2013 m. lapkričio 30 d., šeštadienis

Dingę. Ketvirtas sezonas. Antra serija

Now if you're gonna sleep with my daughter, I insist you call me Ben. - Ben

Po trijų sezonų apie šį serialą galima suprasti vieną dalyką: jo kūrėjai, pagrinde - Damonas Lindelofas bei Carltonas Cuse'as, prieš pradedant serialo produkciją tikrai neturėjo didžiojo šešių sezonų plano. Jie turėjo idėją, kaip tą planą pradėti, ir jie jau nuo pradžių gyrėsi turį pabaigą, bet didžioji dalis tarp šių dviejų taškų buvo sukurta serialui judant į priekį. Tai reiškia, jog „Dingę“ buvo pradėti kurti ne vien turint omenyje serialo pabaigą, o siekiant išbandyti savo jėgas kuriant du televizijoje praktiškai nematytus dalykus: įspūdingą mitologinį pasaulį bei kitaip pateiktas veikėjų istorijas.

Jūs turbūt paklausit iš kur man atėjo toks nušvitimas, ir aš jums galiu paprastai atsakyti, kad iš Cuse'o ir Lindelofo interviu. Bet tai, kad jie visų pirma kūrė serialą norėdami žaisti veikėjų gyvenimais, galiu įrodyti šia serija bei praėjusiu sezonu.

Visgi trečiasis sezonas labiausiai kentėjo nuo tų beprasmių praeities scenų, niekaip nepasakančių nieko naujo apie veikėjus. Tokios prabangos, kokią turi šis sezonas (ateities scenos), praėjęs neturėjo, ir teko likti su originalumu nepasižyminčiomis serijomis. Bet serijų, kurios būtų puikiai išsivertusios ir be flashbackų, tikrai buvo ne viena ir jas prailginti praeities scenų sąskaita buvo galima drąsiai. Tačiau taip padaryta buvo vos kartą su Desmondo istorija, o visa kita buvo paprastas kūrėjų įsikabinimas į jiems mėgstamą dalyką.

Visai kitaip buvo ir tebėra elgiamasi su naujais veikėjais. Jiems nereikia (bent jau kol kas) gilių istorijų, jiems reikia įdomios priešistorės, kuri gali ateityje padengti visą veikėjo buvimą saloje. Vien žiūrint šią seriją, „Confirmed Dead“, iš galvos neišeina mintis, jog naujųjų veikėjų istorijos yra kuriamos su pasimėgavimu, kuris per ekraną puikiai persiduoda.

Per vos kelias minutes „Dingę“ nuostabiai supažindina žiūrovus su iš pirmo žvilgsnio nestereotipiniais veikėjais, kurie, kaip iškart tampa aišku, turi nemažai paslapčių. Pavyzdžiui, paimkite Danielį, žmogų, kuris žiūrovams yra pristatomas pirmasis. Iš jo elgesio saloje, kuris yra itin keistas, ir veikėjus, ir žiūrovus gali apimti neviltis, jog gelbėtojai bus kažkokie lepšiai. Iš Faradėjaus praeities taip spręsti yra dar lengviau. Žmogus, nežinia dėl ko verkiantis prie televizoriaus, turėtų būti nestabilus ir į misiją su ginklais jo imti nebūtų galima. Sprendžiant iš jo nesigaudymo aplinkoje kartu galima galvoti, jog jis prie gana rimtos kompanijos prisidėjo ne be reikalo.

O likusi kompanijos dalis jau iškart pasižymi kokia nors savybe, apie kurią pagalvojus kiekvienam žiūrovui turėtų kilti itin didelė intriga. Kaip jums patinka azijietiškos kilmės Mailsas, nepanoręs atskleisti savo pavardės ir sugebantis kalbėtis su numirėliais? Ir jūs vėl pasižiūrėkit į jo puikų pristatymą - jis iš pradžių atrodo kaip senus žmones apgaudinėjantis vyrukas, apsimetantis, kad šneka su jų negyvais artimaisiais, tačiau pinigų atradimas sienoje ar sužinojimas tiesą iš mirusios Naomi juk yra šis tas, kas praverstų tokioje saloje.

Pridėkite ir egoistą bei savo darbu besididžiuojantį lakūną, kuris yra žmogus, privalėjęs pilotuoti „Oceanic 815“ lėktuvą. Iš viso ketverto, turbūt jame galima įžvelgti giliausią vykimo į salą prasmę. Iš jo didžiavimosi saugiai nuleistu sraigtasparniu spręsti, jog vieną dieną nenuvykęs į darbą jis pražudė daugybę žmonių ir dabar nori šią klaidą kokiu nors būdu atitaisyti, būtų gana logiška. Iš Lapiduso, tiesa, tokių gilių temų per daug nesitikėkit. Ko jūs galit tikėtis yra faktas, jog jis ilgainiui taps vienu mėgstamiausių serialo veikėjų.

Ir, žinoma, mes turime labai ne vietoje nusileidusią Šarlotę, kurios reakcija į didelę žmonių grupę, vedamą išprotėjusio plikio ir nenorinčią grįžti namo, galima tik įsivaizduoti. Bet jūs galit ir įsivaizduoti jos reakciją, kuomet ji nusileido saloje, kurios ji ieškojo gan ilgai. Trenktis į dykumą tam, kad atrastum baltojo lokio skeletą su DHARMA logotipu, veikiausiai yra salos ieškojimo priežastis (apsimeskit, jog šios visiškai random vietos jūs tiesiog nepastebėjot).

Taigi mes turim žmogų, kuris užjaučia mirusius keliaujant link salos, azijietį, kalbantį su numirėliais ir nelabai susijusį su sala, pilotą, kuris turėjo atsidurti šioje saloje (veikiausiai monstro sunaikinto piloto vietoje) bei moterį, kuri šios salos ieškojo visą savo gyvenimą. Spalvinga grupė, suburta vienintelės profesionalės Naomi bei praėjusioje serijoje Harlį lankiusio ir „The Wire“ pasižymėjusio Lance'o Reddicko bei atvykusi čia visai ne dėl „Oceanic“ keliavusių vargšų, kurie pagrįstai yra laikomi mirusiais. Tai ko jie čia atvyko?

Tai žinoma, kad Benžamino Lainuso, kurį jūs pažįstat tiesiog kaip Beną. Ir tuo pačiu šis atskleidimas paaiškina kai kurias paslaptis. Benas siekė užkirsti kelią gelbėtojų atvykimui į salą ne todėl, kad bijo dėl salos likimo (na, gal iš dalies), bet bijo dėl savęs paties. Už ką jis yra ieškomas irgi nėra aišku ir veikiausiai paaiškinimas, kad dėl to, jog jis nužudė daugybę žmonių saloje, nėra logiškas, nes policijos čia visgi nėra. Nors vėlgi - pateiktoje nuotraukoje yra aiškiai parodyta, jog Benas buvo išvykęs iš salos, todėl tai iš dalies galėtų paaiškinti žinojimą, kur yra šis žmogus.

Aišku, apie atvykusiuosius Benas žino žymiai daugiau, nei jie apie jį. Tai yra paaiškinama paprastai - jis turi šnipą laive, kuriuo gelbėtojai atplaukė. Kadangi tai yra paliekama kaip serijos kabliukas, galite tikėtis, jog ateityje ši tema dar bus panagrinėta, nes visgi tai nėra antras sezonas, kuriame buvo numetamos tariamos intrigos.

Tą patį būtų galima pasakyti ir apie šią, o gal net kartu ir pirmąją seriją. Abi jos darė vienodą darbą: pristatė nemažai naujų ir intriguojančių siužeto linijų, tačiau tai darė praktiškai nejudėdamos į priekį ir ruošdamos pamatą ateičiai. Jūs to veikiausiai nepajautėt, nes tas paruošimas yra kuriamas su tokiu profesionalumu ir pasimėgavimu, kuris šiame seriale buvo būdingas nebent pirmajame sezone. Ir būtent dėl tokios pačios nuotaikos jūs privalot būti pasiruošę tokiems pat puikiems atradimams.

Vertinimas: 9/10

Citatos

  • 'I don't know, Miles. How stupid are you?'
  • 'I gave you that wink.'
  • 'Wasting your time, Yoda.'
  • 'You say you are not here on a rescue mission and the world at large believes us to be dead. But here we are alive and well and you don't seem remotely surprised to see us.'
  • 'I saw a cow.'
  • 'I'm Daniel Faraday...I'm here to rescue you.'
  • 'His mouth put that hole in your gut?'
  • 'We're here for Benjamin Linus.'
  • 'You mind telling us who you're getting your orders from, Colonel Kurtz?'
  • 'I have a man on their boat.'
Namų darbai: s04e03 - The Economist

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą