2013 m. lapkričio 27 d., trečiadienis

Dingę. Ketvirtas sezonas. Pirma serija

I'm one of the Oceanic Six! - Hurley

„Dingę“ mano visokeriopą pagarbą užsitarnavo būtent su paskutiniais trimis savo sezonais. Tai gali būti dėl to, kad ketvirtas ir vėlesni sezonai mano buvo peržiūrėti realiu laiku ir neužklystant sezono viduryje (kaip jau esu minėjęs, į šį serialą įsitraukiau tik trečiojo sezono metu). Tačiau aš manau, kad to priežastys nėra vien subjektyvaus patikimo prasme. Šį serialą aš labiausiai gerbiu dėl to, kad jis buvo susikūręs plačias ribas ir galėjo jas visas išnaudoti, ką jo kūrėjai sėkmingai ir padarė.

Net antrajame (o trečiajame - juo labiau) sezone „Dingę“ buvo neįtikėtinai nuostabus serialas tuomet, kai veiksmas vykdavo saloje, bet labai kentėdavo su praeities scenomis. Prieštaravimas tam galėtų būti tokios serijos kaip „The Other 48 Days“, „Three Minutes“ ar trečiojo sezono „Flashes Before Your Eyes“, tačiau jos yra puikios tuo, jog nukrypo nuo įprastinio serialo formato. Šiuo atveju mūsų laukia ne keturiasdešimt tokių minučių, o keturiolika kartų tiek.

Serialas pirmąja ketvirtojo sezono serija laikosi premjerų tradicijų - kankinę žiūrovus klausimais tol, kol serialo nebuvo televizijoje, „Dingę“ grįžta su bent jau didžiausiu tarpsezonio atsakymu: taip, šįkart visas sezonas koncentruosis į išsigelbėjusiųjų ateitį, o ne į daugmaž atskleistą jų praeitį.

Įdomiausia tokio formato dalis (žinoma, be to, kad viskas vyksta ateityje) yra tai, jog išsigelbėję yra ne visi išgyvenusieji saloje. Kol kas mes nežinome visų grįžusių į savo buvusį gyvenimą, kaip ir nežinome to, kas atsitiko saloje, tačiau šioje serijoje jau buvo galima išgirsti vieną žymiausių serialo terminų „Oceanic Six“, kas reiškia, jog iš šešių išsigelbėjusiųjų kol kas žinome tik tris: Džeką, Keitę ir Harlį.

Būtent pastarasis ir tampa šios serijos centru veikiausiai tam, kad žiūrovams būtų pateiktas adekvačiausias veikėjas šioje situacijoje. Situacijoje, kurioje viskas atrodo kaip netikra ir nelogiška, į viską žmogiškai reaguojantis storulis yra turbūt realiausias variantas. Kadangi iš visų išsigelbėjusiųjų renkantis žmogų, kuris psichologiškai palūžtų greičiausiai, turbūt kiekvienas rinktųsi žmogų, pabuvusį tam tikroje įstaigoje.

Tačiau su ja yra susijęs ir didžiausias šios serijos klausimas. Iš Džeko ir Harlio susitikimo, kuris aiškiai pastato daktaro susitikimą su Keite ir žmonių vadavimą iš degančių mašinų gerokai po šios serijos, tampa aišku, kad „Oceanic Six“ kažką slepia. Tai „Dingę“ vėl gali naudoti kaip paslaptį, kuri potencialiai galėtų tapti sezono ar serialo kulminacija, tačiau būtų logiška galvoti, jog tai yra priežastis, dėl kurios namo grįžo toli gražu ne visi.

Iš Harlio reakcijų į jo suėmimą ar į keistai tikrovišką susitikimą su Čarliu, kurį matė vienas ligoninės pacientų ir kuris gal ir nėra visiškai įsivaizduojamas, galima suprasti, kad jį slegia kaltės jausmas. Tai yra dalykas, glaudžiai susijęs su Džeko užsiminta paslaptimi, tačiau šįkart tai kartu yra susiję su saloje vykusių įvykių slėpimu. Užuomina menka: Harlis pamelavo apie tai, kad pažinojo Aną Liusiją, taip galbūt saugodamas Maiklą, o gal meluodamas dėl svarbesnių priežasčių, padėjusių jam išsigelbėti.

Ši serija neblogai veikia kaip sezono pradžia dar ir dėl to, jog vienoks ar kitoks išsigelbėjimas yra nukeliamas kuriam laikui. Galim pradėti nuo geografijos: Harlis iškeliavo paskui Loką, kaip tai padarė ir Sojeris, Ruso, Aleks, Benas, Kler ir Aronas, tiesa, nei vieno iš pastarųjų ateities scenose mes dar nematėme. Keliavimas su Loku atveda veikėjus į kitą salos pusę, ir nors juos turbūt galima prigriebti praskrendant, kažkas rimtesnio Harliui privalėjo pakeisti nuomonę ir kryptį.

Ši scena veikia ne vien kaip artimųjų atsiskyrimo akimirka, kuri gali sugraudinti. Ji pažymi per tris sezonus brendusį, o dabar pagaliau rimtai prasidedantį Loko ir Džeko konfliktą, kuriame kaunasi salą garbinantis plikis ir visais būdais iš jos bandantis ištrūkti daktaras, kurie dabar priverčia apsispręsti ir kitus konflikto stebėtojus. Bet čia scenos galingumas nesibaigia - ji tuo pačiu paverčia Loką Kitų lyderiu, kadangi buvusio vadovo atvedimas surištomis rankomis pagal laukines taisykles reiškia titulo perėmimą.

Serijoje, žinoma, buvo ir smulkesnių akimirkų, kurios veikiausiai turės įtakos ateityje. Tai, kad Harlis taipogi pamatė Džeikobą savo trobelėje, reiškia, jog kažkas ten tikrai egzistuoja ir nėra vien Beno ar Loko vaizduotės vaisius (prieštarauti jūs galite ir sakydami, jog Harlis sėdėjo psichiatrinėje ir jis bijodamas šįkart kažką įsivaizdavo, bet jūs neprieštaraukit). Žymiai greičiau atsipirksiantis įvykis yra sraigtasparnio nusileidimas saloje ir nelabai susigaudančio jo keleivio suradimas. Susipažinkit su Danieliu, kurį artimiau pažinsit labai greitai.

Tačiau ši serija labiausiai atitinka savo pavadinimą. Tai yra pabaigos, kad ir kokia ji būtų, pradžia, kadangi visi čia matyti įvykiai yra savotiškas paruošimas ateičiai be jokio dabar reikšmingo įvykio. Serija palieka daug variantų, kur gali eiti serialas, o būtent tai ir yra „Dingusių“ genialumas. Vadinkit jūs tai 42 minučių reklama ateinančiam sezonui, bet patikėkit manim, ši reklama paruoš jus geriausiam dalykui televizijoje.

Vertinimas: 8/10
Taip, aš pradėjau vertinti serijas, nepaisant to, kad galvojau to nedaryti. Paprastas atsakymas būtų, jog tai darau dėl to, kad galiu. Ilgesnis būtų tai, kad nenoriu šių straipsnių paversti sausomis analizėmis ir norisi pasipraktikuoti tiesiog su apžvalgų ir analizių derinimu. Taip kad pripraskit.

Citatos

  • 'You'd look weird with a beard, dude.'
  • 'Hurley, You wanna do a cannonball? Cannonball.'
  • 'But look on the bright side, at least somebody around here knows what the hell they're doing.'
  • 'All right ese... Just holler if you need me.'
  • 'Never say never, dude...'
  • 'I'm trying to buy some jerky and a slushee, and suddenly you're standing there over by the ho-hos. You're dead. What do you expect me to do?'

Veteranų kampelis

  • Tai minėsiu dar ne kartą, tačiau ketvirtasis sezonas man yra pats mėgstamiausias. Su Džeko sugalvotu melu, su Maiklo pasirodymu, su ketvertu iš sraigtasparnio. Šias serijas aš vis dar žiūriu su tokiu pačiu susidomėjimu.

Namų darbai: s04e02 - Confirmed Dead

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą