2014 m. balandžio 19 d., šeštadienis

Dingę. Šeštas sezonas. Dvylikta serija


There she was: hand-picked by Jacob, trained to come and protect you candidates. No sooner does she tell you who you are, than she blows up. The island was done with her. Makes me wonder what's gonna happen when it's done with us. - Ben


Ironiška, kad net praėjus labai daug laiko nuo tada, kai pradėjau žiūrėti šį serialą, apie jį suprantu vis ką nors nauja. Šįkart žiūrint seriją „Everybody Loves Hugo“ (pavadinimas, kuris stipriai pabrėžia kitokį Harlio gyvenimą nei matėme anksčiau) atėjo dar vienas nušvitimas: „Dingusių“ idėja, sąmoningai ar ne, buvo tokia, kuri didžiąja dalimi tiesiog privalėjo išvengti banalių draminių serialų temų. Meilės ar keršto, aišku, išvengta nebuvo, bet tokie dalykai kaip pinigai ar paauglių problemos buvo stipriai nustumti į šalį ir atrasti tik šiame sezone, nes kad ir kokie šios paralelinės realybės veikėjai būtų neįdomūs, jiems reikėjo kažkokių iššūkių. Galbūt todėl ši serija, priešingai nei daugeliui, man nelimpa.

Panašiai kaip ir su Džeko istorija, šiai reikės laiko augti. Džekas turi problematišką paauglį sūnų, kuris yra vienintelė jo tobulo gyvenimo problema. Harlio bėda yra dar banalesnė - jis turi daugybę pinigų ir paviršutiniškai atrodo kaip laimingiausias žmogus pasaulyje. Bėda tame, kad jis gėdijasi savo išvaizdos ir bijo kalbinti moteris, ir tikrą džiaugsmą patiria tik tada, kai įsimyli. Negalvokit, kad mano smegenys perkaito ir praėjau rašyti vien banalybėmis - tokia yra serijos idėja, ir kuo greičiau ją suprasit, tuo geriau.

Ši idėja nebūtų tokia baisi jeigu ne pastovus jos kartojimas. Harlio meilės siekimas yra įdomus ir skatinamas įvairių žmonių, apie kuriuos tuoj kalbėsiu, bet kas porą minučių yra sustojama ir tarsi primenama, kad va, Harlis pamiršo savo turtingumą dėl meilės. O ji, kaip ir buvo galima įsivaizduoti, atėjo vieninteliu įmanomu būdu: Libės pavidalu. Libė ir čia iš pradžių, panašiai kaip Čarlis, yra pateikiama kaip išprotėjusi moteriškė, tik šįkart su visais psichiatrinės ligoninės atributais. Ir visgi ji Harliui aiškina, kad jie yra pažįstami jau labai ilgai ir yra skirti vienas kitam, kas įprastame gyvenime tiesiog reikštų moterį, kuri nori pasipelnyti iš turtingo vyro. Tačiau čia yra „Dingę“, ir viskas visiems veikėjams turi prasmę, kuri Harliui pakankamai greitai nušvinta kaip noras būti su Libe.

Tiesa, ne iš karto. Tam reikia paskatinimo iš Desmondo, kuris va taip netikėtai ir nelauktai prislenka prie valgančio milijonieriaus, atseit pažįstamo iš to paties lėktuvo, ne iš visur kabančių reklamų su juo, bet tiek to. Desmondas iš paskutiniųjų kaip doras žmogus bando Harliui įrodinėti, kad šis privalo bėgti paskui Libę ir išsiaiškinti, dėl ko ji jaučiasi tarsi pažįstanti storulį jau labai ilgai. Šioje vietoje jau galima puikiai suprasti, kad Desmondas per praėjusią seriją sužinojo žymiai daugiau nei mes patys ir yra žūtbūt pasiryžęs visiems „Oceanic“ keleiviams parodyti tikrąjį jų gyvenimą.

Prieš tai dar seka keletas priminimų, kad Harlis yra milijonierius ir kaip čia jis gali lankytis psichiatrinėje ligoninėje, bet greitai jautriomis akimirkomis yra numušamas net mano cinizmas. Harlis, būdamas geraširdis, nuoširdžiai tiki tuo, ką kalba iš pirmo žvilgsnio išprotėjusi Libė apie lėktuvo sudužimą ir salą, net jeigu jis nieko nesupranta. Ir galiausiai prireikia tik pažįstamo momento, kaip jo prireikė ir Desmondui panėrus po vandeniu, kad Harlis atsimintų (ar įsivaizduotų) viską, ką jis patyrė su Libe. Tokiais momentais aš tiesiog trokštu būti jautriu žmogumi, nes - ir sakau tai nuoširdžiai - apsiverkti tų montažų metu tikrai norisi.

Kitas klausimas yra tai, ar Harlis atsimena kitus įvykius saloje, nes apie laivo susprogdinimą atsiminti žmogus juk turėtų. Salos scenos, netgi labiau nei paralelinė realybė, pabrėžia vis tą patį faktą, kad sala neleidžia žmonėms iš jos išvykti ir kad Harlis daro gerą darbą tam trukdydamas, nes jis bando apsaugoti draugus. Jis nespėjo apsaugoti Elanos (RIP), bet susprogdino Juodąją Uolą, kad panašus atvejis nepasikartotų. Ir vienas žmogus, kaip jau suprantate, šioje situacijoje turėtų būti užjaučiamas nei bet kas kitas. Ričardas, pirmą kartą pajautęs laisvės kvapą, dabar praktiškai praranda galimybę apsaugoti pasaulį nuo blogio vien dėl to, kad po daugiau nei šimto metų gyvenimo saloje viską sugadina joje šimtą dienų praleidęs storulis. Oh, blasphemy.

Harliui, tiesa, visą šitą dalyką liepia padaryti Maiklas, veikiantis dviem lygiais, kurie abu yra žiauriai banalūs ir nereikalingi, ir nelabai priduodantys kokybės pačiai serijai. Tai, visų pirma, yra sąsaja su Libe, kurią Harlis dabar yra priverstas atsiminti ir už kurios nužudymą Maiklas atsiprašo. Bet kartu tai to paslaptingo šnabždesio džiunglėse paslapties atskleidimas teigiant, kad jie yra vėlės, negalinčios ištrūkti iš salos. Ir tai jūs gaunat po to, kai desperatiškai yra bandoma atsakyti į klausimus, kurių niekas neuždavė. Tos vėlės taip nesisieja su bendra serialo tematika, žūtbūt besistengiančia laikyti mistiką ir realybę kuo atokiau, kad net baisu. Apie Kitų pasirodymą dažniausiai pranešdavo vėlės, bet čia yra kapstymas taip giliai, kad tik nereikalingai užima laiką, kurį būtų galima paskirti rimtesnėms problemoms.

Viena jų ilgainiui taps laimingojo Desmondo sprendimas (po to, kai jį Benas išvadino pedofilu) pervažiuoti Džoną Loką. Dabar apmąstykite viską, ką matėte per penkis sezonus, pagalvokite, kiek blogo Lokas yra padaręs Desmondui ir nuspręskite, ar toks dalykas galėjo būti padarytas iš keršto. O gal tai tiesiog tėra viena iš Desmondo plano dalių, kurios visos pamažu krenta į vieną tvarkingą dėlionę? Pasakysiu jums tik tiek, kad net ir man ateinančiose serijose reikės nosinių.

Vertinimas: 7/10

Citatos

  • 'You asked me to trust you, Hurley. This is me trusting you.'
  • 'I'm here to stop you from getting everyone killed.'
  • 'What is the point in being afraid?'
  • 'You have no idea how hard it is for me to sit back and listen to other people tell me what I should do. But, I think maybe that's the point. Maybe I'm supposed to let go.'
Namų darbai: s06e13 - The Last Recruit

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą