2014 m. vasario 26 d., trečiadienis

Dingę. Penktas sezonas. Trylikta serija

That douche is my dad. - Miles

Dalinti patarimus visuomet bus lengviau nei įgyvendinti juos pačiam. Tai yra paradoksas (arba paprasta gyvenimo tiesa, kaip pažiūrėsit), kurį yra patyręs absoliučiai kiekvienas žmogus ir šios taisyklės apeiti niekas negali. Tie patys kritikai, tam tikra prasme, yra vieni geriausių šio dalyko pavyzdžių, kuomet kritikuoti yra žymiai lengviau nei kurti, ir su tuo visada sutinku šimtu procentu. Tačiau kadangi kino ar televizijos kūriniai veikia kiek kitaip nei įprastas gyvenimas, juose patarimų dalijimas yra suprantamas kiek kitaip. Ten patarimų dalijimas yra suprantamas kaip žmonių moralės išbandymas, kas buvo sėkmingai įgyvendinta šioje serijoje, pavadinimu „Some Like it Hoth“.

Mailsas, būdamas mažiausiai išnagrinėtu veikėjų seriale, jau ilgai privalėjo gauti savo seriją, nes po velnių, žmogus gali kalbėtis su negyvais žmonėmis, o tai per du sezonus buvo paminėta vos porą kartų. Niekas nežinojo nei konkrečios priežasties, dėl kurios Mailsas buvo pakviestas į salos ieškojimo misiją (galvojant abstrakčiai, serialas norėjo padaryti efektą, kad buvo suburta stebuklinga komanda, bet logikos tame, kad su numirėliais besišnekantis žmogus buvo paimtas kartu, nėra daug), nei to, ką jis darys toliau, net jeigu jis bus labai linksmas veikėjas.

Tam reikėjo bent šiokio tokio emocinio pagrindo ir jis atkeliavo Mailso tėvo pavidalu, kuris, be abejo, yra daktaras Čengas. Tą be abejo sakau be sarkazmo, nes proto tam, kad būtų suvesti šie du veikėjai, nereikia labai daug. Nepakanka to, kad jie abu yra azijiečiai, tai, kad jau anksčiau buvo pabrėžta, jog Čengas turi kūdikį, buvo pakankamai svarus įrodymas. Ir „Dingusius“ šioje vietoje belieka tik pagirti, nes nepadaryti savo veikėjų kvailais irgi reikia sugebėjimo. Mailsas pats pripažino, kad savo tėvą pažino po trijų dienų buvimo aštuntajame dešimtmetyje, šis suvokimas į jo galvą neatėjo po trijų metų (jeigu lįstume į keliavimo laiku peripetijas, į kurias kol kas stengiausi lįsti kuo mažiau, daktaras Čengas savo sūnų Mailsu pavadino būtent dėl Mailso, nes jo vaikas gimė prieš porą mėnesių, o Mailsas saloje jau yra kelis metus. Kitaip sakant, Mailsas savo vardą gavo dėl savęs, kas yra užburtas ratas, į kurį gilintis kuo toliau, tuo yra sunkiau).

Neatsitiktinumas ir tai, kad Harlis greitai buvo suvestas su Mailsu. Banaliąja prasme, jie abu yra linksmi veikėjai, panašiai kaip anksčiau tokiais buvo Harlis su Sojeriu. Pastarasis kaip reikiant surimtėjo ir linksmintis nebeturi laiko, bet Mailsas, kaip praėjusiame sezone juokavo tas pats Harlis, yra antrasis Sojeris, ir jo sarkazmas šiam senbuviui tikrai prilygsta. Todėl nebuvo šioje vietoje geresnio pasirinkimo reaguoti į Harlio bandymus kurti „Žvaigždžių karų“ antrąją (arba, oficialiai, penktąją) dalį nei pats Mailsas. Tai yra linksmas epizodas, pripažįstantis ir likusio pasaulio egzistavimą paraleliai šio, bet tai kartu yra ir kitoks keliavimo laiku supratimas. Šie veikėjai negali pakeisti ateities ar praeities iš tos pusės, iš kurios jie ją matė 2007-aisiais, tačiau galbūt ten, kur jie dabar yra, būtent jie ir pakeitė ateitį, ir būtent Harlis yra tas žmogus, kuris parašė „Žvaigždžių karus“. Mind-blowing, ane?

Tačiau emocine prasme šis suporavimas yra lygiai taip pat logiškas. Man vis dar juokinga, kaip originalumu pasižymėdavę serialo kūrėjai absoliučiai kiekvienam savo veikėjui priskyrė problemas su tėvais, kas link galo pasidarė žiauriai banalu. Ir visgi vienintelis veikėjas, tikrai susitvarkęs su tėviškosiomis problemomis, yra Harlis, ir tik jis gali dalinti patarimus dėl to, ką turi daryti Mailsas (palyginimą jis duoda ir iš Luko ir Dartho santykių, kas yra dar svaresnis argumentas). Jis pataria Mailsui atleisti savo tėvui už tai, kad jis niekada nebuvo šalia, net jeigu toks tėvas, kokį jis dabar mato, dar nėra jam padaręs nieko blogo, tik skaito jam knygutes. Mailsui atleisti yra labai sunku, net jeigu jis nežino, dėl ko tėvas negalėjo būti su juo.

Tai ir yra tas teorijos, kad pasakyti yra lengviau nei padaryti, pagrindimas. Dar būdamas ne saloje, kuomet jis dar (pusiau) apgaudinėdavo žmones tam, kad prasimanytų pinigų, Mailsas dalino patarimus, kad žmonės privalėjo su artimaisiais kalbėtis tol, kol šie buvo gyvi, ne tuomet, kai jie jau mirė. Tikėtina, kad jis tokį patarimą davė tik vieną kartą, kuomet jam buvo pažadėta tiek pinigų, kad jis galėjo pažvelgti ir į savo moralę. Kalbėdamas su sūnų palaidojusiu tėvu (kuri vaidino Deanas Norrisas, ką aš buvau visai pamiršęs ir dėl ko tiesiog sucypiau iš džiaugsmo, nors tuomet, kai išėjo ši serija, „Breaking Bad“ jau buvo rodomas du metus, todėl nieko čia nuostabaus) jis šiam pasako žiaurią tiesą, kuria pats Mailsas pradeda vadovautis tik tada, kai tikrojo savo tėvo, tokio, kokio norėtų pamatyti, jis jau nepamatys, ir gali laiką leisti nebent su trisdešimčia metų jaunesniu jo variantu, kas irgi nėra visai blogai.

Vienintelis mano priekaištas šiai serijai būtų nebent tai, kad ji savo nuotaika yra tarsi du atskiri kūriniai. Mes turime pakankamai linksmą istoriją, kuri net jei galiausiai pavirsta į emocionalią liniją, vis tiek juokiasi iš aplink ją vykstančių įvykių ir paradoksų. Tačiau šalia yra ir žmogaus, ką tik praradusio savo sūnų - Beną - linija, kuri kelia įtampą visai serijai. Tai yra istorija, kuri neabejotinai padarys įtaką likusioms trims serijoms (rimtai, negaliu patikėti, kad liko vos vienas sezonas), ir jai čia yra suteikiamas pakankamai mažas dėmesys, net jeigu tuomet, kai tai yra padaroma, serija eina prie reikalo - ar tai būtų Filo sumušimas, ar Džeko pokalbis su Rodžeriu.

Ar, galiausiai, Danielio atvykimas. Pamatęs jį, išsišiepiau iki ausų, kadangi jį šiose serijose atsiminiau visai kitaip, tačiau mano atmintis sugrįžo akimirksniu. Dabar jūsų laukia trys serijos, kurios bus aukščiausio emocinio lygio, kokį šis serialas kada nors pasiekė, ir konkurentas šioms savaitėms gali būti nebent šeštasis sezonas. Ir kai pagalvoju apie jį, man dar kartą suspaudžia gerklę, nes viską pergyvenu iš naujo. Bet jūs palaukit.

Vertinimas: 8/10

Citatos

  • 'I mean, they worked it out eventually, but at what cost? Another Death Star was destroyed, Boba Fett got eaten by the Sarlacc and we got the Ewoks. It all could have been avoided if they just, you know, communicated. Let's face it: Ewoks suck, dude.'
  • 'Is that a bullet hole in his head? The ditch had a gun?'
  • 'Let's see what's going on in that piece of granite you call a head!'
  • 'Great! We should all get together for a beer sometime. How awesome would that be?'
  • 'As much as hunting down a mass-murderer sounds really safe, uh... I'm gonna - I'm gonna pass.'
Namų darbai: s05e14 - The Variable

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą