2013 m. rugpjūčio 7 d., trečiadienis

Dingę. Antras sezonas. Penkiolikta serija

Jau ne kartą atkreipiau dėmesį, kad nors kalbų apie jį buvo daug, tačiau pirmasis "Dingusių" sezonas turėjo turbūt mažiausiai paslapčių visame seriale. Jis tiek dėmesio sulaukė ne dėl daugybės užduodamų klausimų (nors nesakau, kad jų ten nebuvo, bet pagal vėlesnius standartus, pirmas sezonas buvo vanduo), bet dėl labai neįprasto formato ir didžiulio potencialo žiūrint į ateitį. Žinoma, norint žiūrovus užkabinti, su sala buvo supažindinta gana neblogai ir pora neaiškumų buvo kilę. Ir be paslaptingojo liuko atradimo, Kler dingimas buvo neaiškiausia siužeto linija.

Pirmojo sezono apžvalgose aš šią tema kritikavau gana stipriai. Bet patikėkit manimi, jeigu aš nebūčiau žinojęs, kas mūsų laukia ateityje, būčiau sudirbęs viską, kas buvo susiję su Kler, kadangi man tai vis dar atrodo kaip per daug pigus triukas. Pagalvokit - veikėjas dingsta ir sunerimstama tik vienai serijai. Vėliau porą serijų apie jį niekas nekalba ir galiausiai išsiunčia keturis žmones jo ieškoti. O kai tas veikėjas atsiranda, jis nieko neatsimena. Pigu, patogu ir paprasta, bet tik ne žiūrovams. Visgi ši istorija buvo prikelta ir praeities nuodėmes bent kiek sušvelnino.

Reikia pripažinti, kad šią seriją buvo galima pagaminti ir greitai po Kler grįžimo. Be abejo, tai būtų pats paprasčiausias ir nuspėjamiausias būdas, bet aš nemanau, kad tikrame gyvenime praėjus maždaug metams po Kler nuotykių yra tinkamas metas apie juos priminti. Netikėta, bet čia yra tiesiog dirbtinis įtampos sukėlimas.

Gana simboliška, kad serijoje su Kler "Dingusių" kūrėjai bando nekartoti praeities klaidų. Kalbu būtent apie lėktuvo gale skridusius keleivius, kurie po susijungimo su pagrindine grupe negauna didesnio dėmesio. Eko ir Anos Liusijos serijos buvo senokai, o apie Libę ar juo labiau Bernardą užsiminta iš viso nebuvo. Todėl panaudoti Libę kad ir nedideliam, bet viską pradedančiam Kler atminties atgavimui buvo visai neblogas būdas priminti apie veikėjus.

Turbūt vienintelė problema, kurią radau šioje serijoje, buvo Ruso. Apie su ja susijusius įvykius pakalbėsiu vėliau, bet man nelabai patinka, kai serialai naudoja veikėją tam, kad visi galvotų, jog jis yra išprotėjęs, nors toks visai nėra. Emociškai manęs tokie dalykai tikrai neveikia - tas Kler supratimas ir Ruso apsimetimas liūdna nėra toks graudus momentas.

Visgi grynai moteriška kompanija suteikė bendram vaizdui ir išskirtinumo, ir natūralumo. Juk Sojeris visą laiką buvo šnekėjęs pievas, Džekas - kalbėjęs apie pavojus, o koks Čarlis bandytų tik įsiteikti Kler. Tuo tarpu Keitė bandė nesikišti į Kler mintis ir nuo nesąmonių sulaikyti Ruso, kas buvo visai įdomu.

Iš Kler atsiminimų galėčiau išskirti du dalykus. Aišku, visas bunkeris ir medicininė įranga kelia žiauriai daug klausimų, bet long rune svarbiau bus ne jie. Pirmasis dėmesio nusipelnęs bruožas buvo tuomet, kai Keitė atrado spinteles su įvairiais rūbais ir šiaip teatro reikmenimis, ir Kler atsiminė Ethano pašnekesį su nepažįstamuoju.

Kadangi tikiu, jog jūs esat dėmesingi, turbūt nesuspoilinsiu, kad tai yra tas pats Keitės ir Volto grobikas, tik be barzdos. Jeigu sugebate susieti šiuos du dalykus, turiu jums blogų žinių - klausimų dabar iškils nežmoniškai daug. Taip buvo būtent man ir tie kostiumai man ilgą laiką buvo įdomiausia "Dingusių" paslaptis.

Kitas dalykas, į kurį dėmesį turbūt atkreipėte, yra mergina, išgelbėjusi Kler. Bent jau man, tai yra geriausia šios serijos vieta. Vien todėl, kad ji pabrėžia kaip gerai yra išplėtota Ruso veikėja. Juk rimčiau ją matėm tik Saido ir mažojo Arono pagrobimo metu be jokių flashbackų. Bet per tą laiką spėjom sužinoti ir apie Aleks, ir apie jos draugų likimus.

Ruso emocijos, kai Kler užsiminė apie ją išgelbėjusią merginą, man yra šios serijos viršūnė. Tuo pačiu buvo suteikta ir potencialo Ruso judėjimui į priekį, ir, taip, atspėjote, užduota dar daugiau klausimų. Ne tik kad Aleks išgyveno penkiolika metų, bet ji atrodo tikrai ne taip, kaip jos motina, o taip pat tvarkingai, kaip ir Kiti.

Kas į juos (bent jau pagal išvaizdą) nėra panašus, yra Henris Geilas. Jis kol kas yra tarsi didelio mechanizmo dalis, dėl kurio viskas ir pradeda judėti. Tas mechanizmas ilgą laiką buvo vis didinamas, statomas ir kuriamas, tačiau jis nerodė jokių gyvybės ženklų. Iki tol, kol neatsirado Henris.

Visų pirma, jis privertė Eko prabilti apie jo didžiausią traumą saloje (žinoma, be to, kad jis atrado savo negyvą brolį) - dviejų Kitų užmušimą. Simbolizmo čia yra tikrai nemažai. Eko Henriui pasakojasi žinodamas, kad jis niekam neišduos jo jausmų, o su kitais veikėjais jis jau yra per daug susibičiuliavęs, todėl tokia išpažintis gali pakeisti jų nuomonę apie jį. Tai, kad jis galimai išsipasakoja Kitam, galbūt čia šnipinėjančiam dėl savo mirusių draugų, irgi priduoda įtampos (pačiam Henriui nepavydžiu - jį rado ir strėle pašovė išprotėjusi prancūzė, primušė kankintojas arabas ir barzdą prieš jį nusipjovė didelis afrikietis. Geros atostogos).

Henris išjudino ir kurį laiką vietoje stovėjusį Loko ir Džeko konfliktą. Dostojevskio ir Hemingvėjaus pavyzdys, nors man ir nėra žinomas, bet suveikė tikrai neblogai. Jis leido Henriui ir Lokui apturėti nors ir trumpą, bet šiek tiek draugiškumo šiai porelei suteikusį pokalbį. Žinoma, jis vėliau peraugo į tai, kad Džonas kantrybę prarado galutinai. Tai parodė ir tai, kad konfliktas tarp Džono ir Džeko yra svarbus ir šie veikėjai po truputį keičiasi, ir tai, kad Henris - kad ir kurioje pusėje jis bebūtų - yra puikus psichologas.

Kalbant apie seriją, ji nėra tarp geriausių ar įsimintiniausių (nors dėl šio punkto ginčytis galima), bet klaidų čia beveik nebuvo. Ji užpildė spragas praeityje ir tai bendram kontekstui tikrai padėjo. Be abejo, "Dingusių" serijos veikia kaip ir sala - ji be gyvybės neatėmimo neduoda kitos, o jeigu serija mums duoda atsakymų, ji duoda ir dvigubai daugiau klausimų. Ir taip mes įžengiame į "Dingusių" simbolizmo pasaulį.

Citatos

  • 'If the alarm goes off, don't tell him what it's for.' 'What is it for?'
  • 'What am I supposed to tell him? You know what he's going to do when he finds out. Damn it, Ethan.'
  • 'No boys allowed, huh?'
  • 'Well, Thelma, seeing as I got all the guns, I do get to ask why.'
  • 'You have good ears.' 'You have thin doors.'
  • 'Well, John, let me ask you this: We don't have a long-term plan for the button, but we keep pushing it, don't we?'

Veteranų kampelis

  • Beno klausimas kas yra tie Kiti gali būti ir visai natūralus - Kiti ir patys nežino, kad yra taip vadinami.
  • Tomas su Ethanu kalbėjo apie tai, kad kažkas gali labai supykti - bet kokiu atveju, jis kalba arba apie Beną, arba Džeikobą (nors pirmas variantas šiai serijai tikrai yra tinkamesnis).
  • Kler paklausimas, ar San yra motina, irgi yra gera įžanga į kitą seriją.
  • Pastebėjot, kad viena šeima visą šią seriją ir kontroliavo? Aleks išgelbėjo Kler, Ruso ją nuvedė į bunkerį, o Benas išprovokavo Loką.Namų darbai: s02e16 - The Whole Truth

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą