2013 m. lapkričio 9 d., šeštadienis

Dingę. Trečias sezonas. Aštuoniolikta serija

Flight 815. They found the plane. There were no survivors. They were all dead. - Naomi

Šiais metais itin išpopuliarėjęs „Netflix“ serialų kūrimo būdas daugiausiai kalbų sukėlė dėl to, kokiu būdu serialai privalo būti žiūrimi. Aišku, ne amerikiečiams, žiūrovams, kurie serialus žiūri kitais būdais, tokios kalbos tikrai nerūpi, nors aš pats esu įsitikinęs, kad serialai privalo būti žiūrimi po seriją ir iš to žiūrėjimo nepadarant 13 valandų trukmės filmo. Tačiau man „Netflix“ modelis labiausiai įstrigo ne tuo. Mane žavi jo laisvumas, kuris labiausiai pasireiškia tuo, kad nėra apibrėžiama serialo trukmė.

Iš šios kompanijos serialų tuo aiškiai niekas nepasinaudojo (nors „Arrested Development“ prie to priartėjo labiausiai), tačiau pati idėja sako, kad tai tėra laiko klausimas. Nes idėja, jog serija gali tęstis tik tiek, kiek jai reikia, ir nieko per daug neužtęsti dėl to, kad reikia ištęsti 42 minutes, ar jose neišsitekti, yra kokybės sinonimas.

Su networkais tokia problema yra ryškiausia, ir ši „Dingusių“ serija, pavadinimu „D.O.C.“, tai tik išryškina. Šis serialas trečiajame savo sezone, kuris savo nuotaika parodo, kad artėja link pabaigos, labiausiai kentėjo dėl praeities scenų beprasmiškumo vien dėl to, kad jas reikėjo parodyti. Džeko tatuiruotės ir kelios kitos serijos buvo prasmės neturintys kūriniai, kurie kurti tik iš reikalo.

Panašiai yra ir su „D.O.C.“. Čia praeities scenose yra parodomas dalykas, apie kurį buvo užsiminta ir anksčiau, bet jis niekad nebuvo išnagrinėtas. Ir čia slypi problema: ne kiekviena subtili užuomina privalo būti išnagrinėta. Dažniausiai žiūrovai supranta tokias užuominas, ir nebent ten slypi kokios nors salos paslaptys, paaiškinimo ten nėra.

Paimkit šią seriją. Apie tai, kad Džinas gėdijasi savo praeities, jau buvo kalbėta ne kartą. Galų gale net buvo parodytas jo susitikimas su savo tėvu, kuris yra žvejys. Ir buvo išaiškinta, kad San jos vyro kilmė nerūpi ir ji jį myli bet kokiu atveju. Todėl kitokiais veiksmais perteikiamos tos pačios mintys šioje serijoje nėra koks nors stebuklas.

Vienintelis dalykas, kuris kiek pakeičia požiūrį į Džiną ir San, yra tai, kad Džinas žmonos tėvui pradėjo dirbti dėl jos šioje serijoje paimtų pinigų. Tai vėl parodo kiek jautresnę Džino pusę, kad žudiku jis tapo ne dėl pašaukimo, o dėl meilės žmonai, kas yra tiesiog awwww. Visgi aš nematau kaip šitas dalykas gali padaryti poveikį dar laukiančioms jų praeitiems istorijoms, nors ne viskas turi būti susiję ir čia buvo tiesiog gan subtilus momentas.

Visai kitaip yra su įvykiais saloje, kurie paliečia itin svarbius dalykus. Visų pirma yra primenama, jog San laukiasi kūdikio, nes tai buvo pamiršta jau senokai. Ir keisčiausias dalykas šioje vietoje man buvo praktiškai nesusijęs su jos nėštumu - tai buvo Džeko priekabumas. Jis yra ne tiek parodymas, kaip pasikeitė veikėjas, kiek nesubtilus to pasakymas. Džekas, niekad nesikalbantis su San, iš niekur nieko jos nepradės teirautis apie vaiką - čia yra aiškiai bandoma parodyti, kad Džiuljeta jį paveikė labai stipriai, ko ji kartu su Benu ir siekė. Ačiū, supratom, Džekas suviliotas kaip reikiant.

Tuo tarpu Džiuljetos teorija, jog visos neščiosios saloje miršta, yra dar viena sumani scenaristų idėja suteikti veikėjui kokią nors prasmę pasakant, jog jis mirs. Čarlio atveju su šiuo dalyku yra elgiamasi tikrai įdomiai - čia orientuojamasi ne į būsimąją auką, o į Desmondą, kas yra tikrai vykęs sprendimas. Kuriuo keliu bus einama su San dar sunku pasakyti, kadangi jos ir Džiuljetos suporavimas kol kas neatrodo kaip pats įdomiausias ar daugiausiai prasmės turintis įvykis, bet pasitaikyti čia gali bet kas.

Kartu su pranešimu apie mirtį, kurį ir be Džiuljetos iš dalies buvo galima suprasti, yra atskleidžiama bent šiokia tokia priežastis, dėl kurios ši moteris atvyko į „Oceanic“ keleivių stovyklą. Ta priežastis bent jau kol kas yra nelabai įdomi - imti mėginius iš moterų ir tęsti savo tyrimus, - tačiau ji yra arčiausiai realybės ir ją galima paaiškinti be jokių stebuklingų Kitų triukų. Džiuljetai buvo suteikta galimybė tęsti tyrimus ir pabūti su žmonėmis, kurie jai yra kiek artimesni, tad gal Benas jai kokiu nors būdu atsidėkoja.

Ir nors kitoje salos pusėje yra visai kitokio tipo žmonės nei šios serijos herojai paplūdimyje, ten vėl viskas sukasi apie mirtį. Tiksliau apie du faktus apie mirtį, kurie abu daro vienodai stiprų įspūdį.

Visų pirma eina Michailas, kurį mes jau matėme mirštantį perėjus per stebuklingą tvorą. Ką? Jis mirė, jis nukraujavo, jam veržėsi putos iš burnos, ir jis netyčia atbėgo pas Naomi ir jos gelbėtojus? Su Kitais tokių netyčiukų nebūna ir be reikalo Michailas po salą tikrai nebėgioja, todėl nors aš nežinau, ką Michailas suprato Naomi dejonėse, jis dėl jų čia ir atėjo. Ir visgi iš galvos man niekaip neišėjo mintys apie stebuklingąją tvorą - jeigu kažkokiu būdų Michailas ir apsimetė mirštantis, juk aiškiai buvo parodytas monstras, atsitrenkiantis į tvorą ir nuo jos atsitraukiantis. Nebent čia irgi apgaulė, ir aš nebežinau kuo tikėti.

Antruoju atveju mirtis daro didelę įtaką ne kokiai nors salos vietai, o tiesiog visam serialui. Nors su tokiais kabliukais dažnai galima apsigauti ir Naomi šnekas galima pavadinti tiesiog kliedesiais, iš to, ką turime, darosi visai neaišku. Galop simboliška, kad Naomi apie visus mirusius „Oceanic“ keleivius pasako Harliui, žmogui, šventai tikėjusiam, jog jis yra sapne, tad gal ir jų išgyvenimas saloje irgi yra kokia nors alternatyvi realybė?

Tačiau be šių dviejų problemų serija buvo visiškai beprasmiška. Jos pagrindines mintis galima buvo drąsiai sukišti į praėjusią seriją ir ABC būtų sutaupiusi krūvą pinigų. Arba buvo galima padaryti penkių minučių seriją, bet čia juk ne „Netflix“.

Citatos

  • 'You know, Brother, by my count, you've killed more of them then they've killed of you.'
  • 'My husband believes that you are dead. Do not force me to make that a reality.'
  • 'I lose either way; if I'm going to live, that means the baby's not Jin's.'
  • 'Did you know that the average male sperm count is between 60 and 80 million? But, on this island, it's 5 times that. We call that good odds.'
  • 'On this island, the rules are a bit different.'
  • 'They die. They all die.'
  • 'So we just let her breathe to death?'
Namų darbai: s03e19 - The Brig

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą