2013 m. spalio 19 d., šeštadienis

Dingę. Trečias sezonas. Dvylikta serija

The man who brought me here, who brought all of my people here, he is a magnificent man. - Mikhail

Televizija gali jūsų neišmokyti socialinių įgūdžių. Šiuo klausimu aš nesu kraštutinumų mėgėjas - nesakau, kad žiūrint daug serialų ar laidų jūsų smegenys atbuks ir į tikrus žmones jūs negalėsit pažiūrėt, bet kartu nesakau, kad per televiziją rodomos laidos bendravimo tema jus išmokys kalbėti be praktikos. Tačiau vienas dalykas, kurį televizija šiuo klausimu gali padaryti, yra jus paskatinti mokytis šio ar bet kokio kito dalyko, jeigu toks patarimas nebus metamas tiesiai jums į veidą.

Tos siunčiamos žinutės serialuose, kad padarytų rimtesnį poveikį, privalo būti užslėptos. Ne apipintos metaforom, bet pateiktos subtiliai, per kitų žmonių laimingas/tragiškas istorijas. Yra tikimybė, kad tos žinutės - ir tai, įtariu, būna dažnai - yra ne tai, ką serialo kūrėjai norėjo jums pasakyti, bet jei tai jums nekenkia, jiems nuo to dar geriau.

Ši serija, pavadinta „Par Avion“ ir esanti tiksli šio serialo pusiaukelė, veikiausiai yra pastarasis variantas. Čia mus norima nustebinti siurprizu veikėjų sąsajų prasme ir tik nemeluokit, kad „Dingę“ nepasiekė savo. Faktas, kad Kristijanas Šepardas yra Kler tėvas, kad Kler ir Džekas yra broliai, ir kad, po velnių, jų bendras negyvas tėvas skrido tuo pačiu lėktuvu Kler to nežinant, yra momentas, kuris užgniaužia kvapą ne dėl savo mistikos, o dėl savo draminės pusės.

Veikėjų išsikalbėjimo temą aš palietęs jau buvau, bet tokio atvejo iki šiol dar nebuvo. Tiesa, visi rimčiausi atvejai buvo susiję su Džeku, ir kontekstas jų buvo nelinksmas. Sojeris apie pasikalbėjimą su Kristijanu Džekui jau pasakojo, ir ta scena yra viena stipriausių draminių vietų visame seriale. Ana Liusija ilgainiui gal ir būtų išsikalbėjusi apie kelionę į Australiją su nepažįstamuoju, bet jos likimas nėra pats linksmiausias.

Tuo tarpu su Kler atveju pasistengta gana rimtai. Aš nemanau, jog serialo kūrėjai buvo iš pradžių sugalvoję brolio ir sesers sąryšį, bet planavimui prireikė laiko. Dedlainas tam galėjo būti Anos Liusijos ir Kristijano išvyka Australijoje pas kažkokią moterį, kuri, kaip supratote, buvo Kler teta. Taip Kristijanas įsirašė dar vieną šio serialo herojų į jo pakeistų žmonių sąrašą, bet nebijokit, sąrašas dar gali pailgėti.

O scenaristai šiuo atveju vienu sprendimu savo autoritetą pasigerino dviem atvejais. Pirmasis yra tas, kad Džekas ir Kler buvo atitolinti. Jie kartu būdavo tik daktarui besirūpinant kūdikiu ir vėliau visai nebesimatė. Ženklu to nepavadinčiau - Džekas visuomet bendrauja tik su išrinktaisiais.

Antrasis atvejis yra kiek labiau paveikiantis visą serialą: Kler pagaliau gavo rimtesnį vaidmenį. Ji vienintelė iš pagrindinių veikėjo neturėjo to mistinio elemento, kurį galima būtų įdėti į visą „Dingusių“ dėlionę. Net Keitė laikė meilės trikampį kartu, Čarlis rūpinosi Kler, Desmondas - Čarliu, Harlis buvo vienintelis down-to-Earth veikėjas, San ir Džinas buvo tikrosios meilės apraiška, Sojeris buvo blogiukas, bet komandos žaidėjas, Džekas su Loku buvo tikrovė prieš tikėjimą, Saidas buvo racionalizavimas, Nikė ir Paulas... Ne, palikim šituos.

Tuo tarpu Kler turėjo vaiką, naują gyvybę, bet paaiškėjus, kad laukiasi San, ši tema jau kiek nublanko ir ilgesnio poveikio nebeturės. Dabar Kler turi ilgalaikę priemonę rimtesnei rolei, nors tuo perspausti per daug nederėtų. Kler kartu įsirašo ir į sąrašą, kuriame yra beveik visi pagrindiniai serialo veikėjai ir kurį sudaro žmonės, kurių gyvenimui labai didelę įtaką padarė jų tėvai (Džeko ir Kler tikrosios tiesos sužinojimu nespekuliuosiu - pamenu, kad Sojeriui Kristijanas buvo numetęs kultinę savo frazę apie „Red Sox“, šįkart kažko negirdėjau, todėl per daug nesitikėčiau).

Tai, kad ši serija yra kokybiškesnė už šio sezono standartus, parodo ne vien emociškai stiprios praeities scenos. Įvykiai saloje irgi yra pakankamai neblogi, bent jau tuo, kad susikoncentruoja į Desmondo ateities regėjimą. Už sprendimą nespausti dramatiškos serijos iš veikėjos, kuri yra absoliučiai neįdomi, scenaristus reikėtų pagirti, o paslapties įkomponavimas yra dar vienas pliusas.

Ta Desmondo istorija nieko naujo nepasako ir galiausiai pasiekia tik tai, kad apie ją sužino dar vienas žmogus, bet ji palaiko ugnį, kas ir yra svarbiausia. Nesvarbu, kokiu keliu pakryptų Čarlio mirties istorija, ji nėra ta, kad būtų pamiršta pusei sezono - ji yra palaikoma, ir galima tikėtis bent kažkokios jos atomazgos.

Graudusis raštelis tai šiaip, atseit norima, kad mes per seniai matytą montažą susigraudintumėm, bet nemanau, kad tokie dalykai žmones veikia. Ar dėl to raštelio juos atras? Palaukit ir pamatykit.

Ir nepaisant to, jog paaiškėjo, kad du veikėjai čia yra brolis ir sesuo, serija didžiausią dėmesį skyrė kelionei pas Kitus, ir tai yra visai gerai. Ta kelionė netapo paprastu ėjimu, kurį rodo pusę serijos - joje buvo paliesta nemažai mistinių elementų.

Vienas jų, be abejo, yra kalbos apie didįjį žmogų, kurio vardas nėra Benas. Nuotrupas ir užuominas, suprantamas tik galutinį rezultatą žinančiam žmogui (a.k.a. man), jau buvo galima pamatyti, bet dabar šia tema yra žengiamas kol kas rimčiausias žingsnis. Tas Michailo apibūdintas žmogus yra tarsi stebuklinga būtybė, atvedusi juos visus čia, bet nuojauta kužda, kad jis kalba ne apie mygtuko nepaspaudusį Desmondą (ir nebijokit, ši tema nebus palikta, bet tam reikės kantrybės).

Vėliau atrasta nematoma tvora, žudanti visus ją pereinančius, iškėlė labai daug klausimų, tarp kurių buvo ir tai, kiek mažai per tiek metų Danielė išvaikščiojo salą ir mato viską pirmą kartą, bet svarbiausia, kad ta tvora pasitarnavo trim ne vien banaliais atvejais:

pirmasis yra paprastas Holivudinis laiko užmušinėjimo manevras bandant pereiti tvorą per viršų;

antrasis yra parodyti tai, kokiu šikniumi Lokas tapo, bet apie tai detaliau pakalbėsim kitoje apžvalgoje;

ir trečiasis, be abejo, duoda pagrindą tam, dėl ko tokie nepažeidžiami jaučiasi Kiti, bėgiodami ir mėtydami futbolo kamuolį... Džekui?

Gal tai iš mano pusės atrodys kaip analizės vengimas, bet ir šiuo atveju šnekėti kol kas nenoriu. Galbūt Džekas susitaikė su tokiu gyvenimu, kuris yra saugus, ir kuriame jis žino, kad Sojeriui prarado vienintelį dalyką, kuris jam rūpėjo šioje saloje? Gal čia yra NFL treniruočių stovykla? Gal tai Džeko klonas? Ne, aš nespėliosiu.

Citatos

  • 'Of course I don't know you, Sayid Jarrah; how could I? And you, Kate Austen, are a complete stranger to me. But you, John Locke, you I might have a fleeting memory of. But, I must be confused because the John Locke I know was para-'
  • 'I'm your father, Claire.'
  • 'You never know when a little C4 might come in handy.' 'You'll have to do better than that.'
  • 'Pardon me for not knowing that they had a sonic weapon fence. I didn't know he was gonna die; how would I know that?'
  • 'There is hope and there is guilt. And believe me, I know the difference.'
  • 'Imagine, sixteen years from now, if you were told he was still alive, but in your heart, you know that he wouldn't remember you. He wouldn't know you. He wouldn't even know that you ever cared about him. I haven't asked you questions about my daughter because I do not want to know the answers.'
  • 'I think hunting might be a better way to spend your day, Charlie. I mean, of all the things you could choose to do today, hunting with me might be your best option.'
  • 'He's right, dogs will not trade his life for your friend's. We should shoot him.'
  • 'To whom it may concern, we are survivors of Oceanic Flight 815. We have survived on this island for 80 days. We were six hours into the flight when the pilot said we were off course and turned back towards Fiji. We hit turbulence and crashed. We've been waiting here all this time. Waiting for rescue that has not come. We do not know where we are, we only know you have not found us. We've done our best to live on this island. Some of us have come to accept we may never leave it. Not all of us have survived since the crash, but there is new life too, and with it, there is hope. We are alive. Please don't give up on us.'

Veteranų kampelis

  • Aš buvau iš tų žmonių, kurie netikėjo nesąmonėmis apie Džeikobą. Tos paslaptingos kalbos arba namelis, į kurį nuvedė Benas, man buvo tik laiko stūmimas, bet galiausiai tai tapo geriausias serialo elementas. Neskubėkit teisti.Namų darbai: s03e13 - The Man from Tallahessee

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą