Puslapiai

2014 m. liepos 30 d., trečiadienis

Breaking Bad. Antras sezonas. ABQ

Šioje apžvalgoje yra atskleidžiamos svarbiausios serijos „ABQ“ detalės ir aptariami iki šios serijos įvykę įvykiai. Apžvalgoje nėra kalbama apie įvykius, kurie seriale dar įvyks, taip užtikrinant „Breaking Bad“ dar nemačiusių žmonių saugumą ir apžvalgų objektyvumą.

Antras sezonas. Trylikta serija. ABQ

I deserve this. - Jesse

„Breaking Bad“ yra serialas apie pasekmes. Šį sakinį, tikėtina, jūs girdėjote šimtus kartų. Iš kūrėjų, iš aktorių, iš kritikų, iš žiūrovų. Kiekvienas veiksmas čia turi atoveiksmį, niekas nėra paliekama be priežiūros, visa istorija čia yra uždaras ratas ir panašiai. Netikėkite nei vienu žmogumi, kuris šį teiginį pateiks kaip jo paties sugalvotą, nes net ir serialo kūrėjas Vince'as Gilliganas „Breaking Bad“ nuo pradžių pristatinėjo kaip pasekmes turintį projektą.

Būkite įsitikinę: niekada - ir tikrai niekada - nepamatysite tokio pasekmių įgyvendinimo kaip antrajame „Breaking Bad“ sezone, kurį vainikuoja neįtikėtina serija „ABQ“. Nerasite tokio dalyko nei šiame, nei kitame seriale. Priežastis tam yra labai paprasta. Gilliganas ir jo scenaristų komanda šį sezoną suplanavo. Planavo savaites ir mėnesius tam, kad gautumėte tokį produktą ir kad negalvotumėte, jog scenaristų darbas yra lengvas. Kiekviena šio sezono detalė buvo suplanuota iš anksto ir būtent todėl jūs gaudavote nespalvotas scenas su pliušiniu meškiuku, kurios būdavo aliuzija į ateitį (ir jeigu dar nesupratote, serijų su paslaptingais nespalvotais vaizdiniais buvo keturios, ir iš jų pavadinimų susideda sakinys „Seven-Thirty-Seven Down Over ABQ“, kas yra pakankama užuomina į paskutinę sezono sceną).

Ta ateitis, kaip ir lemtingojo lėktuvo keleiviams, yra labai nyki visiems serialo veikėjams. Ši serija yra prikimšta žmonių, kurių gyvenimai pradėjo nesuvaldomai griūti. Pirmąjį iš šių žmonių pamatome Džesį, atsibudusį šalia negyvos Džeinės ir iš paskutiniųjų besistengiantį ją atgaivinti, net ir suprantant, jog to padaryti nepavyks. Džesis yra absoliučiai palaužtas, ką tik pabrėžia įtikinanti šoką išgyvenusio vaikino vaidyba, atliekama Aarono Paulo. Jam nelieka nieko kito kaip tik skambinti Voltui, su kuriuo praėjusią dieną susipyko, nors Džesiui net nešauna į galvą mintis, kad kreiptis reikėtų į ką nors kitą.

Vaikinas dabar yra šokiruotas ir galvoti jam nėra kada, bet jeigu būtų pilno proto visgi nustebtų, kodėl Voltas taip ramiai atsiliepia į jo skambutį. Pastarasis dabar, jeigu dar netikėjote, yra galutinai įklimpęs į bėdą ir net nebando kaip nors Džesiui pranešti, jog nepadėjo jo mirštančiai draugei. Voltas tiesiog susisiekia su Solu ir liepia jam sutvarkyti šį reikalą, kas yra šioks toks indikatorius į iš anksto apgalvotus vyro veiksmus, nes šiaip jis būtų Džesio puolęs gelbėti pats. Dabar Solas (kuriam, tikėtina, savo tikrųjų veiksmų Voltas neatskleidė) pasiunčia Džesiui Maiką, pusamžį vyrą, kuris panašų darbą dirba ne pirmą kartą ir, sutvarkęs visus įkalčius, pamoko Džesį kaip reikia elgtis atvykus greitajai ar policijai.

Šis pamokų paklauso, bet nusiraminti net nebando. Jam nepadeda ir į namus atvykęs Džeinės tėvas, pamatęs, kad jo vienintelė dukra į susitikimą neatvyko dėl to, kad yra nebegyva. Paneigiantis išankstinius nusistatymus, kuriems įtaką darė prieš porą savaičių kilęs noras užmušti Džesį, dabar Džeinės tėvas viską priima per daug ramiai ir nereikšdamas jokių emocijų, kas dažnai kelia dar didesnę baimę. Tuo tarpu jo visiška priešingybe tampa Džesis, vienu metu rodydamas visas įmanomas emocijas ir galiausiai, neatlaikęs įtampos, nuvykstantis į narkomanų irštvą visas savo problemas paslėpti leisdamasis švirkštą.

Juo nei sekundei nenustoja rūpintis Voltas, pastatęs Maiką (įkūnijamą Jonathano Bankso, kuris ateity jums suteiks ne vieną įspūdingą akimirką) į vaikino priežiūrą. „ABQ“ yra kulminacija ne tik sezono, bet ir kruopščiai Džesio ir Volto santykius nagrinėjusių serijų, kurios susiveda į šią valandą. Vyrai, nepaisant nesutarimų, vienas kitą nuostabiai suprato ir vienas prie kito prisirišo emociškai, kas privertė Džesį apsiverkti vyresniojo draugo glėbyje, o Voltą - nuvežti Džesį į reabilitaciją, kur jis galbūt atsigaus po neįtikėtino šoko.

Ir nepamirškime, kad viskas vyksta tuo metu, kai iš Volto gyvenimo dar nėra pasitraukęs vėžys. Jau buvome kalbėję apie tai, kaip Voltas sugeba suderinti du gyvenimus - nusikaltėlio ir šeimos galvos, - bet šioje serijoje tai jau nebėra tiesa. Kiekviename žingsnyje Voltas galvoja apie Džesį, net ir tuo metu, kai tikrasis jo sūnus Flinas tėvui labdaros dėka pradeda rinkti tūkstančius dolerių. Žinoma, tai Voltui nesukelia emocijų ne dėl to, kad jis yra apatiškas, bet dėl to, kad viską jis ir suorganizavo, bet norom nenorom tenka prieiti tą banaliąją išvadą, kad Voltas į Džesį žiūri kaip į tikrąjį savo sūnų.

Bet „Breaking Bad“ tikrai nėra toks vienpusiškas serialas ir tik vieno jausmo Voltas neišpažįsta. Kai į Vaitų namus atvyksta reporteriai, pasirengę daryti reportažą apie Flino pasiekimą ir kai sūnus pasakoja apie nenugalimą savo tėvą, Volto emocijos (dar kartą demonstruojamos nuostabiai pasimetusį vyrą įkūnijamo Bryano Cranstono) parodo, kad jis nori mylėti savo šeimą. Produkto gaminimas ir Džesis yra tikroji jo meilė, kad ir kaip tai skambėtų, bet Voltas neabejotinai nori kažką jausti savo žmonai ir dviems vaikams, nors ir nesugeba.

Tai, vėlgi, turi savas pasekmes. Kai Voltas atsigula ant operacinio stalo ir gavęs narkozės dozę atskleidžia Skailer apie savo turimus du telefonus, tik tiek moteriškei tereikia, kad būtų išjudintas ir taip iš daugybės įtarimų susidedantis kalnas. Po kelių savaičių, per kurias Skailer nuoširdžiai rūpinosi savo po operacijos atsigaunančiu vyru, ji pareiškia norinti skyrybų ir pateikianti savo vyrui ultimatumą. Dėl to, kad jis melavo dėl telefonų, dėl Grečen, dėl slaptų savo pomėgių, dėl išvykos pas motiną. Skailer negali būti su ją apgaudinėjančiu vyru, ir prieš tokį dalyką net Voltas neturi jokių argumentų. Galbūt dėl to, kad jo žmona taip ilgai slėpė tokį savo planą, bet ei, koks vyras, tokia ir žmona.

Ir jeigu jums dabar yra gaila Volto ir pikta ant Skailer (prašau, pasakykit, kad tai netiesa), jūs pagalvokite apie Džeinės tėvą. Vyrą, kurį šioje serijoje kameros seka fone vykstant kur kas svarbesniems dalykams ir pirmą kartą žiūrint serialą gali pasirodyti, kad net jeigu sugniuždyto tėvo istorija yra reikalinga, kitur juk vyksta kur kas įdomesni dalykai. Iki tol, kol po kelių savaičių pertraukos vyras grįžta į darbą tariamai atsigavęs. Skrydžių kontrolėje dirbantis Donaldas aiškiai dar nėra susitaikęs su dukros mirtimi. Jis pradeda maišytis nukreipdamas skrydžius ir galiausiai pasimeta galutinai, ką tik išryškina į neviltį varantys garso efektai.

Dėl Donaldo kaltės susiduria du lėktuvai. Dėl Volto kaltės mirė Džeinė ir Donaldas pražudė šimtus žmonių. Volto egoizmas pražudė šimtus žmonių. Tikėtina, kad jis to niekada nesužinos. Pripažinkit: tokias pasekmes sutiksite ne kasdien.


Kitos mintys

  • Henkas yra bene vienintelis laimingas žmogus šioje serijoje (na, dar nebent Flinas). Jis pagaliau išsiaiškina, kad Heisenbergas pradėjo plėstis ne jo valdose ir tai jam sukėlė daugybę įtarimų, kas reiškia, jog Henkas savo misiją vykdys toliau. Plius, į jo nuovadą dar atvyksta trys verslininkai, tarp kurių yra ir mums pažįstamas Gusas. Jo atvykimas į nuovadą yra ne tik būdas parodyti žiūrovams, kokį alibi yra užsitarnavęs verslininkas, bet ir atskleisti pačiam Gusui, jog jo naujasis partneris turi svainį, dirbantį narkotikų skyriuje. Tegul pagalvoja apie tai.
Namų darbai: s03e01 - No Mas / s03e02 - Caballo Sin Nombre

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą