2013 m. spalio 16 d., trečiadienis

Dingę. Trečias sezonas. Vienuolikta serija


Why are we continuing to play this little game when we all know it has moved to the next stage? - Mikhail

Pastovumo tema serialuose man yra viena aktualiausių, todėl nenustebkite, jeigu aš prie jos grįšiu dar kelis kartus. Kadangi nuo tada, kai pirmą kartą kalbėjau apie pastovumą, „Dingę“ kiek pasikeitė, į tuomet aptartą fenomeną dėmesį atkreipti reikia.

Antrojo sezono pradžioje serialas buvo įkritęs į panašią duobę, kuomet viskas ką matėme buvo daugmaž beprasmiška. Taip, buvo atrastas liukas, bet apie jo paslaptis iš pradžių kalbėta labai nenoriai ir su perspaustu atsargumu. Ir nors praeities scenos ir tuomet, ir dabar dažnai yra visiškai bereikšmės bendrame kontekste, trečiojo sezono „Dingę“ turi vieną kozirį, kurio anksčiau neturėjo: daugiau paslapčių, kurias atskleidus nėra daug kas prarandama.

Antrojo sezono pradžioje jau žinojom, kad saloje lėktuvo keleiviai negyvena vieni, bet ši tema buvo pritildyta greitai ir ilgam. Tuomet, su karts nuo karto įmetamomis paslaptimis apie bunkerį, didesnis dėmesys buvo į dramą, bet žiūrovai susirinko ne tam (bent jau didžioji dalis). Dalinai atskleidus Kitų gyvenimą paaiškėjo, kad čia galima tikėtis visko, ir serialo kūrėjai tuo pasinaudojo. Jie pradėjo improvizuoti mėtydami nuotrupas apie salos paslaptis, ir ši serija, pavadinta „Enter 77“ dėl suprantamų priežasčių, yra puikus to pavyzdys.

Michailą teko galimybė pamatyti prieš kelias serijas ir jis buvo viena iš daugelio šio sezono paslapčių. Nors logiškai jį galima buvo surišti su Kitais, buvo ir nemenka galimybė, kad jis yra vienas iš DHARMA narių, juk visgi kameros yra sujungtos tarp šios organizacijos stočių. Ir nors aš nuoširdžiai galvojau, kad šitą veikėją pamatysim dar negreitai, džiugu, kad tai nebuvo vienas tų visiškai numestų į šalį ir iš niekur nieko primintų atvejų, kurie čia jau pasitaikė ne kartą (žinoma, realiu laiku tarp Eko mirimo ir šios serijų buvo praėję beveik 4 mėnesiai, bet vis tiek).

Ir jeigu iš salos scenų galima būtų kažkam papriekaištauti, tai būtų nebent tas greitas Michailo tapimas geru žmogumi. Ir Desmondas, ir Ruso vieni praleido labai daug laiko, bet šie geriečiai su serialo herojais elgėsi žymiai šiurkščiau nei potencialus blogietis, kas įtarimų man kėlė net pirmą kartą žiūrint šią seriją. Žinoma, intriguoja mintis sutikti dar daugiau DHARMA atstovų su savo istorijom, bet vienaakis rusas nėra vadovėlinis gero žmogaus apibrėžimas, todėl atleiskit, kad aš nuo pradžių buvau paranojikas.

Nesupraskit, jo istorija - išgalvota ar ne - vis tiek buvo įdomi, tačiau mane vėl privertė pagalvoti apie serialo praeities įvykius, kuriuose vienas iš labiausiai įkyrėjusių bruožų buvo veikėjų kvailumas. Tai pasireiškia ne vien tuo, kad jie daro tuos pačius nesąmoningus sprendimus, bet ir tuo, kad jie klausinėja visiškai nesusijusių dalykų.

Šis aspektas atsirado tik neseniai, kartu su Kitais, bet keli nelogiški atvejai jau buvo. Tarp jų labiausiai pasižymėjo Džekas, kuris išoperavęs Beną praktiškai išsaugojo ir Džiuljetos gyvybę, ir galėjęs paklausti bet ko - apie komunikaciją, apie jų atsiradimą čia ir taip toliau - paklausė, ką jai pasakė Benas. Panašiai buvo ir Sojeriui su Keite, kurie galėjo klausinėti Karlo apie ką tik nori, bet mieliau barėsi tarpusavyje.

Dabar situacija yra analogiška. Apie tuos hostiles jau girdėjome ir iš kasečių bunkeryje, ir iš Desmondo, bet niekam nekilo mintis apie juos ką nors paklausti. Žiūrovams jau tapo aišku, kad jie gyvena DHARMA patalpose, todėl kaip jie ten atsirado išgirsti būtų visai įdomu. Jei bandysim teisinti Saidą apie nenorą klausinėti į temą, jis suprato, kad tai yra jų priešas ir viską jis meluos, bet visi tie svarbūs žodžiai yra praleidžiami pro šalį taip, tarsi niekas jų negirdėtų.

Kitoje pusėje, Loko įsitraukimas į šachmatų žaidimą buvo gan keistas dalykas, bet čia yra veikėjas, kuris privalo kažką spaudyti, todėl tokius dalykus jam galima atleisti. Kadangi jau seniai aišku, jog čia esantys kompiuteriai vienintelį veiksmą atlieka ne be reikalo, Loko laimėjimo - labai holivudiniu stiliumi - atveju išdygęs pasirinkimas nėra didelis siurprizas, nors tai sugebėjo suteikti tuščių vilčių apie susisiekimą su išore.

Aišku, kiekvienas naujas pastatas šiame seriale užduoda begales klausimų į kuriuos žiūrovai niekada nesužinos atsakymų. Šįkart tai buvo namuko rūsys, kuriame esančios DHARMA knygos galėjo bent kažkiek papasakoti apie šitų stočių prasmę. Bet viršuje vykstantys įvykiai nors klausimų irgi pateikė, į juos atsakymų tikėtis galima.

Vienas tokių yra Kitų pasiryžimas nepakliūti į nelaisvę. Šitie žmonės saugo tokias paslaptis, dėl kurių yra pasiryžę mirti ar žudyti vieni kitus, ir tai neaiškumų tikrai kelia. Galbūt tuo pačiu yra parodoma, kad jie nėra Beno charakterio ir kad juos kankinimas gali paveikti, bet tai, ką jie slepia, privalo būti toks dalykas, kuris yra svarbesnis už gyvybę.

Žinoma, tęsiant kvailųjų veikėjų temą, Lokas susprogdina namelį, ir nors iš pradžių aš galvojau, jog tai yra banalus serialo būdas sunaikinti susisiekimo galimybę, galima pagalvoti ir rimčiau. Lokas šią salą jau yra įsimylėjęs, ir jis padarys viską, kad jos nepaliktų, todėl gali būti, jog namuką (kartu su visais vargšais gyvūnais) jis susprogdino sąmoningai. Taip, jis gali būti toks savanaudis.

Likusios serijos scenos neturėjo absoliučiai jokios įtakos, nors Saido praeities istorija ir stengėsi tai padaryti. Šio žmogaus istorija yra viena tų, kuri dar turi logiškų ėjimų - ką jis veikė po kariuomenės dar beveik nebuvo rodyta, todėl šiek tiek įdomumo čia yra. Bet tokios statiškos scenos su banalia išvada, kad jis gailisi ką yra padaręs, veikėjui nesuteikia nieko naujo ar įdomaus, nes, pripažinkim, apie jo gailėjimąsi mes jau tikrai žinojom.

Tuo tarpu scenos saloje tęsia humoristines serialo tradicijas. Tokį lengvesnių scenų įterpimą aš tikrai pateisinu ir mėgstu, o Sojerio kovos prieš visus kitus visuomet būna linksmos. Kas man nepatinka iš šios serijos yra tai, jog Harlis dabar yra kiek perspaudžiamas. Nuo praeitos serijos jis tapo per daug aktyviu vyruku, ir nors jis toks buvo iki šiol, dabar yra perspaudžiama taip pat, kaip ir su Eko religingumu. Tačiau tuo pačiu tai reiškia, jog tai yra dar vienas argumentas į tą pusę, kad „Dingę“ šia serija rimtai investavo į priekį. Ir juokingi Harlio entuziazmo protrūkiai, ir Sojerio neprasivardžiavimas, ir rimtesnis Michailo pagrobimas ir keliavimas pas Kitus pagaliau nukreipia serialą tinkama linkme, ir tai pakelia nuotaiką.

Citatos

  • 'So, you were really the number one draft pick, Grimace?'
  • 'I have no interest in that man inside the house. I have survived on the Island precisely by avoiding these types of encounters.'
  • 'We've been walking for two days, following a compass bearing provided by the carvings on a stick.'
  • 'I remember you. I remember your face. Your face has haunted me ever since I left Iraq. I am sorry. I'm so sorry for what I did to you.'
  • 'I've played a lot of computers and I'm pretty sure they don't know how to cheat. That's what makes being human so distinctly wonderful.'
  • 'It doesn't look like that last slam caused any long term damage to your forehead, and you got three points which is better than zero.'
  • 'Looks like Crouching Tiger and Hidden Dragon got something good. '
  • 'A: It was mine when I took it. B: Who the hell are you? And, C: Because I'm fair, I'm gonna let you play me for it.'
  • 'Look, dude, all I know is the sky turned purple. After that, I don't ask questions. I just make myself a salad and move on.'
Namų darbai: s03e12 - Par Avion

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą