Puslapiai

2014 m. balandžio 22 d., antradienis

„The Pacific“: įspūdingas trijų jūrų pėstininkų karas

Tai yra bendra serialo apžvalga. Ją saugu skaityti ir tiems, kurie nėra matę nei vienos „The Pacific“ serijos.

Kiekvienas filmas apie karą labiau koncentruojasi į kareivius, ne vien į juos supančią baugią aplinką. Tai yra visiškai tradicinis pateikimas suprantant, kad rimtai istorijai yra reikalingi rimti veikėjai ir vien nesibaigiančių susišaudymų neužteks. Tačiau tuo pačiu joks filmas negali sau leisti prabangos išnagrinėti kiekvieną veikėją parodant ir tai, kaip jis pateko į karą, ir kaip jis jautėsi jo pradžioje, ir kaip priprato (ar nelabai) prie pastovios baimės, ir kokią žymę jo gyvenime paliko kariavimas. Tai dalykas, kurį sau gali leisti tik serialai, ir kurį sau leido „The Pacific“.

Prieš pradedant apžvalgą įspėju: „The Pacific“ toli gražu nėra „Band of Brothers“ tęsinys. Sukurtas absoliučiai tų pačių žmonių - Tomo Hankso, Steveno Spielbergo, Grahamo Yosto, - tai yra absoliučiai skirtingas kūrinys. Tai kartu yra ir labai aiškus motyvas, kuomet kūrėjai nenorėjo, kad žmonės maišytų šiuos du darbus, ir kiek rimtesnis supratimas, kad „Band of Brothers“ ir „The Pacific“ rodo dvi skirtingas karo puses. Kai 2001-aisiais sukurtas mini serialas koncentravosi į karą Europoje, kur Sąjungininkai greitai įgijo aiškų pranašumą, 2010-ųjų „The Pacific“ siekė parodyti Ramiajame vandenyne vykusias kovas su nuožmiaisiais japonais.

Vienaip ar kitaip, lyginimų tarp „The Pacific“ ir „Band of Brothers“ išvengti neįmanoma. Ir priklausomai nuo to, kaip jūs žiūrite televiziją, priklausys ir tai, kurį serialą laikysite geresniu (ir jeigu jie abu jums yra vienodai puikūs, nuo to tik dar geriau). Jeigu mėgstate įspūdį ir didingumą, nesate ypatingo veikėjų gilumo šalininkai, „Band of Brothers“ jums patiks labiau. Bet jeigu jūs, kaip ir aš, labiau pripažįstate veikėjų istorijas ir ne baimę keliančių situacijų, o jų padarinių rodymą (dėl ko negaliu taip lengvai kaip kiti įsitraukti į „The Wire“ ar kitas ambicingas dramas), „The Pacific“ yra skirtas jums.

„The Pacific“ per dešimtį savo serijų renkasi labiau tradicinį siužeto pasakojimo metodą. Čia yra pasakojama apie tris jūrų pėstininkus - Judžiną Sledžą, Džoną Basilonę ir Robertą Lekį - nuo jų pasiruošimo vykti į karą iki pat karo pabaigos ir (kai kurių karių) grįžimo atgal namo į JAV. Šie pėstininkai, tiesa, nėra visiškai pažįstami tarpusavyje. Kai „Band of Brothers“ sekė paskui Lengvąją kuopą ir jos narius, Sledžas, Basilonė ir Lekis buvo rodomi kaip atskirose Ramiojo vandenyno vietose kariaujantys kariai, kas kartu serialui leido apimti ir daugiau mūšių.

Tačiau „The Pacific“, kaip jau minėjau, nėra apie kiekį, kuomet yra bandoma parodyti ką karas padaro ištisiems miestams ar žmonių grupėms. Tai yra karo įtaka trims žmonėms, bet tuo pačiu šiomis istorijomis yra labai daug pasakoma ir apie ištisas žmonių grupes. Daugybė jaunuolių karo pradžioje susidūrė su menkomis problemomis, prasidėjusiomis paprastu tėvų bandymu neleisti vaikų į karą ir pasibaigusiomis daugybe sužeidimų, kuriuos ne tik fizinius, bet ir žymiai didesnį pėdsaką paliekančius protinius „The Pacific“ išnagrinėjo labai nuodugniai.

Ir visgi jeigu jūs norite pamatyti didžiuosius mūšius, tokius kaip Ivo Džimą, Peleliu ar Okinavą, tokią galimybę tikrai turėsite. Ne be reikalo „The Pacific“ išleido daugiau nei 200 milijonų dolerių, o kai kur skaičiai siekia netgi 270 milijonų. Nepaisant to, kad šis serialas žymiai labiau koncentravosi į karo pasekmes žmonėms, jo priežastys buvo parodytos ne ką prasčiau. Čia vis tiek buvo pateikti daugybė kvapą gniaužiančių vaizdų, nuo poros kareivių didvyriško kariavimo, iki šimtų amerikiečių išsilaipinimo salose, kas savo įspūdingumu visiškai nenusileido panašaus pobūdžio filmams.

Kitaip sakant, „The Pacific“ turi viską, ką turėjo „Band of Brothers“, ir ištaisė vienintelę problemą, kurią turėjo šis serialas. Trys veikėjai, įkūnijami savo darbą puikiai atlikusių Jameso Badge Dale'o, Josepho Mazzello ir Jono Seda, padėjo „The Pacific“ parodyti visas karo baisybes, nuo žiauriųjų mūšių iki to, kaip tie mūšiai privedė prie sužvėrėjimo, išprotėjimo, o kartais, retais atvejais, ir prie meilės ar grįžimo namo. „The Pacific“ yra labai subjektyvus serialas, visiškai nesistengiantis rodyti japonų gyvenimo ar jų karinių taktikų. Bet tai nėra kūrinys apie juos. Tai yra pasaulis, kaip jį matė trys Sąjungininkus atstovavę jūrų pėstininkai, ir jis yra išnagrinėjamas itin nuodugniai.

Vertinimas: 10/10

O ką apie šį serialą manote jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą