2013 m. spalio 26 d., šeštadienis

Dingę. Trečias sezonas. Keturiolikta serija

Who the hell's Nikki? - Sawyer

Tarp visų dalykų, kuriuos televizijos serialuose pirmieji išrado „Dingusių“ kūrėjai, ši serija, pavadinta „Exposé“, į tą sąrašą gali būti įrašyta. Nuomonės, kad ji yra gera ar įėjo į šio serialo istoriją, jūs nerasit niekur, ir aš nesu išimtis. Bet be visų šio sezono beprasmių serijų, iš kurių vos pora buvo aukštesnio (tiksliau, nepalyginamai aukštesnio) lygio, „Dingę“ šia serija parodė, kad originalumo jiems netrūksta. Visą sezoną žiūrovams rodant, kad scenaristams išseko mintys, serialas sukuria dar vieną laiko užkimšimui skirtą seriją tokiu būdu, kuris dar niekam nebuvo matytas.

Žinoma, subtilumo su Nikės ir Paulo pristatymu nebuvo daug. Jie nuo pradžių elgėsi kaip šiek tiek daugiau patyrusios Būno ir Šenon kopijos, bet įkyrumo prasme jiems tikrai nenusileido. Galima pagirti serialo kūrėjus už tai, kad šie veikėjai žiūrovams į akis per daug nebuvo kišami - kiekvienas jų pasirodymas buvo palydimas tuo pasikėlusiu „kodėl nepriimat mūsų į pagrindinę grupę?“ požiūriu, ir serialas turėjo per daug problemų, kad tvarkytųsi su šitais parazitais.

Taip, man šita porelė niekad nepatiko, nes ji man visada simbolizavo Šenon ir Būną bei nepakeliamas kančias su jais. Tačiau ši serija kaip visiškai atskira ir su niekuo nesusijusi istorija yra sukurta gana įdomiai, nors ir nesistengiant žaisti subtiliai.

Deimantų pagrobimas ir Nikė kaip kažkokio lygio aktorė yra holivudinis stilius, bet jo pakanka išvežti vieną seriją turintiems veikėjams - jiems kažkokių tėviškų problemų čia tikrai nereikėjo. Ir šios poros scenos praeityje buvo tikrai pakenčiamos. Žinoma, neskaitant to žiauriai banalaus susitikimo su Šenon ir Būnu, kas yra atseit subtilios jų kopijos, bet jūs turėjot tai suprasti per simbolizmą. Ačiū, jo nereikėjo.

Tačiau naujosios porelės scenos saloje man pasirodė labai neprotingos ir istorijos, ir užkulisine prasme. Istorija, kad jie žūtbūt bando surasti deimantus ir nekreipia dėmesio į kitus salos dalykus, yra gana juokinga, bet ne humoro prasme. Galbūt jų požiūris į viską ir pateikiamas kaip kitų herojų išprotėjimą atsveriantis veiksnys, kuriame Nikė ir Paulas neieško gilesnės prasmės, bet kažkoks smalsumo lygis turi būti pas abu žmones.

Aišku, galima suprasti, kad taip scenaristai žiūrovus erzina sakydami, kad apie daugelį salos paslapčių buvo galima sužinoti daug anksčiau. Televizoriai bunkeryje, lėktuvas ir Benas su Džiuljeta yra dalykai, kuriuos galėjo pasakyti, bet nepasakė Paulas, nes jis juk ne pagrindinis veikėjas. Ir net logikos šitame dalyke nedaug - žinodamas daugelį paslapčių Paulas galėjo prasimušti į jo taip trokštamą lyderių būrelį ir nuėjęs į bunkerį pamatyti Beną, bet saugumo sumetimais jis visus tuos dalykus nustūmė į šalį. Kitu kampu pateikiami įvykiai yra įdomus dalykas, bet čia jau buvo peržengtos ribos.

Ši serija man sukėlė klausimų ir tiesiogiai su serialu gal ir nesusijusiais, bet vis tiek man rūpimais dalykais. Žiūrint „Exposé“ man kaip tuose senuose animaciniuose serialuose pastoviai degė dolerio ženklai. Juk ši serija yra absoliučiai neturinti jokios įtakos serialui ir jo istorijai, tai yra paprastas laiko užkimšimas. Ir visgi tai yra turbūt brangiausia šio sezono serija.

Jūs patys pagalvokit kiek gali kainuoti į pilotinės serijos scenas įklijuojami Nikė ir Paulas. Aš neapsimesiu, kad supratau kur ten buvo CGI, o kur ne, bet ir kompiuterinis būdas, ir itin brangių nuolaužų atgabenimas yra labai, labai brangus dalykas vien tam, kad pateisintų kažkokį šių veikėjų buvimą anksčiau ir parodytų, kad žiūrovai buvo žiopliai, nes to dar nebuvo matę.

Bet išlaidos čia nesibaigia, aktoriams mokėti juk irgi reikia. Ir man būtų pilnai užtekę Čarlio, Sojerio, Harlio, San ir galbūt Desmondo dėl priežasčių, prie kurių dar prieisiu, tačiau scenaristai sumąstė, kad jeigu įtikinti, tai iki galo. Ir taip nesuprantamu būdu buvo nufilmuotos naujos praeities scenos su Keite, su Arztu (kurio pasiilgau, bet išrasti jo vorų muziejų tik dabar yra gėdinga) ir tuo pačiu Ethanu reiškia išlaidas aktoriams. Tai buvo turbūt vienintelė serija, kurią galima buvo sukurti be rimtesnio finansavimo, o galiausiai gavosi visiškai atvirkštinis variantas.

Tačiau kuo man ši serija labai patinka yra tai, kad joje yra humoro. Ne to, kur Harlis ir Čarlis kvailioja, bet subtilaus juodo humoro. Sojerio nežinojimas kas yra Nikė ir Paulas yra sumanus būdas daugmaž perteikti ir žiūrovų reakcijas į šią seriją, kas sėkmingai ir buvo padaryta. Nikės paskutiniai ištarti žodžiai irgi yra arba tragiška istorija, arba juodžiausias humoras, kokį tik „Dingę“ gali išspausti - dėl žinojimo, kad porelė dar yra gyva, man ši serija ir nėra labai tragiška kokybės prasme. Kai pirmą kartą ją pamačiau, man jų netgi buvo gaila, nors ir dabar už jų užkasimą nesidžiaugiu.

„Exposé“ nėra serija, kurią kas nors labai greitai atsimena, nors Nikės ir Paulo istorija jau yra įėjusį į keistųjų „Dingusių“ kūrinių sąrašą. Tai nesubtili, žiūrovus erzinanti ir daug sodraus juodo humoro turinti valanda, kurią žiūrėti buvo gana įdomu, priešingai nei tas serijas, kurios pastaruoju metu buvo naudojamos laikui užkišti. Vienintelis ateičiai įtakos galintis turėti momentas yra nebent Čarlio prisipažinimas dėl San pagrobimo, nors tai, panašu, tuoj bus pamiršta.

Serija nėra subtilus būdas apraminti žiūrovus po staigmenos, kuri buvo pateikta praėjusioje serijoje, ir pakaitalas ji tam nėra, bet ji bent jau veikia kaip priminimas, kad serialo originalumas dar neišseko.

Citatos

  • 'You were always nice to me. And, you were a member of the camp. And, I really loved Exposé.'
  • 'You gonna tell Jin?' 'No.' 'Why not?' 'Because then we'd have to dig another grave.'
  • 'I don't have the guns; A-Team took 'em all.'
  • 'Oh, I see what this is. Villagers have got themselves some torches!'
  • 'No offense, dude, but, as far as super powers go, yours is kind of lame.'
  • 'Same way I get anybody to do anything; I find what he's emotionally invested in and I exploit it.'
  • 'You're all out of control. The pigs are walking. Eh? The pigs are walking!'
  • 'It's like Baywatch, only better.'
  • 'Dude, "The Cobra" is this big bad guy. His identity's been shrouded in mystery for four seasons.'
  • 'Do I know about trajectories? Allow me to draw you a map madame.'
Namų darbai: s03e15 - Left Behind

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą