2013 m. rugsėjo 12 d., ketvirtadienis

JAV TV 2013/14. Fox: per daug MacFarlane'o gali būti blogai


Iš keturių didžiųjų kanalų, FOX yra vienintelis, kuris neturi aiškaus identiteto. ABC garsėja perdėtu savo serialų lengvumu, CBS garsėja atrasta serialų populiarumo formule, apie NBC dar pakalbėsim, o FOX yra neaiškus darinys, apsiimantis daug ir įvairių projektų. Jeigu jie pasiseka kokybės ir reitingų prasme, tame tikrai nėra nieko blogo, tačiau tai visgi yra ir didžiausia FOX problema - kanalo bandymas padaryti visko daug ir gerai nesugeba sukelti rimtesnių kalbų, kas reiškia, jog FOX yra atsimenamas sąlyginai retai.

Tačiau vienas žmogus iš šio kanalo išsiskiria. Sethas MacFarlane'as jau ilgą laiką yra užkariavęs FOX savo animaciniais serialais, kurie yra praktiškai neliečiami, nors vienas jų, ačiū dievui, šiemet jau nebus matomas. Bet šis žmogus nesustoja ir šiemet jums suteikia progą pasidžiaugti juo pusvalandžiu per savaitę ilgiau. Kad ir kaip man patiktų MacFarlane'as, seriously, dude, just stop.

Laukiamiausia naujiena

24: Live Another Day (2014 m. gegužė)
Jūs man sakysit, kad tai nėra naujiena, kad tai yra aštuonis sezonus tame pačiame FOX jau pragyvenęs serialas, kurio čia net minėt neverta, o jeigu ir verta, tai tik ne dabar, nes jis pasirodys tik beveik po metų. Visų pirma, jei jūs kalbatės su kompiuteriu, jums yra kažkas negerai. Visų antra, nors ir nenoriu, kad tai skambėtų kaip seno žmogaus nostalgiški prisiminimai, sentimentų, susijusių su „24 valandomis“, aš turiu.

Žiūrint iš objektyviosios pusės, tai yra geriausias veiksmo serialas, koks tik yra buvęs televizijoje. Jis niekad netaikė į gilią prasmę, tik kartais susilaukdavo musulmonų, politikų ar žmogaus teisių gynėjų nusiskundimų lendant į aktualias temas, todėl per daug galvos kvaršinimo čia nebuvo. „24 valandos“ buvo paprasčiausiai cool serialas su kabliuku kiekvienos serijos pabaigoje ir nuostabiais veikėjais.

Neišvengiant subjektyvumų, nors šiam blogui dar nėra net metų, „24 valandos“ yra pirmasis mano apžvelgtas serialas ir tai pažymėti kokiu nors būdu reikia. Nuo tų apžvalgų, dėl kurių dabar raustu ir pats, rašymo aš patobulėjau ar bent jaučiuosi patobulėjęs kaip reikiant ir man pačiam bus tiesiog įdomu pamatyti kaip pasikeitė mano požiūris į tą patį serialą.

Žinoma, galvojant, kad jis išliks toks pats. Bet kol kas viskas juda teisinga linkme. Grįžta Džekas, grįžta Chloe, kartu su jais grįžta aktoriai ir su „Homeland“ patobulėjęs Howardas Gordonas, todėl lūkesčių mažinti neketinu. Tikiuosi, kad manęs nelaukia toks pat nusivylimas kaip ir su „Arrested Development“, tačiau kokybišką veiksmą šį kūrybinė grupė pateikti sugeba ir to iš jos tikiuosi.

Kitos naujienos

Almost Human (nuo lapkričio 4 d., pirmadieniais, YouTube, IMDb)
Vienas iš trijų serialų, kuriuos aš buvau įrašęs kaip laukiamiausią naujieną šio straipsnio pradžioje, todėl mano susijaudinimą (televizijos prasme) nuspėti turbūt galit. Seriale yra pasakojama apie netolimą, 35 metus nutolusią ateitį, kur robotų nemėgstančiam pareigūnui į porą yra įtaisomas, taip, robotas su jausmais. Tarp serialo prodiuserių yra ir J.J. Abramsas, bet į tai per daug nekreipkit dėmesio, kadangi jis savo vardą be jokio darbo dabar klijuoja daug kur (ir vis dar išlieka vienu mano mėgstamiausių televizijos žmonių). Išankstinė reakcija: pilotinė serija bando visais įmanomais būdais užkabinti žiūrovus naudojant įvairias paslaptis ir keistus veikėjus, bet nelabai orientuojasi į robotą su jausmais. Gali tapti geru serialu, tačiau pirmas žingsnis yra ne į tą pusę.

Brooklyn Nine-Nine (nuo rugsėjo 17 d., antradieniais, YouTube, IMDb)
Trečiasis serialas, kurį buvau įrašęs į laukiamiausio kategoriją. Nesubrendęs detektyvas gauna naują bosą, kuris šį bando suimti į rankas. Išankstinė reakcija: be konkurencijos geriausia nauja sezono komedija visuose kanaluose. Ne be reikalo laukiau Sambergo ir „Last Resort“ puikiai pasirodžiusio Braugherio dueto, kadangi jis čia yra vertinamas kaip turintis stebėtinai gerą tarpusavio supratimą. Policininkų komedijų nėra daug, bet čia visas aktorių kolektyvas yra išnaudojamas efektyviai ir originaliai, todėl laukti šio dalyko tikrai verta.

Dads (nuo rugsėjo 17 d., antradieniais, YouTube, IMDb)
Dviejų sėkmingų kompiuterinių žaidimų kūrėjų gyvenimą pakeičia kartu su jais gyventi atsikraustantys tėvai. Išankstinė reakcija: pripažįstu tiesiai šviesiai: su „Family Guy“ aš pasilikau taip ilgai dėl sentimentų ir aš žinau, kad pastaruoju metu jis labai nusivažiavo. Bet tai nėra MacFarlane'o dugnas. O „Dads“, panašu, yra. Rasizmas, šaipymasis iš absoliučiai bet kokių temų be jokio subtilumo ir netgi treileris, kuris atrodo tiesiog siaubingai. MacFarlane'as man vis dar yra tarp mėgiamiausių televizijos kūrėjų, kadangi visą kanalą užkariauti sugeba ne kiekvienas, tačiau su „Ted“ šito dalyko tikrai nelyginkit.

Enlisted (nuo lapkričio 8 d., penktadieniais, YouTube, IMDb)
Trys labai skirtingi broliai išvyksta tarnauti į kariuomenę, tačiau į karą jie nėra siunčiami ir pasilieka prižiūrėti bazę, taip sutvirtindami šeimyninius ryšius. Išankstinė reakcija: tokia, kuri yra blogiausia tikintis iš pilotinės serijos. Nuomonės yra labai pasidalinusios, bet pagrinde yra sutariama, kad pirma serija yra prastoka, nors pats serialas potencialo turi nemažai. Spręsti jums.

Sleepy Hollow (rugsėjo 16 d., pirmadieniais, YouTube, IMDb)
Aštuoniolikto amžiaus pabaigoje miręs karys atsibunda 2014 metais ir bando susitaikyti su kitokiu žmonių požiūriu bei aplinka. Išankstinė reakcija: ir vėl neišnaudojamas potencialas. Labai daug kvailų sprendimų ir fantastinė istorija yra paverčiama absoliučia nesąmone. Šiaip pati idėja skamba įdomiai, bet persistengti šioje vietoje tikrai lengva.

Surviving Jack (midseason, YouTube, IMDb)
Buvęs karys yra priverstas auklėti savo vaikus, kuomet jo žmona nusprendžia studijuoti teisę. Auklėjimo griežtumas man pačiam labai primena „Auklę“ su Dieseliu. Ir taip, veiksmas vyksta dešimtajame dešimtmetyje. Išankstinė reakcija: yra daug banalybių, tradiciškai esančių „Fox“ komedijose, tačiau Chrisas Meloni iš „Oz“ sulaukia labai daug pagyrų. Dėl vieno aktoriaus į tokį neaiškų dalyką bristi yra sunku.

Us & Them (midseason, YouTube, IMDb)
Pusę metų bendravę tik internetu, du jaunuoliai, nepaisant artimųjų prieštaravimų, nusprendžia susitikti akis į akį. Išankstinė reakcija: jei mano reakciją vertinat, tai yra romantinė komedija, kurią aš galiu įvertinti tik vienaip. Iš kritikų įspūdžių panašu, kad tai yra ilgesnė nei filmo trukmės romantinė komedija su visais jos požymiais, kuriuos jūs puikiai žinot, nes jie niekad nesikeičia.

Gang Related (midseason, YouTubeIMDb)
Bet kas, kas prie savo aprašymo turi Terry O'Quinną, yra vertas dėmesio (išskyrus „666 Park Avenue“). Ypač jei jis yra įsivėlęs į serialą, kurio pagrindinis tikslas yra kovos su gaujomis. Išankstinė reakcija: ją ryžausi peržiūrėti užlaikęs kvėpavimą, bet nenusivyliau. Tamsi, nepaviršutiniška ir nenuspėjama drama apie policijos darbą, o tokių yra labai nedaug. Šiek tiek kliūna su dramine puse, bet nebanalus veiksmas bus serialo arkliukas.

Rake (midseason, YouTubeIMDb)
Australiško varianto perdirbinyje su asmeninėmis problemomis nesusitvarkantis teisininkas nesugeba susitvarkyti ir su savo eks žmona bei teisme užklumpančiais sunkumais. Išankstinė reakcija: betikslė drama, nesugebanti tinkamai išnaudoti Grego Kinnearo. Panašaus tipo serialų yra labai daug ir šis nuo jų nesiskiria niekuo.

Wayward Pines (2014 m.)
Jokio aiškaus aprašymo nėra, tik kad paremtas pagal to paties pavadinimo knygą. Žadamas šių dienų „Twin Peaks“ ir nors aš tuo ne tai kad abejoju, bet taip tikrai nebus, M. Night Shyamalanas yra vienas iš nedaugelio į tą pusę galinčių kurti žmonių, todėl dėmesio gal ir bus verta.

Senbuvių intriga

Ar tai bus paskutinis „Simpsonų“ sezonas?
Mano ir mano pažįstamų domėjimasis JAV televizija susikerta labai retai, tačiau vieną dalyką žino visi. „Simpsonai“ yra geriausias visų laikų filmukas ir prieš tą nėra argumentų. Ir aš visuomet prisidengiu galvą kai pasakau, jog šiame amžiuje „Simpsonai“ dažniausiai buvo žemiau kritikos, nes apmėtyti mane tikrai gali. Aš niekad nepraleidau nei vienos šio serialo serijos, ir jeigu dieną turiu laiko, visuomet pasižiūriu šimtą kartų matytas serijas per TV3. Bet tai nekeičia fakto, jog žiūriu jas dėl istorijos, ne dėl kokybės.

Jūs dažnai išgirsite, kad pirmieji aštuoni „Simpsonų“ sezonai yra aukščiausias televizijos lygis, prieš kurį konkurencijos beveik neturi ir didžiosios dramos. Bet patikėkit manimi, tai yra absoliuti tiesa. Kai pradėjau girdėti šias kalbas, ar peržiūrėjau beveik visas 1-8 sezonų serijas ir ten nėra nieko, prie ko galėčiau prikibti. Viskas originalu, daug dalykų iki dabar yra bandoma pakartoti, tačiau niekam tai nėra pavykę, ir humoras ten yra aukščiau nei aukščiausias lygis.

Bet dabar niekad neišgirsit žmogaus klausiančio, ar žiūrėjai paskutinę „Simpsonų“ seriją. Tai jau seniai yra serialas, kuris, kaip ir „Liverpool“ futbole, gyvas ir visų garbinamas tik dėl savo istorijos. Logistiniais sumetimais, jis taipogi yra serialas, kuris yra atseit neįsivaizduojamas nesantis JAV televizijoje (išvertus tai vėl reiškia $$$). Kuo daugiau domėsitės televizija, tuo labiau suprasit, kad reitingai čia yra aukščiau už kokybę ir tai, kad niekas nenori atsiminti „Simpsonų“ kaip „to aštuonių sezonų reikalo su prisikėlimu keturioliktajame“, FOX nieko nereiškia.

Atsakymas: dažnai juokaujama, kad bus bandoma eiti iki 30 sezonų, bet tokie juokai yra labai realūs. „Simpsonai“ vegetuoja ir jau kelis metus nebuvo išsišokę nei karto, apie šį serialą niekas nekalba, o reitingai yra pakankamai stabilūs. Viskas čia pagrinde priklausys nuo aktorių, kurie, apart Hanko Azarios, nieko geresnio dabar nedaro, todėl pabūti čia jie gali drąsiai. Bet kokiu atveju neliūdėsiu, nes prie tokio pastovumo daugmaž pripratau.

In Memoriam

Ben and Kate
The Cleveland Show (pagaliau. Pagaliau, pagaliau, pagaliau)
COPS
The Mob Doctor
Touch

Didžiausias praradimas

Fringe
„Fringe“ nėra tas serialas, kurio FOX gedėtų dėl to, kad nebebus didelių reitingų. Jų čia niekad nebuvo. Bet tai yra sci-fi done right, kuomet serialas savo žanrą pateisina visomis prasmėmis. „Fringe“ visuomet ruošiausi pasižiūrėti, tačiau, be kelių peržiūrėtų serijų, jis buvo nustumtas į mano žiūrėtinų serialų sąrašą ir ten vis dar tupi (nors veikiausiai taip niekada ir neprisikapstysiu). Ir visgi iš aplinkinių atsiliepimų drąsiai galiu sakyti, kad tai serialas, kuris kilo kokybės prasme kiekviename sezone, kuris pasižymėjo originalumu ir kitokiu seniai matytų temų pateikimu ir kuris pagaliau yra sci-fi projektas, pragyvenęs tiek, kiek nusipelno, o ne tiek, kiek FOX leido (ir taip įsijungiu į verkiančių dėl „Firefly“ sąrašą). Tai buvo praradimas ir žiūrovams, ir kanalui, kuris ilgą laiką turėjo kozirį, už kurį visi aplink kanalą nuoširdžiai gerbė.

Prognozė

Naujieji serialai savo idėja yra panašūs į tuos, kurie turėtų lipti platesnėms auditorijoms, tačiau ne tokie, kurie pakeltų FOX iš trečiosios pozicijos. Apie šį kanalą vis dar yra kalbama itin mažai, todėl laukti rimtesnių skaičių šiemet dar tikrai neverta ir stagnacija turėtų prasitęsti.

O kuriuos FOX serialus žiūrite jūs? Ar susidomėjote bent viena iš šios televizijos naujienų?

2 komentarai:

  1. o kur CW apzvalga? :D Ar pagal Jus ten visiskas popsas? :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Pagrindinė priežastis tai taip, popsas, ir šiaip vos keletą ten serialų matęs, kurių stilius labai vienodas, todėl kaip televizija The CW nelabai manęs traukia :)

    AtsakytiPanaikinti