Puslapiai

2014 m. birželio 18 d., trečiadienis

Breaking Bad. Antras sezonas. Bit by a Dead Bee/Down

Šioje apžvalgoje yra atskleidžiamos svarbiausios dviejų pavadinime pateiktų „Breaking Bad“ serijų detalės ir aptariami iki šių serijų įvykę įvykiai. Apžvalgoje nėra kalbama apie įvykius, kurie seriale dar įvyks, taip užtikrinant „Breaking Bad“ dar nemačiusių žmonių saugumą ir apžvalgų objektyvumą.

Antras sezonas. Trečia serija. Bit by a Dead Bee

What's changed? - Walt

Labiausiai per visas iki šiol matytas serijas Voltui pakenkusi savybė buvo tai, jog jis yra perfekcionistas. Tai yra ironiškas teiginys, bet jis dar kartą įrodo, kad Voltas gyvena kitokiame pasaulyje nei daugelis seriale matomų žmonių. Jis yra genialus chemikas ir kaip kiekviename moksle, taip ir šiame teorija yra visų svarbiausias dalykas. Volto bėda yra tame, kad teorija ir egzistuoja dėl to, kad ji parodytų tobulas situacijas tobulomis sąlygomis, ko gyvenime niekad nebūna. Vyras sugeba sugalvoti ir įgyvendinti visus savo planus iki tobulumo, tačiau jie neturi savyje žmogiškumo, įrodančio, kad jie yra natūralūs.

Niekas nepaneigs, kad Volto planas dykumoje išsiskirti su Džesiu ir namo grįžti pasitelkus išprotėjimo techniką yra itin protingas žingsnis. Dienų dienas nesavai elgęsis vyras yra atrandamas visiškai nuogas parduotuvėje, o jį atradusiems žmonėms teigia, jog nieko neatsimena. Volto artimieji, be abejo, yra sunerimę kaip ir priklauso, nes tokie dalykai gali kartotis ir tai, kiek sugebu įžvelgti, yra vienintelis šio plano trūkumas, kurį būtų galima apibrėžti. Voltas, kuris buvo trumpam išprotėjęs, juk negali įrodyti visiems, jog tai daugiau nepasikartos, nes niekas juo nepasitiki.

Būtent todėl vienintele Volto išeitimi tampa pokalbis su psichoterapeutu, galinčiu diagnozuoti kokio nors lygio Volto ligą. Dėl tos pačios priežasties jis su daktaru ir nenori susitikti, nes šis gali aiškiai suprasti vyro melą. Dėl to Voltas nusprendžia prieš terapeutą atsiskleisti ir papasakoti tiesą, kuri šiaip yra melas, bet čia ir vėl išlenda Volto planas. Jis su žmonėmis yra bendravęs per daug laiko, kad nesuprastų, jog melas niekur neprives, todėl jis apsimeta sakąs tiesą apie sunkų savo gyvenimą ir šeimą, nuo kurios privalėjo pabėgti, tačiau tai sako tik koncentruodamasis į melo pabaigą ir tai, kaip reaguos daktaras, priešingai nei Skailer, kuri Henką aprėkė tam, kad galėtų išsilieti. Ir nepaneigsite, daktaras Voltu bent kiek žavisi ir jį supranta, ko vyras ir siekė.

Volto plano dalis jį patį, tiesa, mažai teliečia. Pagrindinis jo ir Džesio tikslas buvo bandymas išvengti policijos ir, svarbiausia, Henko nemalonės, kadangi pastarasis nukovęs Tuką tapo didvyriu, bet tuo pačiu ir žmogumi, kuris matė Džesio mašiną prie to paties Tuko namų. „Bit by a Dead Bee“ tik dar giliau įprasmina mintį, jog Džesis yra tobulas partneris Voltui, norinčiam ištikimų pakalikų, darančių viską taip, kaip liepia jis. Džesis, net jeigu ir bijodamas, išvengia policijos ir grįžta namo išardyti savo laboratorijos (ją jis ardo kartu su Badžeriu, kuris tiesiog paprastai kvailioja ir nemato didelės problemos Džesiui, ir nepaisant paties Džesio paniekos tokio nusiteikimo link, tiesiog galima suprasti, jog jis pats neseniai buvo absoliučiai atsipalaidavęs ir gyvenimu nesirūpinęs narkomanas).

Sunkiausia užduotis Džesiui tenka nuovadoje, kur jis yra tardomas Henko, tiesiog žinančio, jog vaikinukas su Tuku buvo kažkokiu būdu susidėjęs, ir nei kiek netikintis, jog Džesio mašina buvo pavogta. Henkas apklausia ir Vendę, kuri atpažįsta vyrą, privežusį savo neįgalų sūnėną prie jos, ir pats Henkas šioje vietoje pasiduoda, nes nori išvengti nemalonumų. Visi šie nutikimai, visi Volto mažesni planeliai, kaip Džesis gali išvengti policijos, yra to perfekcionizmo pavyzdžiai, apgalvoti iki smulkmenų, kuomet Voltas supranta, kaip veikia policija ir kad jie negali suimti žmonių be įkalčių, bet čia nėra apskaičiuojamas žmogiškumas, kai visi nuovados darbuotojai supranta, jog Džesis nėra nekaltas avinėlis.

Volto planas neįskaičiavo ir kito dalyko: Tijo. Tuko dėdė buvo pasitelktas kaip pagrindinis Henko liudytojas, galėjęs laisvai įskųsti Džesį net tuomet, kai vienintelė jo komunikacijos priemonė yra skambutis. Tik Tijas to nepadarė. Šioje vietoje yra galimi du variantai, abu galintys pasirodyti esą teisingi. Visų pirma, Tukas veikiausiai nekenčia policijos. Panieka jo veide žiūrint į Henką, kai Tijas atliko savo reikalą, ir šiaip susidėjimas su Tuku sufleruoja, kad Tijo istorija su teisėsauga negali būti švari. Bet ne mažiau tikėtinas yra faktas, kad Tijas yra dėkingas, jog Džesio dėka Tukas yra nebegyvas. Žinoma, jis bandė įspėti sūnėną, jog jam buvo pakišti nuodai, bet Tuko elgsena su dėde nebuvo iš maloniųjų ir gali būti, jog Tijas tiesiog kentėjo. Vienaip ar kitaip, ši plano dalis duetui tiesiog pasisekė.

Viskas Džesiui ir Voltui išdegė, ir turbūt daugelio nuostabai pastarasis pareiškė, jog jie privalo gaminti toliau, nes niekas nepasikeitė (čia yra labiau retorinis klausimas, privalantis įprasminti Volto kietumą ir nepalaužiamumą). Tik tai nėra tiesa. Henkas jau galutinai įtarinėja tuos žmones, kurie pavogė methlamino statinę, jog būtent jie yra atsakingi už mėlynąjį produktą. Džesis yra teisėsaugos radare ir kiekvienas jo žingsnis bus stebimas. Daktaras ir Tijas žino apie dueto melą, bet niekam negali nieko sakyti.

Ir visų svarbiausia, situacija pasikeitė Vaitų šeimoje. Voltas apgalvojo visas teorines plano dalis, kurios išgelbėtų jį nuo fizinių nemalonumų, bet neapgalvojo dalies, jog su savo melu jis privalės gyventi visą likusį gyvenimą, kadangi Skailer juo absoliučiai netiki. Ji netiki, kad Voltas nieko neatsimena apie antrą telefoną, suskambėjusį prieš jam išeinant iš namų. Ji džiaugiasi grįžusiu vyru, bet supranta, kad kažkas ne taip. Volto užsidėta Heisenbergo kepurė Skailer kiek pralinksmina, bet neilgam. Volto planas įtikino visus, tik ne ją.

Antras sezonas. Ketvirta serija. Down

You don't wanna lose contact with me, Walt? Good. Then tell me. Now. - Skyler


Kai paskutinėmis serijos „Down“ sekundėmis nėščia Skailer užsirūko automobilyje, į ją žiūrinčios moters reakcija tuo metu labai primena tą, kuria pasižymėjo itin didelė dalis „Breaking Bad“ fanų. Kitame automobilyje sėdinti moteris mato tik nėščiąją, kuri nesaugo savo vaiko ir jį žaloja savo rūkymu. Skailer į tą moterį numoja ranka, kadangi vienas dūmas po sunkios dienos jai tampa vieninteliu atsipalaidavimo būdu, kuomet ji gali negalvoti apie kitus ir net apie negimusį savo vaiką.

Sakyti, jog serialo žiūrovai yra toje pačioje situacijoje kaip ir kitoje mašinoje sėdinti moteris, būtų klaidinga. Jie žino absoliučiai visas Skailer neįprasto elgesio priežastis, jie mato, kaip moteris išgyvena dėl visų vyro nedorybių ir supranta, jog jis nesako visos tiesos. Ta proga serija „Down“ tapo pirmuoju rimtu atveju, kuomet internetą užplūdo tūkstančiai nepatenkintų žmonių, aiškinančių, kad serialas kreipia per didelį dėmesį į kvailą žmoną, neleidžiančią daryti Voltui kietų dalykų. Tai ilgainiui tapo domino efektu ir ateityje net iššaukė keletą veiksmų iš pačių aktorių, bet apie juos pakalbėsime tuomet, kai juos pasieksime.

Dabar tiesiog norisi pasakyti, kad tie fanai jokiu būdu nesudarė daugumos ir jūsų tikrai negaliu vadinti vienu tų nepatenkintų žiūrovų šia tema, bet jie visuomet reikšdavosi itin garsiai. Ir net jeigu jūs buvote tarp tų žmonių, dalinai jus galima suprasti. Šioje serijoje Skailer padaro Voltui akibrokštą, kuomet vidury jo kalbos tiesiog išeina iš namų nieko nesakiusi ir tai vėliau padaro dar kelis kartus, net nesiruošiant aiškinti savo veiksmų. Tai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip labai negražus poelgis vyro atžvilgiu, kadangi jis apsirgo sunkia liga, išėjo iš namų ir neatsimena, kur buvo.

Tik ir jūs, ir Skailer puikiai žino, jog šitas dalykas yra absoliutus melas. Jeigu ji tuo dar kiek abejojo anksčiau, prie pusryčių ji tuo galutinai įsitikino. Skailer buvo pasiryžusi nuleisti pro akis Volto ir jo dviejų telefonų incidentą, tačiau vyras kaip visada pasirinko ėjimo iki galo taktiką ir teisinosi ne užmiršimu, bet telefono skleidžiamais kitokiais garsais, kas ir išprovokavo Skailer sprendimą atsistoti ir išeiti, taip įsiutinant patį Voltą.

Logiška būtų manyti, jog tai yra Skailer taktika parodyti vyrui, kaip jis elgėsi su savo šeima pastaruoju metu. Jis išeidavo nieko nesakydamas ir nesiaiškindavo grįžęs, tačiau kai tą patį darė Skailer, jis buvo įsiutęs. Kita vertus, jūs negalite tikėtis stebuklingai atėjusio supratimo iš šio vyro. Jo arogancija taip trykšta per kraštus, kad jis neleidžia savo nusikaltimų partneriui pirmam išeiti pro parduotuvės duris, nes jam privalo paklusti visi. Panaši situacija susiklosto ir Voltui nusprendus išmokyti vairuoti savo sūnų Fliną (kuris pasikeitė vardą dėl paauglystės maištavimo, kas man yra panašiau į scenaristų norą veikėjui suteikti kitokį vardą, nes Voltas jaunesnysis kiek painioja), ir šiam liepiant vairuoti kaip sveikam žmogui, ignoruojant sūnaus paralyžių ir gyvenant pasaulyje, kurį jis pats susikuria mintyse ir kuriame visi jam privalo paklusti.

Volto problemos šiame seriale išsiskiria ir dėl to, kad jos yra pateikiamos tarytum jis su jomis gyveno visą savo gyvenimą, ir net jeigu dabar jos pasireiškia ryškiausiai kol kas ir netrukus gali jam stipriai pakenkti, prie jų Voltas yra įpratęs. Visai kitaip šioje vietoje atrodo Džesis, kuris anksčiau gyveno nedorą, bet jam į gerą išėjusį gyvenimą, kuris pradėjo griūti tuomet, kai su juo susidėjo Voltas. Būtent dėl jo Džesio motina atranda slaptą dueto laboratoriją ir pareikalauja sūnaus išsikraustyti iš namų, ir jo praktiškai išsižada.

Tai yra emocine prasme paveikiantis momentas (kuris lygtais nesukėlė kalbų apie tai, kokia bloga yra Džesio motina, bet ką gali žinot), tačiau veikėjui padedantis nesuskaičiuojamą kiekį kartų. Jeigu suapvalinsime, Džesis neturi absoliučiai nieko. Vienintelis draugas, į kurį jis gali kreiptis pagalbos, yra sukūręs šeimą ir turi vaiką bei žmoną, kuri kietą vyruką yra prispaudusi taip, kad šis privalo išvyti savo draugą. Tuose namuose Džesis pamato kone tobulą gyvenimą, kurio jis galbūt norėtų, bet neturi galimybės susikurti.

Tai jį priveda prie sprendimo perlipti mašinų parko tvorą ir permiegoti savo namelyje ant ratų, kuriame gulinčio ant grindų Džesio vaizdinys yra vienas labiausiai paveikiančių momentų seriale, kai vyrukas guli purvinas, smirdantis, visiškai išsekęs, bet gavęs stogą virš galvos. Galima tik įsivaizduoti, kaip serialo kūrėjai tuo momentu džiaugėsi, kad nusprendė puikiojo Aarono Paulo veikėją palikti gyvą. Jis tapo priežastimi to, kad Voltas šioje serijoje vienintelį kartą pasielgė kaip paprastas žmogus. Taip, jis susimušė su Džesiu ir ant jo išsiliejo, nes tai yra vienintelis žmogus, kuris leisis, jog su juo taip elgtųsi, bet Voltas jį gerbdamas leido nusiprausti ir davė pinigų, galbūt atsidėkodamas, kad Džesis jo nenužudė. Tai yra itin keisti santykiai, bet niekas nepaneigtų, kad tai yra tėvo ir sūnaus ryšys.

Kitos mintys

  • Serijoje „Down“ dar kartą pamatome nespalvotus vaizdinius. Šįkart palei Vaitų baseiną yra sudėta daugybė įkalčių, o žmogus su dujokauke ir kostiumu, panašiais į Volto ir Džesio aprangą gaminant, graibsto daiktus iš baseino. Išvadas palieku jums.
  • Kuomet vyrai užkasinėja pistoletą yra panaudojama technika, kurią matysite dar ne kartą, kai ką nors kasant ar valant kamera tampa to valymo objektu, taip sukuriant gražų permatomą vaizdinį.
  • Noriu sužinoti daugiau, dėl ko elgeta prie parduotuvės Džesį vadina Kapitonu Amerika.
Namų darbai: s02e05 - Breakage / s02e06 - Peekaboo

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą