Puslapiai

2014 m. sausio 12 d., sekmadienis

2014 m. Auksinių gaublių prognozės

Pirmoji rimta apdovanojimų ceremonija kasmet būna Auksiniai gaubliai, naktį (Lietuvos laiku) iš sekmadienio į pirmadienį vyksiantys JAV (apdovanojimus su manim galit žiūrėti kartu. Per Feisbuką, bet vis tiek). Ceremoniją kaip ir pernai ves Amy Poehler ir Tina Fey, nes pernai prisišnekėjo apie nenorėjimą vesti renginio tris metus iš eilės, todėl dabar darys būtent taip (nors pripažinkit, už Ricky geriau nebus). Kaip visada pateikiu savo prognozes ir kino, ir televizijos apdovanojimams. Visas prognozes priimkit savo nuožiūra ir jeigu už ką nors neteisingai pastatysit, manęs nekaltinkit. Prie kelis mėnesius nė už ką nebūčiau pagalvojęs, kad geriausiam serialui bus nominuotas „Masters of Sex“ arba kad taip bus apvogtas „Mad Men“, kas dar kartą įrodo, jog Auksinių gaublių suprasti niekas neturi teisės. Ir visgi bandau.

Kinas


Geriausias filmas (drama)

12 Years a Slave
Gravity
Captain Phillips
Philomena
Rush

Priešingai nei pernai, nei vienoje apdovanojimų ceremonijoje nėra tokio aiškaus ir gryno favorito kaip pernai buvo su „Argo“. Tiesa, šiemet favoritų irgi yra, bet tokių jau du: „Gravity“ ir „12 Years a Slave“, kurie turi praktiškai vienodus šansus laimėti pagrindinius apdovanojimus (likęs trejetas neturi jokių šansų, nebent balsai pasiskirstytų labai drastiškai). Šioje vietoje suklysti sunku, ir suklydus galima neatspėti ir likusių kategorijų, tačiau čia visgi renkuosi „12 Years a Slave“, nors stipriai pagrįsti to negaliu. Nuojauta kužda, kad šita komisija labiau linkusi rinktis gryną dramą prieš dramą su fantastiniais elementais, nors HFPA mėgsta apsimesti jaunais, tai „Gravity“ pasirinkimas neturėtų nustebinti.

Geriausias filmas (komedija)

American Hustle
Her
Inside Llewyn Davis
Nebraska
The Wolf of Wall Street

Mano rankos dabar dreba, nes kažkodėl pasižadėjau sau išlaikyti pusiau objektyvumą. „American Hustle“ yra blogas filmas. Ne tragiškas, bet blogas ir tuščias, apie ką jūs sužinosite kitą savaitę. Ir visgi prie jo prisidėjo visi žinomiausi vardai Holivude, ir tai yra lengvas filmas, ir taip dažni apdovanojimai supranta geriausiojo apibrėžimą. Apdovanojimą čia veikiausiai atiduočiau „The Wolf of Wall Street“, bet net ir aš nesu toks naivus, nors jei suklysiu dėl „American Hustle“, džiaugsmo mano namuose tikrai bus.


Geriausias režisierius

Alfonso Cuaron, Gravity
Paul Greengrass, Captain Phillips
Steve McQueen, 12 Years a Slave
Alexander Payne, Nebraska
David O. Russell, American Hustle

Žinau, beveik nėra filmo, kuris nepasiimtų apdovanojimo kartu su režisieriumi, bet „Gravity“ neapdovanoti už režisūra būtų gėdinga. Režisūra yra viskas, kas buvo šiame filme, pradedant įspūdingo ilgumo scenomis ir baigiant nesvarumo būsenoje skraidančiomis skeveldromis. Kituose filmuose režisūra prisidėjo prie bendros atmosferos ir buvo tik sudedamoji filmo dalis („American Hustle“? Nejuokinkit); „Gravity“ režisūra buvo visas filmas.

Geriausias aktorius (drama)

Idris Elba, Mandela: Long Walk to Freedom
Tom Hanks, Captain Phillips
Chiwetel Ejiofor, 12 Years a Slave
Matthew McConaughey, Dallas Buyers Club
Robert Redford, All is Lost

Ši kategorija yra lenktynės tarp žinomo ir nežinomo, tarp Ejioforo ir McConaughey, kur abu vyrai turi vienodai galimybių laimėti dėl to, kad nei vieno jų pasirodymo dar nemačiau. Iš viso penketo mačiau tik Hanksą, kurio paskutinė scena filme yra vienas geriausių mano matytų aktorių pasirodymų, bet tai nėra dalykas, atsveriantis visą filmą. Šioje vietoje nugalėtoją tik spėju, nes vis tiek nuojauta kužda, kad šį kartą komisija simpatizuos „12 Years a Slave“, dėl ko filmas susižers labai daug apdovanojimų.

Geriausia aktorė (drama)

Cate Blanchett, Blue Jasmine
Sandra Bullock, Gravity
Judi Dench, Philomena
Emma Thompson, Saving Mr. Banks
Kate Winslet, Labor Day

Bullock vaidmuo „Gravity“ yra fenomenalus tuo, kad jis reikalavo emocijų veide, ne žodžiuose, kas filmuose dabar yra nedaroma praktiškai niekada. Bullock nereikėjo jokių žodžių (na gerai, kelių), kad sukurtų išsigandusios ir baisią istoriją turinčios moters portretą, kas ir buvo įspūdingiausias „Gravity“ sukurtas dalykas. Tiesa, nenustebkite, jeigu laimės Blanchett. Taip tikrai gali būti, ir ji čia yra praktiškai favoritė, bet mano santykiai su Allenu yra nelabai kokie, todėl nurašykit šitą kaip subjektyvumo faktorių (kaip ir visur kitur, tiesą sakant).

Geriausias aktorius (komedija)

Christian Bale, American Hustle
Bruce Dern, Nebraska
Leonardo DiCaprio, The Wolf of Wall Street
Oscar Isaac, Inside Llewyn Davis
Joaquin Pheonix, Her

Pavadinsit mane optimistu, bet Gaubliai nėra Oskarai, tai gal? Žinau, Pheonixas ir Isaacas veikiausiai yra labiau verti apdovanojimo. Bet tai, ką pademonstravo DiCaprio filme „The Wolf of Wall Street“ yra neabejotinai geriausias jo pasirodymas, už kurį jį kas nors kaip nors turi pagerbti. Jo vaidmuo čia buvo toks išskirtinis ir originalus, jis čia atrodė taip pritapęs, kad žiūrint filmą buvo galima praktiškai pamiršti apie visus kitus aktorius. Taip ir darau.

Geriausia aktorė (komedija)

Amy Adams, American Hustle
Julie Delpy, Before Midnight
Greta Gerwig, Frances Ha
Julia Louis-Dreyfus, Enough Said
Meryl Streep, August: Osage County

Šitą dalyką rašau su skaudančia širdimi bandydamas išlaikyti objektyvumą. Delpy ir Louis-Dreyfus savuose filmuose buvo nuostabios, net jeigu į komedijas tai nelabai ir buvo panašu. Amy Adams filme „American Hustle“ buvo... tiesiog buvo. Ji tebuvo kitų vyrų įrankis, naudojamas tik tuštiems dialogams ir porą kartų išsirėkti, dėl ko, tikėtina, ji ir tapo favorite šioje kategorijoje. Adams yra puiki aktorė, nesupraskit blogai, tik čia nėra tas vaidmuo, už kurį ji bus kada nors atsimenama. Slapta sirgsiu už Streep, nes tai darau visuomet.

Geriausias antro plano aktorius

Barkhad Abdi, Captain Phillips
Daniel Bruhl, Rush
Bradley Cooper, American Hustle
Michael Fassbender, 12 Years a Slave
Jared Leto, Dallas Buyers Club


Jeigu klausite mano asmeninės nuomonės, šioje kategorijoje turi laimėti Fassbenderis ir ne kitaip. „12 Years a Slave“ dar nemačiau, bet jeigu jis iš savų veikėjų fantastiniuose filmuose padaro stebuklus, reikia tik įsivaizduoti, kaip jis atrodė čia. Likęs trejetas nėra blogas, tačiau ir ne toks, kuris padarytų neišdildomą įspūdį (Abdi, nors ir stiprus, nėra toks stebuklingas, kaip jį bandoma pateikti). Ir visgi favoritas čia yra Leto, kaip ir kiekvienas vyras, kuris privalo vaidinti pusiau moterį. Tokie vaidmenys nebūna patikėti be kam ir iš to, ką teko girdėti, Leto čia suvaidino tikrai ne bet kaip ir yra vertas pripažinimo.

Geriausia antro plano aktorė

Sally Hawkins, Blue Jasmine
Jennifer Lawrence, American Hustle
Lupita Nyong'o, 12 Years a Slave
Julia Roberts, August: Osage County
June Squibb, Nebraska

Kino kategorijose, skirtingai nei televizijos, Auksiniai gaubliai būna linkę pripažinti mažiau žinomus vardus, kas dažniausiai būna tik į gera. Iš visų čia esančių aktorių nemačiau tik Squibb ir Nyong'o vaidybos, tačiau kitos moterys atliko tokius tuščius ir nesvarbius vaidmenis, kad vien potencialo, jog jos gali vaidinti, neužtenka. Tuo tarpu Nyong'o gal ir neturėjo pagrindinio vaidmens, tačiau padarė pakankamą įtaką savo filmui ir turėjo žymiai daugiau laiko, per kurį galėjo pirmąkart parodyti savo aktorinius sugebėjimus, kurie yra vadinami vertais pripažinimo (or so I heard).

Geriausias scenarijus

Philomena
Her
Nebraska
12 Years a Slave
American Hustle

Šiemet reikia tik pasidžiaugti originalių ir įdomių scenarijų gausa, sukūrusių dramine prasme labai stiprius filmus... ir „American Hustle“. Šis filmas yra vadinamas kategorijos favoritu, bet tokiu jį vadinti atsisakau ir apie viską jūs sužinosite kitą savaitę. Ir visgi ar tai būtų objektyvus, ar subjektyvus vertinimas, „12 Years a Slave“ negali pralenkti praktiškai niekas (nors „Her“ skamba kaip potencialus pretendentas), kuomet per žiaurius įvykius ir daugybę veikėjų buvo pateiktas baisus JAV laikotarpis, o tai iškart užtikrina pripažinimą.

Geriausia muzika

All is Lost
Mandela: Long Walk to Freedom
Gravity
The Book Thief
12 Years a Slave

Objektyviai šios kategorijos vertinti vėl negaliu, bet žinau vieną paprastą dalyką: didesnės įtakos nei „Gravity“ muzika neturėjo jokiam kitam šių metų filmui. Tyliame kosmose muzikinis takelis taip padėjo sukurti kraupią, gąsdinančią ir tuo pačiu ramią atmosferą, kad vyraujanti tyla absoliučiai netrukdė. Prie kitų filmų kompozitorių yra labai žymių vardų, kas gali pakeisti rezultatus, bet tai apdovanojimas, kurio „Gravity“ tikrai nusipelnė (ir čia nėra nominuotas „The Great Gatsby“, kas yra tiesiog... come on).

Geriausia daina

„Atlas“ (Coldplay), The Hunger Games: Catching Fire (YouTube)
„Let it Go“ (Kristen Anderson-Lopez ir Robert Lopez), Frozen (YouTube)
„Ordinary Love“ (U2 ir Danger Mouse), Mandela: Long Walk to Freedom (YouTube)
„Please Mr. Kennedy“ (Ed Rush, George Cromarty, T Bone Burnett, Justin Timberlake, Joel Coen ir Ethan Coen), Inside Llewyn Davis (YouTube)
„Sweeter Than Fiction“ (Taylor Swift ir Jack Antonoff), One Chance (YouTube)

Tai yra kategorija, kurioje nuomonę galite susidaryti per trumpiausią laiką net nematę filmų, kam ir šalia įdėjau nuorodas į šias dainas. Ir greitai suprasite, kokios jos visos yra vienodos, turinčios palyginus ramią melodiją, iš kurios yra desperatiškai bandoma išgauti skambesį. Mano vertinimas šališkas, taip, bet nenustebčiau, jeigu komisija galvos panašiai: „Please Mr. Kennedy“ užveda ir išsiskiria iš kitų pretendentų, kas būnant tarp nominantų šioje kategorijoje yra tiesiog privaloma.

Geriausias animacinis filmas

The Croods
Frozen
Despicable Me 2

Visi animaciniai filmai pastaruoju metu atrodo vienodai, kuomet kažkaip neįprastai atrodantys veikėjai daro nesąmones neįprastame pasaulyje. Bet tik vienas „Frozen“ pastaruoju metu sugebėjo sukurti įsimintinus ir skirtingus veikėjus, kuriuos atsimeni atskirai ir pasibaigus filmui, ir negalvoji tik kaip apie vieną darinį. „The Croods“ ir „Despicable Me 2“ nėra blogi filmai, jiems tik nepasisekė, kad „Frozen“ už juos yra ryškiai stipresnis.

Geriausias užsienio kalbos filmas

Blue is the Warmest Color (Prancūzija)
The Great Beauty (Italija)
The Hunt (Danija)
The Past (Iranas)
The Wind Rises (Japonija)

Per daug buvo kalbėta apie „Blue is the Warmest Color“, kad šis filmas nelaimėtų. Iš jų visų kol kas, kaip ir daugelis, esu matęs tik „The Hunt“ ir jau šita juosta buvo panaši į stebuklą, todėl supraskit kai sakau, kad „The Hunt“ net nėra minimas tarp pretendentų pergalei ir ką tai reiškia apdovanojimų kokybei. Auksiniai gaubliai dažnai simpatizuoja Europai, todėl iššauti gali ir „The Great Beauty“, bet tai tėra teorija ir nugalėtojas čia jau aiškus.

Televizija


Geriausias serialas (drama)

Breaking Bad
Dowton Abbey
The Good Wife
House of Cards
Masters of Sex

Tikrai? Jums dar kyla klausimų?

Geriausias serialas (komedija)

The Big Bang Theory
Brooklyn Nine-Nine
Parks and Recreation
Girls
Modern Family

Matant du mano mėgstamiausius dabar einančius serialus šalia kategorijos senbuvių šypsenos nulaikyti negaliu. „Parks and Recreation“ ir „Brooklyn Nine-Nine“ yra kurti tų pačių žmonių, ir pastarasis serialas, iššovęs labai stipriai, turi rimtas galimybes pasipriešinti senbuviams. Auksiniai gaubliai dažnai bando parodyti, kad pripažįsta ir jaunimą, ir „Girls“ dabar buvo didžiausias jų koziris šia linkme, tačiau „Brooklyn Nine-Nine“ yra populiarus ir jaunatviškas, todėl prašau būtent šios pergalės. Taip veikiausiai nebus, bet prašau.

Geriausias mini serialas arba TV filmas

American Horror Story: Coven
Behind the Candelabra
Dancing on the Edge
Top of the Lake
The White Queen

Fenomenalus filmas. Vienas tų, kurie gali varžytis ir kino kategorijoje, ir būti drąsiu favoritu. Čia jam konkurencijos nėra.

Geriausias aktorius (drama)

Bryan Cranston, Breaking Bad
Michael Sheen, Masters of Sex
Kevin Spacey, House of Cards
Liev Schreiber, Ray Donovan
James Spader, The Blacklist

Jei nežinojote, didžiausia paslaptis, kuri yra vieša Auksinių gaublių ceremonijoje, yra tai, kad komisija yra linkusi balsuoti už garsius žmones televizijoje tam, kad šie atvyktų į ceremoniją. Jėzus Marija, jūs matot, apie ką aš kalbu. Schreiberis ir Spaderis? Nu come on, čia jau virš visko. Jie yra puikūs aktoriai tokiose prastose rolėse, kad čia būti visiškai nenusipelno. Ir su tokiais nominantais baisu ir dėl Cranstono. „House of Cards“ ir Spacey yra dar vienas potencialus jaunatviškumo pademonstravimas, kuris būtų nepelnytas ir neteisingas, bet kuris jokiu būdu nėra neįmanomas, net jeigu Cranstonas yra televizijos aktorių dievas.

Geriausia aktorė (drama)

Julianna Margulies, The Good Wife
Tatiana Maslany, Orphan Black
Taylor Schilling, Orange is the New Black
Kerry Washington, Scandal
Robin Wright, House of Cards

Tikėtina, kad be Wright šitų aktorių jūs visai nežinot, bet jos yra stipriausia, ką gali pasiūlyti televizija. „Scandal“ su Washington tapo fenomenu tarptautiniu mastu ir jos pergalė čia yra tikėtina labiausiai, ir ji tikrai būtų pelnyta. Nenurašau nei vienos kandidatės, tačiau žinokite šitai: jeigu laimės Maslany, o ji to yra neabejotinai verčiausia, tikėtina, kad aš išprotėsiu. Tikėtina, kad mano smegenyse atsiras pagarbos kruopelė visoms apdovanojimų ceremonijoms.

Geriausias aktorius (komedija)

Jason Bateman, Arrested Development
Don Cheadle, House of Lies
Michael J. Fox, The Michael J. Fox Show
Jim Parsons, The Big Bang Theory
Andy Samberg, Brooklyn Nine-Nine

Renkuosi vėl optimistiškai, nes favoritais yra įvardijami Foxas ir Sambergas, kas yra tiesiog ne. Ne, ne, ne. Tai būtų tiesiog garsių vardų pasirinkimas (kartu tikėtinas ir Parsonsas) vietoje talento, kurį čia nuoširdžiai demonstruoja tik Batemanas ir Cheadle'as. Renkuosi Batemaną, nes jei ne jis, „Arrested Development“ būtų buvęs dar baisesnis dalykas nei buvo iš tikrųjų.

Geriausia aktorė (komedija)

Zooey Deschanel, New Girl
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Lena Dunham, Girls
Edie Falco, Nurse Jackie
Amy Poehler, Parks and Recreation

Šioje kategorijoje konkurencijos dabar nebus ilgai. Ir aš nieko prieš.

Geriausias aktorius (mini serialas arba TV filmas)

Matt Damon, Behind the Candelabra
Michael Douglas, Behind the Candelabra
Chiwetel Ejiofor, Dancing on the Edge
Idris Elba, Luther
Al Pacino, Phil Spector

Tai yra kategorija, kurioje kaposis tik „Behind the Candelabra“ žvaigždės. Douglasas yra garsesnis vardas iš jų dviejų, todėl darykite išvadas, nes matematika su tokiais balsavimais yra tikrai paprasta.

Geriausia aktorė (mini serialas arba TV filmas)

Helena Bonham Carter, Burton & Taylor
Rebecca Ferguson, The White Queen
Jessica Lange, American Horror Story: Coven
Helen Mirren, Phil Spector
Elisabeth Moss, Top of the Lake


Tai galiausiai vėl bus kova tarp vardų ir talento, kurio daugiausiai šiemet pademonstravo Elisabeth Moss. Tegu ji tik laimi, nes „Mad Men“ banga - tegu prasmenga kiekvienas, kuris padarė, kad tai taptų realybe - jau praslinko ir už Betės vaidmenį ji nieko negaus. Tebūnie gauna ji už šitą.

Geriausias antro plano aktorius

Josh Charles, The Good Wife
Rob Lowe, Behind the Candelabra
Aaron Paul, Breaking Bad
Corey Stoll, House of Cards
Jon Voight, Ray Donovan

Už bet kokias nuodėmes Auksiniams gaubliams šiemet atleisiu dėl Maslany ir Stollo nominacijų, kurios buvo visiškai pelnytos ir to nepaneigsit. Stollas, tiesą sakant, turėtų ir laimėti, bet čia mano pagarba Gaubliams ir baigiasi. Voightas? Nuostabus ir garsus aktorius apgailėtiname vaidmenyje? Ir nenustebkit, jeigu jis laimės, tik žinokit, kad tai yra neteisinga ir negarbinga. Tuo tarpu aš renkuosi Paulą, žmogų, kuris ir pagal garsumą, ir pagal talentą yra per vidurį, tik nesupraskite, kad jis yra vidutiniokas. Tai yra neįtikėtino talento žmogus ir saugus pasirinkimas, kuris, tikiuosi, bus įgyvendintas.

Geriausia antro plano aktorė

Jacqueline Bisset, Dancing on the Edge
Janet McTeer, The White Queen
Hayden Panettiere, Nashville
Monica Potter, Parenthood
Sofia Vergara, Modern Family


Nežinau. Rimtai, nežinau. Imkit Vergarą, bet jeigu ji laimės, tai bus mirties nuosprendis visoms Gaublių ceremonijoms.

O kaip jūs galvojate, kas bus didžiausi laimėtojai šio vakaro ceremonijoje?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą