2013 m. rugpjūčio 31 d., šeštadienis

Dingę. Antras sezonas. Dvidešimt antra serija

Kad ir kaip aš bet kuria proga girčiau "The Wire" už tai, jog jie sukūrė televizijoje nematytą pasaulį, tai nėra visiška tiesa. Taip, dydžiu šiam projektui neprilygsta niekas ir to neužginčysi. Tačiau kiekvieno serialo esmė ir yra sukurti tik jiems būdingą pasaulį, o geras jis ar blogas, didelis ar ne, yra jau kita kalba. Serialai turi savus veikėjus ir savą aplinką, ir jeigu tai tęsiasi kelis sezonus, šie projektai gauna gana prabangią dovaną: jie gali bent kurį laiką kalbėti apie tai, kas šiame seriale jau įvyko, ir sustabdyti judėjimą į priekį.

Vėlgi, tai gali trukti neilgai - įprastuose serialuose tai dažniausiai būna serijos, kurios kone išskirtinai būna sudarytos iš flashbackų ir man tai yra vienas nemėgstamiausių dalykų televizijoje. "Dingę" turi dar didesnę dovaną - jie flashbackus pakreipia tik savo naudai.

Kalbu, žinoma, ne apie įprastas scenas kiekvienoje serijoje, kai yra parodoma veikėjų praeitis. Kalbu apie šioje serijoje, "Three Minutes", jau antrą kartą panaudotą būdą vietoj praeities scenų normaliame gyvenime pademonstruoti įvykius, vykusius grynai saloje. Ir šįkart jie sukelia gana dvejopus jausmus - nors jų bendra įtaką serialo eigai ir turėtų būti didesnė nei "The Other 48 Days", galbūt dėl per didelio informacijos kiekio ši serija savo kokybe nebuvo antro sezono viršūnė.

Tačiau sakyti, jog nebuvo įdomu, reiškia meluoti sau ir visiems kitiems. Toks priartėjimas prie Kitų ir supratimas, kad tu apie juos nieko nežinai (kalbant iš žiūrovų pusės), yra savotiškas serialo kūrėjų erzinimas.

Įvairiuose serialuose naudojamai technikai, kuomet tie patys įvykiai yra pateikiami per du skirtingus veikėjus, visuomet buvo šiokia tokia mano silpnybė. Paprasta, bet labai efektyvu ir suklysti tikrai sunku. Žinoma, iš skirtingų pusių mes matėm tik vieną sceną, bet net ir ji yra stipri.

Galvojant, jog serija bus sukoncentruota tik į Maiklą, ji padaro kiek daugiau. Jau vien ko vertas yra Aleks klausinėjimas apie Kler. Galbūt anksčiau buvo galima manyti, kad Aleks blondinę išlaisvino tik dėl kokio nors sukto plano, bet klausinėjant tokiu įtemptu momentu yra parodomas jos nuoširdumas. Man ši scena nelimpa tik dėl vieno dalyko - suprantu, kad Maiklas yra apstulbęs, bet bent linktelti jis galėjo, o dabar dėmesys buvo tarsi vien tik į faktą, jog mergina teiraujasi apie Kler. Išbaigti reikia.

Atsižvelgiant į naujokus, vėl galiu atsiminti savo minčių raidą matant šią seriją pirmą kartą. Po to, kai Maiklas tapo žudiku, aš buvau įsitikinęs, kad jis melavo apie prastą Kitų gyvenimą. Man labai buvo įstrigę drabužiai, kuriuos rado Keitė, ir aš tikėjau, kad jie yra kažkokie apsimetėliai. Nors pagrindo neturėjau. Ir pamatęs, jog jie tikrai gyvena lūšnose, aš nuoširdžiai nusivyliau. Aš tiesiog žinojau, jog tos trobos negali būti skirtos vien Maiklo apgaudinėjimui, nes man tai nebuvo ir nėra logiška.

Tačiau apie tai pagalvoti drąsiai galima. Jau ne kartą minėjau, kad Volto istorija man yra viena beprasmiškiausių šiame seriale, kadangi rimto paaiškinimo apie berniuko išskirtinumą taip ir nėra. Tačiau ši istorija veikia iš kitos pusės ir ypač dabar. Mes žinom, kad išsigelbėjusiųjų grupę Kiti šnipinėjo ir visus juos pažįsta, bet kažkodėl iš laivo pasiėmė tik vieną Voltą. Netgi ten pat esant Sojeriui, kuris irgi atsidūrė paslaptingame sąraše. Todėl dilema paprasta - kuo kažkokiems laukiniams būtinai parūpo vieno berniuko?

Jeigu Ethanas su juo būtų bendravęs ar jį stebėjęs - mielai prašom, jis pastebėjo talentą (taip aš logiškai bandžiau grįsti ir sąraše atsidūrusius vardus). Bet dabar tarsi lieka išvada, kad Kiti apie Volto galias kažkokiu būdu žinojo. Nors problema ir čia - iš klausimų Maiklui, žinojo Kiti tikrai nedaug, todėl neaiškumų yra daugiau negu buvo.

