2013 m. rugpjūčio 14 d., trečiadienis

Dingę. Antras sezonas. Septyniolikta serija

Esminis dalykas, skiriantis serialus ar filmus ir tikrą gyvenimą, yra tai, jog viskas, ką mes matome ekranuose, yra netikra. Viskas, be abejo, prasideda nuo išgalvotų veikėjų, išgalvotų gyvenimų ir išgalvotų istorijų, ir net biografiniuose pasakojimuose ilgainiui nebus išvengta nebūtų elementų.

Tiesa, tai, kad šie kūriniai yra išgalvoti, nereiškia, kad jie nėra pateikti realistiškai - taip dažnai būna, bet į tikroviškumą taiko labai mažų kūrinių. O tie, kurie į jį per daug netaiko, mėgsta sutirštinti spalvas ir kiek kitaip pasižiūrėti į daugumos žmonių vertybes. Būtent tas kitas požiūris į mums įprastus dalykus puikiai atsiskleidžia šioje "Dingusių" serijoje, pavadinimu "Lockdown".

Tokią įžangą daviau todėl, kad aš nenoriu, jog jūs galvotumėt, kad aš tokį scenaristų mąstymą palaikau. Tikrovėje į tokius dalykus aš žiūrėčiau absoliučiai kitaip ir apie tai nė nedvejočiau, bet serialuose veikia kitoks mąstymas. Čia galima pasitelkti jeigu ne visas, tai labai daug priemonių, norint pasakyti tai, kas tau atrodo tinkama. Todėl Loko tėvo pateikimas šiame seriale galbūt ir yra suprantamas, tačiau nuo tikroviškumo jį skiria labai daug.

Neslėpsiu, kad Džono tėvas man visuomet buvo vienas nemėgstamiausių veikėjų. Vėlgi, aš nesu iš tų žmonių, kurie prijaučia kokiam nors herojui, tačiau man jie gali patikti ar nepatikti pagal tai, kokią rolę jie atlieka ekrane. O šio tėvuko rolė yra viena beprasmiškiausių.

Juk gerą dramą nuo blogos skiria tai, kad veikėjai gerojoje daro netikėtus dalykus ir neperžengia ribos, kuri jiems ilgą laiką buvo brėžiama. Jie turi stebinti, bet proto ribose. Tuo tarpu Loko tėvas, kad ir kiek trumpai mes jį esame matę, nestebina niekuo. Jis išlenda pas savo sūnų, juo kokiu nors būdu pasinaudoja ir išmeta jį kaip šiukšlę. Tebūnie jis tai daro su malonia veido išraiška, tačiau jis naudojasi sūnaus patiklumu kiek tik išmano.

Kas mane ir priveda prie realistiškumo trūkumo. Aš ne tik galvoju, jog yra tokių tėvų, kurie neatneša vaikams nieko gero - aš tai žinau. Tačiau "Dingusių" kūrėjai įkyriai perša mintį, kad kiekvienas turi savų privalumų ir Loko tėvo privalumas yra išmokyti sūnų kažką naujo apie pasitikėjimą. Tai, kad jis atėmė savo vaiko inkstą, yra tarsi ženklas, kad pasitikėti negalima net ir artimiausiais žmonėmis. Tačiau dabar jis išlenda ir parodo, kad tie, kurie pavagia tavo inkstą, gali būti visai patikimi žmonės, ir būtent čia man serijos tema kelia labai daug klausimų.

Kelia jau vien dėl to, kad tokia aiški ji jau seniai bebuvo. Iš pradžių eilėje mes turime Loko ir Henrio duetą, kas buvo daugiausiai intrigos sukėlusi "Dingusių" linija per ilgą laiką. Juk Henris turėjo puikią galimybę pabėgti ir visgi jis pasiliko. Jis galėjo sugriauti paskutinę viltį Lokui, kad žmonėmis galima pasitikėti, tačiau jis to nepadarė. Ir visgi kadangi šioje serijoje buvo lemta atskleisti šiek tiek tiesiog apie Henrį, jo grįžimas buvo galutinė užuomina, jog jis tikrai nėra tas, kas dedasi. Šitą žmogų spardė, tardė, daužė ir kankino visais įmanomais būdais ir jis tiesiog negali būti toks naivus, kad tikėtų, jog vienas Lokas jį apgintų nuo savų. Jis čia liko dėl to, kad turėjo čia likti ir jo kilmė buvo atskleista dar prieš grįžtant Saidui.

Apie vaizdinį, pasirodžiusį Lokui gulint ant grindų, spekuliuoti nenoriu dėl vienos priežasties - aš tikrai neatsimenu, ką jis reiškia. Bet galėčiau spėti, kad iš dangaus nusileidęs maistas kažkokiu būdu su šituo dalyku yra susijęs.

Džeko ir Sojerio dvikova irgi yra gana aiški pasitikėjimo apraiška. Juk garsesnio žaidimo, kuriame viskas yra susiję su pasitikėjimu, už pokerį tai tikrai nerasite. Nors ši istorija ir neatnešė nieko rimtesnio (tik tai, kad tas Sojerio tapimas šerifu yra absoliuti nesąmonė), ji buvo viena iš didžiausių "Dingusių" klišių. Žinoma, šis titulas priklauso ne vien šiam serialui, bet čia aš tikėjausi kažko daugiau. Juk kiek tik visur yra vaizduojamas, pokeris yra pateikiamas kaip žaidimas su žmonėmis ir jų protu. Tuo tarpu čia Džekas laimi tik turėdamas geresnes kortas ir praktiškai nepadarydamas nieko rimtesnio, kas reiškia, jog jam tiesiog pasisekė. Nors aišku, žmonėms, nesuprantantiems šio žaidimo, buvo absoliučiai vienodai.

Tuo tarpu Saido ir jo pakeleivių kelionė irgi buvo susijusi su pasitikėjimu. Tiesa, šįkart kiek kitokiu. Jie keliavo dėl to, kad įsitikintų, jog jie gali pasitikėti Henriu. Bet kadangi šioje kompanijoje buvo žmonių, pasiryžusių juo netikėti iki galo, šiam žmogeliui planas neišdegė. Saido monologas grįžus į bunkerį paskutinę sekundę šią seriją pavertė iš labai vidutiniškos, į vieną svarbiausių visam sezonui ar netgi serialui. Kartu ji man grąžino ir pasitikėjimą Cuse'o ir Lindelofo duetu, parašiusiu šią seriją.

Citatos

  • 'Fun time's over, Mongo. Why don't you go hit the buffet?'
  • 'Let's just say something was burning and it wasn't from the sunshine.'
  • 'You don't think I know where Phuket is? Just because I dropped out in ninth grade, don't make me an idiot.'
  • 'Don't knock the obits, it's the nicest part of the paper. No one ever says anything mean about people once they're dead.'
  • 'Well, that would like, assume, that anyone actually tells me anything. Maybe if I were in the loop, I could be more helpful.'
  • 'We did find your balloon, Henry Gale. Exactly how you described it. We also found the grave you described. Your wife's grave. The grave you said you dug with your own bare hands. It was all there, your whole story, your alibi. It was true. But still I did not believe it to be true.. so I dug up that grave. And found that there was not a woman inside. There was a man. A man named Henry Gale.'
  • 'What'd you do, steal their livers?'

Veteranų kampelis

  • Kas man labiausiai patiko su Beno istorija buvo tai, kad jis savo tikrąją tapatybę atskleidė tikrai ne iš karto ir juos kankino dar ilgai, kas jį padaro dar rimtesne "Dingusių" pažiba.
  • Lokas apžiūrėjo Nadios namą. Aišku, Saidas niekada neklaus ar Lokas kartais neapžiūrinėjo musulmonės moters namo, bet kalba apie tai visai galėtų išeiti.


Namų darbai: s02e18 - Dave

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą