2013 m. rugsėjo 11 d., trečiadienis

Dingę. Trečias sezonas. Pirma serija

Kate, the next 2 weeks... are going to be very unpleasant. - Ben

Niekam nematyta moteris kažkam ruošiasi. Paaiškėja, kad tas kažkas yra knygų klubas, kurio nariai renkasi tos moters namuose. Staiga prasideda žemės drebėjimas, žiūrovai pamato kelis tokius pačius namelius vienoje vietoje ir supranta, kad tai nėra paprastas užmiestis. Parodomas į dvi dalis skylantis lėktuvas ir pirmą kartą žiūrovai išvysta matytą veidą. Henris įsako Ethanui ir Gudvinui įsilieti į išsigelbėjusiųjų gretas ir sužinoti viską apie gyvuosius.

Aš esu ne kartą minėjęs, jog "Dingę" yra įvaldę sezono premjerų ir paskutiniųjų serijų meną. Visais atvejais jie sukurdavo serijas, kuriose buvo pilna siurprizų, įvairių atsakymų ir dar daugiau klausimų. Matematika nesunki - serialas sukūrė po šešias premjeras ir sezonų finalus ir vienintelis nusiskundimas iš šių dvylikos atvejų man yra pirmoji trečiojo sezono serija, "A Tale of Two Cities".

Tai buvo serija, kurią sugrįžo parašyti "Dingusių" valdovas, kūrėjas, dievas ir tiesiog puikus žmogus J.J. Abramsas. Tai asmuo, kuris televizijoje ir filmuose jau tuomet sukosi pakankamai ilgai, kad suprastų pagrindines šio verslo taisykles. Ir viena pagrindinių yra tai, jog kopija niekada nebus geresnė už originalą. Tokiu būdu atskleisti Kitų stovyklą tebūnie yra įdomu ir yra duodamas šioks toks bendros tų žmonių dvasios pateikimas, bet ar žiūrovus ta scena nustebino taip, kaip tai padarė pirmoji praėjusio sezono serija? Tikrai ne.

Jeigu jau taip norėta atkartoti ką nors, ką "Dingę" jau buvo padarę, galima buvo pradėti nuo Džeko atsibudimo nepažįstamoje vietoje (nors žinau, kad šitą triuką kūrėjai taupėsi paskutinei serialo serijai). Nes vienintelis, ir aš prisiekiu, vienintelis įdomus dalykas šioje serijoje buvo Džeko buvimas tame uždarame kambaryje. Aš nesakau, kad stengiuosi į tai žiūrėti naujoko akimis; anaiptol - aš visuomet žiūriu žmogaus, mačiusio serialą akimis, ir tik paskui pakeičiu savo mąstymą, bet jeigu labai dažnai kelintą kartą matomos serijos mane sugeba sudominti, čia nebuvo tas atvejis.

Nuo ko pradėti? Galima nuo dar vienos beviltiškos Džeko istorijos. Ką ji pasako naujo? Teisingai, nieko. Mes tikrai žinojom, kad praeities scenose daktaras bus depresuotas, nuliūdęs, nusivylęs ir taip toliau. Tam tik reikėjo naujos priežasties, ir ji buvo tokia kvaila, kad man apie ją pagalvojus net nupurto: Sara nesakė naujojo savo draugo vardo.

Gerai, tebūnie iš Džeko pusės ši istorija yra visai pusėtina. Žmogus yra linkęs nemenkai sutirštinti spalvas, todėl tai jam dovanotina. Bet galvokit iš Saros pusės - ji žavisi Džeko tėvu, jį giria ir nenori, kad šis kentėtų dėl sūnaus nesąmonių. Tai gali ištaisyti tik vardo pasakymas ir ji to nepadaro, kas mažų mažiausiai nėra logiška. Dramą sulipdyti galima iš dar menkesnių temų, bet jos turi turėti potencialą tapti bent kiek rimtesnėmis, o šita - be to simbolizmo, kad Džekas yra užsispyręs, nors tai yra kartojama jau trečius metus - neturi nieko panašaus.

Dalykas, kuris tikrai turėjo potencialo, bet buvo išpildytas labai neaiškiu būdu, buvo Džeko ir jo tėvo santykiai. Dabar aš pripažįstu, jog tai ir turėjo būti tema, kuri neprivalėjo būti pilnai atskleista, bet vėlgi, logikos trūkumas tam nepadeda. Negi Džeko tėvas yra toks kvailas, jog žinodamas, kad sūnus jį stebi ir įtaria, jis vis tiek telefonu kalbėdamas juoksis, nepaisant to, kad jis nenori, jog sūnus nervintųsi. Ir vėliau, kai sūnus jį užpuls anoniminių alkoholikų susirinkime (kas buvo kvailiausias ir nelogiškiausias Džeko sprendimas iki šiol), jis vėl pradės gerti.

Serijos siunčiama žinutė aiški, bet pagalvokim giliau, kadangi tai nėra sunku. Jeigu Džeko tėvas nesusitikinėjo su sūnaus žmona, kokia yra priežastis nusigerti? Tuomet jis būtų paprastas ligonis, bijantis, kad sūnus juo netikės, todėl pasirenkantis lengviausią kelią. Ligų šiame seriale yra, bet tai būtų kiek banaliau, o tai, kad Džekas tėvą turi išgydyti, nėra jo tiesioginė pareiga. Jeigu jo tėvas draugavo su Sara, tuomet kam tada Džekui jį gydyti? Tėvas jį išduoda ir dėl to reikia jam padėti?

Sutinku, kad iš adatos vežimas buvo priskaldytas gan sumaniai, bet tam vežime pusė malkų buvo supuvusios, todėl rezultatas tikrai ne iš gerųjų.

Tuo tarpu saloje Džeko atveju buvo kur kas geriau. Jo linija suteikė serijai to subtilumo, kurio jai baisiai trūko. Jeigu visos praeities scenos buvo grindžiamos užsispyrimu klausinėjant to pačio dalyko, čia lygiai tas pats buvo pademonstruota tuomet, kai daktaras bandė nutraukti grandinę ar atsisakė valgyti. Žymiai subtiliau, o žiūrovai gauna tiek pat.

Džiulijetos pokalbis su Džeku irgi parodo, kad Kiti turi visas priemones kontaktui su pasauliu. Ji žino absoliučiai viską apie Džeko darbą, gyvenimą ir apie tai, kaip laikosi jo aplinkiniai. Vos per kelis kartus vėl pasakoma tas pats, kas kitoje pusėje kartojama visą seriją. Tai, kad Džekas užpuolė šią moterį, nebent parodo faktą, jog net ir po tokių veiksmų daktarui niekas nieko nedaro vien todėl, kad jis jiems yra reikalingas.

Kalbant apie Kitus, kone visi su jais susiję įvykiai didesnį dėmesį čia kreipė ne į istoriją, o į aplinką. Tomo gestas duoti Keitei suknelę parodo, jog tie žmonės laikosi higienos, priešingai nei tie, kuriais jie pirmiau apsimetė. Beno - o taip, šitas žmogus yra Benas ir aš taip laukiau, kol galėsiu jį taip vadinti - pusryčiai su Keite parodo, jog jie čia gyvena toli gražu ne vargingai. Narvai, viename kurių ir yra įkalintas Sojeris, reiškia, jog jie čia yra labiau gyvūnams nei žmonėms, o tai paaiškintų ilgainiui sutiktus padarus.

Ir visgi kiek įdomesnis faktas yra tai, kad Kiti nėra tokia įspūdingai darni šeima kaip atrodo. Pagrindinis konfliktas čia bręsta tarp Džiulijetos ir jau oficialaus Kitų vado Beno. Moteris daro tai, ką jis liepia, bet, kaip matote, ne su didžiausiu entuziazmu.

Aš negaliu sakyti, jog ši serija padarė labai mažai, kadangi ji pagaliau atskleidė ilgai lauktą Kitų gyvenvietę ir tuo pačiu kol kas atskleidė didžiausią serialo paslaptį iki šiol. Paruošimas ateinantiems įvykiams čia yra pakankamai geras, bet toli gražu ne toks detalus kaip anksčiau. Suprantama, kad šįkart lūkesčiai buvo didesni, bet pasistengti labiau tikrai buvo galima. Daugelis sako, jog trečiasis serialo sezonas buvo silpniausias, ir nors man apie tai reikėtų pagalvoti, kūrybinės krizės ženklų čia jau galima atrasti.

Citatos

  • 'So I guess I'm out of the book club.'
  • 'You don't really think I'm going to answer that, do you?'
  • 'You don't know me.' 'Of course I don't.'
  • 'I'm a repo man. You know, when people don't pay their bills I go into the bank and collect their possessions. I'm a people person so I really love it.'
  • 'Look at the bright side. Now you have something to fix.'
  • 'It doesn't matter who we were. It only matters who we are.'
  • 'Kate, you're not my type.'
  • 'It doesn't matter who he is, it just matters who you're not.'

Veteranų kampelis

  • Kada nors jūs iš manęs išgirsite visą istoriją, bet iki pat paskutinės serialo serijos aš labai norėjau, kad Sojeris būtų su Keite ir Džekas su Džiuljeta, kadangi tokios poros man atrodė žymiai tinkamesnės. Aš tuomet klydau, o dabar mes pamatėm labai gražią meilę iš pirmo žvilgsnio. Vyrą sužavėti galima tik nutrenkus elektra, ane?


Namų darbai: s03e02 - The Glass Ballerina

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą