Puslapiai

2014 m. rugpjūčio 24 d., sekmadienis

JAV TV 2014/15. ABC: moters sukurta imperija stabdyti nežada


Besibaigianti vasara serialų mylėtojų per daug neliūdina. Rugsėjo mėnesį JAV prasideda naujieji televizijos sezonai, po atostogų sugrąžinantys daugelio mylimus serialus į jų jau išsiilgusių žiūrovų namus (aišku, žmonių meilė serialams yra atvirkščiai proporcinga tam, kaip jie myli vasarą, taip kad čia irgi nėra problema). Ir kadangi kiekvienais metais televizijos ambicijos vis didėja, vėl esu paruošęs išankstines apžvalgas kiekvienam didžiajam JAV kanalui.

Pirmoji sąraše yra ABC televizija, jau kelintus metus iš eilės bandanti paleisti į eterį sėkmingas komedijas ir taip paaukojanti tikrai kokybiškus, bet reitingų nenešančius projektus. Ir visgi ABC jau ilgai yra žinomi dėl savo dramų, kurios vis dar laikosi pačiose reitingų viršūnėse. Du genialiosios ir nežinia kaip visur suspėjančios kūrėjos Shondos Rhimes serialai - „Grey's Anatomy“ ir „Scandal“ - yra neabejotini lyderiai ir pačiame ABC kanale, ir visuomet patenka tarp populiariausių serialų visoje televizijoje. Šiais metais Rhimes pristato dar vieną naują savo projektą, besisukantį apie moteris ir taip bent po truputį keičiantį televizijos kraštovaizdį į kur kas įvairesnį ir ne tokį seksistinį.

Kaip pamatysite, ABC kartu laikosi tendencijos kuo daugiau serialų premjerų sudėti į sezono vidurį, taip užtikrinant, kad programų tinklelis bus užpildytas visus metus, taip kad daugelio projektų dar teks palaukti. Plačiau apie labiausiai intriguojančias naujienas ir išankstines reakcijas iš kritikų bei sugrįžtančius ir atšauktus serialus - apačioje.

Laukiamiausia naujiena

Agent Carter (nuo 2015 m. sausio, IMDb)

Neapsimetinėdamas galiu pasakyti, kad iš anksto nei vienas iš tų serialų man nėra labai laukiamas, juo labiau ne tokiame lygyje, kokiame pernai laukiau „Agents of SHIELD“ premjeros. Su didžiaisiais kanalais taip ir būna - jų aprašymai skamba itin banaliai ir stereotipiškai, į treilerius pastangų niekas nededa, ir iššauti jie gali tik po premjeros.

Laukiamiausiu serialu ABC kanale antrus metus iš eilės galiu įvardyti „Marvel“ projektą (ir, tiesą pasakius, komiksų ekranizacijos yra labiausiai laukiamos ir kituose kanaluose). „Agent Carter“ nuo „Agents of SHIELD“ skiriasi daug kuo, pradedant tuo, kad tiesiogiai su „Marvel“ kuriama visata serialas neturėtų sietis, nes jis vyks prieš kelis dešimtmečius, ir baigiant faktu, kad pagrindiniame vaidmenyje čia yra moteris. Taip, kol kino pasaulyje visi žūtbūt bando išvengti klausimų apie tai, kodėl moterys superherojės negauna savo filmų, televizija šitą užduotį įvykdė.

Agentė Karter neatsiras iš niekur - ji buvo pasirodžiusi trumpametražiniame „Marvel“ filme, pasirodžiusiame su „Iron Man 3“. Pagrindinį vaidmenį įkūnys ta pati Hayley Atwell, o jos bosas seriale bus Tonio Starko tėvas Howardas (Dominic Cooper). Antrojo pasaulinio karo laikai, slapti agentai, „Marvel“ veikėjai ir aukščiausio lygio režisieriai (broliai Russo ir „Captain America“ režisierius Joe Johnston). Kad ir ką sakytumėme, „Marvel“ ne tik štampuoja filmus pagal patikrintą šabloną, bet ir nebijo imtis rizikingų ir kartu kūrybingų projektų.

Kitos naujienos


Black-ish (nuo rugsėjo 24 d., trečiadieniais, IMDb, YouTube)
Komedija apie juodaodžių šeimą ir kasdienį jos gyvenimą, iš treilerio atrodanti kaip panašaus stiliaus filmai. Panašu, kad tai bus savotiškas atsakymas tiems, kurie „Modern Family“ nuolat skalpuoja dėl rasizmo. Nieko blogo tame nematau jeigu viskas nenuklys į stereotipus, tik tai, kad serialas pasivogė Lawrence'ą Fishburne'ą (kuris dėl šio darbo beveik negalės vaidinti „Hannibal“) nuteikia nelabai linksmai. Išankstinės reakcijos: mačiau tik porą atsiliepimų, bet serialas yra įvardijamas kaip turintis nemažai naujų idėjų. Patiks ne visiems, bet į stereotipus neįkrenta.

Cristela (nuo spalio 10 d., penktadieniais, IMDb, YouTube)
Serialas apie ganėtinai linksmus Amerikoje gyvenančios meksikietės bandymus siekti amerikietiškos svajonės, kartu tvarkantis su savo mokslais ir keista šeima. Taip, ABC taiko į visas dar neišnaršytas televizijos teritorijas ir lyčių, ir rasių prasme, o tai, kad komedijos kūrėja yra ir pagrindinė aktorė, viską kurianti pagal savo gyvenimą, galbūt reikš apsiėjimą be banalybių. Išankstinės reakcijos: iš dalies primena senesnes situacijų komedijas, tačiau viskas atliekama profesionaliai ir nenusibodusiai. Neįspūdinga, bet nieko blogo, kas su pilotinėmis serijomis yra svarbiausia.

Forever (nuo rugsėjo 23 d., antradieniais, IMDb, YouTube)
Policijoje dirbantis medikas bando išsiaiškinti savo nemirtingumo paslaptį ir dėl to jo gyvenime kyla nemažai problemų, su kuriomis padeda tvarkytis geriausias jo draugas ir detektyvė. Pati procedūrinio serialo idėja girdėta ir matyta ne vieną kartą, o serialą padavė į teismą už to paties pavadinimo ir idėjos kaip ir žymi knyga naudojimą, taip kad pradžia nekokia. Išankstinės reakcijos: savotiška „Castle“ atmaina, kuri per daug neįsimena, bet ir neprimena tragedijos, tad spręsti reikės tik pamačius patį serialą.


How to Get Away with Murder (nuo rugsėjo 25 d., ketvirtadieniais, IMDb, YouTube)

Jau anksčiau minėta Shondos Rhimes prodiusuojama drama apie teisės dėstytoją, kuri kartu su savo studentais įsivelia į nužudymo bylą. Jums tereikia žinoti, kad Rhimes su serialu turės mažai ką bendro, o pagrindinė aktorė čia yra Viola Davis, tad pabandyti galima vien dėl jos. Išankstinės reakcijos: nors Rhimes serialo nekuria, viskas panašu į tradicinį jos šabloną. Kam nuolat gyvas dialogas ir kuo stipriau užsuktos istorijos patinka, tam turėtų patikti ir serialas. Panašu, kad aš be jo apsieisiu.

Manhattan Love Story (nuo rugsėjo 30 d., antradieniais, IMDb, YouTube)
Romantinė komedija apie neseniai draugaujančią porą ir kasdien jiems kylančius klausimus, apie kuriuos jie nevengia diskutuoti tarpusavyje. Prašau, palikit romantines komedijas kinui, televizija be šitų dalykų juk gali apsieiti. Išankstinės reakcijos: kaip reta seksistinis serialas, kuriame žiūrovai girdi itin banalias veikėjų mintis, nes to mums ir reikia.

Selfie (nuo rugsėjo 30 d., antradieniais, IMDb, YouTube)
Istorija apie merginą, socialinių tinklų pagalba siekiančią išpopuliarėti bet kokia kaina ir galiausiai suprantančią, kad fiziniai draugai yra kur kas svarbesni už virtualiuosius. Man atrodo, kad šitame sakinyje telpa visas serialas, bet prašau, išsunkit šitą dalyką iki begalybės. Išankstinės reakcijos: pati idėja yra išnaudojama labai kvailai ir nuvalkiotai, o to negelbėja net ir labai gera aktorių komanda.

The Whispers (nuo midseasono, IMDb, YouTube)
Ateiviai sumąsto perimti Žemės kontrolę ir tam naudoja niekam įtarimų nekeliantį ginklą - vaikus.

American Crime (nuo 2015 m., IMDbYouTube)
„12 Years a Slave“ scenaristo kuriama drama panašia tema. Drama apie tai, kaip dėl rasizmo buvo nužudytas juodaodis karo veteranas, ir tai, kaip šis įvykis palietė visus jo aplinkinius. Stiprus scenaristas ir jau pasižymėję aktoriai (Felicity Huffman) nuteikia optimistiškai.

The Astronaut Wives Club (nuo 2015 m. pavasario, IMDb)
Visos paslaptys yra atskleidžiamos pavadinime - serialas apie daugybę moterų, kurios lieka namuose tuomet, kai jų vyrai išskrenda į kosmines misijas. Visais aprašymais primena savotišką muilo operą ir nieko rimto galit nesitikėti, o tai, kad serialo premjera turėjo būti šią vasarą ir ji buvo nukelta į kitus metus, nieko gero taip pat nežada.

Fresh Off the Boat (nuo midseasono, IMDbYouTube)
Jeigu mintyse pagalvojote, kad ABC turės per mažai serialų apie amerikietišką svajonę, jūsų norai buvo išpildyti. Komedija apie taivaniečių šeimą, iš Vašingtono vykstančią į Floridą tam, kad įkurtų restoraną. Serialas yra paremtas jo kūrėjo Eddie Huango memuarais. Išankstinės reakcijos: vieni sako, kad serialas žaidžia azijiečius, kiti vadina viena geriausių naujo sezono komedijų, taip kad nuomonės skirsis stipriai.

Galavant (nuo midseasono vietoje „Once Upon a Time“, IMDbYouTube)
Fantastinės muzikinės komedijos? Jūsų paslaugoms. Serialas apie Galavantą - riterį, siekiantį atkeršyti karaliui Ričardui, pavogusiam jo gyvenimo meilę - yra būtent šių žanrų mišinys. ABC juk turi kažką įkišti vietoje „Once Upon a Time“, šitas dalykas tiks.

Members Only (nuo midseasono, IMDb)
Vakarinė muilo opera apie išskirtinio Konektikuto klubo narius bei jo savininkų šeimą. Serialą kūrė Davidas O. Russellas, bet greitai iš jo ir pasitraukė, kas įspūdingų aukštumų tikrai nežada.

Secrets & Lies (nuo midseasono, IMDbYouTube)
To paties pavadinimo Australijoje kurto serialo perdirbinys, pasakojantis apie nužudytą berniuką atrandantį vyrą, kuris tampa pagrindiniu įtariamuoju ir pats privalo surasti tikrąjį žudiką.

Senbuvių intriga


Ar „Agents of SHIELD“ taps kažkuo daugiau nei vien gera idėja?

Nesakau, kad pirmasis sezonas buvo absoliuti blogybė. Paskutinės jo serijos buvo tiesiog nuostabios, sugebėjusios suderinti veiksmą, įtampą ir santykius tarp veikėjų taip, kaip to nepadarė per visą sezoną. Ir visgi „Marvel“ studija, nuolat besigirianti dėl tarpusavyje susijusių filmų ir serialų, daugiau šioje vietoje kalba negu daro. „Marvel“ visata neabejotinai yra labiau orientuota į filmus, tačiau per pirmą sezoną nebuvo nei vieno įvykio, kai kažkas seriale padarytų įtaką filmams - tik atvirkščiai. Jis tapo vieta prikelti mirusius veikėjus, bet kartu jų nerodyti filmuose, nes ten jie vis dar yra mirę, taip tik demonstruojant „Marvel“ nenorą suteikti serialams bent kiek galios. Tame nėra nieko blogo, tiesiog jeigu bent menkiausias dalykas filmuose kiltų iš serialų, susidomėjimas pačia visata būtų dar didesnis. Make it happen, „Marvel“.

In Memoriam


The Assets
Back in the Game
Betrayal
Killer Women
Lucky 7
Mind Games
Mixology
The Neighbors
Once Upon a Time in Wonderland
Suburgatory
Super Fun Night

Didžiausias praradimas

Trophy Wife

Na, čia labiau praradimas man, ne reitingams. Būtent dėl to, kad serialas visad turėjo neįtikėtinai mažai žiūrovų, jo toliau ir nepratęsė. Galbūt ir dėl to, kad ABC kanalas kaip visada prašovė su pavadinimu, kuris žmonėms dažniausiai asocijuojasi visai ne su šeimyninėmis komedijomis. „Trophy Wife“ turėjo visko - ir originalumo, ir dar nematytų veikėjų, ir Bertą, kuris tapo vienu mėgstamiausių mano matytų vaikų televizijoje. Santykiai keistoje šeimoje buvo plėtojami itin gražiai ir be nereikalingų pykčių, ir galbūt gerai, kad serialas baigėsi aukšta nata. Bus ramiau.

O kokių sugrįžtančių ir naujų serialų labiausiai laukiate jūs?

4 komentarai:

 1. Galavant vietoj Once upon a Time? Kur pastarasis dings?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Midseasono metu serialai vis dažniau pertraukas daro. Agent Carter žiemą bus rodomas vietoje Agents of SHIELD, Galavant - vietoje Once Upon a Time. Pavasarį OUAT sugrįš, nebijokit.

   Panaikinti
 2. O ar šiais metais bus naujų televizijos sezonų apžvalgos apie naujus serialus?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei ateinantį savaitgalį turėsiu laiko, bus. Ką nors ta tema tikrai parašysiu, tik galbūt ne taip detaliai kaip ankstesniais metais.

   Panaikinti