Neužsitęsiant per daug su fantazijomis apie tai, kas tame kaimelyje gali būti ir ką jie taip saugo (už durų gali būti kambarys, į kurį grasino įkišti Voltą, bet gali būti ir, kaip Maiklas spėjo, vaikų saugykla), vienas kadras tuomet man visą mąstymą apvertė aukštyn kojom (ką jis ir turėjo padaryti). Kraujo paėmimas ir mėginio įdėjimas į maišelį yra subtilus pasakymas, kad mes dar nieko nepamatėm. Kad neatskleisčiau per daug, spręsti palieku jums - kokie laukiniai ima kraujo mėginius ir juos sandariai uždaro?

Galbūt priežastis, dėl kurios ši serija man nepalieka labai didelio įspūdžio, yra veiksmas dabartyje. Man jis, sakant paprastai, yra tiesiog nelogiškas. Aš niekuomet gyvenime nepateisinsiu Maiklo bandymų kartu vestis tik konkrečius keturis žmones. Tiksliau, tai aš tebūnie suprantu ir tai tikrai bus reikalinga tolesniems įvykiams, bet kitų veikėjų padarymas durnais yra paprasčiausia nesąmonė.

Argumentavimas, kad šešis žmones Kiti, kurie stebi kiekvieną salos centimetrą, sugebės pamatyti, o einant penkiese jie bus tarsi nematomi, yra žemiausio lygio argumentas. Galbūt šiek tiek išsisukta su tuo, kad Maiklas nusprendė vadovauti šitai kariuomenei, bet kad atsirastų tik vienas protingas žmogus? C'mon. Saidas vėl atlieka vienintelio racionaliai mąstančio veikėjo vaidmenį, ir tai yra kvaila klišė, bet vėlgi - ilgai už tokius dalykus, žinant kas nutiks, pykti negalima.

Serija man kliūna ir dėl to, kad į ją yra sudėti nelabai reikalingi momentai su primirštais veikėjais. Svarbiausias jų yra Čarlio narkotikų išmėtymas. Šitoje serijoje veikėjas per aiškiai buvo siejamas su bažnyčia, todėl natūralu, jog buvo bandoma subtiliai parodyti, kad tikėjimas Čarlį padarė geresniu žmogum, bet galutinis variantas išėjo tikrai nekoks.

Parodymas, kad Eko sėdi prie pulto, aiškiai pasako, jog šitas žmogelis visko imasi rimtai. Ir man ši serija, žiūrint atgal, yra momentas, kuomet kūrėjai sugadino vieną geriausių veikėjų. Jį apsėdo mygtuko spaudinėjimas, ir net jei vėliau Eko turėjo kelias geras scenas, toks geras kaip praeitoje serijoje jis jau nebebuvo.

Loko sprendimas vaikščioti be pagalbinių priemonių irgi yra aiškus - jis tarsi atsikrato kažko, kas jį laikė. Tai yra savotiškas lūžis: Lokas dabar bent jau bandys mąstyti blaiviai.

O priežastis, dėl kurios aš nesu toks apsėstas šio sezono finalo kaip praeitą kartą, yra ta, kad jis nėra toks įspūdingas. Pripažįstu, kad jį atsimenu ne taip gerai kaip paskutinę pirmo sezono seriją, bet ji buvo įspūdingesnė. Žinoma, kelionė pas Kitus ir atplaukianti jachta are never not cool.

Citatos

  • 'We were unable to find Henry's trail.' 'Yeah, I got that.'
  • 'That's it; all done. See you in the funny pages.'
  • 'Oh, well I'm sorry. I just figure if we're going to war, we'd want the one guy who's actually been in a war.'
  • 'Got some good news for you. Captain Arab's in too. Calvary rides at sunrise.'
  • 'Fancy yourself a little bachelor pad?'
  • 'Yeah, well "him" says that even though Pippi Longstocking and the damned Grape Ape are ideal candidates for the Dirty Dozen - I'm just saying we might want to bring the Red Beret.'
  • 'You believe a lot, Sayid.' 'I also believed that Henry was one of them.'
  • 'Why are you telling me this Sawyer?' 'Cause you're about the closest thing I got to a friend, doc. Cause she's gone. Well at least now we get to kill somebody.'
  • 'So you wake up in the middle of the night...grab your Jesus stick...you don't call, you don't even write!'

Veteranų kampelis

  • Dabar manau, kad paskutiniąsias sezono serijas atsimenu. Tik prašau, pasakykit, kad toje jachtoje Desmondas. Nes jeigu ne, savo atmintim daugiau negalėsiu pasitikėti.


Namų darbai: s02e23 - Live Together, Die Alone (Part One)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą