2013 m. rugsėjo 25 d., trečiadienis

Dingę. Trečias sezonas. Penkta serija


'You speak to me as if I were your brother!' - Yemi

"Dingusių" mirtys visuomet privalėjo daryti kokią nors įtaką; ar ta įtaka bus pačiam serialui, ar žiūrovams, kažką prieš iškeliaudamas veikėjas padaryti privalo. Taip, tokią funkciją mirtis atlieka kone visuose serialuose, bet šis man visada buvo kažkuo kitoks. Čia scenaristai per daug nesistengdavo nužudyti veikėjus tuomet, kai jų istorija išsisemia ir jie jau pasidaro neįdomūs (nes veikėjų čia yra daug, ir istoriją paskirstyti tarp jų nėra sunku), tai dažniausiai buvo daroma ir ne dėl pašalinių priežasčių. Tiesa, pastaruoju atveju gali būti kiek kitaip.

Antrajame sezone Anos Liusijos ir Libės nužudymas buvo viena labiausiai šokiruojančių scenų seriale, bet kad ir kaip "Dingusių" kūrėjai gintųsi, šių veikėjų nužudymas nebuvo vien tam, kad serialas pradėtų kelionę pas Kitus. Aktorės Michelle Rodriguez ir Cynthia Watros Havajuose buvo pagautos neblaivios vairuojančios savo automobilius, ir nors ši teorija nėra oficialiai patvirtinta, bet serialo kūrėjai dėl prasto piaro nusprendė aktores numarinti.

Panašiai, tačiau savo noru, iš serialo pasitraukė ir Adewale Akinnuoye-Agbaje, ir aš neįsivaizduoju kuriuo vardu jį šaukia jo pažįstami. Jam Havajų aplinka sukėlė depresiją ir jis pareiškė, kad seriale būti daugiau nebegali. Kūrėjai laiko turėjo nelabai daug, ir iš šio veikėjo išėjimo išspaudė viską, ką galėjo. Ir būtent taip galima apibūdinti visą seriją (laikykit tai spoileriu, bet Eko seriale daugiau nepasirodė jokiu pavidalu, kas tikrai nėra faina).

Jau tapo šiokia tokia tradicija prieš mirštant kuriam nors veikėjui parodyti tokią jo priešistorę, kurioje yra parodomi rizikingiausi veikėjų priimti sprendimai. Taip buvo su Šenon, taip buvo su Ana Liusija, taip yra su Eko, kurio praeitis šiuo atveju man įspūdžio visiškai nepadarė.

Kaip ir daugelis paskutiniųjų serijų istorijų, ši vėl nepasako nieko naujo ar įdomesnio. Galbūt ji padaro šiokį tokį tiltą tarp kitų dviejų Eko serijų - vienoje jų jis buvo žiaurus banditas, kitoje jau tapo gan nuoširdžiu kunigu, - bet kažko tokio wow tiesiog nėra.

Žinoma, pamatyti Eko, suderinantį savo naują darbą su senu, yra visai įdomu, ir visa ši serija tik ir sako, jog Eko yra gimęs padėti žmonėms. Taip jis daro ir vogdamas maistą broliui, ir žudydamas vakciną norinčius pavogti aferistus. Bet su paskutine šio veikėjo serija ateina ir nuoskauda, kurios nemanau, kad jaučiu su kitomis mirtimis.

Tai faktas, kad Eko savo istorijų dar galėjo turėti daug. Jis tikėjimo temą šiame seriale išspaudė iki maksimumo ir nors man jos ilgainiui pasidarė over the top, tų serijų pagrindinės mintys buvo tikrai svarbios. Ir dabar net praeityje galima matyti užuominų, kurios serialui buvo atnešusios naudos. Ta kelionė į Londoną būtų galėjusi tapti Eko atgailavimu, panašiu į jo veiksmus saloje, ten jis galėjo atsiversti į dorą žmogų, ir net, galvojant kiek giliau, stipriai sielvartauti dėl savo padarytų nusikaltimų, kas paaiškintų jo tylėjimą nužudžius du Kitus. Veikėjams taip sakoma nedažnai, bet Eko mirė per anksti.

Eko brolio ieškojimas šioje serijoje man irgi atrodė kaip paskutinis pasispardymas. Aš turbūt nesuklysiu sakydamas, kad iš visų iki šiol buvusių mirčių, ši buvo nuspėjamiausia (Būno nukritimas buvo siurprizas ir jo mirtis buvo natūralus dalykas, todėl šitas dalykas nesiskaito). Visos tos protingos mintys, ištartos afrikiečio, buvo tokio pamokančio tipo, tarsi paliekančios didžiausią savo išmintį ateities vaikams, ir nors Eko taip kalbėjo dažnai, šįkart buvo per daug perspaudžiama, žinot, kad būtų kitaip.

Ir visgi viena scena (kaip ir ankstesnė Eko serija) sukrėtė mano smegenis gana smarkiai. Ji prasidėjo banaliai - su paskutine Eko atgaila, kurioje jis dar kartą patvirtino, kad ėmėsi bet kokių priemonių siekdamas išgyventi (nors aš vis tiek galvoju, kad jis turėjo omenyje siekdamas padėti kitiems, bet gal jis geriau žino). Bet jo brolio pasakymas, kad visgi jis nėra jo brolis, ir po to sekę įvykiai man - ir aš nemeluoju - sukėlė šiurpą, bent jau po pirmojo žiūrėjimo. Daugiau pasiskaitykit "Veteranų kampelyje", bet po šios scenos aš daugeliui įrodinėjau savo tiesą, kuri galiausiai pasirodė esanti tikroji tiesa.

Šalia ėjusios scenos apie bunkerį po mažuoju lėktuvu man, nors ir pristatė dar vieną paslaptingą veikėją, prasmės irgi turėjo nelabai daug. Galbūt aš kažko iki galo nesupratau, bet kai Lokas ir Eko pirmą kartą čia apsilankė, jie juk matė, kad kitose stotyse irgi yra kameros, tai kam reikėjo tų Saido dramatiškų laidų sujungimų ir kažkokio nustebimo, kad televizoriai rodo? Labai tikiuosi, kad atsakymas nėra, jog tai buvo skirta geresniam susipažinimui su Nike ir Paulu, kadangi tai būtų tiesiog gėdinga. Vis tiek, vienaakis vyras serijai kažkiek padeda. Beje, Loko Desmondui ištartas "Don't mistake coincidence for fate" yra nors ir labai protingi Eko žodžiai, bet ištarti labai ne laiku.

Kitoje saloje ne taip dramatiškai, kaip aš atsimenu, yra atskleidžiama dėl ko ta trijulė čia buvo atvesta. Žymiai įdomesnės yra scenos, kurios tvarkosi su šiuo reikalu.

Beno ir Džeko pasikalbėjimas man yra nuostabi draminė scena, kurios serialas neturėjo jau seniai (turbūt nuo tada, kai Benas dar buvo pas juos). Akiniuočio išsikalbėjimas ir vėl šioks toks atskleidimas, jog jis yra netgi labai tikintis žmogus, nelaikantis iš dangaus krintančių chirurgų atsitiktinumu, buvo įdomus monologas, dar kartą išryškinantis per daug retai primenamą puikią Emersono vaidybą.

Kita scena Džeką palieka su dilema: ar nužudyti Beną, ar jį išgelbėti. Iš vienos pusės, jis jiems darė neįtikėtinus dalykus, bet daktaras yra profesionalas ir tokio dalyko padaryti jis tiesiog negali. Bet ei, nežiūrėkim iš vienos pusės: tos Džiuljetos lentelės atskleidžia, kad pas Kitus santykiai yra toli gražu ne puikūs, ir vėlgi, nors tai žinojom daug anksčiau, žodinis patvirtinimas tam tikrai padeda.

Nors šioje serijoje tai nebuvo ryšku, ji buvo apie du žmones, kuriems rūpi artimieji: Eko ir Džeką. Kaip ir Sojeris praėjusioje serijoje, taip ir Eko dėl kitų gali padaryti viską, neišskiriant ir Džeko (that's what she said). Tiesa, tarp šių dviejų veikėjų skirtumas yra tas, kad Eko šią savo savybę paverčia nauda sau, o Džeku dėl jos naudojasi visi, kas netingi.

Bet mirdamas Eko žinutę paliko ne tokią filosofinę. Ši sala yra ypatinga, ji turi daug paslapčių, ir kai tik jūs pradėsit per daug galvoti, ji jus užpuls labai stipriai. Pamatysit.

Citatos

  • 'We'll catch up to him. We're all going to the same place.'
  • 'I didn't tell him they were yours. But I guess you did!'
  • 'No, I want you to want to save my life. But we're beyond that now, so, all I can ask is that you think about it.'
  • 'Yeah, see, Jack would go and do stuff alone. Or he'd take Sayid or Kate.'
  • 'He said... we're next.'
  • 'Not like we know what a trail looks like.'
  • 'Two days after I find out I have a tumor on my spine that will kill me, a spinal surgeon falls out of the sky. If that's not proof of God, I don't know what is.'

Veteranų kampelis

  • Norit tikėkit, norit - ne, bet aš žinojau, kad tas skraidantis monstras buvo persikūnijęs į Eko brolį. Ir ta scena, kai jis pasakė, jog nėra Eko brolis, ir jo vėlesnis užpuolimas man tuomet buvo pirma užuomina, ir aš šitos minties neatsikračiau niekuomet. Aš net įtikinėjau savo pažįstamus, nors jiems šitie dalykai per daug nerūpėjo. Ir kai paaiškėjo, jog tai yra tikriausia tiesa, aš džiaugiausi labai nuoširdžiai.

Namų darbai: s03e06 - I Do

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą