2013 m. gruodžio 7 d., šeštadienis

Dingę. Ketvirtas sezonas. Ketvirta serija


Hello, Aaron. - Kate

Ši serija, pavadinimu „Eggtown“, simbolizuoja pirmąjį ir vieną iš nedaugelio ketvirtojo „Dingusių“ sezono suklupimų, kuriuos galima buvo matyti ir praėjusiuose sezonuose. „Eggtown“ toli gražu nėra trečio sezono vidurio tragedija, tačiau ji yra priešingybė pirmosioms trims šio sezono serijoms. Jos suteikė tiek intrigos ir netikėtumų todėl, kad kone kiekvienoje scenoje buvo netikėtas posūkis. Tie posūkiai ateidavo natūraliai - jiems nereikėdavo ilgos įžangos ir jie būdavo įmaišomi į bendrą siužetą. Tai labai aiškiai demonstravo, jog šiame sezone scenaristai tikrai turi ką pasakyti ir retkarčiais jiems netgi pritrūksta laiko.

Tuo tarpu ši serija neturi penkių didelių atskleidimų ir daro tai, ką „Dingę“ darydavo ypatingai retai: viską pastato tik ant vienos scenos pabaigoje. Ta scena nėra tokia, kuri pakeistų mūsų požiūrį į visą seriją, kaip tai buvo padaryta trečiojo sezono pabaigoje. Tai scena, kuri bendrai istorijai neabejotinai pasitarnaus, tačiau nebus tokia, kuri pateisins keliavimą link jos.

O jis, švelniai tariant, buvo chaotiškas. Tai buvo drastiškas tempo numušimas bandant apsimesti, jog net ir tokiomis akimirkomis intriguoti serialas gali, tačiau tai yra lengvai perprantamas melas, nepakeičiantis lėtų ir beprasmių scenų.

Vienintelės stiprios ir didesniam planui pasitarnavusios scenos, kaip bebūtų keista, buvo tos, kuriose Keitė buvo pateikiama kaip mąstantis ir problemų turintis žmogus. Net ir ankstesnėse serijose, kuriose Keitė buvo pačiame centre, ji būdavo nurašoma kaip veiksmo filmų herojė, kuri turi ką nors gelbėti arba negelbėti. Tuo valgydinti žiūrovus galima neilgai ir nenuostabu, jog Keitė ilgainiui buvo tapusi tik scenų papildu ar tiesiog meilės trikampio dalyvė.

Ir staiga - progresas. Rimtesnės temos nei motinystė Keitė saloje dar neturėjo, nes tas sprendimas bėgti/nebėgti nėra daug pastangų reikalaujantis dalykas, kad ir kaip protingai jį norima pateikti. O čia yra kas kita. Tai yra tema su visiems nuspėjama pabaiga - na nėra tokio filmo ar serialo, kuriame moteris galiausiai nenorėtų būti motina, - tačiau tokiose vietose visuomet yra svarbus ėjimas link tokios išvados. Sojerio ir Keitės pasikalbėjimai bei reakcijos čia buvo labai logiški ir priverčiantys surimtėti abu veikėjus, ir kad ir kaip trumpai ši diskusija vyko (kol tai vėl netapo pavydo scena), ji susirišo su serijos tema apie motinystę, kas reiškia, jog scenaristai vis dar dėmesį kreipia ten, kur reikia.

Visgi prasčiausias dalykas su šia serija buvo Keitės ir Mailso kelionė pas Beną. Jau pati pirmoji problema šioje vietoje yra susijusi ne su istorija, o su formatu: Keitė, nusprendusi viskuo rizikuoti vesdama Mailsą per stovyklą, yra visai kita Keitė nei ta, kuri apmąsto filosofinius motinystės klausimus. Čia ji vis dar yra tas pats kūrybinis įrankis, iššaukiantis kitas, potencialiai svarbesnes istorijas.

Keitės motyvai šioje vietoje man vėl kelia problemų. Kokia prasmė aiškintis, ar žino laive esantys žmonės apie ją, ar ne? Be jokių abejonių, ten, kur ji grįš, apie Keitės praeitį žino visi (ką parodo visos ateities scenos) ir tai galima sugalvoti logiškai, bet nemanau, kad tokiems samdomiems žudikams būtų problema savo laive gabenti nusikaltėlę.

Tačiau tokie dalykai bent jau kol kas atrodo visai adekvatūs atomazgai, blogąja prasme. Taip pat, kaip Keitės bandymas sužinoti apie gelbėtojų turimą informaciją atrodė visiškai nelogiškas ir neįdomus, Mailso noras iš Beno gauti tris milijonus yra dar keistesnis. Juk niekas negali geriau numušti žiūrovų nuotaikos nei stebuklingoje saloje vykstančios šnekos apie pinigus. Taip, tai atskleidžia, jog Benas keliauja iš salos ir tikrai turi pakankamai pinigų, ko nuslėpti nuo Mailso darbdavio nesugebėjo, tačiau tai tėra tuščia investicija į ateitį, pastatyta prieš čia ir dabar kabliukus praėjusiose serijose.

Be abejo, kas šią seriją pakelia labai stipriai yra paskutinės jos sekundės. Po visokių teismų ir dar vienos, labai abstrakčios Džeko užuominos apie didelį melą bei meilę Keitei, ateina momentas, kuriame paaiškėja, jog Keitės sūnus yra Aronas. Taip, Aronas, gimęs saloje ir kurio tikroji motina yra Kler. O tai, mind you, atveria daugybę galimybių.

Visų pirma nėra aišku, ar į „Oceanic Six“ yra įskaičiuojamas ir vaikas, kas reikštų, jog mes turime tik vieną likusį nežinomąjį. Tačiau tai yra mažiausias jūsų rūpestis. Geriau rūpinkitės tuo, kaip Aronas tapo Keitės sūnumi (ir nekreipkit dėmesio, jog iš abejojančios ji tapo tikrąja motina). Tai bet kokiu atveju reiškia, jog Kler nėra „Oceanic Six“ klubo narė ir tai yra dar vienas išsigelbėjusiųjų melas, kurį demaskuoti turbūt būtų lengviausia, kadangi bent kol kas nepanašu, jog jie čia išbuvo devynis mėnesius, per kuriuos gimtų vaikas (ir stebuklinga sala čia nepasiteisinsi).

Todėl tai kartu reiškia, jog Kler kažkas atsitiko. Galbūt ji mirė, galbūt atidavė vaiką išsigelbėjimui (nors kas nors veikiausiai užleistų vietą motinai ir vaikui), bet kol kas nei viena šių galimybių nėra paminėta. Tai tėra teorijos, iškapstytos iš dviejų žodžių ir stipriai užkabinančios „Oceanic Six“ melą. Ir kartu dar labiau priverčiančios skaudėti galvą teorijos apie tai, kaip su Loku keliavę Harlis ir Aronas, pas Džeką grįžusi Keitė bei Džekas su Saidu buvo būtent tie, kurie sugebėjo išsigelbėti iš šios salos.

Bet jūs dar nežinot nieko.

Vertinimas: 6/10

Citatos

  • 'Kinda weird, ain't it? Sittin' on porches, drinking coffee out of mugs?'
  • 'Yes, it would have been the worst thing in the world. I mean, what we would have done with a baby?'
  • 'You know Jack, I've heard you say that story so many times, I'm starting to think you believe it.'
  • 'Who knows? It's Locke.'
  • 'Do not treat me like I'm one of them. Like I don't know who you are and what you can do.'
  • 'If Hugo knows, everybody knows.'
  • 'You may think this is a democracy Kate, because of the way Jack ran things, but this is not a democracy.'
  • 'If I was a dictator, I would just shoot you and go about my day.'
  • 'You just totally Scooby Doo-ed me, didn't you?'

Veteranų kampelis

  • Kita serija yra hands down geriausia serialo valanda. Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių mano meilė šiame serialui yra neapibūdinama.Namų darbai: s04e05 - The Constant

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą