Puslapiai

2014 m. rugpjūčio 25 d., pirmadienis

2014 m. Emmy apdovanojimų prognozės


Vėl atėjo tas metas, kai rudens televizijos sezonas su milijonu naujų serialų jau čia pat, keltis reikia naktį (šį kartą - iš pirmadienio į antradienį, kad negalėtumėt dieną pamiegot, ačiū prodiuseriams), televizijos žvaigždės išsiilgusios apdovanojimų, o žiūrovai seniai ir beturėjo pasiskųsti dėl to, kad jų mėgstamiausieji buvo apvogti. Taip, tai „Emmy“ apdovanojimai, nors toks aprašymas tinka visoms panašaus lygio ceremonijoms. Šiais metais didžiausia kova, be jokios abejonės, vyks tarp visus sužavėjusio pirmo „True Detective“ sezono ir paskutiniųjų aštuonių „Breaking Bad“ serijų, tačiau intrigos netruks ir kitur. Ceremoniją tradiciškai ves laidos „Late Night“ vedėjas, kuriuo dabar yra improvizuoti nelabai sugebantis, bet šiaip labai linksmas Sethas Meyersas. Pats viską žiūrėsiu tiesiogiai, tad jeigu norite, galite prisijungti prieš žiūrėjimo mano Feisbuke.

Šitos prognozės vėl bus dvejopos. Paryškintu šriftu bus pažymėti labiausiai tikėtini laimėtojai, kuriuos prognozuoja ir užsienio specialistai, girtu šriftu - tie, kurie mano nuomone nusipelno laimėti. Kartais abi kategorijos sutaps, tik žinokite, kad šimtu procentu negalima garantuoti beveik nieko. Ir ne, spoilerių serialams čia nėra.

Geriausias serialas (drama)

Downton Abbey
Game of Thrones
Breaking Bad
House of Cards
True Detective
Mad Men

Keturis serialus, tarp kurių yra tik „Emmy“ balsuotojų mylimas „Downton Abbey“ ir visur kišamas „House of Cards“, mintyse galima iš karto išmesti, nors sugrįžusi meilė serialui „Mad Men“ ir dėmesio kreipimas į tokius sunkiai apibrėžiamus serialus kaip „Game of Thrones“ džiugina. Visus nustebino HBO kanalo sprendimas „True Detective“ įkišti ne į mini serialo kategoriją, nors jis ten logiškai ir turėtų būti. Visgi kad ir kaip švieži vėjai pradžiugino žiūrovus, mažai tikėtina, kad viena garsiausiai nuskambėjusių šio amžiaus dramų po paskutinio, menine prasme kone tobulo sezono bus nepagerbta. Gilliganas ir jo komanda apdovanojimų turi pakankamai, tačiau „Breaking Bad“ savo paskutiniu sezonu įprasmino serialo sąvoką, o „True Detective“ laimėti šansų bus dar nemažai, net jeigu kitais metais dėl vėlyvos premjeros serialas apdovanojimuose nedalyvaus. „True Detective“ neturėjo silpnų vietų, „Breaking Bad“ tiesiog buvo geresnis. Slapta tikiuosi, kad abu serialai pasidalins balsus ir netyčia apdovanojimą pasiims „Mad Men“, kas būtų neįtikėtina.

Geriausias aktorius (drama)

Kevin Spacey (House of Cards)
Jon Hamm (Mad Men)
Matthew McConaughey (True Detective)
Woody Harrelson (True Detective)
Bryan Cranston (Breaking Bad)
Jeff Daniels (The Newsroom)

Bryano Cranstono pasirodymas serijoje „Ozymandias“ yra neabejotinai geriausias per visą serialą. Tik čia didesnis dėmesys yra politikai. „Emmy“ balsuotojai tiesiog negali praleisti progos į savo šventę pasikviesti tokios žvaigždės kaip Matthew McConaughey. Negana to, neapdovanoti jo būtų tragedija - visus metus žmonės tik ir kalba apie link McConaughey sparčiai artėjantį legendinį EGOT, ir E raidė gali būti įrašyta tik šiemet. Rust Cohle yra įsimintiniausias ir keisčiausias naujas personažas televizijoje bent jau per pastaruosius penkis metus, ir nors prie jo itin daug prisidėjo „True Detective“ scenarijus, šis veikėjas visuomet bus siejamas tik su McConaughey. Absoliučiai tikėtina, kad laimės Cranstonas ir tikimybę tarp jų padalinčiau 50/40. Likę dešimt procentų tegul būna visai tikėtiniems laimėtojams Harrelsonui ar Spacey, nes balsų pasidalinimas bus neišvengiamas, o po Danielso siurprizo pernai sunku ką ir prognozuoti.

Geriausia aktorė (drama)

Claire Danes (Homeland)
Michelle Dockery (Downton Abbey)
Lizzy Caplan (Masters of Sex)
Julianna Margulies (The Good Wife)
Robin Wright (House of Cards)
Kerry Washington (Scandal)

Šioje kategorijoje už Caplan balsuočiau vien dėl to, kad jos serialas yra mažiausiai priklausomas nuo siužeto nei kiti, kas reiškia, jog aktorė savo veikėjai privalo pridėti labai daug, ką Caplan ir pernai, ir šiemet daro labai sėkmingai. Likusios aktorės, iš kurių nesu matęs tik Dockery vaidybos, savo darbą atlieka labai kokybiškai ir skųstis galima tik tuo, kiek jos gauna laiko pasireikšti. Wright šioje kategorijoje išvis neturėtų būti, net jeigu šį sezoną ji buvo matoma kiek dažniau nei pirmajame, tačiau čia darbą vėl daro garsus vardas. Iš tikėtinų pergalių labiausiai norėčiau Margulies apdovanojimo, tiesiog žinau, kad Wright visiems yra labai lengvas pasirinkimas.

Geriausias serialas (komedija)

Louie
Orange is the New Black
The Big Bang Theory
Veep
Silicon Valley
Modern Family

Ši kategorija dabar yra kur kas įdomesnė nei draminiai serialai. Vien dėl to, kad nei vieno šių serialų pergalė nenustebintų. Galvojant logiškai, „Modern Family“ savo pozicijas dabar kiek apleidžia labiau aptariamiems serialams - „Orange is the New Black“, „Veep“ ir „The Big Bang Theory“. Pastarasis yra žiūrimiausias serialas televizijoje, tai jo pergalė niekad nieko neturėtų nustebinti. „Veep“ savo scenarijumi yra tiesiog neeilinė komedija, turinti pačius geriausius kozirius. Ir visgi „Orange is the New Black“ pirmasis sezonas yra kažkas visiškai naujo, prikimštas ir moteriškų, ir rasinių, ir kitokių temų, kurios įprastai televizijoje yra absoliutus tabu, o visa tai yra pateikta kone be priekaištų. Naujovės ir puikus jų išpildymas yra sėkmės garantas, kad ir kaip man būtų gaila negalvoti apie „Louie“ kaip apie pretendentą laimėti šioje kategorijoje.

Geriausias aktorius (komedija)

Louis C.K. (Louie)
Jim Parsons (The Big Bang Theory)
William H. Macy (Shameless)
Don Cheadle (House of Lies)
Matt LeBlanc (Episodes)
Ricky Gervais (Derek)

Apie šitą dalyką plačiau pakalbėsim po kelių savaičių, bet: „Shameless“ nėra komedija ir nebandykit nieko tokiais dalykais apgauti. Panaši situacija yra su „Orange is the New Black“, tiesiog ši kategorija yra lengvesnė jiems visiems. Daugelis kalba apie galimą Ricky Gervais pergalę, kuo aš pats džiaugčiausi labai stipriai (vien dėl jo kalbos, „Derek“ esu matęs vos vieną seriją), bet mažai tikėtina, kad Jimas Parsonsas čia pralaimės. Pats favoritų neturiu, nes net Louis C.K. atrodo turintis mažiau entuziazmo, o Macy tik vos vos prideda kažko naujo į savo apgailėtiną personažą, taip kad tegul laimi logika.

Geriausia aktorė (komedija)

Taylor Schilling (Orange is the New Black)
Amy Poehler (Parks and Recreation)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Eddie Falco (Nurse Jackie)
Melissa McCarthy (Mike and Molly)
Lena Dunham (Girls)

Ne be reikalo „Orange is the New Black“ yra įvardijamas kaip ensemble serialas - pagrindinė veikėja ir ją įkūnijanti aktorė atlieka savo darbą, bet nėra kažkuo išskirtinės, tik atitraukiančios veiksmą nuo įprastinio kalėjimo gyvenimo ir užpildančios serialų taisyklę turėti pagrindinį veikėją. Realybėje komedijoje už Julia Louis-Dreyfus nebuvo nieko geriau turbūt nuo jos laikų „Seinfeld“ (nebent skaičiuosite Lisa Kudrow iš „Draugų“), ir kaip viceprezidentė ji savo seriale yra tiesiog nuostabi. Schilling laimėti gali, bet Louis-Dreyfus tiesiog privalo.

Geriausias mini serialas

Fargo
American Horror Story: Coven
Bonnie and Clyde
Treme
The White Queen
Luther

Pripažįstu, kad nemačiau nei vieno iš šių serialų („American Horror Story“ - kol kas tik pirmą sezoną), bet niekas negali būti geriau už „Fargo“. Brolių Coenų filmo ekranizacija, tematika neatitrūkstanti nuo originalo, tačiau kartu turinti nuostabius elementus, yra vienas geriausių šiais metais televizijoje pasirodžiusių dalykų. Kažin, ar „Emmy“ balsuotojai gali manyti kitaip.

Geriausias filmas

Sherlock: His Last Vow
The Normal Heart
Muhammad Ali's Greatest Fight
Killing Kennedy
The Trip to Bountiful

Vėlgi, šioje kategorijoje mačiau tik du nominantus. „The Normal Heart“ laimės lengvai jau vien dėl HBO reklaminės kampanijos, nors Ryano Murphy kurtas filmas yra taip pat sujauktas kaip ir jo paties „American Horror Story“. „Sherlock“ žmonės arba myli, arba nekenčia (aš esu iš tų trijų žmonių, kuriam šitas serialas yra meh), bet paskutinė šio sezono serija buvo tikrai gera, net jeigu absoliučiai neveikianti kaip savarankiškas filmas.

Geriausias aktorius (mini serialas arba filmas)

Chiwetel Ejiofor (Dancing on the Edge)
Benedict Cumberbatch (Sherlock)
Idris Elba (Luther)
Martin Freeman (Fargo)
Billy Bob Thornton (Fargo)
Mark Ruffalo (The Normal Heart)

Įdomiausias dalykas šioje kategorijoje turbūt yra Freemano ir Cumberbatcho nominacijos už skirtingus darbus, bet nei vienas jų nelaimės. Markas Ruffalo gali laimėti dėl tos pačios HBO kampanijos ir nors kaip aktorius ir žvaigždė jis man labai patinka, „The Normal Heart“ jis buvo kiek nesavas. Tuo tarpu Billy Bobas Thorntonas gavo tik jam priklausantį vaidmenį ir jį išnaudojo iki maksimumo. Laimėtojas aiškus, nors ir ne šimtu procentų.

Geriausia aktorė (mini serialas arba filmas)

Jessica Lange (American Horror Story: Coven)
Sarah Paulson (American Horror Story: Coven)
Cicely Tyson (The Trip to Bountiful)
Kristen Wiig (The Spoils of Babylon)
Helena Bonham Carter (Burton and Taylor)
Minnie Driver (Return to Zero)

Galit tikrinti mano kompetencija suprasdami, kad nemačiau nei vienos šių aktorių (Lange mačiau tik pirmame „American Horror Story“ sezone), tad favoričių neturiu. Žmonės kalba, kad laimės Paulson, tad tikėkime jais.

Geriausia pramoginė laida

The Daily Show
The Colbert Report
Jimmy Kimmel Live
Saturday Night Live
The Tonight Show
Real Time

Na, kitais metais čia laimės „Last Week Tonight“, nes Johno Oliverio laida yra kažkas neįtikėtino, bet dabar žiūrėkime į konservatyvią liniją. „The Daily Show“ yra mano mėgstamiausia laida televizijoje, tačiau net ir aš pripažįstu, kad ji nesikeičia jau labai ilgai. Tuo tarpu Colbertas, turbūt paskatintas vis artėjančio savo išvykimo, vis dar bando kažką naujo ir savo veikėjui neleidžia užmigti. Veikiausiai laimės „The Tonight Show“, nes legendinės laidos vedėjas yra pakeičiamas retai, o Jimmy Fallonas savo darbą išmano, taip kad skųstis nereikėtų.

Geriausias realybės šou

The Amazing Race
Project Runway
Dancing with the Stars
Top Chef
The Voice
So You Think You Can Dance

Nuo „The Amazing Race“ atitrūkau baisiai seniai, nors ten formato sugadinti neįmanoma, bet favoritai ne jie. Tebūnie.

Geriausias antro plano aktorius (drama)

Mandy Patinkin (Homeland)
Peter Dinklage (Game of Thrones)
Aaron Paul (Breaking Bad)
Jon Voight (Ray Donovan)
Josh Charles (The Good Wife)
Jim Carter (Downton Abbey)

Be Voighto ir Carterio laimėti čia nusipelno visi vyrai. Tiesa, niekas neatsidūrė tokioje vietoje kaip Aaronas Paulas ir negavo tiek medžiagos pateikti absoliučiai žlugusį, bet kažką nuveikti bandantį veikėją. Sakyčiau, kad Dinklage'as yra arčiausiai pergalės iš likusiųjų, nes sezoną jis turėjo labai stiprų, tačiau šansų labai mažai.

Geriausia antro plano aktorė (drama)

Joanne Froggatt (Downton Abbey)
Anna Gunn (Breaking Bad)
Christine Baranski (The Good Wife)
Christina Hendricks (Mad Men)
Lena Headey (Game of Thrones)
Maggie Smith (Downton Abbey)

Čia praktiškai nereikia argumentų. Annos Gunn veikėja privalėjo rodyti plačiausią įmanomą emocijų spektrą ir pati Gunn jį pateikė tiesiog be priekaištų. Džiugu, kad yra pastebimos tokios aktorės kaip Hendricks ir Headey, bet joms bus skirti kiti metai.

Geriausias antro plano aktorius (komedija)

Andre Braugher (Brooklyn Nine-Nine)
Fred Amisen (Portlandia)
Jesse Tyler Ferguson (Modern Family)
Ty Burrell (Modern Family)
Adam Driver (Girls)
Tony Hale (Veep)

„Brooklyn Nine-Nine“ po Auksinių gaublių sėkmės buvo kiek apleistas, bet ši kategorija serialą vėl sugrąžins į trasą. Braugherio tyli vaidyba be emocijų ir jo veikėjo socialiniai santykiai su kitais žmonėmis yra vienas svarbiausių šios komedijos variklių ir ją apdovanoti privaloma. Kitas tylus veikėjas - Tony Hale'o įkūnijamas Garis - irgi galėtų laimėti, kaip tai galėtų padaryti ir niekad nesustojantys „Modern Family“ vyrai, bet Braugherio apdovanojimas reikštų atsiprašymą už „Last Resort“, kurį būtų galima priimti.

Geriausia antro plano aktorė (komedija)

Julie Bowen (Modern Family)
Allison Janney (Mom)
Mayim Bialik (The Big Bang Theory)
Anna Chlumsky (Veep)
Kate Mulgrew (Orange is the New Black)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)

Allison Janney gali ir veikiausiai taps antruoju žmogumi, kuris laimėjo du aktorinius „Emmy“ per vieną sezoną. Pirmąjį „Emmy“ Janney gavo prieš savaitę už tobulą pasirodymą „Masters of Sex“, o pagrindinis jos praėjusio sezono darbas - serialas „Mom“ - jai suteikė pakankamai eterio laiko, jog ji būtų pastebėta ir kaip komedijinė aktorė, ką ji puikiai sugeba. Kate Mulgrew (kurią lietuviai kritikuoja dėl netikro rusiško akcento, bet jūs nenusišnekėkit) savo veikėją pateikia labai kietą, bet kartu ir įtikinamą, kas yra labai gražus derinys, pirmajame „Orange is the New Black“ sezone buvęs tarp geriausių serialo aspektų, nors vėlgi - jos veikėja ir komedija siejasi labai minimaliai.

Geriausias antro plano aktorius (mini serialas arba filmas)

Martin Freeman (Sherlock)
Colin Hanks (Fargo)
Alfred Molina (The Normal Heart)
Jim Parsons (The Normal Heart)
Joe Mantello (The Normal Heart)
Matt Bomer (The Normal Heart)

Tikiuosi, kad tarp „The Normal Heart“ aktorių balsai bus padalinti tolygiai ir į priekį išsiverš Hanksas, kurio tėvas jį iš pradžių prastūmė, bet su „Fargo“ vaikinas išspaudė viską, kas jam buvo duota. Bomerio kokybę tikrai pripažįstu ir tikėtina, kad laimės jis, bet „Fargo“ turi gauti kuo daugiau apdovanojimų.

Geriausia antro plano aktorė (mini serialas arba filmas)

Ellen Burstyn (Flowers in the Attic)
Angela Bassett (American Horror Story: Coven)
Kathy Bates (American Horror Story: Coven)
Frances Conroy (American Horror Story: Coven)
Julia Roberts (The Normal Heart)
Allison Tolman (Fargo)

Kalbant apie „Fargo“, priežastis, dėl kurios į šias prognozes įtraukiau nelabai įdomius antraplanius vaidmenis, yra Allison Tolman. Niekam anksčiau nematyta mergina buvo nuostabiausias šiam serialui nutikęs dalykas, kai veikėja ir aktorė vyrų valdomoje aplinkoje sugebėjo prasimušti per savo sumanumą, ne per perspaustai vyrišką kietumą, ir priversti sirgti už teisėsaugą, ne už kietuosius blogiukus, kas dabar televizijoje įvyksta vis rečiau. Specialistai prognozuoja arba Tolman, arba Roberts pergalę, bet pastarasis variantas būtų paprasčiausias nusikaltimas.

Geriausia režisūra (drama)

True Detective (serija „Who Goes There“, režisierius Cary Fukunaga)
House of Cards (serija „Chapter 14“, režisierius Carl Franklin)
Downton Abbey (serija „Episode One“, režisierius Davin Evans)
Breaking Bad (serija „Felina“, režisierius Vince Gilligan)
Game of Thrones (serija „The Watchers of the Wall“, režisierius Neil Marshall)
Boardwalk Empire (serija „Farewell Daddy Blues“, režisierius Tim Van Patten)

Niekad nesuprasiu, dėl ko čia nebuvo nominuotas „Ozymandias“, kartu galintis apdovanoti ir būsimą „Žvaigždžių karų“ režisierių. Visos šios serijos yra nuostabiai gražios, tačiau sunku ginčytis su „Who Goes There“ puikumu. Ta kelių minučių trukmės nepertraukta scena yra turbūt įspūdingiausias momentas televizijoje šiais metais, prieš kurį būtų galėjęs galynėtis nebent „Ozymandias“ peilis, tačiau jo nesant nugalėtojas beveik aiškus. Siužeto prasme labiau pasižymėjusi „Felina“ gali laimėti dėl noro pagerbti Gilliganą, bet tam progų ir taip yra. Yra ir tikimybė, jog balsuotojai bent kokiu nors būdu bandys pagerbti „Game of Thrones“, kas irgi nebūtų blogas variantas.

Geriausias scenarijus (drama)

Game of Thrones (serija „The Children“, scenaristai David Benioff ir D.B. Weiss)
Breaking Bad (serija „Felina“, scenaristas Vince Gilligan)
True Detective (serija „The Secret Fate of All Life“, scenaristas Nic Pizzolatto)
Breaking Bad (serija „Ozymandias“, scenaristė Moira Walley-Beckett)
House of Cards (serija „Chapter 14“, scenaristas Beau Willimon)

Gali būti, kad „Breaking Bad“ patys sau pakišo koją nominuodami dvi serijas, kurių viršesnė, be abejo, yra „Ozymandias“, tačiau finalinės serijos visuomet gauna didesnį dėmesį, net jeigu jų pirmtakės būna dešimtis kartų geresnės. Jos gali pasidalinti balsus ir leisti laimėti „True Detective“, bet tikiu, kad „Emmy“ balsuotojai ateis į protą.

O kokie yra jūsų šių metų „Emmy“ apdovanojimų favoritai?

1 komentaras:

  1. Kaip tik šiąnakt ieškojau informacijos apie filmą "The Normal Heart" ir aptikau šį labai naują įrašą. Labai kruopštu. Mažokai ką matęs, bet palaikau Paulson ir Jessica Lange - apsidžiaugčiau, jei kuri nors viena gautų Emmy. Kadangi Lange jau neseniai gavo, tai didesnė tikimybė šiame sezone sužibėjusiai Paulson.

    AtsakytiPanaikinti