2013 m. gruodžio 18 d., trečiadienis

Dingę. Ketvirtas sezonas. Septinta serija

Nice to meet you, Kevin. - Sayid

San ir Džino serijos konkrečiai iki šios vietos man labiausiai nepatikdavo dėl to, kad jos iš visų jėgų stengdavosi ištraukti konfliktus ar dramą iš lygios vietos. Kadangi tai buvo jaunavedžių pora, kuriai didžiausiu priešu tapo moters tėvas, nors šią šeimą jis vis tiek aprūpindavo, reikėjo kažko tokio, kas netaptų vien karts nuo karto išlendančia turtuolių istorija. Todėl serijos buvo daromos tokiu būdu, kad sudarytų kontrastą poroje: kuomet Džinas buvo žiaurus San tėvo pakalikas, žmona tuo metu buvo žiauriai išsigandęs žmogus, o kai Džinas tapo kiek padoresniu piliečiu, San privalėjo jį išduoti su kitu vyru.

Tai buvo kontrastai, kurių dėka poroje galiausiai iškildavo tik vienas asmuo ir serija būdavo tik apie jį. Šį kartą serija yra nuostabi tuo, kad pora veikia dėl bendro tikslo ir jo, kaip bent jau atrodo iš pradžių, siekia banaliuoju holivudiniu stiliumi, kuomet vargšė moteris pagimdys be vaiko tėvo, ir ant jo už tai visą gyvenimą pyks. Bet jau nuo pradžių serijoje yra kažkas ne taip, nors ir nesinori tuo tikėti.

Pagrindinis kabliukas visoje serijoje yra absoliučiai kiekvienam žinomas, bet vidurinei sezono serijai, „Ji Yeon“, suteikiantis visai kitokią perspektyvą. Jeigu išgirdote San atvažiavus į ligoninę daktarų šnekas apie „Oceanic Six“, tai patvirtina, jog serija vyksta veikėjų ateityje. „Ji Yeon“ šią frazę dabar išgirdau pirmąjį kartą ir mano nuostaba žiūrint šią seriją originaliai buvo tiesiog neišmatuojama, bet dabar jai jaučiu dar didesnę pagarbą. „Ji Yeon“ pati pasako, jog iš lėktuvo katastrofos oficialiai išsigelbėjo tik šeši žmonės, ir kartu su Džeku, Keite, Harliu, Aronu ir Saidu, San (ir jos vaikas) gali būti paskutinė pakeleivė, nebent kažkas labai stipriai apsiskaičiavo.

Kitas dalykas, už kurio galima būtų užsikabinti, yra galbūt labiau pritemptas ir ne toks, kurį scenaristai įsivaizdavo kaip potencialią užuominą į serijos baigtį, bet jis yra ryškesnis ir trunka visą seriją. Saloje Džinas buvo vienas iš labiausiai patobulėjusių veikėjų, pradėjęs ten savo gyvenimą kaip žudikas, bet ilgainiui peraugęs į pakankamai jautrų ir supratingą vyrą. Šios savybės jam tiko natūraliai ir Džinas pats suprato, kad sala jį pakeitė būtent į gerąją pusę.

Ir ta pati sala sutvirtino jo vedybas nuo vedybų, kurios ilgą laiką laikėsi tik iš reikalo, iki tokių, kuriose dominavo jausmai. Net jeigu šios serijos scenose būtų vykęs tikras gimdymas ir Džinas vis dar būtų gyvas, jis net ir ankstesniame žiauriame gyvenime būtų bėgęs pas žmoną be jokių pandų. Juk tai vyras, kuris užaugo praktiškai be nieko ir žmoną, nors ir žadėjo aprūpinti ją viskuo, ko ji nori, suviliojo savo asmenybe, ne dovanomis. Todėl tikėtis, kad jis aukos tokį brangų laiką perkant vienintelę likusią pandą parduotuvėje (nors šios scenos ir buvo puikios) prieš važiuojant pas besikankinančią žmoną, yra kvailoka.

Pas žmoną jis ir nevažiuoja. Jis vykdo žmonos tėvo įsakymą ir apie tokius dalykus kaip vaikai praktiškai negali galvoti. Tai buvo tradicinė „Dingusių“ serija kur serialas, prieš numarindamas veikėjus, pateikia kokį nors svarbų jų gyvenimo momentą ar dar neatskleistą savybę, kuri žiūrovus galėtų pravirkdyti. Ir iš visų Eko, Anos Liusijos, Šenon ir kitų panašių serijų, ši mane paveikė labiausiai. Žiūrėti į San ir Harlį, jautrumo įsikūnijimą seriale, ką jis įrodo ir laikydamas San dukrą ant rankų, stovinčius prie Džino kapo (ant kurio mirties data yra nurodyta lėktuvo sudužimo diena) yra jautri scena vien iš savęs, nors ir jokiu būdu neapibrėžianti galimo Džino mirties laiko.

Įvykiai saloje to neapibrėžia juo labiau. Veikiau atvirkščiai - saloje Džinas tikrąjį sutuoktinio gyvenimą tik pradeda. Nenoriu dirbtinai pritempti dar vienos stebuklingos frazės, bet jei sutiksit žiūrėti plačiau, tai šioje serijoje Džinas tarsi susipažįsta su šventuoju santuokos trejetu. Pradžioje jis su San, visiškai neįtardami, kas jų laukia, bando išsirinkti kūdikio vardą, nors San tam ir prieštarauja. Nenuostabu, kad dukra yra pavadinama Ji Yeon, vardu, kurio norėjo Džinas ir kuris reiškia „išminties gėlę“, kas man yra banalu, bet ašarų dozę kam nors juk reikia išspausti.

Džino pasiplaukiojimas su seniai matytu Bernardu, linksmiausia serijos scena, yra Džino supratimas, jog reikia remtis kitų patirtimi, kas yra dar vienas iš pagrindinių santuokos dėsnių. Bernardas išmoko Džiną, jog santuokoje vienas iš jos narių visgi privalo nusileisti, ir tai ne visuomet privalo būti moteris. Tai jis išmoko iš Rouz ir tuo pačiu labai vertingai išmokė Džiną.

O pastarajam šis patarimas labai padėjo. Patarimo jis sulaukė po to, kai sužinojo apie žmonos neištikimybę, ir nedaug trūko, kad jis vėl taptų tuo brutaliu mušeika. Nes aš tiesiog tikiu, kad senasis Džinas, ypatingai gerbiantis visus azijiečių papročius, jį išdavusiai žmonai neatleis niekada, greičiau jau primuš. Be abejo, aš galėčiau šioje vietoje kabintis iš San pusės, jog jos išdavystės, dėl kurios ji neatrodo kaip labai atgailavusi, bus nurašyta šiaip sau, bet ši serija yra apie Džiną. Jis pasikeitė iki tokio lygio, kad dabar teirautųsi tik dėl to, ar vaikas jo, o ne klaustų vyro, su kuriuo jį išdavė žmona, vardo ir planuotų jam žiaurų kerštą. Būtent tokie momentai, parodantys veikėjų pasikeitimus, ir yra ypatingai žiaurūs žinant, jog šių veikėjų mirtis bus neišvengiama.

Bet kol kas niekas apie mirtį negalvoja. Kol kas visa sala užgniaužusi kvapą laukia paslaptingojo Čarlzo Vidmoro užsakyto laivo ir išsigelbėjimo arba salos pražūties, priklauso nuo to, kaip pažiūrėsit. Šiuo metu antrasis variantas atrodo kaip labiau įtikinamas, nes automatais ginkluota įgula, kurios nariai paprasčiausiai žudosi, nėra pats optimistiškiausias dalykas „Oceanic“ keleiviams. Nors gerai nėra nei čia, nei ten: paslaptingasis kapitonas, kuriuo buvo įspėta nepasitikėti, visgi pasako, jog Benas yra jų taikinys ir kad tas pats Benas suklastojo nuskendusį laivą ir jo pakeleivius, neklauskit kaip.

Ir visgi įdomiausia jums čia yra ne tai. Įdomiau tai, jog žmogus, vardu Kevinas Džonsonas, pasidarė plastinę operaciją ir tapo labai panašus į seniai matytą Maiklą. Arba jis pats yra Maiklas. Šio dalyko staigmena aš nelaikiau niekada, nes net ir pirmą kartą žiūrint šį sezoną man buvo aišku, jog vienintelis bendras Loko ir Beno pažįstamas ne saloje gali būti tik Maiklas, ir that's that. Tačiau taip, tai yra garsiai pasakytas atsakymas. Lygiai taip pat, kaip ir paskutinis „Oceanic Six“ klubo narys, Džino lemtis ar salos gyventojų sužinojimas apie pas juos atvykstančius gelbėtojus. Ši serija į priekį nepajuda nė trupučio, bet ji duoda labai reikalingų atsakymų tam, kad toliau galėtume judėti be trukdžių.

Vertinimas: 8/10

Citatos

  • 'Now that's karma. We must be the good guys, huh?'
  • 'But what's even more disturbing, where exactly does one come across 324 dead bodies? And that, Mr. Jarrah, Mr. Hume, is just one of the many reasons we want Benjamin Linus.'
  • 'I think you'll like your room. It's on a quiet part of the ship.'
  • 'They talked about a lot of things and none involved rescuing us.'
Namų darbai: s04e08 - Meet Kevin Johnson

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą