2013 m. gruodžio 22 d., sekmadienis

Dingę. Ketvirtas sezonas. Aštunta serija

It's Michael Dawson, and he's a traitor. - Sayid

Ketvirtas „Dingusių“ sezonas su dideliu kiekiu problemų nesusidūrė. Netgi tos problemos, su kuriomis jam teko susidurti, kilo iš didžiausių šio sezono pliusų. Aštuntoji sezono serija, „Meet Kevin Johnson“, tai parodo vaizdine prasme. Dėl to, kad „Dingusių“ scenaristai šio sezono struktūra atvėrė tokias platybes, kuriomis naudojantis galima keliauti ir į veikėjų ateitį, ir į praeitį, reiškė, jog idėjų į kurią pusę istorija gali pasisukti buvo labai daug. Visko papasakoti nebuvo įmanoma, kas šioje serijoje tik išryškėja.

Viena didžiausių sezono paslapčių ilgą laiką buvo Beno įrodinėjimas, jog jis turi šnipą tariamų gelbėtojų laive, todėl galima buvo drąsiai tikėtis, jog kai paslaptis bus atskleista, jai bus skiriamas didelis dėmesys. Galima buvo tikėtis ir to, kad tas šnipas bus Maiklas, nes rimtai, nėra kito veikėjo, kurį mes pažįstam ir kuris buvo saloje ir vėliau iš jos išvyko. Tai galėjo būti tik šis žmogus, todėl jo motyvai susidėti su didžiausiu savo priešu (ar netgi sudaryti sutartį prieš išvykstant iš salos) intrigavo.

Anuomet, kai šią seriją žiūrėjau pirmą kartą, ji man nesukėlė problemų, kadangi dar nemačiau didesnių logikos spragų ir šiaip buvo pakankamai daug veiksmo, kas niekad nėra blogai. Dabar „Meet Kevin Johnson“ aš matau kaip praleistą galimybę į vieną geriausių serialo serijų dramine prasme. Jūs čia, aišku, atėjot ne mano teorijų apie potencialią seriją pasiskaityt, bet čia jums dovana nuo manęs.

Aš nežiūriu šios serijos kaip į tokią, kurios laiko nebūtų užtekę rimtai dramai, tiesiog scenaristai turėjo visai kitokį įsivaizdavimą, ir aš nieko prieš. Bet laiko švaistymas čia buvo aukščiausiame lygmenyje. Pradedant pirmosiomis minutėmis, kuomet Desmondas ir Saidas planavo Maiklo užspaudimą į kampą, baigiant homoseksualaus Tomo istorija, dėl kurios jūs dabar turėtumėt atsiminti seriją, kuomet jis pasakė Keitei, jog pastaroji yra ne jo skonio.

Ir visa tai vietoje to, kad pamatytume tai, kokiu būdu Maiklas su savo sūnumi sugebėjo išsigelbėti, parvykti namo, konfliktuoti su savo motina tam, kad priimtų anūką pas save, ir jau tuomet, sugniuždytas ir nebeturintis vilties gyventi, priimtų Beno pasiūlymą. Bet dabar turim šitą seriją, kuri nėra tokia jau beviltiška, bet dažniausiai šaudanti pro šalį. Tuo pačiu turim ir turbūt vienintelį variantą, kuriame nereikėjo iš arti rodyti Volto, kurį vaidinusiam aktoriui tada jau buvo kokie 23 metai, ir kažkas būtų buvę tiesiog ne taip, kas vėlgi yra geras pasirinkimas.

„Meet Kevin Johnson“ pagrindinė problema yra ta, kad serija yra labai nuspėjama. Kiekvienas ją žiūrėjęs tikrai žino, jog Maiklą kankina kaltės jausmas dėl Libės ir Anos Liusijos nužudymo ir draugų palikimo, kas ačiū, mums yra labai aiškiai pademonstruojama. Nauji konfliktai tarp motinos ir sūnaus per daug minimi nėra, nes žinot, prasidėti per tokį trumpą laikotarpį nėra verta.

Serija įsivažiuoja tik persiritus į antrąją pusę, kuomet Maiklas susipažįsta su laivo įgula ir galbūt pasijunta kaip žmogus, kuriam gyventi dar kažkiek norisi. Tuomet gaunam scenas, kurios buvo reikalingos ne tiek Maiklui, kiek žiūrovui, vis dar nelabai nutuokančiam kokio velnio tas laivas plaukia į salą. Nes ne kiekviena gelbėjimo operacija su savimi vežasi automatus, bet mes juk jau supratom, kad čia ne gelbėjimo operacija. Kai tai supranta ir Maiklas, jis nusprendžia sprogdinti laivą, nors tas vis dar plaukioja netrukdomas, todėl matom, kad jam šitai nepavyko. Pridėkit ir tai, jog Saidas su Desmondu jį priduoda kapitonui, kuris, pagal holivudinių filmų tradicijas, jau turėtų žinoti apie šnipą laive, ir Maiklo diena yra ne pati geriausia.

Bet serija mūsų nepalieka su tuo. Ji mus palieka su potencialiai negyvais Ruso ir Karlu, kurie kartu su gyva likusia Aleks keliavo į šventyklą, apie kurią manęs jūs dar kol kas neklauskit. Tai kabliukas, kuris atsirado iš niekur ir vien dėl savo išdygimo nėra toks jau labai šokiruojantis, kad atitiktų už jo grojančią muziką, bet kažkada ateity jis gali peraugti į kiek rimtesnę istoriją. After all, reikėjo juk šiai serijai kažko, dėl ko ją būtų galima atsiminti, nors sprendžiant iš šios apžvalgos ilgumo, sužavėti „Meet Kevin Johnson“ manęs neįstengė.

Vertinimas: 6/10

Citatos

  • 'Then consider yourself one of the good guys.'
  • 'You killed them, Michael. No one asked you to. I don't blame you, Michael. We did have your boy.'
  • 'What, are you going Nicholson on us?'
  • 'Because once they have me, their orders are to kill everyone else on the Island.'
  • 'You mean the same guy that killed two women in cold blood to set this little bastard free? And then sold all of us out so he could get off the Island? That Michael?'
  • 'Don't worry; 80% of the people on this ship are lying about something.'
  • 'No matter how bad you want to, no matter how many different ways you try, it won't happen. Give it a shot if you don't believe me.'
  • 'I'm here to die.'
Namų darbai: s04e09 - The Shape of Things to Come

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą