2013 m. rugsėjo 4 d., trečiadienis

Dingę. Antras sezonas. Dvidešimt trečia serija (1)


Vienas baugiausių momentų gyvenime būna tuomet, kai mirusieji sugrįžta į jūsų gyvenimą. Žinoma, netiesiogiai, kadangi tuomet problema jau būtų iš jūsų pusės. Bet nėra daug žmonių, kurie vienokiu ar kitokiu būdu nėra susidūrę su tokiu atveju. Galbūt dar būdami gyvi jie norėjo kažką nuslėpti, gal kažko tiesiog nespėjo pasakyti, bet efektas, sužinojus tuos dalykus - svarbūs jie ar ne - po mirties,visuomet būna stiprus.

Ir toks efektas kultūroje yra naudojamas labai dažnai. Kadangi čia bandau koncentruotis tik į filmus ar serialus, vienas pavyzdys iš šių sferų yra nepralenkiamas. Niekas net negali ginčytis, jog "Sopranams" didžiulę įtaką padarė Tonio motina. Ir jai dar esant gyvai, kuomet ji nervino savo sūnų, ir jai mirus, kuomet Tonis negalėjo susitaikyti su mintimi, kad motina su juo taip baisiai elgėsi, ji kenkė sūnui ir vertė jį priimti neracionalius sprendimus. "Dingusių" pasaulyje tokių mažesnę įtaką padariusių žmonių turėjo kiekvienas veikėjas, bet kol kas ryškiausias jų, be abejo, yra Libė.

Žinoma, serijoje, pilnoje įvairių siurprizų, pirmasis jų buvo Desmondo pasirodymas. Galbūt aš tokio didelio dėmesio atplaukiančiai jachtai neskyriau, nepaisant to, kad tai galėjo būti gelbėtojai, bet jie visas problemas veikiausiai tik pasunkintų (Džekas ir draugai tikrai nesutiktų išsigelbėti nesusitikę su Kitais, nes, matot, čia principo reikalas). Tuo tarpu tai, kad jachtoje buvo Desmondas, buvo ir gana simboliška, ir naudinga visai istorijai. Dėl pastarojo elemento pakalbėsim vėliau, o žmogui paskirti pirmą ir paskutinę seriją, tarp kurių jis buvo pasirodęs vos kartą ar du, yra gan netikėta ir linksma.

Apie Desmondo meilę taipogi norėčiau kiek patylėti. Žinau, jog kitoje serijoje (arba antroje šios serijos dalyje, kaip jums patogiau) ši tema bus paliesta dar stipriau (net jei jums taip neatrodo), todėl ten bus galima padiskutuoti plačiau. Bet pagrindinius šios istorijos veikėjus jau supratote. Penės ir Desmondo meilė yra neįtikėtino lygio, tokio, kokio šis serialas nebuvo matęs, bet tarp jų stovi pinigais aptekęs merginos tėvas Čarlzas Vidmoras  (paslaptis menka - jo pavardę galėjot matyti ant San nėštumo testo). Princesė ir varguolis, bet nėra viskas taip banalu.

Kas mane pirmojoje "Live Together, Die Alone" dalyje domina labiausiai, yra tas jeigu. Jau aptariau, kaip būtų buvę, jei Ana būtų išsipasakojusi Džekui apie tai, jog ji atvedė jo tėvą į Australiją ir taip iš dalies privertė Džeką atsidurti saloje. Tuo tarpu kita Maiklo auka, Libė, Desmondui padarė visiškai tiesioginę įtaką. Libė mane žavėjo tuo, kad ji, neturėdama serijos, skirtos vien tik jai, sugebėjo ir būti išplėtota kaip sudėtinga veikėja, ir buvo atskleista jos praeitis. Libė su Harliu buvo psichiatrinėje ligoninėje, ji atidavė Desmondui jachtą.

Ir man pradėjus galvoti apie tai, kad jie atsidūrė toje pačioje saloje ir prasilenkė vos porą dienų, ir toliau mąstant, kad scenaristai tiesiog lengva ranka įtraukė tokį siurprizą nesusiduriant su jo pasekmėmis, aš pažvelgiau iš kitos pusės. Lygiai taip pat pirmoje sezono serijoje buvo galima nutylėti faktą, kad Džekas ir Desmondas buvo susitikę, arba visa tai pakreipti į kitą pusę. Vietoje to gavome visai gerą draminį momentą (vieną šio sezono viršūnių). Jei Desmondas ir Libė būtų susitikę, ta drama būtų buvusi dar rimtesnė ir turėjusi didesnę įtaką. Todėl man dabar įspūdis yra dar stipresnis - "Dingę" dėl istorijos paaukojo lengvą ir stiprią dramą, ką nuspręsti yra gana sunku.

Beje, neišsiplečiant, skaitant 2006 metų fanų teorijas forumuose (taip, aš tai darau, so what?), daugelis buvo įsitikinę, kad Libė yra viena iš Kitų, ir nors man tokios mintys niekad nebuvo kilusios, jos yra tikrai logiškos. Galbūt ji stebėjo Harlį ir pamatė stebuklingas jo savybes, gal Desmondas irgi kažkuo išskirtinis, todėl juos abu ji ir atvedė į salą. O susikūrus gerą įvaizdį, toks siurprizas būtų vienas didžiausių seriale. Aktorė buvo puiki, ir nebūčiau supykęs dėl tokių įvykių (o gal tai vis dėl to tiesa?).

Desmondo atsidūrimas bunkeryje labiau bus nagrinėjamas kitoje dalyje, todėl čia irgi per daug negaliu pasakyti. Kelvinas, lygiai kaip ir Desmondas po trijų metų, desperatiškai tikėjosi, jog atvyko jo pamaina, bet privalėjo nusivilti. Šioje dalyje naujokas tik bendrai susipažįsta su požemiais, bet tai visada yra linksma. Juk niekas nesusimąsto, kad pirmą kartą pamačius DHARMA nesąmones, paprastam žmogui yra šioks toks šokas. Ne kiekvienoje saloje yra tokie dalykai, todėl nustebti įmanoma.

Dabarties scenose didžiausią įspūdį paliko Desmondo ir Loko susitikimas. Tai du žmonės, kurie nuoširdžiai tiki ar tikėjo mygtuko spaudinėjimu. Desmondas tuo tiki net ir po trijų metų. Ir tuomet, kai neginčijamai yra sugriaunamas tavo tikėjimas, viduje jaustis privalai nekaip. Galima galvoti, jog Desmondas slapčia tikėjosi, jog mygtuko spaudinėjimas yra nesąmonė, ir jam šiek tiek palengvėjo, ir būtent todėl jis taip lengvai sutiko leisti laikrodžiui tiksėti iki galo.

Iš to kilo didžiausias pirmosios dalies minusas - Eko išsidirbinėjimai. Jau anksčiau sakiau, kad jis nuo praėjusios serijos taps absoliučiu paranojiku ir tai man visai nepatiko, o šitai viską tik patvirtina. Tie bandymai atidaryti duris yra bevaisiai ir bendrai istorijai nepasitarnauja niekuo, todėl kokybės niekam jie tikrai neprideda.

Kone rimčiausi atrodę Džeko ir co nuotykiai šįkart buvo kiek pritildyti. Be praskridusio dinozauro, kas šioje saloje yra įprasta ir nesupratau, dėl ko jūs taip nustebote, buvo tik Maiklo paslapties atskleidimas, kurio atgarsiai nėra labai ryškūs. Jų, tiesą sakant, nėra. Tebūnie tai yra argumentuojama tuo, kad bus atskleistas slaptasis Džeko planas, bet juk kompanija čia nėra pati supratingiausia. Jei Sojeris ir sugebėtų susivaldyti, mylimąją praradęs Harlis Maiklą primuštų bet kokiu atveju. Ką gi, žiūrėsim, kaip viskas baigsis.

Internacionalinėje jachtoje rimtesnio irgi nieko neįvyko. Be to, kad San prasidėjo nėštumo problemos, pamatyta statula buvo rimčiausias įvykis. Nors tai rimtą įtaką turės tik po kelių sezonų, Saido citata man pačiam yra viena mėgstamiausių šiame seriale. Ji bus pirmoji citata apačioje, ir man tuomet padarė tokį įspūdį, kad jo nepraranda iki šiol.

Nepaisant to, kad nieko čia per daug neišpeikiau, padarysiu tai bendrai. Priežastis, dėl kurios apžvelgiu šią seriją iš dviejų dalių, yra tai, kad čia yra ėjimas link kelių kulminacijų. Ir jis yra, daugiau ar mažiau, tragiškas. Nelogiškas, be jokios priežasties bandantis priekin įkišti visus pagrindinius veikėjus ir netgi nelabai įdomus. Vėlgi, kulminacija atperka daug dalykų, bet tai yra pagrindinis aspektas, dėl kurio pirmo sezono finalas yra visa galva aukščiau.

Citatos

  • 'I do not know which is more disquieting, the fact that the rest of the statue is missing, or that it has four toes.'
  • 'We locked out a priest?'
  • 'My theory, they're aliens. That's why they use the fake beards, their heads are made of pathetic.'
  • 'And I shall win this race for love.'
  • 'Do you know how they opened the hatch door?' 'No, but if you hum it, I can probably play it'
  • 'Just savin' the world.'
  • 'Did that bird just say my name?' 'Yeah it did. Right after it crapped gold.'

Veteranų kampelis

  • Man atrodo, kad buvo paaiškinta, dėl ko statula buvo sunaikinta arba mano fantazija yra labai laki, bet kodėl keturi pirštai?


Namų darbai: s02e23 - Live Together, Die Alone (Part Two)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą