2014 m. gegužės 31 d., šeštadienis

Telemano savaitė #78


Hannibal. 2 sezonas. 13 serija. Mizumono
Kai Bryanas Fulleris po neįtikėtinos pirmosios sezono scenos visus ramino, jog Hanibalo ir Džeko kova po dvylikos savaičių bus mažiausiai įspūdingas dalykas, tuo patikėti buvo neįmanoma. O reikėjo. Praėjusiais metais mano mėgstamiausia serija televizijoje buvo „Justified“ sukurta „Decoy“, ir su „Mizumono“ ji turi per daug panašumų. Labiausiai dėl to, kad abi serijos žaidžia su įtampa. Fulleris žinojo, kad negali leisti Hanibalui žudyti visus kiekvienoje serijoje, bet kai taip atsitinka, žiūrovai išsigąsta. Mes per daug gerai žinom, ką sugeba Lekteris, bet ši serija buvo tiesiog iš kito pasaulio. Kova su Džeku, net jeigu nuspėjama, vis tiek buvo vieną geriausių choreografijų turėjusios muštynės televizijoje. Hanibalo pokalbis su Vilu bent jau man pasibaigė visiškai netikėtai, nors net ir Lekteris nenorėjo pakenkti žmogui, kuris yra bene vienintelis jį suprantantis, bet čia tik dar kartą buvo pabrėžtas jo labai susisukęs protas. Vienintelis kiek pigiai atrodęs dalykas šioje serijoje buvo Abigailės sugrįžimas, ir net jeigu suprantama, kad jis buvo reikalingas visiškam Vilo išteisinimui, „Hannibal“ tais stebuklingais sugrįžimais jau pradėjo piktnaudžiauti (nors už Čiltono sugrįžimą būčiau dėkingas). O paskutinioji scena - ir prašau pasakykit, kad ją matėt - buvo tarytum „Marvel“ sugebėjimas pabaigoje įkišti žiūrovams visiškai netikėta dalyką, ir Hanibalo bei daktarės išvykimas į Europą yra vienas jų. 10/10

Orphan Black. 2 sezonas. 6 serija. To Hound Nature in her Wanderings
Momentas, kuomet serialo kūrėjai supranta dėl ko žiūrovai tą serialą žiūri, visuomet būna keistas. Jį galbūt ne visuomet galima atspėti, bet šią savaitė pasitaikė būtent toks atvejis. Kai „Orphan Black“ visą seriją išvežė keistais suporavimais ir linksmomis scenomis su rimtomis pabaigomis, toji akimirka tapo labai aiški. Helenos kelionė su Sara buvo turbūt geriausias dalykas šioje serijoje, nes čia pasimatė ne vien tik Maslany eilinis sugebėjimas vienoje scenoje įkūnyti visiškai skirtingas veikėjas, bet ir serialo sugebėjimas toms veikėjoms suteikti skirtingus pomėgius. Vienas jų Helenai yra paprastas laisvės troškimas, dėl kurio ji ir atsiskiria nuo Saros tam, kad bare galėtų susitikti su į jos keistumą per daug dėmesio nekreipiančiu vaikinu. Alison ir Viktoro duetas buvo turbūt keisčiausias, bet labiausiai įtikinamas, kuomet blogas vyrukas tampa geru vien dėl to, kad kurį laiką praleido vietoje, kur jis buvo per prievartą verčiamas pasikeisti. Arto ir Felikso duetas turėtų veikti panašiai kaip ir „Hannibal“ veikia Džekas, parodantis žiūrovams, kad čia vis dar yra likę realių veikėjų, kurie įtikinamai reaguoja į keistus šio pasaulio įvykius. „Orphan Black“ dabar atsidūrė vietoje, kai su savo veikėjais gali daryti įvairiausius įmanomus derinius, ir tokio tipo serialams tai yra neeilinė dovana. 8/10

Mad Men. 7 sezonas. 7 serija. Waterloo
Jeigu kas nors man būtų pasakęs, kad Keno šokis prieš metus šiame seriale savo keistumu bus perspjautas, tuo nebūčiau patikėjęs nei už ką. Numirusio Kūperio daina Donui gali būti labai rimtas konkurentas tam dalykui. „Waterloo“, pavadintas garsiosios ABBA dainos garbei, yra dar vienas „Mad Men“ nuostabumo įrodymas. Pirmosios šio sezono pusės finalas privalėjo būti apie nusileidimą Mėnulyje, ir priešingai nei daugelis istorinių įvykių, kurie veikėjams įtakos nedarydavo, šis juos paveikė tiesiogiai. Visos šeimos susėdo prieš televizorių žiūrėti istorinių akimirkų, kas ir pagrindė šio sezono temą - susitaikymą su kitais. Nors aiškios Džoanos pykčio Dono atžvilgiu priežasties dar nežinome, būtent jos noras pakenkti Donui buvo šio finalo varomoji jėga. Ji privertė Doną guostis Pegei dėl pastovaus engimo, ji privertė Rodžerį supykti ant kitų ir dar labiau išsilieti sužinoti apie Berto mirtį, ji juo labiau privertė kitus žmones dar labiau palaikyti Doną. Tai buvo neįtikėtina serija, suvedusi originaliuosius veikėjus ir pateikusi visiškai kitokį požiūrį į juos, o po septynių sezonų tai galima sakyti toli gražu ne apie kiekvieną serialą. 10/10

Savaitės serialas - Hannibal

Savaitės scena - Mad Men. Daina

Savaitės citata - Mad Men. 'Bravo.'

O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

6 komentarai:

 1. Sveikas pone telemane, norėjau paklaust galbūt galėtum apžvelgti naują lietuvišką serialą Inspektorius Mažylis. Nors jo dar tik kelias serijas parodė, bet jau dabar žiauriai kabliuojantis, ir kas svarbiausia Lietuviškas. Manau šis serialas gal net prilygsta ne vienam amerikietiškam serialam, manau tokį serialą kaip CSI kriminalistai netgi lenkia. Taigi trumpai tariant būčiau labai dėkingas jeigu parašytum apžvalgų apie šitą serialą, kuris mano manymu nors dar tik pradėtas rodyti, bet tuoj tikrai taps kultiniu, nes personažai tikrai įdomūs, o istorija labai įtraukianti, net nepasakytum, kad tai lietuviškas serialas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveikas, daugiau nespamink per visus straipsnius. Ir ponu galėtum nevadint. Su lietuviškais serialais turiu nekokią istoriją ir pastaruoju metu laiko turiu labai minimaliai, bet pasistengsiu kuriuo nors metu patikrint. Dėkui už pasiūlymą.

   Panaikinti
  2. Sorry spaminti nenorėjau tieiog kitame straipsnyje parašiau tą savo komentarą, ir nesupratau kodėl jo nerodė, galvojau kokia klaida įvyko, tik čia parašęs supratau, kad tu turi patvirtint komentarą, jog rodytų :)
   O kas dėl serialo, tai čia aš tiesiog sarkastiškai ir šie tiek ironizuodamas rašiau, bet jei nori pažvengt iš lietuvių prodiuserių idijotiiškumo gali pažiūrėti, vieną seriją ir suprasi ką turėjau omenyje :)

   Panaikinti
  3. Kažkokį promo pamačiau, tai iškart susigūžiau. Reiktų, kad lietuviškus serialus kas nors apžvelgtų, bet čia tokia savižudikiška misija būtų. Gal kada nors.

   Panaikinti
  4. Būkim biedni, bet teisingi nėra ten ką apžvelgt ir abejoju ar artimiausiu metu bus ką :)

   Panaikinti
  5. Tas tiesa, bet kai dauguma tokius dalykus žiūrinčių žmonių priima tai, ką jiems duoda, ir nesupranta, kad žiūri kažkokius trečiarūšius dalykus, irgi nėra gerai. Kažkokio švietimo ta tema vis tiek reikia.

   Panaikinti