2013 m. spalio 2 d., trečiadienis

Dingę. Trečias sezonas. Septinta serija'I've been on this island for 3 years, Jack. 3 years, 2 months, and 28 days. He said that if I let him live and I helped you, that he would finally let me go home.' - Juliet

Septintoji trečiojo "Dingusių" sezono serija, kuri 2007 metais buvo parodyta po 13 savaičių pertraukos ir yra pavadinta "Not in Portland", yra viena nedaugelio šio serialo valandų, kur yra pateikiama daugiau atsakymų negu klausimų. Na, jeigu teisingiau, tai bent jau skirtumas tarp šių dalykų mažesnis - neaiškumų čia vis dar yra pilna. Bet "Dingę" bent jau vienu atveju laikosi žiūrovus patenkinančios tradicijos - jeigu yra pabaigiama su kokiu nors kabliuku prieš itin ilgą pertrauką, kita serija prie jo iškart sugrįš. Taip serialas darė su liuko susprogdinimu, taip dabar daro su Džeko grasinimais.

Ši serija staigiai įšoka į veiksmą, kur Keitė ir Sojeris privalo bėgti tol, kol Džekas, grasindamas nužudyti Beną, laiko Kitus. Ir abejose šiose istorijose vyrauja bendra tematika: Kitų tarpusavio santykiai yra fucked up, ir viso to centre, be abejo, yra ne kas kitas kaip Benas.

Nors iš draminės pusės ir iš to, kiek laiko skiriama abiems atvejams, Sojerio ir Keitės bėgimas nebuvo pati svarbiausia šios serijos siužeto linija, ji apie Kitų gyvenimą pasakė netgi daugiau, negu reikėjo. Juk vienas dalykas yra supykdyti savo kolegas, kuriems galima pasakyti ką nors į šalį ir tu jau nebesi jų draugas, todėl Džiuljetos nepasitenkinimas Benu gali būti logiškai paaiškinamas (arba bent jau galėjo iki šios serijos).

Visai kas kita yra taip supykdyti savo dukrą, kad ji bet kokiu atveju stengtųsi tau pakenkti. Taip, šita mergina yra paauglė, bet ji puikiai supranta, kad Benas čia yra diktatorius ir ji tokiam valdymui absoliučiai nepritaria. Pridėkit dar ir paauglišką meilę, kuriai trukdo tėvas, ir gausit merginą, kuri jį nori užmušti.

Jei dar nesupratot, nors teoriškai ši serija yra apie Džiuljetą, viskas čia daugiau sukasi apie Beną. Prie šios moters dar sugrįšim, bet visos istorijos apie Kitus yra istorija apie Beną, be klausimų. Nors ne, vienas klausimas yra: kas jis per žmogus?

Koks sveiko proto žmogus savo dukros vaikiną uždarytų kambaryje ir jį ten nesuvokiamais būdais kankintų? Aišku, savo vaikus reikia saugoti, bet tik iki tam tikro lygio, o čia ribos jau yra peržengiamos. Bet vienas iš mano jau minėtų atsakymų šioje serijoje būtent ir yra apie Beną.

Čia tampa aišku, kad visi Beną pažįsta. Ne tik Džiuljeta, kurią gal ir bandoma įkišti kaip vienintelį jį pažįstantį žmogų, bet kiekvienas, kuris yra su juo turėjęs reikalų. Šį vyrą perkąsti labai lengva: jis yra apsėstas salos ir padarys viską, kad tik jis ir visi kiti (ir Kiti) čia pasiliktų kuo ilgiau.

Kitas atsakymas į kitą klausimą yra jau ilgai rodomas, bet vis dar aktualus. Nors visi šie žmonės laikosi kartu saugumo sumetimais, nesimato nei vieno nuoširdžiai patenkinto Beno veiksmais. Nepatenkintų yra žymiai daugiau, ir čia aš matau problemą, kuri man nuo pačios vaikystės buvo aktuali žiūrint filmus apie mafiją, ir nors aš atsakymo į tai aš nepateisinu, aš su tuo bent jau susitaikau: kaip vienas žmogus sugeba vadovauti tokiam pulkui, o tie kankiniai nesugeba sukilti?

Atsakymą aš jau minėjau daugybę kartų, bet jis vis dar yra keistas: Kiti yra didžiuliai manipuliatoriai, bet visos jų idėjos šiuo klausimu kyla iš Beno. Jis sugeba manipuliuoti kiekvienu žmogumi su juo susigyvendamas kaip su savu, suprasdamas didžiausius jo troškimus ir panaudodamas juos prieš tą žmogų. Geriausias to pavyzdys - Sojerio, Keitės, Aleks ir jos vaikino bandymas išplaukti iš salos. Džiuljeta sustabdo Aleks, nes žino, kaip į tai reaguos Benas, Aleks žino lygiai tą patį, jos tą vyrą pažįsta kaip nuluptą, tačiau nepaisant jo nuspėjamumo, jis čia yra vienintelis ir nenuginčijamas karalius.

Kitas didysis klausimas, į kurį serija atsakė bent jau iš dalies, yra tai, kaip Kiti pateko į šią salą. Nežinau kaip kitiems žiūrovams, bet man nuo pirmų susitikimų su šiais žmonėmis buvo itin įdomu pamatyti jų atsiradimo čia istoriją ir aš nebūčiau niekaip patikėjęs, kad jie čia gyvena nuo senovės ir yra kokių nors dievų palikuonys. Atsakymas čia yra labai abstraktus, bet mane iš dalies tenkinantis.

Tai, kad Kiti yra suvežti iš įvairių pasaulio kampelių (ne, ką čia meluoju, pasaulis televizijoje susideda tik iš Amerikos arba kitų angliškai kalbančių valstybių), nepasako labai daug. Kodėl būtent jie? Ar kas nors dūrė pirštu į žmonių sąrašą ir nusprendė žūtbūt atsivesti šitą žmogų? Ir jei jau renkami protingiausi, tai gal čia yra kokių Nobelio laureatų?

Ne veltui Džiuljetos praeities istorija sukasi apie jos profesiją - ginekologiją. Jeigu ir išmokau kažką iš tokių serialų, tai yra faktas, kad nereikalingoms detalėms toks dėmesys nėra skiriamas. Džiuljeta, be abejo, čia buvo pakviesta kaip daktarė - ji čia gydo visus aplink ir iki šiol buvo vienintelė savo darbo specialistė. Dėl ginekologijos yra kiek painiau. Nėščiųjų Kitų pusėj nematėm, nors jie buvo pagrobę nėščiąją Kler, tai ar gali būti šitie dalykai kaip nors susiję?

Atsakymą kada nors pamatysim, bet koncentruokimės dabar į Kitų bandymus pasikviesti Džiuljetą pas save. Mane ši istorija žavi tuo, kad vienas žmogus čia keičia viską, ir tai yra Ethanas. Ar jūs įsivaizduojat čia atėjusį jums nematytą poną Ričardą (kuris ateityje dar pasirodys, ir OMG), besidomintį ginekologiniais pasiekimais? Tada būtų galima daryti išvadą, kad Džiuljeta priėmė darbo pasiūlymą Portlande, ir ten skrisdama kokiu nors būdu nukrito į salą (taip, man su geografija prastai).

Bet Ethanas keičia viską. Jis parodo, kad tai nėra atsitiktinumas, ir jie bet kokiu atveju yra pasiryžę užverbuoti šią moterį. Nežinia kiek atsitiktinumų yra šioje serijoje, ir ar Benas arba kokia nors aukštesnė jėga (nors už Beną aukščiau turbūt nėra nieko) nutrenkė Džiuljetos draugą ir padarė jos seserį vaisingą, bet atsitiktinumų, kaip visada, čia yra nemažai (sutrumpintai pasakysiu, kad nors giriu šią seriją dėl atsakymų, praeities scenos su ex vyru ir verkiančia seserimi yra tragiškos, prie ko prisideda ir man nepakenčiama Mitchell vaidyba).

Visgi kaip jau sakiau, viskas čia yra apie Beną. Jau išsiaiškinom, kad jis bent du žmones čia laiko per prievartą, ir nežinia, ar kiti čia yra savo noru, ar susitaikę su žiauriu likimu. Džiuljetos manipuliacija tuo, kad jis gali suteikti šansą pamatyti jos seserį, yra vienas žiauriausių jo padarytų dalykų, ir apie tą žmogų pasako neįtikėtinai daug. Bet žiūrint atgal aš nė kiek nesigėdiju, kad po serialo pabaigos Benas (kartu su Loku) man yra neabejotinai mėgstamiausi serialo veikėjai.

Kalbant apie pačią seriją, ji, atvirkščiai nei būdavo anksčiau, daro didesnę įtaką serialui nei dabartiniams įvykiams. Aišku, Džekas privalėjo išlaikyti Beną gyvą, gal buvo kiek mažiau aišku dėl Sojerio ir Keitės pabėgimo, bet viskas buvo išspręsta pakankamai gerai. Žiūrovai po tiek laiko gal ir negavo veiksmo filmo tęsinio, bet gavo atsakymų, o tai šiame seriale yra aukso vertės.

Citatos

  • 'I know Ben would rather die than let them go!'
  • 'I've got an idea.' 'Of course you do.'
  • 'Promise me that you'll never come back here for me. Don't come back, Kate.'
  • 'So, you're the boss' daughter, huh? I never saw that coming.'
  • 'It won't hurt you to give me three minutes, will it, knowing I have only twenty-seven left?'
  • 'Tell him I said hi...get to the point!'
  • 'Well, actually we're not quite in Portland.'

Veteranų kampelis

  • Išduoti paslaptį? Mano mėgstamiausia visų laikų "Dingusių" serija yra šeštojo sezono "Ab Aeterno" apie Ričardą. Apie šitą veikėją kalbėsiu daug, nes jis man yra vienas geriausių pavyzdžių kaip reikia plėtoti veikėjus serialuose.
Namų darbai: s03e08 - Flashes Before Your Eyes

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą