2013 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis

2013 m. Emmy apdovanojimų prognozės

„Emmy“ apdovanojimai yra viena iš sunkiausiai paaiškinamų apdovanojimų ceremonijų, kadangi čia balsuotojai labiau vaikosi populiarumo, o ne kokybės, o kartais būna visai atvirkščiai. Todėl taip užtikrintai aš jums ir pristatau šį sekmadienį vyksiančios 65-osios „Emmy“ apdovanojimų ceremonijos prognozes. Jomis toli gražu nepasitikėkit - nenustebsiu, jei neatspėsiu nei vienos kategorijos, - tačiau kiekvieną savo pasirinkimą paaiškinsiu per kokybės ir balsuotojų logikos prizmę, todėl kai kur turiu galimybę pataikyti. Nors mano pagarbą „Emmy“ yra praradę jau seniai ir ceremoniją galima iškęsti tik dėka kasmet pateikiamo puikaus šou (kurį šiemet NPH tikrai užkurs).

Paryškinti yra mano prognozuojami nugalėtojai, girtu šriftu parašytieji - galimi konkurentai.

Geriausias serialas (drama)

Mad Men
Homeland
Breaking Bad
Downton Abbey
House of Cards
Game of Thrones

Šią kategoriją ir dar keletą kitų geriausia daryti atmetimo principu ir bandant galvoti taip, kaip galvoja „Emmy“ balsuotojas, kas yra praktiškai neįmanoma, bet bandyti reikia. Remiantis istorija ir sveiku protu, „Game of Thrones“ šansų neturi: „Emmy“ nėra ir niekada nebuvo ta ceremonija, kuri pripažintų fantastikos buvimą televizijoje. Su „Downton Abbey“ ta pati istorija - serialas tarp geriausiųjų nežinia dėl ko įtraukiamas tradiciškai, taip neleisdamas čia patekti to tikrai vertiems kūriniams

Likę keturi turi visiškai vienodas galimybes. „Mad Men“ pergalių serija buvo nutraukta tik pernai, ir pagal kokybę tai buvo teisinga, bet meilės šiam serialui yra likę. „Homeland“ antras sezonas buvo nepalyginamai prastesnis nei pirmas, tačiau inercija šiems rinkėjams nėra svetima. „Breaking Bad“, be jokios abejonės, yra labiausiai vertas šios statulėlės, net jeigu ir apdovanojamos praėjusių metų serijos. Dėl šio serialo pergalės visiškai neabejoju, nes prie to prisidės ir kokybė, ir dabar einantis paskutinis sezonas, nes „Emmy“ mėgsta būti populiarūs. Dėl to vienintelis priešininkas šiam serialui gali būti „House of Cards“, kurio lygis yra nepalyginamai žemesnis, tačiau kalbų daug ir toks sprendimas pasirodytų labai modernus, nors aš šiuos balsuotojus dėl tokio pasirinkimo užmėtyčiau akmenimis. Nuvažiuočiau ir užmėtyčiau.


Geriausias aktorius (drama)

Bryan Cranston (Breaking Bad)
Damian Lewis (Homeland)
Jon Hamm (Mad Men)
Kevin Spacey (House of Cards)
Jeff Daniels (The Newsroom)
Hugh Bonneville (Downton Abbey)

Čia ir vėl lieka praėjusios kategorijos pagrindinių serialų aktoriai, kadangi Danielsas ir Bonneville neturi šansų. O štai čia yra žymiai sunkiau. Apart Spacey'io, kurio pasirodymo lygis žiauriai krito dėl scenarijaus, likusi trijulė yra verta nugalėti, nors garsus vardas čia kaip tik gali padaryti savo. Lewisas šioje kategorijoje veikiausiai pasimes, o tikrasis didvyris, kuris taip ir liks nieko nelaimėjęs (nes kitais metais Cranstonas pasiims viską), bus Hammas, kurio pasirodymas „Mad Men“ šiemet buvo nuostabus (EDIT: straipsnis rašytas prieš žinias, jog paskutinis „Mad Men“ sezonas bus padalintas į dvi dalis, todėl šiek tiek šansų Hammui yra likę). Cranstonas yra labai ryškus favoritas kokybės prasme, nors šimtu procentu šioje vietoje garantuoti negalima.

Geriausia aktorė (drama)

Claire Danes (Homeland)
Connie Britton (Nashville)
Elizabeth Moss (Mad Men)
Kerry Washington (Scandal)
Robin Wright (House of Cards)
Vera Fermiga (Bates Motel)
Michelle Dockery (Downton Abbey)

Iš šių moterų šiemet mačiau vaidinančias tris, todėl visiškai objektyviai vertinti negaliu, bet dvi favorites tikrai mačiau. Jūs žinot mano nuomonę apie Claire Danes: kad ir kokios geros jos konkurentės bebūtų, kol ji bus televizijoje, tol niekam šansų nebus. Daug kas ginčijasi, jog labiau verta šio apdovanojimo yra Moss ir nesupykčiau, jei ji laimėtų, tačiau taip nebus. Vienintelė rimta priešininkė čia gali būti nebent Washington, kurios serialo „Scandal“ išpopuliarėjimas balsus gali paveikti labai stipriai. Bet ne tiek, kad jilaimėtų.

Geriausias antro plano aktorius (drama)

Aaron Paul (Breaking Bad)
Mandy Patinkin (Homeland)
Jonathan Banks (Breaking Bad)
Bobby Cannavale (Boardwalk Empire)
Peter Dinklage (Game of Thrones)
Jim Carter (Downton Abbey)

Jei būčiau bent kiek jautresnis, galėčiau apsiverkti žiūrėdamas į šią kategoriją. Aš noriu, kad ją laimėtų kiekvienas šių vyrų, net jei Carterio vaidybos aš nematęs. Be abejo, čia užtikrintai triumfuos Paulas ir aš dėl to labai džiaugsiuosi, kadangi to jis tikrai vertas. Bet turbūt dar labiau džiaugčiaus dėl Patinkino, nes jūs pažiūrėkit į jo barzdą vaidybą ir suprasit. Jis yra vienintelis rimtas konkurentas, kad ir kaip man būtų patikę Bankso, Dinklage'o ar Cannavale pasirodymai.

Geriausia antro plano aktorė (drama)

Anna Gunn (Breaking Bad)
Morena Baccarin (Homeland)
Christine Baranski (The Good Wife)
Emilia Clarke (Game of Thrones)
Christina Hendricks (Mad Men)
Maggie Smith (Downton Abbey)

Na, Skailer heiteriai, galėsit springti putom, nes Gunn čia laimės. Jai nepakenks nei absoliučiai nieko „Homeland“ neveikianti Baccarin, nei drakonų motina Clarke, nei „Emmy“ balsuotojų ir Hario Poterio gerbėjų numylėtinė Maggie Smith, nei Hendricks, nors ją per ceremoniją galėtų parodyti kiek ilgiau. Ne, čia laimės Anna Gunn, nes jūs dar nematėt tokio įbridimo į baseiną, ir nepamatysit.

Geriausia režisūra (drama)

Breaking Bad
Boardwalk Empire
Downton Abbey
Homeland
House of Cards

„Breaking Bad“ serija „Gliding Over All“ yra viena gražiausių mano matytų valandų televizijoje, vizualiąja prasme. Ją režisavo Michelle MacLaren, moteris, kuri režisavo ir ketvirtąją antrosios penkto sezono dalies seriją, kurios įspūdingumą patys matėt. Pergalė jai bus ne už tai - „Gliding Over All“, kad ir koks gražus būtų „Boardwalk Empire“ ar „Homeland“ stilius, yra tikras meno kūrinys,

Geriausias serialas (komedija)

30 Rock
Louie
The Big Bang Theory
Veep
Modern Family
Girls

Čia neabejoju dėl dviejų dalykų. Pirma dėl to, kad „Louie“ turėtų laimėti viską. Tokios komedijos nebuvo jau seniai, ir taip kalbu ne vien todėl, kad man ji patinka, bet todėl, kad ji yra all-around nuostabi. Antras dalykas, dėl kurio visiškai neabejoju, yra tai, jog laimės „Modern Family“. Tai nėra neapykanta pastarajam serialui, kuris vis dar yra visai nieko, bet jis tiesiog logiškai negali laimėti kol konkuruoja su „Louie“. Na, neturėtų laimėti.

Geriausias aktorius (komedija)

Alec Baldwin (30 Rock)
Jim Parsons (The Big Bang Theory)
Jason Bateman (Arrested Development)
Louis C.K. (Louie)
Matt LeBlanc (Episodes)
Don Cheadle (House of Lies)

Nebijokit, čia nebūsiu C.K. fanbojus, kadangi geresnių aktorių už jį yra. Baldwino pasirodymus mačiau jau senokai, ir nors ir nenustebčiau jo pergalės atveju, matau tik du pretendentus. Pirmas yra Parsonsas, kuris yra žiūrovų ir mano numylėtinis, ir dėl kurio vaidybos Šeldonas jau yra legenda. Jo pergalė būtų populiarus sprendimas, tačiau panašiai būtų ir su Batemanu. Pastarajam duočiau šiek tiek daugiau šansų, ne vien dėl sentimentų, bet dėl to, kad jis buvo viso naujojo „Arrested Development“ sezono centras, ir šioje vietoje jis atstovėjo puikiai. Vis tiek, nenusiminsiu nei vienu atveju.

Geriausia aktorė (komedija)

Amy Poehler (Parks and Recreation)
Tina Fey (30 Rock)
Laura Dern (Enlightened)
Lena Dunham (Girls)
Edie Falco (Nurse Jackie)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)

Čia susikerta populiarumas, kokybė ir sentimentai. Aišku, kokybės turi visos šios aktorės, bet pirmuoju aspektu labiausiai pasižymi Lena Dunham, kurios „Girls“ greitai užkariavo visus balsuotojus ir žiūrovus, bet to serialas nesugebės padaryti du metus iš eilės. Poehler yra vienintelė aktorė, kurią aš pastaruoju metu mačiau iš šių šešių, bet jos vaidybos kokybė neabejotinai yra nuostabi. Poehler geriausia draugė Tina Fey šiuo atveju gali susilaukti sentimentų dėl pasibaigusio „30 Rock“, bet nesusilauks, nes viską laimės Julia Louis-Dreyfous. „Veep“ yra serialas, kurį daugelis pamilo vėlai ir iki kurio aš dar neprisikapsčiau, tačiau šios moters populiarumas yra neabejotinas.

Geriausias antro plano aktorius (komedija)

Jesse Tyler Ferguson (Modern Family)
Ed O'Neill (Modern Family)
Ty Burrell (Modern Family)
Adam Driver (Girls)
Bill Hader (Saturday Night Live)
Tony Hale (Veep)

„Saturday Night Live“ yra ta laida, kurią norėčiau pažiūrėti dažniau, net jei žinau, jog dabar jai nėra geriausi laikai. Tačiau jos aktorių išėjimas visuomet būna svarbus momentas televizijoje, sugebantis sukelti daug kalbų, todėl Billo Haderio, aktoriaus, kuris yra labai universalus, laimėjimas nenustebintų. Tačiau ši kategorija vis tiek priklausys „Modern Family“ vyrukams tol, kol šis serialas egzistuos. Stonestreeto kažkokiu būdu šiemet čia nėra, bet jo kolegos ne ką prastesni. Aš visuomet tikiuosi Edo O'Neillo pergalės, kadangi už visą gyvenimo darbą jos jis tikrai nusipelnė ir šis sezonas buvo koncentruotas į jį, tačiau Ty Burrellas yra kone vienintelis žmogus, gelbėjantis „Modern Family“ įklimpus į duobę. Fergusonas gali būti vadinamas favoritu, kadangi jis dar nelaimėjo, tačiau labiau nusipelniusių čia tikrai yra. Sunki kategorija, bet statau už Burrellą.

Geriausia antro plano aktorė (komedija)

Julie Bowen (Modern Family)
Sofia Vergara (Modern Family)
Mayin Bialik (The Big Bang Theory)
Anna Chlumsky (Veep)
Jane Krakowski (30 Rock)
Merritt Wever (Nurse Jackie)
Jane Lynch (Glee)

Taip, „Modern Family“. Ir nesiginčykit, nes Julie Bowen yra nuostabiausias sutvėrimas pasaulyje, aktoriniai sugebėjimai included. Jai problemų gali pridaryti nebent kolegė Sofia Vergara, kurios vienintelis pasiteisinimas yra tai, kad ji dar nėra laimėjus, kadangi jos rėkavimas ir akcentas yra baisiausias „Modern Family“ bruožas. Nesakau, kad šios moterys yra labiausiai vertos apdovanojimo, bet jos yra neabejotinos favoritės.

Geriausia režisūra (komedija)

Glee
30 Rock
Girls
Louie
Modern Family

Tik pastaruoju metu pradėjau suprasti, kiek daug serialui reiškia režisūra. Bet kad režisūra egzistuoja ir komedijose mane privertė suprasti tik „Louie“. Prie serialo subtilumo labiausiai prisideda maži momentai, kuriuos pagauti reikia itin tiksliai, o Louis C.K. tai padaro tiesiog puikiai. Tiesiog atiduokit visus apdovanojimus C.K. ir bus baigta.

Geriausias mini serialas arba TV filmas

Behind the Candelabra
American Horror Story: Asylum
The Bible
Phil Spector
Political Animals
Top of the Lake

„Emmy“ apdovanojimuose man nesuvaldomą juoką antrus metus iš eilės kelia AHS įtraukimas tarp mini serialų, kadangi šio serialo formatas yra absoliučiai toks pat, kaip ir visų kitų. Jis yra tiesiog įtraukiamas kaip kažkoks fenomenas, ne dėl įspūdingos kokybės. Nebent metai būna iš tiesų silpni, o čia nėra toks atvejis. „Behind the Candelabra“ yra vadinamas geriausiu pastarųjų metų ar dešimtmečių televizijos filmu, ir favoritas čia aiškus. Garsių vardų ar nukrypimų nuo formato čia yra, dėl ko „Top of the Lake“ gali būti įvardijamas kaip teoriškas kandidatas, bet būkim realistais.

Geriausias aktorius mini seriale arba TV filme

Michael Douglas (Behind the Candelabra)
Matt Damon (Behind the Candelabra)
Benedict Cumberbatch (Parade's End)
Toby Jones (The Girl)
Al Pacino (Phil Spector)

Vardai kaip Oskarų ceremonijoje, bet čia yra televizijos apdovanojimai ir tai yra dar viena proga pasidžiaugti laikais, kuriais mes gyvenam. Bet džiaugtis dėl visų garsių vardų galit neilgai, nes čia bus dvikova tarp Douglaso ir Damono. Prisipažįstu: filmo nemačiau, bet pakankamai prisiklausiau, kad suprasčiau, jog kandidatai čia gali būti tik du. Pirmenybę visgi duočiau Douglasui, nes jis turėjo kiek labiau tradicišką pagrindinį vaidmenį ir spaudoje išstojo labai ryškiai, bet Damono pergalė nėra off the table.

Geriausia aktorė mini seriale arba TV filme

Helen Mirren (Phil Spector)
Jessica Lange (AHS: Asylum)
Laura Linney (The Big C: Hereafter)
Elisabeth Moss (Top of the Lake)
Sigourney Weaver (Political Animals)

Turėkit dar garsių vardų. Tačiau ir jie bus nukarūnuoti, kadangi Elizabeth Moss visi nori duoti bent kažkokį apdovanojimą. Net neabejoju, kad prie jos pergalės prisidės ir „Mad Men“ populiarumas, tačiau „Top of the Lake“ pagal atsiliepimus ji buvo tokia pat puiki. Garsūs vardai čia, panašu, nepadės.

Geriausias antro plano aktorius mini seriale arba TV filme

James Cromwell (AHS: Asylum)
Zachary Quinto (AHS: Asylum)
Scott Bakula (Behind the Candelabra)
John Benjamin Hickey (The Big C: Hereafter)
Peter Mullan (Top of the Lake)

Čia gali pasitarnauti AHS įtraukimas ten, kur serialui ne vieta. Jis yra populiarus, o jeigu pridėsit ir garsius jame vaidinančius vardus, gausit kategorijos favoritus Cromwellą ir Quinto, nors pirmenybę aš teikčiau pirmajam. Tačiau iš nuogirdų galima susidaryti tvirtą nuomonę, jog kategorijoje nepralenkiamas yra Mullanas, nors „Top of the Lake“ juk žino tik penki žmonės, tai kam už šitą žmogų balsuoti?

Geriausia antro plano aktorė mini seriale arba TV filme

Charlotte Rampling (Restless)
Alfre Woodard (Steel Magnolias)
Imelda Staunton (The Girl)
Sarah Paulson (AHS: Asylum)
Ellen Burstyn (Political Animals)

Favoritė čia vėlgi yra AHS aktorė Paulson, tačiau tai yra ne vien dėl populiarumo, o ir dėl jos dažnai minimo puikaus pasirodymo. Labai norėčiau, kad apdovanojimą gautų Rampling, vien kaip kompensaciją už laiko švaistymą su šiuo „Deksterio“ sezonu, bet balsuotojai manęs gali ir neišgirsti.

Geriausias scenarijus (drama)

Breaking Bad (serija „Dead Freight)
Breaking Bad (serija „Say My Name)
Game of Thrones (serija „The Rains of Castamere)
Homeland (serija „Q&A“)
Downton Abbey (serija „Episode Four“)

Už šitą dalyką „Homeland“ suverskit visus apdovanojimus. „Q&A“ yra serija, kuri pakėlė antrą sezoną iš dugno ir vienai valandai pastatė į dar aukštesnę poziciją nei pirmaisiais metais. Tai serija, su kuria logiškai čia negali varžytis niekas, kadangi „Breaking Bad“ ir „Game of Thrones“ serijos čia yra labiau parinktos dėl veiksmo ir netikėtumo faktoriaus, o „Q&A“ yra aukščiausias įmanomas dramos lygis televizijoje.

Geriausias scenarijus (komedija)

30 Rock (serija „Hogcock!“)
30 Rock (serija „Last Lunch“)
Louie (serija „Daddy's Girlfriend Part 1“)
The Office (serija „Finale“)
Episodes (serija „Episode 209“)

Jūs žinot, kad aš atiduodu „Louie“ savo sielą ir viską, ką turiu. Atiduočiau ir apdovanojimą, bet turbūt tik dėl to, kad tai yra vienintelis serialas iš šių keturių, kuriuos žiūrėjau pastaraisiais metais. Favoritu vadinčiau būtent jį, kadangi „30 Rock“ ir „The Office“ nors ir išėjo su trenksmu bei kokybiškomis serijomis, tie balsuotojų sentimentai šioje vietoje gali pasidalinti ir nieko gero iš to nebus.

Geriausia pramoginė laida

The Daily Show with Jon Stewart
The Colbert Report
Jimmy Kimmel Live!
Late Night with Jimmy Fallon
Real Time with Bill Maher
Saturday Night Live

Kaip aš myliu šią kategoriją. JAV pramoginės laidos yra didžiausias mano paskutinių metų atradimas, kuriuo pasisotinti tiesiog negaliu. Vienintelė mano nematyta laida iš šios kompanijos yra „Real Time“, tačiau tai tikrai nėra favoritas. Favoritas yra „The Daily Show“, laida, kurios puikumui apibūdinti tiesiog trūksta žodžių, kadangi ji yra universaliai gera kasdien. Mano juodraščiuose guli po truputį kuriamas straipsnis apie jos genialumą, bet „The Daily Show“ nuostabumu galima buvo įsitikinti vasarą, kuomet atostogų išėjo nepakeičiamasis Stewartas ir jį pakeitė Johnas Oliveris, ir laida išliko tokia pat tobula. Rimtu konkurentu nepavadinčiau, tačiau šiais metais Jimmy Kimmel laida išpopuliarėjo tikrai stipriai ir nustebinti apdovanojimuose gali. Čia nėra blogų laidų, yra labai geros ir viena geriausia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą