2013 m. rugsėjo 28 d., šeštadienis

Dingę. Trečias sezonas. Šešta serija

'I need to get the hell off this island.' - Jack

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių aš labiau vertinu serialų žiūrėjimą po seriją per savaitę (kitaip sakant, žiūrėjimą realiu laiku) nei penkių sezonų suvalgymą per kelias bemieges dienas (nepaisant to, kad ir aš pats tai darau), yra tai, kad žiūrint su pertraukomis, galima geriau pajausti serialo nuotaiką. Idealus variantas yra serijos žiūrėjimas tuomet, kada ji originaliai išeina, nes tuomet galima apsvarstyti kiek dar liko iki serialo sezono pabaigos ir ar tempas nėra per didelis/mažas.

Nors dabar didelių pertraukų tarp serijų pasitaiko vis mažiau, anksčiau jos būdavo gana dažnos. "Dingę" buvo vienas tų serialų, kurie savo sezonus padalindavo į kelias dalis, kurias skirdavo bent kelios savaitės ar mėnesiai (dabar žymiausias tai darantis serialas yra "The Walking Dead"). Ši serija, pavadinimu "I Do", veikia kaip pirmosios trečiojo sezono dalies finalas, ir žiūrint šias serijas iš lėto, tai tikrai jaučiasi.

Ar įsivaizduojat situaciją, kai jūs savaitgalį nusprendžiant praleisti bežiūrint visą šį sezoną? Jūs atsisėdat prieš televizorių ir nuo ryto iki vakaro žiūrit šias serijas kaip ilgą filmą, žinodami, kad bet koks kabliukas jums bus atskleistas už kelių minučių.

Dabar įsivaizduokit situaciją, kad jūs esat žiūrovas 2006 metais, ir jūs pamatot šią seriją. Seriją, kurios intriga užkelta gal ir nelabai pagrįstai, bet tokia, kuri gali padaryti įtaką sezonui ar net visam serialui. Ir po to turit laukti 13 savaičių, kad pamatytumėt, kaip viskas išsisprendžia. Bet kentėjo visi, ir kentėti buvo verta. Aš kentėsiu tik kelias dienas, nors ir žinau, kaip viskas baigsis.

Žiūrint šią seriją aš pradėjau galvoti apie mano paties matomus šio serialo minusus. Aš juos pastebėdavau ir anksčiau, ir aš visuomet buvau įsitikinęs, kad "Dingę" tuos dalykus daro blogai, bet galbūt viskas pagerėjo, kenkia tik mano išankstinis nusistatymas? Pataisykit jeigu klystu, bet viską varčiau pagal visus įmanomus objektyvius kriterijus, serialas su kai kuriais dalykais tikrai yra stiprioj duobėj.

Nenustebsit, kad aš kalbu vis dar apie tą pačią veikėjų praeitį. Ar aš per daug prašau, norėdamas, kad visos praeities istorijos turėtų prasmę ir pasakytų kažką naujo? Nemanau, nes būtent tam jos yra skirtos. Su šia Keitės istorija garsiai yra pasakoma kažkas naujo, bet tik tai, ką visur matėm jau anksčiau, ir kas šiai veikėjai neprideda nieko ypatingo.

Viena iš Keitės serijų buvo pavadinta "Born to Run", kas pagal pavadinimą sakė, kad ji gali tik judėti į priekį. Tai turbūt nieko nuostabaus, kad parodžius priešingą variantą, galutinis rezultatas vis tiek parodys tą pačią išvadą.

Kad ir kaip mėgstu bet kur pamatyti Nathaną Fillioną, bet tas šeimyninis gyvenimas buvo tiesiog stovėjimas vietoje. Jau pradedant nuo to, kad net neįsivaizduoju, kaip Keitė gali sugalvoti tekėti žinodama, kad tai jai tikrai nepatiks. Bet ji išteka, ir gauna auksinę šeimos relikviją, kuri turėtų būti simbolizmas, bet arba aš to nesuprantu, arba tai kažkoks dėmesio atitraukimas nuo kitų klaidų.

Vienintelis dalykas, kuris būtų bent kiek pagelbėjęs šiai praeities istorijai (nors ji buvo tragiška bet kokiu atveju), būtų subtilumas. Keitės abejones mes matėm visoje serijoje, ir maršalui apie jas pasakyti mums tikrai nereikėjo. Aišku, būtų buvę baisiai neįdomu stebėti merginos šeimyninį gyvenimą be rimtesnių įvykių, bet pasikalbėjimas telefonu buvo tik ėjimas aplink link to paties taško. Keitė ir vėl bėga, serialas ir vėl galės šnekėti apie tai, kad ji gali tik tai ir tedaryti.

Keitė privalo judėti į priekį, rizikuoti ir, banaliai, gyventi šia diena (jei serialas būtų kuriamas šiomis dienomis, yolo galėtų būti jos šūkis), ką ji parodo ir ištrūkdama iš narvo pas Sojerį. Žinoma, iš pradžių jos ketinimai buvo kitokie - ji norėjo paprasčiausiai pabėgti. Ne dėl to, kad Kiti ją skriaudžia ar verčia dirbti, bet dėl to, kad ji tiesiog negali sėdėti vietoje.

Bet po kelių Sojerio frazių, kurios ištirpdytų bet kokią kelias dienas narve praleidusią merginą, ji nusprendžia pasirinkti kitokį malonumą. Ir čia man kyla didžiausia problema iš salos scenų: nelogiškumas. Aš suprantu, kad apėmė didžiulė aistra - ei, kas nėra to patyręs? Bet dėl tokio jų neapgalvojimo, ir tokio įvykių sutapimo man nėra labai smagu. Aišku, dėl to turbūt bus pagirti Kiti, kurie tikrai žinojo ką sumanys Keitė ir tik ir laukė, kol galės parodyti ją ir Sojerį Džekui (galima daryti išvadą, kad tai buvo galima numanyti po Aleks išsišokimo ir pažado, jog Sojeris bus nužudytas, bet tuomet jie tiesiog bandytų bėgti, o ne džiaugtis paskutinėm akimirkom kartu; ne jų stilius).

Kalbant apie Džeką, jo pavydas, kaip ir daugelis dalykų šioje serijoje, yra hiperbolizuotas. Tai daroma dėl to, kad scenaristai turi tikslą - kabliuką serijos pabaigoje - ir link jo eina bet kokia kaina. Ir bent jau mano interpretacijoje šioje serijoje Džeko veiksmus grįsti pavydu nelabai pritinka.

Kai Keitė paprašė Džeko operuoti Beną, kad šis nenužudytų Sojerio, jam nors ir buvo šioks toks pavydas, pagrindinis jausmas pasireiškė pykčiu. Džekui nepatinka manipuliacijos, ir tai, kad tuo naudojasi Kiti, jį tiesiog įsiutino. Tuo tarpu jam pamačius tą įrašą kito dalyko kaip pavydas ten įrašyti tiesiog negalima; manipuliacija pavyko visomis kryptimis, bet ar tai Džekas suprato, nežinia.

Serijos atomazga buvo tarsi veiksmo filmų scena: viską iki šiol kontroliavę blogiečiai patenka į nelaimę, kontrolę perima geriečiai, ir paskutinę sekundę nukenksmina bombą. Dabar belieka nuimti chronometrą ir laukti valandą kol Benas mirs, nes medicina juk veikia pagal tikslų laiką. Džeko sumanymas Keitei jau pabėgus papasakoti jam istorija iš pirmosios serialo serijos man yra turbūt tobuliausias serijos dalykas. Tas pasakojimas yra apie tai, kaip Džekas netyčia operuodamas pažeidė organą, bet nepasidavė baimei. Keitė tuomet sakė, kad ji būtų pabėgusi iš operacinės, Džekas jai atsakė, kad ji dabar tikrai nebėga. Va ką aš vadinu simbolizmu, operacinė ir Keitės bėgiojimas čia yra tiesiog nuostabu (nedrįsčiau spėlioti, ar seniai scenaristai buvo suplanavę šią sceną, nes man tiesiog nesvarbu).

Tuo tarpu įvykiai kitoje saloje kažko ypatingo nepasako. Tik Džono šnekėjimas, kad sala juos čia atvedė, dabar įgauna šiek tiek aiškesnį apibrėžimą: čia juos atvedė juodi dūmai, nes tai yra logiškas spėjimas. Racionalusis Saidas šįkart neturi pasakyti kažko protingo, tik ar dėl to, kad netiki Loko žodžiais, ar yra apstulbęs nuo tokių faktų, nežinia. Aišku, jis pats to monstro kaip ir nėra matęs, ir kaip jis yra sakęs, jis netiki tuo, ko nemato. Nors Alachui meldžiasi.

Kaip veiksmo filmas ši serija suėjo visai neblogai, nors kažko ypatingo paslapčių prasme ji ir nenuveikė, bet trylika savaičių spėlioti apie kažkokias paslaptis būtų nelabai įdomu. Geriau laukti, ar Džekas stebuklingai pagydys Beną. Bet nebūkit naivūs.

Citatos

 • 'Taco night? I don't do taco night.'
 • 'Get down, Freckles, we've already been through this.'
 • 'My life don't need saving!'
 • 'I'd like to think you died for a reason, Mr. Eko. I just hope that it's not too long before we find out what the heck it might be.'
 • 'You think I'm gonna put a hood over my head 'cause you said please?'
 • 'If it helps, I was surprised, too. If I were a betting man, I would've picked her and you.'
 • 'So unless you're a mermaid or you got a boat, there ain't no point.'
 • 'If you can really stay put. You really settle down. Then I stop chasing you. But you and I both know that's not gonna happen.'
 • 'I wanted you to think we had a damn chance.'
 • 'No, it's bad luck to see the bride in her dress before the wedding. You, my friend, are naked.'

Veteranų kampelis

 • Pagaliau paminėtas Džeikobas! Laikas atšvęsti.
 • "Don't you let go" man turbūt yra viena įspūdingiausių serialo citatų. Ir šioje serijoje, ir tuomet, kai Sojeris bandys išgelbėti Džiuljetą.
Namų darbai: s03e07 - Not in Portland

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą