2013 m. spalio 12 d., šeštadienis

Dingę. Trečias sezonas. Dešimta serija

The girl who helped me escape, she was about sixteen years old and her name was Alex. I'm pretty sure she's your daughter. - Kate

Kuomet aš anksčiau pagalvodavau apie „Dingusius“ (apie serialą dabar galvoju dar dažniau, bet todėl viskas dažnai susilieja), man prieš akis iškildavo keli vaizdai. Vienas jų buvo Loko daužymas į dangtį, kitas - Desmondo pasirodymo scena, dar keli (ir itin įsimintini) vaizdai dar tikrai laukia. Bet niekas, niekas nepralenkė ir jau nebeturi galimybės pralenkti Harlio nusileidimo nuo kalno su autobusiuku.

Ir visgi tai man neatsveria fakto, kad ši serija eina po blogiausios visų laikų serialo valandos ir savo bendruoju lygiu už tą seriją nėra daug kuo pranašesnė. Nebent tuo, jog anoji buvo tiesiog tuščias šaudymas ir laiko deginimas, kurį žiūrėti buvo nepakeliamai sunku. Tuo tarpu ši serija, pavadinta „Tricia Tanaka is Dead“, irgi juda visiškai tuščiai ir nepasako nieko naujo, tačiau tai bent jau daro linksmai.

Šios dvi serijos (ir dar kelios, laukiančios kiek vėliau) yra pagrindinė priežastis, dėl kurių trečiasis „Dingusių“ sezonas yra vadinamas tragišku, ir jeigu pasižiūrėsit tik į jas, su tuo sutikti būtų galima. Tačiau vidurkio iš dviejų serijų imti negalima. Priežastis, dėl kurios aš nesutinku su sakančiais, kad šis sezonas yra tragiškas (nors pripažįstu, kad jis yra silpniausias), yra ta, jog jis parodė būtinus dalykus, kurie bus itin aktualūs ir ateityje (Kitų pristatymą į šį sąrašą įrašykit laisvai, bet laukia kur kas daugiau). Ir visgi priežastis, dėl kurios ši ir kelios gretimos serijos yra vienos prasčiausių, yra ta, jog jos nepataiko į sezono temą.

Vienas legendinių „Dingusių“ kūrėjų Damonas Lindelofas pripažino, kad šioje vietoje serialo kūrimo procese jie buvo pasimetę ir nežinojo ką daryti su veikėjais, ir taip atsirado tuščios serijos. Tuščios jos ne vien tuo, kad rodo absoliučiai nieko neduodančius flashbackus, bet ir dėl to, kad jos nerodo to, ko sezonui reikia. Trečiasis sezonas buvo skirtas pristatyti Kitus ir ruošti juos bei mūsų herojus tarpusavio kovai (kartu ir tvarkymuisi su bunkerio sprogimu), tačiau šios serijos apie tai praktiškai nešneka.

Kas yra dar blogiau, jos šneka apie atvirkštinius dalykus. Vienas labiausiai įkyrėjusių bruožų seriale buvo aiški riba tarp ką nors veikiančių ir nieko neveikiančių veikėjų, bet šių įvykių jau yra per daug. Neišvengiamam karui ruošiasi vos du vyrai ir ką tik grįžusi moteris, nors pagalvojus pagal „Dingusių“standartus, jie vieni turėtų ir sudaryti visą kariuomenę.

O tie neveiklieji smaginasi. Neatsitiktinai buvo parinkti keturi veikėjai, kurie šiame seriale yra labiausiai susiję su humoru. Harlis ir Čarlis (kuris atseit bando susitaikyti su Desmondo pasakymu, kad jis mirs, ir tokio ignoravimo aš labiausiai ir bijojau) yra akivaizdūs komedijiniai pasirinkimai. Džinas nors ir dėl savo žudikiškos praeities dažnai yra pateikiamas rimtai, kalbos barjeras jį visuomet pralinksmina. Sojerio įtraukimas man atrodo neįtikinamiausias, bet po nelaisvės dienų žmogui juk reikia atsipalaiduoti.

Ir humoro prasme ši serija yra neabejotina serialo viršūnė. Pradedant Sojerio bandymu mokyti Džiną trijų dalykų, kuriuos moterys turi girdėti, baigiant nukritusia galva vardu Rodžeris (jeigu jį įsimintumėt būtų neprošal), viskas čia yra linksma. Bet beprasmiška.

Lygiai kaip ir Harlio praeities scenos, kurios yra tarsi tipiškas Holivudo filmas, kuriame žmogus praturtėja ir privalo atsirūšiuoti savo draugus. Tik aišku tie filmai būna be meteorų (ar meteoritų, aš, kaip ir Harlis, šitų dalykų neskiriu), bet mintis čia yra visiškai ta pati.

Atrodo, kad iš naujo fakto, jog Harlio tėvas jo šeimą paliko, galima būtų išspausti kažką rimtesnio. Net ir tai, kad jo vardas yra Deividas, rodo, kad Harlio įsivaizduojamas draugas ne be reikalo buvo Deivas. Bet ne. Serija susideda iš visai subtilumo neturinčių pasisakymų, kad Harlis dėl tėvo išvykimo sustorėjo ar netgi išprotėjo. Šias temas buvo galima prieiti grakščiai, šiam veikėjui suteikiant dar daugiau rimtumo, tačiau padaryta banali komedija, iš ko niekas negavo jokios naudos.

Juokingiausia (tiesa, iš kategorijos juokas pro ašaras) buvo tuomet, kai bandyta sieti praeities ir dabarties įvykius. Harliui važiuojant nuo kalno ir kartojant kažkokius beprasmius tėvo pasakytus žodžius, dėl kurių galiausiai užsiveda mašina (gal aš klystu, bet per keliasdešimt metų benzinas juk kažkokiu būdu turėtų iš jos būti išgaravęs? Taip, aš tas Buzz Killingtonas). Ir netgi nepaisant tų kliurkų, dėl kurių aš absoliučiai pamirštu, kad žiūriu serialą, pagaminusį Desmondo pristatymo sceną, aš visada šypsausi su ta ketveriuke, kuri važinėjasi autobusiuku.

Ši serija nėra toks tuščias laiko leidimas kaip praėjusi ir todėl, kad galiausiai ji priima rimtus sprendimus. Sprendimus, kurie atrodo logiški, bet apie kuriuos iš karto žiūrovas negali pagalvoti. Kalbu apie Ruso susitikimą, kas, serialo žodžiais, pridėtų daugiau motyvacijos kariaujant su Kitais. Nes pripažinkim - Lokas ten eis kariauti su sala ar su demonais, kas man per šitą žiūrėjimą pasidarė dar aiškiau. Žmogus yra stipriai paveiktas, ir visas jo racionalizavimas bet kokiu atveju yra susijęs su išprotėjimu (beje, aš čia vienintelis nelabai supratau didžiosios paslapties, susijusios su Eko lazda ir pasakytos taip, tarsi jau turėtumėm ją žinoti?).

Tačiau tuo motinos ir dukros susitikimu aš dar per daug nesusižavėčiau. „Dingę“ jau pasižymėjo įspūdingais kabliukais, vedančiais į niekur (Sojeris-šerifas ar Anos Liusijos armija), todėl numestas toks dalykas kuriam laikui tikrai gali būti. O gal ir ne, mano atmintis ne stebuklinga.

Vienaip ar kitaip, jeigu aš norėčiau įsijungti kokią nors šio serialo seriją, kuri per daug nekvaršintų galvos išprotėjimais ir Kitų proto aukštinimais, šita būtų kažkur viršuj. Kaip atskira serija - ir kalbu apie visai atskirą, nesusijusią su jokiu sezonu - ji veiktų visai neblogai, bet vidury sezono, kuris yra kol kas tamsiausias šiame seriale, ji yra laiko užmušimas be gilesnės prasmės.

Citatos

 • 'Actually, I've kind of had some bad luck too. My grandpa Tito died of a heart attack and the first house I bought my Mom burnt down. My friend Johnny ran off with my girlfriend, Starla. Oh, and this guy jumped off my accountant's roof.'
 • 'Sorry, Tricia Tanaka.'
 • 'Now ya got it! Only three things a woman needs to hear!'
 • 'That's not cool, Dude. That guy had a mom, a family, and friends. Oh and a name. Not Skeleton, it's Roger Workman.'
 • 'Ten thousand.' 'Your dad put me up to it.'
 • 'Dude, even if you were speaking English I wouldn't understand a word you're saying.'
 • 'Nah, see, things are getting better. The car. You coming back safely. It's a sign.'
 • 'Yeah, yeah, Snuffy, good to see you too.'
 • 'Yeah, crafty. It's like when you're good at... crafts'
 • 'You, the munchkin and who else?'
 • 'Shut up! Red ... Neck ... Man ...' 'Touché.'
 • 'Yeah, chase the dog with the skeletal arm into the creepy jungle. You be my guest.'

Namų darbai: s03e11 - Enter 77

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą