2013 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis

JAV TV 2013/14. NBC: didžiausios pastangos, bet niekam nerūpi


JAV televizijoje labiausiai man gaila NBC kanalo. Bandau galvoti protu, jog gailėtis tikrai neturėčiau, tačiau nesiseka. Nes galvojant logiškai, NBC iš keturių didžiųjų kanalų pasižymi didžiausia kokybe savuose serialuose. Yra mažai žmonių, kurie pasakys ką nors blogo prieš „Parks and Recreation“, „Community“ ar „Hannibal“, o tarp kitų serialų taipogi nėra tokių, kurie sugebėtų sukelti pasipiktinimą apverktina jų kokybe, past and present (išskyrus „Revolution“). Ką jau kalbėti apie legendinę „Must See TV“ naktį, kurioje savu laiku pasirodė „The Cosby Show“, „Cheers“, „Seinfeld“, „Frasier“, „Scrubs“, „Will and Grace“ ir, be abejo, „Friends“.

Ir visgi NBC pasižymi tuo, kad reitingai šio kanalo vadovams yra svarbiausias dalykas. Žmonės lažinasi po kiek serijų NBC atšauks tam tikrą serialą ir tai jau yra tapę kasdienybe. Jūs tuo galėjot įsitikinti, kuomet NBC šiemet visiems kankino nervus su „Hannibal“ atnaujinimu.

Todėl įsitvirtinti šiame kanale šansą turi tik du dalykai: realybės šou ir NFL, sezono metu sutraukiantis prie ekranų dešimtis milijonų žmonių. Tuomet NBC gali pasigirti stebuklinga naktimi kartą per savaitę, o vėliau ir vėl lįsti į šešėlį. Ir kartu kasmet atšaukti visą krūvą serialų bei sukurti dar daugiau naujų tikintis, jog bent vienas jų prilips. Šie metai nėra išimtis.

Laukiamiausia naujiena

The Michael J. Fox Show (nuo rugsėjo 26 d., ketvirtadieniais, YouTube, IMDb)
Aš nesu toks didelis „Back to the Future“ gerbėjas koks galėčiau būti, bet Foxą aš gerbiu ne vien dėl jo legendinio pasirodymo, o tiesiog kaip aktorių. Aš negaliu nepasižiūrėjęs pasakyti visų filmų ar serialų, kuriuose šis žmogus yra vaidinęs, bet jau nuo vaikystės pamenu, jog jo pasirodymai visuomet būdavo linksmi ir netikėti, o tai mano akyse visada buvo pasiekimas.

Ką aš vertinu dar labiau nei šį žmogų yra sugebėjimas linksmai pažiūrėti į labai rimtus dalykus. Šioje vietoje slypi labai neryški riba tarp žiaurios beskonybės (a.k.a. „Dads“) ir subtiliai pateikto humoro, į ką ir taiko „Michael J. Fox Show“. Tai nėra biografija, tačiau tai yra serialas, kuriame pagrindinis veikėjas taipogi tvarkosi su Parkinsono liga ir bando grįžti į darbą ir šiaip mėgautis normaliu gyvenimu, todėl tokiu būdu jūs galite palaikyti šitai biografija ir aš nesupyksiu.

Ir taip, tai yra komedija, kas yra geriausias serialo bruožas. Sugebėjimas pasijuokti iš savęs ir tuo pat metu bandymas atkreipti dėmesį į Parkinsono ligą yra puiki kombinacija, kurią pateikti Foxas bando jau seniai, bet čia kol kas yra rimčiausias jo bandymas. Tačiau tai nebus vien kassavaitinė 20 minučių paskaita apie sunkią ligą, tai bus (ar bent jau tokia žada būti) nuostabi komedija su puikiais veikėjais, kurių vieną vaidina Betsy Brandt iš „Breaking Bad“ ir jau iš treilerio suprantu, kad ji čia bus geriausias įmanomas dalykas.

Išankstinė reakcija: išankstiniai vertinimai yra skirti tarsi mane pamaloninti. Foxas šioje vietoje nors ir yra serialo centre, kiti jo šeimos nariai ar draugai yra labai skirtingi ir turintys daug komedijinio bei draminio potencialo, kurio dalį parodo ir pirmojoje serijoje. Tuo pačiu humoras kyla ne vien iš pajuokavimų apie ligą: jų yra, tačiau subtilių ir nebrukamų per prievartą. NBC moka kurti šiltas komedijas, ir labai tikiuosi, jog ši bus viena tokių.


Kitos naujienos


The Blacklist (nuo rugsėjo 23 d., pirmadieniais, YouTube, IMDb)
Vienas ieškomiausių nusikaltėlių pasiduoda FTB, kadangi jis yra sudaręs ypatingų nusikaltėlių, kurių teisėsauga pati negali pagauti, sąrašą. Juo jis pasidalins tik su jauna FTB darbuotoja, kuri, anot jo, yra kažkuo ypatinga. „Avinėlių tylėjimo“ neprimena? Išankstinė reakcija: Jamesas Spaderis kaip visada yra baugus, kas man vėl primena Hanibalą, pilotinė serija įdomi, bet gali greitai pavirsti į procedūrinį serialą, kas pagal aprašymą yra logiška. Bet kai visos reakcijos koncentruojasi tik į vieną aktorių, lauk bėdos.

Dracula (nuo spalio 25 d., penktadieniais, YouTube, IMDb)
Drakula atvyksta į Londoną ir ten vaidina turtingą amerikietį, nors iš tikro siekia atkeršyti tiems, kurie jį išdavė prieš šimtmečius. Tuo pačiu jis susižavi mergina, kuri yra labai panaši į jo mirusią žmoną. Išankstinė reakcija: vampyrų išsigimimas tęsiasi. Visai nesistengiama akcentuoti fakto, jog Drakula yra vampyras, o visas dėmesys yra skiriamas romantikai, kurios šia tema ačiū, mes turim užtektinai.

Ironside (nuo spalio 2 d., trečiadieniais, YouTube, IMDb)
Septintojo dešimtmečio serialo perdirbinys apie neįgalų policijos detektyvą, subūrusį talentingą komandą, narpliojančią sudėtingas bylas. Išankstinė reakcija: didelis originalumo trūkumas. Be neįgalaus detektyvo, viskas čia yra paprastas procedūrinis serialas apie policiją su daugybe originaliojo kūrinio elementų, kas įdomiai neskamba.

Sean Saves the World (nuo spalio 3 d., ketvirtadieniais, YouTube, IMDb)
Pas išsiskyrusį gėjų tėvą atsikrausto keturiolikmetė dukra. Šonas privalo tinkamai sutvarkyti savo gyvenimą kaip tėvas, sūnus ir darbuotojas, kad neišeitų iš proto. Išankstinė reakcija: man net iš treilerio buvo aišku. Seanas Heyesas vaidina tą patį Džeką iš „Will and Grace“. Nieko originalaus ir jausmų išspaudimas iš tėvo/dukros ar juokų išspaudimas iš motinos/sūnaus santykių yra visiškai nevykęs.

Welcome to the Family (nuo spalio 3 d., ketvirtadieniais, YouTube, IMDb)
Lotynų amerikietė ir baltasis įsimyli vienas kitą, tačiau mergina užnėštėja (čia mokslinis terminas, ane?). Pora nusprendžia susituokti ir jų šeimos privalo susitaikyti su didžiuliais tarpusavio skirtumais. Išankstinė reakcija: prognozuojama, kad bus vienas pirmųjų atšauktų serialų. Yra pora juokingų scenų, tačiau viskas per daug matyta ir stereotipiška, ir serialų, ir pasišaipymų iš rasės prasme.

About a Boy (midseason, IMDb)
Pagal to paties pavadinimo knygą ir filmą sukurtas serialas apie viengungį dainų kūrėją, į kurio kaimynystę atsikrausto moteris su vienuolikmečiu sūnumi. Išankstinė reakcija: itin jausminga ir juokinga komedija, praktiškai jokio blogo žodžio. Pagrindinis aktorius išlaiko puikų balansą tarp keistumo ir rimtumo, santykiai tarp veikėjų yra įdomūs, kai kurie „About a Boy“ vadina netgi geriausiu nauju NBC serialu.

Believe (midseason, YouTubeIMDb)
Mergaitė turi stebuklingas galias, kurių ji pati negali kontroliuoti. Jos gali padėti žmonėms, o padėti suvaldyti šias galias gali padėti tik kalinys, kuriam yra padedama pabėgti iš kalėjimo. Serialas, sukurtas Alfonso Cuarono, žmogaus, kurio filmas „Gravity“ jau po kelių savaičių bus geriausias filmas ever, bei J.J. Abramso, kuris dabar sukuria kiekvieną serialą ir filmą. Išankstinė reakcija: per daug koncentruojamasi į kalinio pabėgimą ir slaptas organizacijas, ne į mistinį elementą. Potencialo turi, bet pirmas žingsnis ne į tą pusę.

Undateable (midseason, IMDb)
Vyrukas leidžia savo namuose apsigyventi vienam savo draugų, tačiau kartu su juo pradeda lankytis ir pastarojo draugai, kurie yra visiški nevykėliai meilėje. Denis nusprendžia jų išmokyti romantikos meno.

The Night Shift (2014 m., IMDb)
Drama, kurios centre atsiduria medikai, dirbantys naktinėje pamainoje San Antonijo ligoninėje. Išankstinė reakcija: NBC rimtai bando pateikti nusibodusius procedūrinius serialus su šiek tiek kitokia idėja, nors visi žino, kad rezultatas bus tas pats. Absoliuti daktarų serialų klišė, nieko daugiau.

Crossbones (2014 m.)
Įrašyčiau šį serialą prie laukiamiausių, tačiau informacijos apie jį vis dar yra labai mažai. Nuo pat tada, kai prasidėjo gandai, jog Hugh Laurie gali vaidinti legendinį Juodabarzdį, „Crossbones“ pateko į mano laukiamųjų serialų sąrašą. Kai buvo paskelbta, kad Juodabarzdį vaidins Johnas Malkovichius, lūkesčiai nei kiek nesumažėjo, todėl belieka tikėtis, jog pinigų šitam projektui pagailėta nebus.

Growing Up Fisher (midseason, IMDb)
Vienuolikmečio berniuko tėvai išsiskiria, tačiau šeima stipriai suartėja, kuomet aklas berniuko tėvas įsigyja vedlį šunį. Aš šituos aprašymus verčiu ir neišsigalvoju, bet įdomumas čia turi būti šunyje, o ne žmoguje? Come on. Išankstinė reakcija: giriama už tai, kad nors ir komedija, bet per daug nesišaipo iš aklumo. Bet klysta tame, iš ko bando juoktis, ir galiausiai tampa tik iš dalies mielu, bet kokybe nepasižyminčiu serialu.

Chicago PD (2014 m., IMDb)
Turbūt normalu, kad neblogų reitingų sulaukęs „Chicago Fire“ gavo savo spinoffą. Šįkart apie policininkus, ne apie gaisrininkus, bet viskas tik ir šaukia apie procedūrinį serialą.

Crisis (midseason, YouTubeIMDb)
Elitinės mokyklos išvykos metu yra pagrobiama mokinių grupė. Kadangi tarp vaikų yra ir prezidento sūnus, jo gelbėti susiruošia visos įmanomos specialiosios tarnybos. Išankstinė reakcija: panaši pagrobimo drama į „Hostages“, bet nors „Crisis“ turi daugiau vietos improvizacijai, čia yra daugybė klišių, susidedančių iš žmonių sekimo, slaptųjų organizacijų ir panašiai. Nieko nematyto nėra, nors intrigos šiek tiek likę.

Senbuvių intriga

Ar Danas Harmonas sugrąžins „Community“ originalumą?
„Community“ aš peržiūrėjau tik šiais metais, bet girti ir skųstis teisę jau turiu. Pirmieji trys šio serialo sezonai buvo dalykas, kurio aš dar nebuvau matęs televizijoje. Tai buvo toks originalus, stebinantis ir juokingas projektas, kad man buvo sunku patikėti, jog tai yra komedija. Jeigu dar abejojate, ar verta žiūrėti „Community“, tie trys sezonai yra tiesiog televizijos auksas.

Apie praėjusį sezoną tą patį pasakyti būtų sunkiau. Po trečiojo sezono serialą paliko jo sumanytojas Danas Harmonas ir iškart pasijautė tai, dėl ko kūrėjas privalo likti su savo kūriniu. Iškart dingo originalumas, laisvumas ir humoro liko minimaliai. Tai nebuvo absoliučiai tragiškos trylika serijų, tačiau palyginus su praeitimi, jas žiūrėti buvo ypatingai sunku.

Tačiau atsitiko precedento neturintis įvykis ir Harmonas grįžo į serialą. Tai buvo žiauriai netikėta, tačiau žiauriai linksma. Jis tikino, kad nematė nei vienos ketvirto sezono serijos (tiesa, dabar jas jau peržiūrėjo) ir grįžo tik dėl meilės fanams ir serialui, ir $$$. Todėl dabar visų akys yra į šį žmogų ir tikimasi dar vieno stebuklo iš jo.

Atsakymas: taip. Dėl originalumo aš tikrai esu įsitikinęs, nes net neabejoju, kad per tuos metus Harmonas sugalvojo daugybę idėjų. Kas mane labiau neramina yra tai, jog ne visi pagrindiniai aktoriai pasirodys visose serijose, o didžiausias praradimas bus Donaldas Gloveris, vaidinantis Trojų - jie su Abedu yra stipriausia serialo grandis, ką įrodė ir praėjęs sezonas (Chevy Chase'o nebuvimas didesnės įtakos veikiausiai nepadarys). Nors geriau nuteikia kviestinės sezono žvaigždės - Jonathanas Banksas iš „Breaking Bad“ ar Waltonas Gogginsas iš „Justified“ yra tipiniai blogiukai, todėl jų išnaudojimas čia labai intriguoja.

In Memoriam

1600 Penn
Animal Practice
Betty White's Off Their Rockers
Deception
Do No Harm
Fashion Star
Go On
Guys with Kids
The New Normal
Ready for Love
Smash
Up All Night
Whitney

Didžiausias praradimas

30 Rock/The Office
Jeigu dar nesupratote, tai galiu pakartoti, kad NBC visuomet didžiavosi savo komedijomis. „Friends“, „Seinfeld“, „Frasier“, „Cheers“, „Scrubs“, „Will and Grace“ ir daugeliu kitų. Visas šias komedijas siejo tai, jog jos buvo rodomos ketvirtadieniais ir tai padėdavo NBC nežmoniškai dominuoti televizijoje (bent jau tą dieną).

Dabar iš šio vakaro pasitraukė du itin ilgai ten karaliavę serialai. „The Office“ ir „30 Rock“ jau ilgai kentėjo nuo prastų reitingų, tačiau praradimas tai vis tiek bus. Jei ne reitingų, tai bent kokybės prasme. „30 Rock“ niekad neprarado savo žavesio ir paskutinis serialo sezonas, kurio aš vis dar neprisiruošiau pabaigti, vadinamas bene geriausiu serialo istorijoje. To paties apie „The Office“ pasakyti negaliu, kadangi serialas pragyveno ilgiau, nei turėjo, tačiau pėdsaką rimtą tikrai paliko. Abu šie serialai buvo NBC veidai ir jų pabaiga reiškia, jog reikia ieškotis naujų ketvirtadienio užpildų, todėl ir turit tokią krūvą naujų serialų, nors čia jau įprasta.

Prognozė

Galutiniuose reitinguose paskutinė vieta NBC rezervuota yra visuomet. Šiam kanalui reikia pokyčių, tokių, kurie būtų ilgalaikiai, ir jūs pamatysit kaip ilgainiui iš šių 82 ar kiek naujų serialų antriems metams išsilaikys tik kokie keturi. Šansai nemaži, jog iš tų serialų kokybės prasme laukia pora siurprizų, bet tokia natūralioji atranka televizijoje tikrai nėra teigiamas dalykas.

O kuriuos NBC serialus žiūrite jūs? Ar susidomėjote bent viena iš šios televizijos naujienų?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą