2014 m. balandžio 5 d., šeštadienis

Dingę. Šeštas sezonas. Aštunta serija

You are the best liar I have ever met. - Locke

Yra sakančių, kad „Recon“ yra stipriausia serialo serija sukurta vien Sojeriui. Su tuo nesutinku ir niekada nesutiksiu, nes už „Exodus“ ir „LaFleur“ „Dingę“ Sojeriui tikrai nesukūrė nieko įspūdingesnio. Tačiau pripažįstu ir suprantu tuos žmones, kurie šią seriją laiko ilgaplaukio veikėjo gyvenimo viršūne. Čia jis gyvena pelnytą gyvenimą. Sojeris, jeigu nesupratote per penkis sezonus, yra geras žmogus, kurį blogu pavertė tik Loko tėvas ir keršto troškimas. Kai tik jis kerštu neprivalėjo rūpintis, o tai buvo tik penktajame sezone, greitai po to, kai pats Sojeris savo tėvų netiesioginį žudiką ir užmušė, ir Džeimsas su DHARMA galėjo ramiai gyventi toliau.

„Recon“ didžiąja dalimi yra būtent tai. Tai yra Sojeris, šįkart savo slaptąjį triuką su iškrentančiais iš lagamino pinigais naudojantis pagauti blogiukus, nes būtent jis dabar yra policininkas... ką? Kodėl? Todėl, kad mes tarėmės į šiuos dalykus per daug nesigilinti. Taip, jau šimtąjį kartą - vienintelis čia pasikeitęs dalykas yra salos sprogimas, įvykdytas Džeko ir co, ir kokiu būdu tai pakeitė Sojerio gyvenimą dar nėra aišku. Žinoma tik tiek, kad jis dabar yra geriečių pusėje, kaip jam ir priklauso, ir kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiame gyvena pakankamai ramų ir nerūpestingą gyvenimą.

Na, bent jau taip atrodo iš šalies. Kūperis, didysis kenkėjas, gyvena ir šioje visatoje, todėl ne, jis nėra vienas iš tų, kurie žuvo saloje (nors, tiesą sakant, ši vieta tampa pakankamai kebli, nes Lokas apie savo tėvą kalba gana padoriai, todėl vardas čia gali būti tik kaip sutapimas). Ir kažkuris - gal tas pats, gal ne - Kūperis čia vis dar yra nužudęs Sojerio tėvus, ir pastarasis vis dar jo ieško. Ir vėl slaptai, ir vėl skrisdamas į Australiją, ir vėl darydamas praktiškai viską taip pat, tik turėdamas rimtą darbą ir vieną draugą Mailso pavidalu. O tai keičia viską.

„Recon“ nesugeba rimtai įtvirtinti santykių tarp Mailso ir Sojerio, kadangi šie tik tvirtina apie artimą jų ryšį, tačiau vienas su kitu bendrauja pakankamai šaltai. Tačiau prie Mailso Sojeris elgiasi žymiai švelniau, nerodydamas vien savo nesibaigiančios arogancijos ir Mailsas vis bando savąjį draugą su kuo nors supiršti. Dabar ateina Šarlotės eilė, su kuria Sojeris, pykit ar ne, iškart atrodo nuostabiai (jeigu su Keite ar Džiuljeta reikėjo palaukti, kol prie jų priprasime, čia tarp aktorių tikrai kažkas yra). Šios scenos, net jeigu besitęsiančios pakankamai ilgai ir be tikslo, nuostabiai veikia parodant kokią įtaką Sojerio gyvenimui - tikrajam ar ne - padarė Kūperis. Ir Šarlotei tiesiogiai pamačius Sojerio renkamas laikraščių iškarpas, ir šiam vėliau suprantant, kad per ilgai siekė keršto ir dėl to prarado daug svarbaus jo paties gyvenimui laiko. Tai, dėl mažų skirtumų, tinka ir tikrajam, ir šioje realybėje matomam Sojeriui, kurį galiausiai vis tiek pasigauna likimas ir jis susitinka Keitę, nes kitaip ir būti negalėjo.

Salos įvykiai, tuo tarpu, irgi turėjo panašų kiekį medžiagos, tačiau veikėjų prasme - ir ne vien kalbant apie Sojerį - veikė kur kas stipriau. Jau vien tokios mažos scenos kaip Kler pasikalbėjimas su Keite, kuriai yra atleidžiamas vaiko pagrobimas, tačiau tas atleidimas yra paskatinamas Loko, kas tik dar kartą patvirtina, kad Kler savarankiškai mąstyti jau tikrai nesugeba. Tai buvo nedidelis momentas, neturintis įspūdingų pasekmių, tačiau stipriai veikiantys ne vieną veikėją.

Sojerio išvyka į kitą salą šiuo atveju buvo kur kas rimtesnių pasekmių turintis manevras, net jeigu tos pasekmės bus labai, labai kvailos. Į salą atvyko Čarlzas Vidmoras ir pasiuntė šnipinėti Sojerio. Įdomiausia, kad abu šie žmonės vienas apie kitą žino labai daug, jaučia abipusę pagarbą kaip apgavikai, ir visgi susitinka pirmą kartą. Ir iškart eina prie reikalo. Reikalas, tiesa, Sojerio buvo sumeluotas ir jums turbūt nesunku suprasti dėl ko. Didesnė tikimybė, kad iš salos pavyks pasprukti su žmogumi, kuris čia gyvena galybę metų, nei su tuo, kuris čia ką tik atvyko, ir dar apsiginklavęs moderniausiais ginklais. Sojeris greitai išduoda Vidmorą pasitikėdamas Loku, nes tai yra (veikiausiai teisinga) nusikaltėlio logika.

Tiesą sakant, šeštasis sezonas mane stebina dar kai kuo: medžiagos čia yra labai mažai. Serijos nesijaučia tempiamos, bet tuščių šnekų ir vaikščiojimų, turinčių tik vieną prasmę, yra baisiai daug, daugiau nei anksčiau. Bet jūs tik palaukite, nes kita serija jūsų gyvenimą gali apversti kardinaliai. Mano apvertė.

Citatos

  • 'You're good, sweetheart, but you're not that good.'
  • 'Pretty insightful for a dead guy.'
  • 'Well, I guess y'all know each other.'

Namų darbai: s06e09 - Ab Aeterno

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą