Puslapiai

2014 m. rugpjūčio 31 d., sekmadienis

JAV TV 2014/15. CBS: tradiciniai šablonai vis dar veikia


Naujų CBS serialų sąrašas kiekvienais metais būna baisiai neįdomus. Jeigu iš kitų kanalų galima juoktis dėl jų naivumo ir eksperimentavimo su dešimtimis serialų tikintis, kad bent vienas jų bus geras, čia kažką pridurti yra labai sunku. Visos CBS naujienos yra arba iš visiškai nusibodusių šablonų sukurti procedūriniai serialai, arba garsių vardų vedamos komedijos. Jokių naujų idėjų iš šių dalykų galite nesitikėti - viskas yra patikrinta ir rizikuoti televizijos vadovams tiesiog nesinori.

Negana to, CBS šiais metais įsigijo ir NFL rungtynių transliacijų paketą. Jums ši žinia negali rūpėti mažiau, tačiau tai tuo pačiu reiškia, kad kanalas, kartu su didžiausiais savo hitais „The Big Bang Theory“ ir „NCIS“, reitingais dabar rūpinsis dar mažiau ir savo senbuvius išmelš iki paskutinės idėjos, kad ir kiek ji kainuotų. Tačiau vėlgi, įžeidinėti CBS žiūrovų nesinori, juolab kad kai kuriais atvejais aš irgi esu iš jų - jeigu televizijos formulė jums tinka, šiais naujais serialais tikrai džiaugsitės. Apie juos ir išankstines kritikų reakcijas jų link bei didžiausius sezono praradimus - apačioje.

Laukiamiausia naujiena


Battle Creek (nuo 2015 m., IMDb)

Daugeliui užteks to, kad paminėsiu vieną vardą: Vince'as Gilliganas. „Breaking Bad“ kūrėjas yra vienas tų žmonių, dėl kurių į televiziją atėjo labai sveikintina mada vienodą dėmesį skirti ir aktoriams, ir serialų kūrėjams. Kai besibaigiant „Breaking Bad“ buvo paskelbta, kad Gilliganas kurs serialą pagal pilotinės serijos scenarijų, jo paties parašytą prieš daugybę metų, daugelis netvėrė džiaugsmu.

Kad neįsijaustumėte, Gilliganas su šiuo serialu neturės daug bendro. Jis pilnai kurs pirmą seriją, tačiau vėliau užims tik prodiuserio pareigas (nes naujajame sezone kurs tokį mažai kam žinomą projektėlį „Better Call Saul“), kas yra geriau negu nieko. Pats serialas koncentruosis į dviejų policijos detektyvų, kurie į gyvenimą žiūri visiškai skirtingai, darbą ir tai, kaip jie pamiršta savo pažiūras siekdami bendro tikslo. Skamba banaliai, bet visi serialų aprašymai prieš jiems pasirodant skamba būtent taip.

Pirmajame sezone bus 13 serijų (kurias CBS užsakė iš karto, ką ši televizija daro labai retai), tačiau neaišku, ar tai bus vien procedūrinis serialas, ar jis turės ir ilgesnį siužetą. Kažin, ar čia bus galima pamatyti „Breaking Bad“ motyvų, nors jeigu scenaristai norėtų, tai būtų galima įgyvendinti nesunkiai. Du pagrindiniai aktoriai - Deanas Wintersas ir Joshas Duhamelis - yra pasižymėję vaidindami tik pusiau rimtus veikėjus, tad ir drama, ir komedija jiems bus pakeliui.

Išankstinės reakcijos: ne „Breaking Bad“ nei kokybės, nei stiliaus prasme, bet labai stipru. Giriami aktoriai ir pats scenarijus, turintis įdomią ir ganėtinai linksmą istoriją, tad procedūrinių serialų padangėje šitas dalykas gali būti kažkas naujo.

Kitos naujienos


The McCarthys (nuo spalio 30 d., ketvirtadieniais, IMDb, YouTube)
Komedija apie Bostone gyvenančią šeimą, žymią dėl savo pasiekimų sporte, ir šeimos galvą Arturą, kuris nusprendžia savo treniruojamoje krepšinio komandoje trenerio asistentu paskelbti savo nesportišką ir homoseksualų sūnų. Išankstinės reakcijos: žinote tą tipinį televizijos gėjų, kuris plonai kalba ir laiką nori leisti vien su moterimis bei skundžiasi vyrų kietumu? Tai va čia jis būtent toks, ir serialo kokybės įvertinimui to užtenka.

Madam Secretary (nuo rugsėjo 21 d., sekmadieniais, IMDb, YouTube)
Vienas iš daugybės vis populiarėjančių serialų apie politiką, pasakojantis apie buvusią CŽV analitikę, kuri iš naujojo prezidento sulaukia pasiūlymo tapti JAV valstybės sekretore. Serialas yra iš dalies paremtas Hillary Clinton gyvenimu. Išankstinės reakcijos: nelabai įsimintinas visai geros idėjos išpildymas su stipriais aktoriais. Skaityti: tipinis CBS hitas.

NCIS: New Orleans (nuo rugsėjo 13 d., antradieniais, IMDb, YouTube)
Ar šioje vietoje dar reikia komentarų? Neabejotinai populiariausio šių dienų serialo „NCIS“ spinoffas, vykstantis - wait for it - Naujajame Orleane.

Scorpion (nuo rugsėjo 22 d., pirmadieniais, IMDb, YouTube)
Serialas, kuriamas pagal garsaus IT genijaus Walterio O'Brieno gyvenimą. Apie tai, kaip jis atrado savo talentą ir į savo komandą pradėjo kviestis tos pačios srities ekspertus. Išankstinės reakcijos: jokių įsimintinų veikėjų ar istorijos, tačiau pirmoji serija bent jau yra linksma, kam padeda ir Justino Lino režisūra. Kadangi jis režisuoja tik vieną seriją, tolesnis likimas yra neaiškus.

Stalker (nuo spalio 1 d., trečiadieniais, IMDb, YouTube)
Detektyvinis ir procedūrinis serialas apie Los Andželo policijos skyrių, tiriantį įvairiausius žmonių persekiojimo atvejus - pradedant fiziniais ir baigiant internetiniais. Išankstinės reakcijos: labai primena „The Following“, ką daugelis žmonių supranta skirtingai, bet patikėkite - bus blogai.

Zoo (nuo 2015 m. vasaros)
Garsios knygos adaptacija apie visame pasaulyje dažnėjančias gyvūnų atakas prieš žmones ir vienintelį biologą, kuris gali turėti atsakymą į šį fenomeną.


The Odd Couple (nuo 2015 m., IMDb)
Legendinio serialo perdirbinys apie neseniai išsiskyrusius draugus, nusprendžiančius gyventi kartu, bei jų pastangas nutraukti viengungišką gyvenimą. Vaidina daug komedijose puikiai pasižymėjusių aktorių, tarp kurių yra ir Matthew Perry, taip kad žiūrėsiu bent jau dėl kūrybinės grupės.

CSI: Cyber (nuo 2015 m., IMDb)
Vėlgi, komentarų kaip ir nereikia. Dar vienas franšizės spinoffas apie kriminalistus, kovojančius prieš virtualiuosius nusikaltėlius.

Senbuvių intriga

Ar „The Big Bang Theory“ neįkris į dar gilesnę rutiną?

Niekam nėra paslaptis, kad paskutiniai du „Draugų“ sezonai buvo pažymėti sustabarėjimu. Be romano, kuris buvo numestas į šoną per porą serijų, serialas nesiėmė drastiškų žingsnių, nes jo galas jau buvo nuspręstas ir pabaigai visi buvo nusiteikę, o aktoriai uždirbo milijonus, tad niekas nesiskundė. „The Big Bang Theory“ dabar gali atsidurti panašioje situacijoje. Pagrindinis serialo aktorių trejetas išsiderėjo (nors tai galėjo padaryti daug seniau), jog už kiekvieną seriją jie gaus milijoną dolerių, kas juos veikiausiai pradžiugino.

Bėda tame, kad nejudėjimu pasižymintys CBS serialai nemato reikalo nuolatos bandyti kažką naujo, ką „The Big Bang Theory“ daro jau kurį laiką. Veikėjų mėtymas į visas puses siekiant išgauti kuo lengvesnius juokelius negali būti palaikytas judėjimu, nors pripažįstu - tai, kad TBBT kūrėjai bent jau stengėsi paskutiniajame sezone Šeldonui suteikti šiokio tokio dvilypumo, nuteikia šiek tiek optimistiškai. Kūrybine prasme „The Big Bang Theory“ nepadeda ir tai, kad serialas dar neturi pabaigos datos, link kurios po truputį turėtų judėti, kas laiko tempimą gali padaryti dar labiau kenkiantį ir žiūrovams, ir serialui. Televizijos ir paties serialo istorija šiuo atveju nėra palanki, bet kas čia žino, galbūt atsitiks logiškas dalykas? Galbūt, gaudami didžiausią atlyginimą televizijoje, serialo kūrybinė komanda pajaus atsakomybę ir dės visas pastangas, kad sukurtų ir geriausią dalyką televizijoje? Aišku, jiems moka už pastovumą, ne naujoves, bet taip mąstyti yra visai smagu.

In Memoriam


Bad Teacher
The Crazy Ones
Friends with Better Lives
Hostages
Intelligence
We Are Men

Didžiausias praradimas

How I Met Your Mother

Paskutinis serialo sezonas buvo labai banguotas. Pasitaikė ir serijų, kurias galėčiau įvardinti kaip vienomis geriausių visame seriale („How Your Mother Met Me“), ir tokių, kurios buvo skirtos tik laiko užmušimui, nors po jų norėjosi užsimušti ir pačiam. Visgi palikti šį serialą yra tikrai sunku. Jeigu nekreipsime dėmesio į paskutinę seriją, čia veikėjai buvo išplėtoti labai profesionaliai ir neverčiami daryti kažko, kas jiems nepritiktų. Pirmieji „How I Met Your Mother“ sezonai kartu buvo ir viena profesionaliausių komedijų televizijoje, įprastines situacijų komedijų idėjas pakreipdavusi kiek kitaip, kad šios  tiktų serialo veikėjams. HIMYM yra praradimas ir žiūrovams, ir CBS reitingams, net jeigu serialą reikėjo baigti kokiais trimis sezonais anksčiau. Ką padarysi.

O kokių sugrįžtančių ir naujų serialų labiausiai laukiate jūs?

2 komentarai:

  1. :) labai įdomu, kodėl buvo atmestas "How I met your dad" projektas.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Niekas oficialiai nesakė, bet daug kas mano, kad CBS vadovams nepatiko pilotinės serijos scenarijus ir pagrindiniai aktoriai. Dabar yra kalbos, kad kitais metais serialą bus bandoma prikelti dar kartą, nors kol kas niekas nekalba nei kokiam kanale, nei kokiu būdu.

      Panaikinti