutikimas, kai Džekas jam davė ginklą, mane privertė nusijuokti balsu), todėl gan greitai buvo įšokta į veiksmą.

Apie trijulės kelionę ilgai šnekėti nesinori, bet ji gana subtiliai paaiškino šių veikėjų ir charakterį, ir tikslą saloje (ir gyvenime). Džekas į paieškas leidosi dėl to, kad galėtų padėti kitam - jam nerūpėjo, kas tie Kiti ar ko sala nori iš jo, jis norėjo rasti Maiklą. Sojeris, kaip ir praeityje, ten vyko dėl gryno keršto, turėdamas galvoje tik vieną tikslą. Lokas keliavo todėl, kad jam buvo paprasčiausiai įdomu (kaip ir viskas, kas čia vyksta). Prasukus iš pirmo žvilgsnio bereikšmį Keitės atstūmimą ar pakeistą Sojerio vardą (šitą sceną atsiminiau puikiai), Lokas buvo vienintelis, patenkinęs savo norą.

Susitikimas su Kitais man vis dar varo šiurpą. Labai keista, kad ši scena padaro tiek mažai, bet kartu - ir tiek daug. Juk mes anksčiau net nežinojom, ar Voltą pagrobė salos senbuviai - pamatę jų vadą, tokią išvadą daryti galime. Tai, kad jie žino trijulės vardus, stebinti neturėtų - šnipų buvo visur. Tai, kad jų yra nemažai (kuo Džekas netikėjo - dar vienas noras kontroliuoti situaciją), suprasti turėjom seniai, bet tas Light 'em up man yra kažkas tokio.

Kaip jau sakiau, ši scena dabar nepadaro nieko (apart Keitės pagrobimo, sukėlusio dar daugiau nereikalingo džekiško pykčio), bet tai, kad Kiti egzistuoja visai čia pat ir kalba labai paslaptingai, žada daug įdomybių vėliau. Tarp kitko, Lokui dabar yra sunkus metas - per porą dienų jis įsigijo du draugus, sugebančius jį perprasti (aka Eko ir barzdočius).

Antras planas šįkart buvo arba labai linksmas, arba per daug rimtas. Harlio noras susipažinti su Libe jau pats savaime turėtų būti labai juokingas dalykas, kadangi rimtų scenų iš čia kūrėjai išspausti nelabai ir gali (or can they?). Tuo tarpu Džino ir San konfliktas yra labai statiškas, kadangi jie nėra tie veikėjai, kurių susipykimas gali atnešti rimtesnės įtakos serialui, o dėl vienos serijos taip stengtis nederėtų.

Visgi "The Hunting Party" savo reikšmę "Dingusių" pasaulyje turi. Buvo daug mistikos, buvo daug tiesiog įdomios ir veiksmo turinčios istorijos, bet su dramine prasme vis dar nekas. Džekas tarsi grįžta į pirmo sezono lygį, kai scenaristai bando pritempti jam daug įvairių dalykų siekiant įtikinti, kad jis - serialo pagrindas.

Citatos

  • 'Light 'em up!'
  • 'Yeah, that's right, Jack. I've been running in the jungle toward the sound of gunfire because I don't care about Michael.'
  • 'Oh, look. There's my favorite leaf. How could I ever forget this place?'
  • 'I can think of a better way to get a man up in the morning.'
  • 'You know the other one about curiosity, don't you, Jack?'

Veteranų kampelis

  • Jei neklystu, Aleks, kuri atvedė Keitę, yra tariamoji Beno (kurį turėtume pamatyti netrukus) ir tikroji Ruso dukra.


Namų darbai: s02e12 - Fire + Water

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą