2014 m. vasario 21 d., penktadienis

Telemano savaitė #64


True Detective. 1 sezonas. 5 serija. The Secret Fate of All Life
Svaigti, jog "True Detective" yra geriausias visų laikų serialas vien dėl to, kad jis tokią viršūnę pasiekė taip greitai, yra baisiai neteisinga ir neobjektyvu. Bet aš puikiai suprantu tuos, kurie šitaip sako, ir jiems kažkokių prieštaraujančių argumentų tiesiog negaliu pateikti, nes kažko panašaus lygio net ir per geriausių serialų pirmas penkias serijas yra labai sunku atrasti. Ir "True Detective", visų svarbiausia, turi labai daug ką parodyti. Vietoje to, kad ištęstų visą seriją iki kulminacijos, kurios metu atskleidžiamas Marčio ir Rasčio melas dėl per susišaudymą mirusio įtariamojo, serialas tai parodo per pirmas dvidešimt minučių. Po to jis parodo Marčio šeimos problemas (su paaugle dukra, kuri nesielgia kaip kitos televizijos paauglės, kas jau yra aukšto lygio dramos skiriamasis ženklas), jo ir Rasčio tapimą didvyriais, pagaliau atėjusį pasikalbėjimą su dviem juos kalbinančiais detektyvais ir Rasčio pateikimą kaip ieškomą žudiką. Ir šitas dalykas, nepaisant to, kad jis tikrai yra svarus, mane nustebino mažiausiai, nes kitokios bylos baigties aš ir nesitikėjau. Gal ir banalu, taip, bet nors "True Detective" dabar ir pradėjo vengti klišių, tai yra per daug rimtas serialas, kad nekreiptų dėmesio į visas savo siųstas užuominas. "The Secret of All Life" buvo kol kas labiausiai prikimšta serialo serija, ir niekas joje nebuvo padaryta atmestinai, pradedant sandėlyje atrastais vaikais ir baigiant Marčio pakvaišimu dėl dukros, kas visus hiperbolizavimus padaro dar sunkesniais paneigti. 10/10

The Walking Dead. 4 sezonas. 10 serija. Inmates
Kai pagalvodavau, ar teisinga tokį serialą apžvelgti kiekvieną savaitę, kuomet jis aiškiai tėra skirtas pramogai, kitą savaitę TWD nustebindavo rimtesne ir analizės tikrai reikalaujančia serija. Būtent tai ir yra vienintelis "Inmates" pliusas, nors ir tai tik potencialus. Net neabejoju, kad ilgainiui TWD dėl šios serijos gailėsis, bet taip jiems ir reikia. Viskas, ką jie buvo sukūrę paskutinėmis praėjusių metų serijomis emocine prasme, dabar buvo nubraukta vos per kelias minutes. Kūdikis galėjo mirti? Ne, jis keliauja su dviem mergaitėm (kurios kūdikį bando užtildyti uždusinant, ir čia yra sadistiškumo subtilus parodymas ar whatever) ir stambiu juodaodžiu, ir jie per daug nesijaudina dėl pavojų. Ir gerai, nes jie žino, jog juos greit išgelbės iš krūmų išlindusi Karol, kurią pamatęs aš tiesiog nusikeikiau. Taip, man ji yra neabejotinai geriausia šio sezono dalis, bet grąžinti ją taip greitai ir, veikiausiai, tik tam, kad ši keršytų Rikui ir taptų bloga moteriške, buvo kvailas sprendimas, todėl turėsim tik prisiminimus apie ją. Ir šiaip, absoliučiai visi sprendimai čia buvo abejotini, nes visos tos išsimėčiusios istorijos (kurios yra turbūt penkios) nėra savarankiškos, o tik keliaujančios viena link kitos bet kokiu būdu, kas reiškia vieną kitą zombį ir galiausiai atėjusį draugų suradimą. Todėl naujai atsiradę kareiviai nuteikia smagiai, nors kas aš toks, kad galvočiau, jog tas pagrindinis vyrukas netaps dar vienu Gubernatorium? 4/10

Savaitės serialas - True Detective

Savaitės scena - True Detective. Susišaudymas

Savaitės citata - True Detective. 'Your ass is grass, and I'm gonna mow it.'

O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

3 komentarai:

 1. Žinau, kad žiūrit Arrow. Taigi klausimas, kodėl nėra kassavaitinių šio serialo apžvalgų? Bent po keletą sakinių per savaitę būtų tikrai įdomu perskaityti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiaip šį sezoną pasivijau tik prieš kelias savaites, todėl anksčiau apžvelgti negalėjau. Dabar tą pačią dieną kaip ir Arrow pradės rodyti The Americans, tai pastarajam serialui prioritetą skirsiu. Antroj savaitės pusėj visuomet mažiau laiko turiu, todėl negaliu pažadėt, kad bus Arrow apžvalgų, nors pavasarį pasistengsiu dėl to, nes šitas sezonas tikrai didesnį įspūdį palieka nei pirmas. Bent jau sezono apžvalga tikrai bus :)

   Panaikinti
 2. Dėl to pastebėjimo, jog antras sezonas geresnis nei pirmas ir ėmiausi šio serialo. Taigi atkentėjus pirmąjį, antrasis tikra atgaiva! Ir jei atsirastų laiko bei noro aprašinėti šį serialą, žinokit, skaitančių tikrai bus :)

  O The Americans irgi labai laukiamas!

  AtsakytiPanaikinti