2014 m. balandžio 12 d., šeštadienis

Dingę. Šeštas sezonas. Dešimta serija

You know, a wise man once said that war was coming to this island... I think it just got here. - Locke

Didžiąją dalį paskutiniojo šio serialo sezono serijų esu matęs tik po vieną kartą (neskaitant finalo, „Ab Aeterno“ ir dar poros siurprizų). Buvau nusiteikęs, kad kai kurių įvykių galiu neatsiminti, nes praėjo jau beveik keturi metai, bet atmintis kol kas tarnavo puikiai - nieko netikėto ar nematyto, o visko pateikimas vis dar išlaiko prieš ketverius metus pasiektą lygį. Ir visgi atsirado „The Package“, valanda, iš kurios aš neatsimenu nei vienos scenos. Kas yra visai neblogai.

„The Package“ yra dalykas, kurio labiausiai bijau televizijoje ar bet kokioje kitoje platformoje: ši serija nesukelia jokių emocijų. Nesakau, kad kiekvienas kūrinys turi priversti džiaugtis, liūdėti, išsigąsti ar panašiai. Jis taip pat neturi būti šedevras ar visiškas šlamštas, kas abiem atvejais sukelia daug emocijų, teigiamų ar neigiamų - jau kita kalba. Tuo tarpu „The Package“? Visiškai kaip drungnas vanduo, kai per keturiasdešimt minučių nepajauti absoliučiai nieko.

Na gerai, prisipažįstu, tai, kad San bėgdama nuo Loko susitrenkė galvą ir negalėjo kalbėti angliškai lygtais miglotai atsimenu, ir tai vis tiek kelia juoką. Dėl tokio poelgio, jei pasirodyčiau besąs labai piktas, galėčiau sutrinti visą šį sezoną į miltus. San juk buvo viena iš mažiausiai išplėtotų veikėjų čia ir jai reikėjo kažko, kas pateisintų jos buvimą saloje, o tuo pačiu - ir buvimą ant Džeikobo sienos (nors kuo toliau, tuo tai tampa panašiau į Džiną, bet apie tai - kiek vėliau). Jai reikėjo parodyti bent kokias nors emocijas, dėl kurių ji pasirodytų esąs žmogus, ne dalykas, apie kurį pastoviai kalba Džinas. Kaip San parodė savo emocijas? Išsiliejo ant Ričardo. Korėjietiškai. Kai niekas jos nesuprato. Išsiliejo? Išsiliejo. Parodė savo charakterį? Parodė. Tai ko daugiau norit? Moving on.

San ant Ričardo supyko dėl paprasto dalyko, dėl kurio veikiausiai supykčiau ir aš pats: jie pastoviai turi kur nors keliauti. Ar pas Kitus, ar prie Juodosios Uolos, ar, kaip šiuo atveju, prie lėktuvo, kurį jie privalo sunaikinti siekiant užkirsti kelią Lokui. Ir tai yra viskas, ką mes pamatome iš paplūdimio grupės. Rimtai, šioje serijoje ir su jais, ir su visais kitais nutinka taip mažai, kad tai padaro „The Package“ bene silpniausia šio sezono vieta.

Vienintelis dalykas, kuris šią seriją kiek kilsteli į viršų, yra Džino nuotykiai, kurie vėlgi yra parodomi labai trumpai. Iš pradžių sudarant aliuziją, kad Vidmoras yra pasiryžęs jį kankinti, Džinas galiausiai yra apklausiamas dėl kandidatavimo į salos valdovus ir jam yra parodomos dukros nuotraukos, nes tai yra serialas apie negyvenamą salą. Tai buvo gražus draminis momentas, efektyviai susiejęs ir veikėjų gyvenimą, ir mitologinę serialo prigimtį, kas tokioje nykioje serijoje jau yra pasiekimas.

Ir jeigu galvojate, kad nekantrauju kalbėti apie paralelinės visatos įvykius, galvokite dar kartą. Tai dar kartą yra paprastas parodymas, kaip Džinas pateko Kymiui į rankas. Neapsieinant be susitikimo su senais draugais, nors pripažįstu, Kymio ir Michailo pasiilgęs tikrai buvau. Bėda tik ta, kad jie čia nuveikia labai mažai. Tai tėra kaip mirktelėjimas fanams, girdi, ar suprantat, kad mes čia šitą įkišom iš salos, nes likimas and shit. Taip, „Dingę“ gali mane paversti ciniku, ypač jeigu serialas rodo absoliučiai tą pačią meilės istoriją, kokią matėme pirmuosiuose sezonuose, tik tuomet Džinas ir San savo santykių beveik neslėpė, o čia slepia. Šiokia tokia intriga, bet seriale, kuriame figūruoja švyturiai ir keturpirštės skulptūros, tai yra tiesiog kaip bandymas priversti nelabai įdomius veikėjus ką nors daryti.

Kalbant apie vietos neturinčius veikėjus, Saidas ir Kler. Kartu su kitais užmigdyti Vidmoro šnipų, jie iš Loko gauna užduotį surinkti kandidatus, nes tik taip jis galės išvykti iš salos. Bet be menko pašnekesio, kad Saidas daugiau nieko nejaus, jo ir Kler tapimas blogio įsikūnijimais nėra taip jau pabrėžiamas. Jie (tiesa, visiškai to neslepiant) yra paverčiami įrankiais, reikalingais Lokui ir serialui, ir vykdantys jų paliepimus. Tarp Saido paliepimų buvo įtrauktas ir slaptas plaukimas prie Vidmoro laivo.

Iš kurio buvo išlaipintas Desmondas.

Tą sekundę jūs užmiršote „The Package“.

Vertinimas: 6/10

Citatos

  • 'Unless Alpert's covered in bacon grease, I'm not sure Hurley can track anything...'
  • 'Anger. Happiness. Pain. I don't feel it anymore.'
  • 'I'm three people shy of getting off this island and Kate can help me get those people on the plane. But... once she does... then whatever happens, happens.'
  • 'Well obviously you're not John Locke. Everything else I know is a combination of myth, ghost stories, and jungle noises in the night.'
  • 'If that thing masquerading as John Locke ever got off this island, your wife, your daughter, my daughter, everyone we know and love, would simply cease to be.'
Namų darbai: s06e11 - Happily Ever After

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą