Puslapiai

2014 m. rugsėjo 9 d., antradienis

JAV TV 2014/15. Fox: eksperimentuotojams jūsų ašaros nerūpi


Keliolika metų nuostabų epą knygose kūręs George'as R.R. Martinas tik paskutiniais metais dėl serialo „Game of Thrones“ sulaukė tinkamo pripažinimo vien tam, kad dabar sulauktų naujos bangos fanų, kurie jį keiktų dėl veikėjų žudymų. Su jo rašymu dabar yra lyginami įvairūs žmones erzinantys dalykai, o televizijoje tokia garbė atiteko „Fox“ kanalui. „Fox“, jeigu paklausite amerikiečių (o ypač mokslinės fantastikos fanų), yra televizijos Martinas dėl to, kad jie nužudo tik pasirodžiusius serialus ir, girdi, jiems nerūpi menas, o galvoje sukasi tik pinigai.

Nesu žūtbūtinis „Fox“ gynėjas, nes televizija, kurioje „Dads“ gauna daugiau serijų nei „Almost Human“, nėra be priekaištų, bet žiūrėkite iš kitos pusės. Jokia televizija į pasaulį nepaleidžia tiek daug eksperimentinių projektų. Visi verkia dėl „Firefly“ likimo, bet to Josso Whedono šedevro, jeigu ne „Fox“, niekas ir nebūtų pamatęs. Ateinančiame sezone šioje televizijoje tokių eksperimentų bus galima pamatyti taip pat, tad nusiteikite atitinkamai. Apie juos, išankstines kritikų reakcijas, didžiausius praradimus ir senbuvių intrigas - apačioje.

Laukiamiausia naujiena


Gracepoint (nuo spalio 2 d., ketvirtadieniais, IMDbYouTube)

Visų pirma, žiūrėkite „Broadchurch“. Pagal šį britų serialą yra sukurtas ir „Gracepoint“. Dėl spoilerių nesibaiminkite - „Gracepoint“ kūrėjai pažadėjo, kad šio serialo pabaiga bus kitokia nei „Broadchurch“, o pastarąjį pamatyti yra labai pravartu. Abiejų serialų idėja yra ta pati - mažame miestelyje yra nužudomas berniukas ir tirti šio nužudymo kartu su vietine pareigūne atvyksta patyręs detektyvas.

Kaip ir originale, detektyvo vaidmenį čia atlieka Davidas Tennantas, kurio aktoriniai sugebėjimai visad džiugina. Panašumų su originalu yra kur kas daugiau - bent jau pirmoji „Gracepoint“ serija bus sukurta kadras į kadrą (shot-for-shot) su originalu, kas iš pirmo žvilgsnio nenuteikia optimistiškai. „Broadchurch“ neabejotina stiprybė buvo (ir, tikėtina, bus antrame sezone) serialo stilius, kuriame derėjo kinematografija, muzika ir neskubinamas tempas, ir tai atkurti bus labai sunku.

Be jau minėto Tennanto „Gracepoint“ subūrė labai stiprių aktorių būrį. „Breaking Bad“ žvaigždė Anna Gunn, Oskaro nominantai Jackie Weaver ir Nickas Nolte bei pastaruoju metu išgarsėjęs Michaelas Pena. Kūrybinė komanda atrodo labai solidžiai, o tai, kad originalą yra matę labai maža saujelė amerikiečių, serialo sėkmei įtakos tikrai neturėtų padaryti.

Išankstinės reakcijos: kiek skaičiau, visi kritikai yra per daug paveikti „Broadchurch“ ir lygina abu serialus, o tai, kad pirmosios jų serijos yra identiškos, visai nepadeda, nors šioks toks stilistikos originalumas nuteikia optimistiškai.

Kitos naujienos


Gotham (nuo rugsėjo 22 d., pirmadieniais, IMDb, YouTube)
Betmenas vaikystėje yra viena keisčiausių komiksų ekranizacijų variacijų, bet še jums. „Gotham“ pasakos apie Briuso Veino tėvų nužudymą tiriantį detektyvą Gordoną, kuris deda visas pastangas kovoti su nusikalstamumu Gotamo mieste, tuo pačiu sutikdamas ir legendinius DC herojus. Išankstinės reakcijos: labai geros. Didesni nusiskundimai kyla nebent dėl serialo bandymo per daug įkišti į pirmą seriją ir erzinti žiūrovus dėl ateityje laukiančių veikėjų, bet pati atmosfera, pagrindiniai veikėjai ir istorija žada labai daug.

Mulaney (nuo spalio 5 d., sekmadieniais, IMDb, YouTube)
Komiko Johno Mulaney kuriamas serialas apie (išgalvotą) savo gyvenimą, kurio metu jis gyvena Niujorke kartu su savo draugais ir kurio visa karjera pasikeičia po to, kai jį į savo komandą pakviečia legendinis komikas. Išankstinės reakcijos: idėja panaši į „Dads“, tačiau šioje vietoje išpildymas yra kur kas geresnis, pradedant vaidyba ir baigiant humoru. Nieko įspūdingo, tiesiog įprasta komedija.

Red Band Society (nuo rugsėjo 17 d., trečiadieniais, IMDb, YouTube)
Kataloniečių serialo perdirbinys apie grupę paauglių, kurie yra pacientai vaikų skyriuje ligoninėje, ir jų nuotykius joje. Išankstinės reakcijos: iš dalies primena ankstyvąjį „Glee“, tačiau čia humoras yra kur kas tamsesnis ir temos - kiek rimtesnės. Paslydimų yra, bet jaunimui turėtų patikti.

Wayward Pines (nuo 2015 m., IMDb, YouTube)
Garsios knygos „Pines“ ekranizacija apie slaptąjį agentą, kuris yra priverstas tirti paslaptingą dviejų FTB agentų dingimą mažame Idaho miestelyje. Serialą kuria M. Night Shyamalanas, o vaidina Mattas Dillonas, ir nors nesitikėkite kažko panašaus kokybės prasme į „Twin Peaks“, skamba visai įdomiai.

Weird Loners (nuo 2015 m. pavasario, IMDb)
Serialas apie grupę Niujorke gyvenančių trisdešimtmečių, kurie labai bijo įsipareigojimų, tačiau kartą atsiranda vienas kito gyvenimuose ir jų mąstymas pasikeičia. Taip, originalumo tokiose vietose pritrūksta.

Backstrom (nuo 2015 m. pavasario, IMDbYouTube)
Švedų autoriaus knygų ekranizacija apie netipiškai besielgiantį ir atrodantį detektyvą, kuris niekaip negali pritapti prie talentingų ir jaunų kriminalistų komandos. Vaidina „The Office“ aktorius Rainnas Wilsonas, ir bent jau iš aprašymo rolė jam turėtų būti pažįstama.

Bordertown (nuo 2015 m. pavasario, IMDb)
Setho MacFarlane'o prodiusuojamas eilinis animacinis serialas, užimsiantis „American Dad“ vietą. Apie pasienietį, kartu su šeima gyvenantį netoli Meksikos sienos Teksase, ir meksikiečių imigrantų šeimą, labai besidžiaugiančią galėdama gyventi Amerikoje.

Empire (nuo 2015 m. pavasario, IMDbYouTube)
Muzikinis serialas apie muzikos imperiją sukūrusį vyrą, kurio buvusi žmona ir vaikai bando perimti didžiausią tėvo turtą todėl, kad šiam liko gyventi labai nedaug. Su Lee Danielsu ir Terence'u Howardu viskas skamba ambicingai (skaityti: brangiai), tad daug sezonų nesitikėkite.

The Last Man on Earth (nuo 2015 m., IMDbYouTube)
„The LEGO Movie“ kūrėjų kuriamas serialas apie vienintelį Žemėje likusį žmogų po to, kai visa likusi žmonija paslaptingai dingsta. Pagrindinį ir kartu vienintelį vaidmenį čia vaidina Willas Forte, į kurį būtų galima žiūrėti ir žiūrėti, tačiau į serialą man tai absoliučiai nėra panašu. Kūrybinė komanda tokia, kuria tikrai galima pasitikėti, bet idėjų tokioje situacijoje yra mažokai.


Senbuvių intriga

Ar „Fox“ įves naują kvailiojimų ir logikos išmetimo madą į televiziją?

Gerai, čia yra ganėtinai abstraktus klausimas, kurio šiame sezone nebus galima atsakyti. Ir visgi. Du žiūrimiausi „Fox“ serialai dabar yra Kevino Bacono vedama baisybė ir visokeriopa tragedija „The Following“ ir linksmu chaosu pirmajame sezone pasižymėjęs serialas „Sleepy Hollow“. Šiuose serialuose nėra jokios logikos, juose istorija gali būti išmetama labai greitai vien dėl didesnio veiksmo kiekio, o veikėjai net negali būti išplėtoti tinkamai. Kokybės prasme „Sleepy Hollow“ ir „The Following“ skiria nemažai faktorių, ir nors pati chaoso idėja juose yra labai panaši, „Sleepy Hollow“ ją pateikia kur kas geriau, tuo pačiu dar sukuriant veikėjus, kurių trūkumas televizijoje anksčiau buvo įvardijamas kaip rasizmas. Esmė čia tame, kad abu serialai turi puikius reitingus, o juos žiūrintys žiūrovai per daug veikėjų plėtojimu ar net istorijos nuoseklumu čia nesirūpina. Kartu su „The Walking Dead“ fenomenu gali būti, kad ateinančiais metais televizija kiek pasikeis, ir vietoje išplėtotų veikėjų galėsime skaičiuoti nukirstas galvas, kas pramogų prasme vaizdą kiek pagyvins ir atras naują nišą didiesiems kanalams.

In Memoriam


Almost Human
American Dad! (perėjo į TBS kanalą)
Dads
I Wanna Marry Harry
Kitchen Nightmares
Raising Hope
Rake
Riot
Surviving Jack
The X Factor

Didžiausias praradimas

Enlisted

Vienas dalykas, dėl ko žiūrovai gali labai pagrįstai piktintis šiuo kanalu, yra tvarkaraščio sudarymas. Praėjusiame sezone netrukęs išpopuliarėti serialas „Brooklyn Nine-Nine“ nuo midseasono galėjo susiporuoti su nuostabia komedija „Enlisted“, o „Fox“ turėtų dvigubą komediją. Vietoje to „Enlisted“ buvo nugrūstas į mažiausiai žiūrimą savaitės dieną - penktadienį, - kur serialo absoliučiai niekas nežiūrėjo, o paskutines kelias serialo serijas parodė jau pasibaigus įprastajam sezonui. O juk komedija apie kareivius, neužsiimančius karu, o tiesiog gyvenančius įprastą gyvenimą su kvailiojimais ir emocijomis, galėjo tapti kažkuo kur kas didesniu. Reitingų prasme „Fox“ didesni praradimai neabejotinai buvo „The X Factor“ ir „American Dad“, bet šie projektai bent jau buvo gavę savo progą. Trylikos nuostabių serijų „Enlisted“ neužteko.

O kokių sugrįžtančių ir naujų serialų labiausiai laukiate jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą