2013 m. rugsėjo 5 d., ketvirtadienis

JAV TV 2013/14. CBS: konservatoriai nieko nekeičia, ir jiems gerai


Pirma oficiali taisyklė, kurią kiekvienas žmogus sužino pradėjęs žiūrėti JAV televiziją, yra tai, jog jeigu koks nors serialas patenka į CBS, jis iš ten nedings tol, kol nebus išsunktas iki paskutiniųjų. Tai, plius minus, reiškia garantuotus bent penkis sezonus. Todėl kasmet, kai CBS paskelbia savo naujų serialų pavadinimus, pasižymėkit tai kalendoriuose, nes po penkiolikos metų šiems serialams besibaigiant galėsit girtis, jog buvot šalia nuo jų pradėjimo.

Šią taisyklė, kuri turbūt turi būti paslaptis, jums atskleidžiau ne todėl, kad aš ar daugybė kitų amerikiečių iš šio dalyko šaiposi. Aš, iki tam tikro lygio, ja žaviuosi. CBS yra atradusi formulę, kuri į kanalo gretas priima tokius serialus, kuriuos sugeba pamilti žiūrovai ir kurių kokybė niekada nebūna pati žemiausia. Būtent dėl šios priežasties CBS praktiškai be konkurencijos karaliauja JAV ir didžiausių savo hitų niekuomet neskuba atsisakyti.

Tuo tarpu šie metai CBS gali tapti, bet nebūtinai taps, permainų laikotarpiu. Na, bent jau bus pradėta ruoštis kažkokiems pasikeitimams. Ne stiliaus, o pavadinimų prasme. Daugelis didžiųjų serialų jau baigiasi ar persirito į antrąją pusę, todėl reikia pradėti ieškoti jų pakeitimo. Apie potencialius kandidatus, kritikų reakciją į juos bei didžiausią ne tik CBS, bet ir turbūt viso TV sezono intrigą skaitykite apačioje.

Laukiamiausia naujiena

Hostages (nuo rugsėjo 23 d., pirmadieniais, YouTube, IMDb)
Be „Agents of SHIELD“ šį sezoną kažko tikrai laukiamo tiesiog nėra, todėl tenka kliautis nebent aprašymais ir išankstinėmis nuomonėmis. O iš šių komponentų CBS gretose išsiskiria nebent „Hostages“. Nebūtinai dėl to, kad idėja yra originali, nors įkaitų dramos tokios populiarios kaip atrodytų tikrai nėra. Pagrindinė to priežastis yra tai, jog serialu įkaitų pagrobimo paversti yra praktiškai neįmanoma, nes kalbant apie šią temą yra plona linija tarp realybės ir visiškos fantastikos.

Gyvenimu nusivylęs FTB agentas, pagrobti daktarai, privalantys nužudyti prezidentą, ir pats prezidentas yra trys grandys, kurios atrodytų gali vežti serialą į priekį. Ar taip bus yra kitas klausimas, nes pradžioje minėta pagrindinė CBS taisyklė žada, kad per aštuoniolika serialo sezonų veiksmas veikiausiai persikels į Tarptautinę kosmoso stotį. Negaliu pasakyti, kad labai nekantrauju pamatyti kur serialas nueis, bet vien dėl potencialo pirmą seriją peržiūrėti veikiausiai teks.

Išankstinė reakcija: giriami kaip visad puikūs Toni Collette ir Dylanas McDermottas, bet tai yra maždaug viskas. Nuo pradžių bandoma kuo ilgiau ištęsti visą intrigą iki sezono galo, o galbūt ir dar ilgiau. Nenuteikia optimistiškai, bet tą patį galima pasakyti apie praktiškai visas šių metų naujienas.

Kitos naujienos

We Are Men (nuo rugsėjo 30 d., pirmadieniais, YouTube, IMDb)
Pagaliau kažkas apie vyrus. Vyrukas yra paliekamas prie altoriaus ir persikelia gyventi į butą, kuriame gyvena trys vyresni ir išsiskyrę vyrai. Išankstinė reakcija: pavyzdžio nėra, todėl viskas yra tragiška. Labai lėkštai išnaudojami vadinamieji bro jokes, nėra nieko originalaus ir, panašu, paprasčiausiai visiškai neįdomu.

The Crazy Ones (nuo rugsėjo 26 d., ketvirtadieniais, YouTube, IMDb)
Robinas Williamsas mane visur lydi nuo vaikystės ir jis yra nuostabus visomis prasmėmis, todėl jo nauja komedija apie darbą reklamos agentūroje su savo dukra yra viena laukiamiausių komedijų. Lūkesčių jokių jai neturiu, kadangi Williamsas dažniausiai būna išnaudojamas labai netinkamai, todėl laukiamiausia nepavadinčiau, bet pabandyti verta. Išankstinė reakcija: lūkesčiai šioje vietoje pakyla. Tradicinė pilotinė serija, tačiau su keliomis puikiomis Williamso scenomis bei labai gerais santykiais tarp aktorių. Paprasta, bet pakankamai neblogai.

Mom (rugsėjo 23 d., pirmadieniais, YouTubeIMDb)
Vieniša mama susitvarkiusi su alkoholizmu nusprendžia ir likusį savo gyvenimą pakreipti teisinga linkme. Ir tai yra komedija. Išankstinė reakcija: stebėtinai gera. TBBT kūrėjo produktas turi visų tradicinių šios komedijos elementų ir su rimtomis temomis susitvarko gerai. Potencialo iš labai geros aktorių grupės yra tikrai nemažai.

The Millers (spalio 3 d., ketvirtadieniais, YouTube, IMDb)
Sakau atvirai. Kai išgirdau, kad yra kuriama komedija kartu su Willu Arnettu ir Margo Martindale, „Agents of SHIELD“ praktiškai pamiršau. Šie du žmonės vienoje šeimoje yra tiesiog awesome, kol... Išankstinė reakcija: didžiausias kritikų nusivylimas. Nuostabių aktorių švaistymas sitcome prieš gyvą auditoriją. Martindale savo darbą iškeičia į juokelių apie bezdėjimą pasakojimą ir tai susumuoja šios komedijos lygį. Ir dėl to jos veikiausiai nebebus „The Americans“.

Intelligence (nuo vasario 24 d., YouTube)
Holloway. Ar dar reikia argumentų? Jei taip, tai čia bus istorija apie agentą, kurio smegenyse yra prietaisas, leidžiantis šiam žmogui pasiekti bet kokią informaciją ir surasti bet kokį nusikaltėlį. Vėlgi, teoriškai skamba įdomiai. Išankstinė reakcija: padeda lūkesčius labai toli. Banalus veiksmas siekiant nukreipti dėmesį nuo logikos trūkumų ir šiaip viskas panašu į produktą masėms, kas vėl reiškia kelis šimtus serijų.

Bad Teacher (midseason)
Pagal 2011 metų filmą kuriamas serialas apie tai, kaip nepadoriai besielgianti moteris nusprendžia tapti mokytoja, siekdama mokykloje susirasti sau vyrą. Filmo nemačiau, bet prašau pasakykit man, kad tas vyras nebus koks nors dvylikametis. Aišku, po dešimt garantuotų šio serialo metų jis jau bus padoraus amžiaus, bet čia būtų nemenka investicija.

Friends with Better Lives
Internetas šioje vietoje kažkodėl yra bejėgis, kadangi informacijos apie šitą dalyką praktiškai nėra. Tik kalbama, kad bus naujas HIMYM ar netgi „Draugai“, kas reiškia, kad tai bus tiesiog nevykęs serialas apie kažkokį draugų skaičių, net nebandantį lygiuotis į dvi paminėtas komedijas.

Reckless
Kažkas apie priešus, kažkas apie jų susitaikymą, kažkas apie teismo procesą. Informacijos labai mažai, kada premjera irgi neaišku, bet net CBS oficialiai skelbia, kad čia bus muilo opera.

Senbuvių intriga

Kaip „How I Met Your Mother“ susitvarkys su motinos atskleidimu?
CBS serialai baigiasi ne kiekvienais metais - kad ir kaip keistai tai skambėtų, - juo labiau jeigu kalbame apie komedijas. Ypač apie tokias, kurios prieš kelis metus buvo laikomos geriausiomis šiame amžiuje. Ir aš tai pripažįstu - pirmieji HIMYM sezonai buvo komedijos auksas ir niekas su tuo ginčytis negali. Tačiau šio serialo silpnybė visuomet buvo rimta drama. Kitais žodžiais - viskas rimto, kas susiję su Tedu. O kai tai tapo paskutinių kelių sezonų centras, serialas tiesiog subyrėjo.

Tačiau šie metai yra paskutiniai ir tie, kurie buvo žadėti nuo pirmųjų serialo minučių - Tedas pagaliau susitiks su vaikų motina. Problema tame, kad HIMYM jau seniai nėra apie tai. Atleiskit už palyginimą, tačiau kaip „Draugai“ ilgainiui apleido Reičel ir Roso meilę, taip ir čia kelis sezonus apie motiną visi buvo pamiršę.

Ir visgi dabar tai yra neišvengiama, kadangi ji buvo atskleista. Tedas, Lilė, Robin, Barnis ir Maršalas yra labai artima grupė ir naujo nario priėmimas čia atrodo neįmanomas (vėlgi, „Draugai“ Maiko atsiradimą nustūmė į šalį ir tai buvo puikus sprendimas), tačiau privalomas.

Serialo kūrėjai atskleidė, kad sezono veiksmas vyks per vieną vestuvių savaitgalį su flashbackais ir flashforwardais, kas bent jau man teoriškai skamba tragiškai, tačiau iš anksto teisti dar nenoriu. Esmė tame, kad paskutinis sezonas yra serialo esmė - jis tikrai nebus geriausias ar įspūdingiausias, tačiau jis privalo pateisinti žiūrovų lūkesčius. Galų gale, juk devynis metus jis buvo žadamas vėl ir vėl, todėl rimtos pabaigos mes nusipelnėm.

Atsakymas: Tedo ir motinos susitikimas bus tempiamas. Man tai vienintelis būdas, kaip galima universaliu būdu artėti link pabaigos. Tai nervins žiūrovus, tačiau tai bus daugmaž užtikrintas komedijos pateikimo būdas iki rimtojo atskleidimo. Meilės istorijos iš vieno savaitgalio juk nesukursi, todėl tempimas, kad ir koks jis desperatiškas bebūtų, atrodo kaip vienintelė išeitis.

In Memoriam

Golden Boy
The Job
Made in Jersey
Partners
Rules of Engagement
Vegas


Didžiausias praradimas

CSI: NY
Čia tiesiog dėl sentimentų. Iš kitų pasibaigusių serialų esu matęs nebent „Rules of Engagement“, kuris tikrai nesužavėjo. O „CSI“ yra įaugęs ir į amerikiečių, ir į lietuvių kraują. Esu iš tų, kurie vėlyvomis naktimis jungdavosi šį serialą ir nesvarbu iki kokio lygio tos serijos būdavo vienodos, man jos vis tiek būdavo įdomios. Kuris iš „CSI“ čia buvo aš neįsivaizduoju ir jų skirtumo aš nelabai jaučiau - ta prasme, kad veikėjus su Sinise'u ir Kanakaredes aš atsimenu, bet kažko specialesnio apie juos tikrai nebuvo, - tačiau tai, kad ši frančizė jau baiginėjasi, yra gana liūdna. Aišku, tai nesutrukdys TV3 rodyt tas pačias serijas ir lietuviams bus absoliučiai vienodai, bet CBS reitingai tuo to bent šiek tiek kentės.

Prognozė

Niekas, bent jau kol kas, nesugebės išstumti CBS iš pirmos vietos. Kanalas turi susibūręs tebūnie ne pačią jauniausią, bet itin ištikimą auditoriją, kuri garbina NCIS bei „The Big Bang Theory“, o su keliais padėjėjais šie serialai pirmų vietų tikrai neužleis. Tikėtina, kad dramos bus atšauktos gana greitai, o pora komedijų įsitvirtins ilgesniam laikui, bet didelių naujų hitų iš karto tikėtis neverta.

O kuriuos CBS serialus žiūrite jūs? Ar susidomėjote bent viena iš šios televizijos naujienų?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą