2013 m. rugpjūčio 10 d., šeštadienis

Dingę. Antras sezonas. Šešiolikta serija


Žiūrint paskutiniąsias "Dingusių" serijas, galvoje man buvo įstrigusi mintis - serialo kūrėjai suprato, kad per ilgai trypė toj pačioj vietoj, ir pagaliau ėmėsi rimtesnių veiksmų.

Aš turiu man pačiam toli gražu nepadedančią savybę. Ji man dar labiau netinka kalbant apie tai, kad aš esu bent kažkokio lygio apžvalgininkas, o tuo užsiimantiems žmonėms tai nėra geriausias bruožas. Aš tikrą dalyko kokybę objektyviai galiu įvertinti tik praėjus kuriam laikui nuo tada, kai aš turėjau tai padaryti. Pavyzdys - bet kokio serialo, o šiuo atveju "Dingusių", serijos. Antrojo sezono pradžia, jį žiūrint prieš kelias savaites, labai prasta nebuvo, bet kai pagalvoju dabar, flashbackai ten buvo žemiausio lygio ir viską į priekį traukė nebent nauji veikėjai. Kitos serijos, neskaitant susipažinimo su Kitais ir legendinės "The Other 48 Days", buvo visai neblogos paėmus atskirai, tačiau į bendrą kontekstą jos neatnešė.

Dabar mes pagaliau judam į priekį. Praėjusi serija puikiai užpildė Kler pagrobimo spragą ir atskleidė daugiau informacijos apie Kitus ir paslaptingus bunkerius. Henrio Geilo atsiradimas irgi yra netikėtai daug įtampos atnešęs įvykis. Ši serija, "The Whole Truth", irgi atneša dvi intrigas, kurios bus išnaudotos ir labai greitai, ir ne visai.

Ilgoji intriga manęs šįkart toli gražu nesužavėjo. Veikiausiai dėl to, kad nei emocine, nei tęstinumo prasme logikos nebuvo daug. Flashbackai tikrai galėjo būti visai neblogi, bet, kaip jau ir minėjau kažkurioje pirmojo sezono serijoje, stereotipai viskam kenkia. Žiūrovai supranta, kad San yra užguita moteriškė, kad Džinas stengiasi tik jai padėti ir ją myli, ir dirba jos tėvui, bet to rodymas kitu kampu šiai situacijai tiesiog nepadeda.

Džino pyktis, kad San negali turėti vaikų, yra didžiausias stereotipas šioje serijoje. Su šia porele mes praleidome jau dvi ar tris valandas ir per jas sugebėjome pamatyti, kad Džinas yra supratingas žmogus. Jis pyksta ant žmonos dėl to, kad jam buvo sunki diena ar kad jį engė jos tėvas, bet ne dėl to, kad jis San nemyli. Tuo tarpu čia nebuvo tokio lygio pyktis, čia buvo veiksmas, kurio jis laukė labai ilgai ir dabar gavo progą išsilieti. Džinas yra supratingas ir veikėjo atžvilgiu scenaristai čia padarė klaidą. Tiesa, pokalbis tarp San ir jos daktaro man patiko ir tada, kai jį mačiau pirmą kartą, ir dabar, bet vien dėl intrigos ateičiai.

San anglų kalbos mokytojo (va kaip juos šiais laikais vadina) linija irgi nepadarė didesnio įspūdžio. Ne todėl, kad ten dirbtinė romantika, nuo kurios norisi vemti, bet todėl, kad scenaristai žiūrovams ne pakiša logiškus klausimus, bet įžūliai klaidina. Aišku, jūs galite rinktis kas įvyko po paskutiniosios scenos tarp San ir jos draugo, arba jūs galite tikėti salos stebuklais ir šventa sutuoktinių meile. Esu matęs daugybę serialus žiūrinčių žmonių, kurie supyksta, kai serijos pabaigoje yra paliekamas nemažas kabliukas. Čia nėra tas atvejis - čia su nėštumu susijęs kabliukas yra per daug aiškus ir jam pasisukus į bet kurią pusę, rezultatas vis tiek bus klaidinantis.

Kad tai buvo ilgoji intriga, jau išsiaiškinom - kiek nėštumas trunka daugelis jūsų turbūt žino. O Henrio Geilo istorija yra šviežia ir mėnesiais nesunormuota - tiesa apie ją gali išaiškėti labai greitai. Visą šio veikėjo esmę suformavo Ana Liusija - Jack and Locke are too busy worrying about Locke and Jack. Nes, kaip jau pabrėžiau praėjusioje apžvalgoje, Henris, kad ir kurioje pusėje bebūtų, yra puikus psichologas ir planuotojas.

Anai Liusijai žemėlapį jis nupiešia ne dėl to, kad ji to nori. Žinoma, vėliau ji dėl to labai girsis, tačiau Henris yra protingesnis. Jis žino, kad Ana apie žemėlapį bent jau Džekui ir Lokui nesakys, o kai šie apie jos kelionę sužinos, grupelėje kils nesutarimų. Tuo pačiu Henris gaus ir progą dar labiau supriešinti du vyrukus, šįkart veikdamas per įtartinai lengvai pasidavusį Džeką. Henris yra protingiausias žmogus tame bunkeryje, bet tai kol kas žino tik jis vienas.

Jis taipogi serialui suteikia šviežumą, naują perspektyvą seniems dalykams. Atsimenat kaip priešpaskutinėje praėjusio sezono serijoje žavėjausi Arzto įtraukimu? Dabar tas susižavėjimas yra dar didesnis. Juk niekas iki šiol nebuvo normaliai uždavęs visiems rūpimo klausimo - iš kur tas bunkeris, iš kur tas maistas ir kas čia per sala (to klausė Čarlis, tiesa, tik pirmoje serialo serijoje)? Henris parodo, kad nei apie salą, nei apie joje atsidūrusius žmones mes nieko nežinome ir jis tuo sugeba naudotis tobulai.

Citatos

 • 'Humor's not his strong point. And I'm telling this to you.'
 • 'Wow, you guys have some real trust issues, don't you?'
 • 'It's not a drugstore, sweetheart.'
 • 'You walked across all the way here? That must have been fun.' 'It had its moments.'
 • 'Why bother, I've already told it to everyone - Jack, Locke, the big black guy that cut off his beard in front of me. Oh, yeah, and my buddy, Sayid. You can see how much he liked my story.'
 • 'Did you take your temperature?' 'Isn't that romantic?'
 • 'Way to go, Papasan. You didn't waste much time. I'd give you a cigar, Bernie, but I'm fresh out.'
 • 'Maybe not, but at least we're on the right island.'
 • 'Of course, if I was one of them, these people that you just assume are your enemies, what would I do? There would be no balloon so I would draw them out to a really secluded place, like a cave or some underbrush, a good place for a trap. An ambush? And when your friends got there a bunch of my people would be waiting for them. Then they would use them to trade for me. I guess it's a good thing I'm not one of them, huh? You guys got any milk?'

Veteranų kampelis

 • Ana Liusija kalbėjo apie tai, kad jie yra toje pačioje saloje. Tikrai?
 • Paskutinė scena, kurioje Benas kalbėjo apie pasalą, man (ir manau, kad daugeliui jūsų) nepaliko jokių abejonių, kad jis yra Kitas. Tai vadinama klaidų atmetimu - kam paprastam žmogeliui, laikomam įkaitu ir kovojančiam dėl savo gyvybės, grasinti tokiais dalykais? Nebent jis yra išprotėjęs, ko atmesti dar nebūtų galima.
 • Tikėjausi, kad būsiu vienintelis, pastebėjęs "Widmore" nėštumo testą, bet internetas mane aplenkė kokiais septyniais metais.
Namų darbai: s02e17 - Lockdown

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą