Puslapiai

2014 m. balandžio 24 d., ketvirtadienis

Dingę. Šeštas sezonas. Trylikta serija

He was stupid enough to think he was brought here for a reason, he pursued that belief until it got him killed and you were nice enough to bring him back in a wooden box. - Man in Black

Geriausia, ką gali padaryti bet koks veiksmo filmas, turbūt yra ir paprasčiausia: padaryti savo pagrindinį blogiuką įveikiamą. Sakysite, kad būtent apie tai ir yra kiekvienas veiksmo filmas, bet aš kalbu apie blogiukų silpnumą nuo pat pradžių. Pagrindiniai herojai juos visada įveikia, bet dažniausiai dėl to, kad jie yra labai stiprūs. Žymiai didesnis įspūdis būna tuomet, kai blogio atstovai nuo pat pradžių būna parodomi kaip įveikiami varžovai, kas net pačių veikėjų plėtojimui daro didelę paslaugą.

„Dingę“, kaip jau supratote, tokius atvejus turėjo du. Pirmasis jų buvo Benas (arba visa DHARMA grupė), prieš kurį net ir bendražygiai sugebėdavo nusisukti, ir dabartinis jo žlugimas visiems yra labai logiškas. Dabartinis pavyzdys yra Loko pavidalu pasirodantis Juodasis Žmogus, iš pradžių visą gyvenimą stengęsis nužudyti Džeikobą, o dabar žūtbūt bandantis išvykti iš salos, ko jis negali padaryti be Džeko ir kelių jų draugų.

Tačiau didžiausia mano pagarba serialui kyla dėl to, kad savo blogiečius (ir žinau, kad šitas žodis daug kam nepatinka, bet jūs galite rašyti kaip norite) padarė tokius, kurie neturėtų ypatingų galių arba bent jau neturėtų jų kur panaudoti. Jums gali pasirodyti keista, kad apie Loka kalbu kaip apie be rimtesnių sugebėjimų vaikštantį žmogų, bet jo virtimas dūmų debesimi prieš Džeką ir jo draugus yra bejėgis. Jis, kaip ir Benas, privalo juos įtikinti žodžiu, kas, pripažinkit, tokiame stebuklingame pasaulyje yra tiesiog genialus būdas priversti veikėjus kalbėti ir juos sulyginti.

O kalbėjimo šioje serijoje yra labai daug. Jo, tiesa, ir reikia, nes norint paaiškinti visas šio sezono subtilybes vien vaizdų neužteks. Būtent todėl, kad žiūrovai galėtų kreipti dėmesį ir į smulkesnes vietas, scenaristai į patį priekį įkišo laukiamiausią sezono pokalbį: Džekas prieš prisikėlusį Loką. Šis pokalbis man pačiam yra didžiausias serijos nusivylimas ne vien dėl to, kad jis nepateisino lūkesčių, kurių per daug ir nepuoselėjau. Jis yra tiesiog neišnaudota proga, kurios daugiau gali ir nepasitaikyti, kuomet dviejų vyrų dialogas ir jame demonstruojamos emocijos yra nutraukiamos jau po kelių sakinių vien dėl to, kad Džekas galėtų pasikalbėti su Kler kaip su savo seserimi. Su išprotėjusia Kler, atminkite, kurios žodžiuose prasmės yra labai mažai.

Ir jeigu norite rimto dialogo pavyzdžio, kuris veikėjams tikrai pasitarnauja, atsisukite į Desmondo ir Saido pokalbį, kuris truko maždaug tiek pat, kiek ir Loko pašnekesys su Džeku, ir pasakė žymiai daugiau. Saidas tokiu tamsiu žmogumi tapo ne (vien) dėl to, kad jį panardino į šventintą vandenį. Jis per šešis sezonus taip priprato taikytis prie situacijos ir ginti save bei kitus, kad jums neturėtų būti didelis šokas, jeigu ir dabar jis tik apsimetinėjo. Saidas dūmų pabaisą pažino kaip antgamtines galias turinčią būtybę, ir jeigu ji pažadėjo prikelti Nadią, kas jis toks, kad neišnaudotų tokios progos? Aišku, Desmondo padedamas jis suprato, kad tai yra nerealus dalykas, tačiau Saido mąstymą pagauti nėra jau taip sunku.

Jeigu įsižiūrėsit atidžiau, Loku nepasitiki niekas (nebent Kler, kuriai buvo pažadėtas jos sūnus, tad ją irgi supraskit). Ypač Sojeris, kuris apsimeta ir Vidmoro, ir Loko draugu, nors puikiai supranta, kad nei vienu jų pasitikėti negalima. Dėl Loko buvo viskas aišku - apgauti šį tam, kad jie jachta galėtų nusigauti iki Vidmoro, parplukdysiančio juos namo. Tai planas, kuris buvo įgyvendintas kiek per lengvai susidarius palankiai situacijai, bet visa mums pažįstamų herojų grupė iki sutartos vietos nusigavo saugiai ir be Loko trukdymo.

Ko jie nesitikėjo (be to, kad Džekas iššoks iš laivo, nes jūs negalėjote tikėtis, kad serialas likusias serijas rodys tik Loko nuotykius) buvo Vidmoro išdavystė, kuri pastatė pagrindinę veikėjų grupę į nepatogią padėtį be rimtesnės išeities. Žinoma, ši padėtis sugebėjo vėl suvesti Džiną ir San, ko daugelis žiūrovų laukė porą sezonų, tačiau bendrai tai vėl buvo įsispraudimas į kampą praktiškai be jokios išeities, ir ko vienintelė paguoda buvo tai, jog Vidmoras bent iš dalies šiame seriale yra laikomas geriečiu.

Paralelinėje realybėje, tuo tarpu, tokiu yra laikomas Desmondas. Jis vėl sugeba suvesti du vienas kitam skirtus žmones - šiuo atveju sesę ir brolį - tam, kad šie vienas kitą atsimintų iš gyvenimo saloje. Ši siužeto linija ir vėl yra labai patogi ir neturinti rimtesnio pasipriešinimo, kuomet praktiškai nepažįstamas vyras nuveda moterį pas advokatę, kuri taip netyčia tos moters ir ieškojo. Tokie dalykai niekam net nesukelia įtarimų, ir būtent šioje vietoje pradėjau stipriai abejoti „Dingusių“ užtikrintumu, nes serialas su serija „The Last Recruit“ tiesiog metė į šalį veikėjų logiką ir pradėjo koncentruotis į pabaigą, kas niekada nebūna gerai.

Bet jūs dėl to nesijaudinkit, nes viskas dar susitvarkys. Džekas atpažino Loką, Danielis atpažino Loką, bent keli pažįstami veikėjai yra toje pačioje ligoninėje, o tai reiškė ir senus prisiminimus, ir su jais kylančias nuoskaudas. Ši serija buvo šioks toks figūrų sustatymas į tvarkingą eilę vien tam, kad jo galėtų būti judinamos artimiausiose serijose, ir neabejokit, tuo tikrai bus pasinaudota. Greičiau, nei galite įsivaizduoti.

Vertinimas: 7/10

Citatos

  • 'Deal's off.'
  • 'Don't worry, it's going to be okay. You're with me now.'
  • 'John Locke was not a believer, he was a sucker.'
  • 'You decided the moment yu let him talk to you. So like it or not, your with him now.'
  • 'You can bring people back from the dark side, what about Anakin?'
  • 'So what will you tell this woman when she asks you what you did to be with her again?'
Namų darbai: s06e14 - The Candidate

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą