Puslapiai

2014 m. rugsėjo 14 d., sekmadienis

JAV TV 2014/15. NBC: natūralioji atranka televizijai netinka


Angliškai kalbančiose valstybėse yra toks posakis - jeigu mesi pakankamai daug purvo į sieną, kažkiek jo tikrai prilips. NBC televizijos šūkis nėra visai toks, bet nebūtų nei vieno žmogaus, kuris juo skųstųsi. Šiame kanale jo vadovai kiekvienais metais bando vykdyti natūraliosios atrankos atitikmenį televizijoje - kurti kuo daugiau serialų ir pratęsti tik stipriausius, nes logiškai taip ir reikėtų daryti.

Čia į pirmą planą įeina toks dalykas kaip istorija ir ją NBC kanalas turi labai gilią. Absoliučiai daugumai jų serialų, kurie dabar jau yra tapę nenuginčijamomis klasikomis (nuo „Cheers“ iki „Friends“), pirmajame sezone sekėsi sunkiai, tačiau tuometiniai NBC vadovai jais tikėjo ir galiausiai tie kūriniai tapo hitais. Per daug peikti kanalo strategijos nesinori vien dėl to, kad pastaraisiais metais jie bent jau daugiau eksperimentuoja. Ne visos jų naujienos yra apibrėžiamos kaip situacijų komedijos, nes jų žanrai skiriasi gan stipriai, o vidurio sezono premjeros ir trumpesni pačių serialų sezonai gali garantuoti ir kiek aukštesnę kokybę nei įprasta.

Laukiamiausia naujiena


Constantine (nuo spalio 24 d., penktadieniais, IMDb, YouTube)

Nenorėjau, kad visos ateinančio sezono apžvalgos nugrimztų vien į komiksų ekranizacijas, tačiau su NBC yra taip, kad rudenį pasirodys vos keli serialai, o apie įdomesniuosius, kurių premjera laukia 2015 m. pradžioje, informacijos tiesiog nėra. „Constantine“ šiuo atveju praverčia. DC komikso, pagal kurį 2005 m. buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas su Keanu Reevesu, ekranizacijoje bus pasakojama apie magą Džoną Konstantiną, siekiantį apsaugoti žmoniją nuo blogio ir kartu besitvarkantį su praeities nuodėmėmis.

Šioje vietoje galima pasinaudoti Josso Whedono patarimu ir netapti šventai prieš kuriuos nors komiksus nusiteikusiais fanais, o pasidžiaugti, kad ir televizijoje yra kitokios komiksų ekranizacijos. Kai „Marvel“ labiau taiko į gryną pramogą ir veiksmą, bent jau iš pirmo žvilgsnio „Constantine“ savo nuotaika atrodo kaip kur kas tamsesnis kūrinys. Treileriai gali meluoti, tačiau supratus tai, kad žiauresnio ir tamsesnio serialo nei „Hannibal“ televizijoje šiuo metu nėra, toks NBC žingsnis gali būti tikėtinas.

Serialą kuria Nolano Betmeno trilogijos scenaristas Davidas S. Goyeris, tai ir apie DC ekranizacijas, ir jų tamsumą šioje vietoje turbūt net nereikia kalbėti. Pagrindinį veikėją įkūnijantis aktorius Mattas Ryanas nėra plačiai žinomas, kas galbūt yra visai gerai (bent jau ta prasme, kad jis buvo atrinktas iš daugelio, tad vaidmeniui turėtų tikti), o ir pačiame seriale yra savotiškas „Dingusių“ susitikimas, kartu su Haroldu Perrineau ir Jeremy Daviesu, tai bent jau mano dėmesį „Constantine“ turi.

Išankstinės reakcijos: nelabai entuziastingos. Daugelis labai giria pirmosios serijos vizualiąją pusę, visus nuopelnus priskirdami režisieriui Neilui Marshallui, tačiau kritikuoja sujauktą istoriją ir banalius dialogus. Panašiai kaip ir pernai su „Agents of SHIELD“ pilotine serija.

Kitos naujienos


A to Z (nuo spalio 2 d., ketvirtadieniais, IMDb, YouTube)
Du skirtingi vienišiai - internetinėje pažinčių svetainėje dirbantis vyrukas ir maištinga mergina - kartą susitinka ir iškart susižavi vienas kitu. Negaliu labiau atsidžiaugti tuo, kad Cristin Millioti turės savo serialą, tačiau nuo „How I Met Your Mother“ jis skirsis ne taip ir daug, nes apie visus poros nuotykius už kadro aiškins Kate Sagal. Išankstinės reakcijos: stipri kūrybinė grupė, net jeigu pati istorija ir idėja yra kiek nuvalkiota. Panašu į daugelį stipriųjų NBC komedijų.

Bad Judge (nuo spalio 2 d., ketvirtadieniais, IMDb, YouTube)
Talentinga Los Andželo teisėja pasižymi neįprastu pomėgiu laisvą laiką leisti nelabai profesionaliai ir skandalingai. Jos gyvenimą gali pakeisti berniukas, kurio tėvus Rebeka įkišo už grotų. Išankstinės reakcijos: na, gal labiau ne reakcijos, o tai, kad kūrybinė grupė daugmaž pripažįsta, jog pilotinė jų serija buvo siaubinga, ir kad ilgainiui jie pasitaiso. Spręsti mums.

Marry Me (nuo spalio 14 d., antradieniais, IMDb, YouTube)
Ilgai draugaujanti pora susiduria su daugybe netikėtų nutikimų po to, kai jų gyvenimui drauge pradeda trukdyti artėjančių vedybų klausimas. Išankstinės reakcijos: pastaraisiais metais vienas daugiausiai kalbų sukėlusių serialų atšaukimų buvo „Happy Endings“ nutraukimas, ir „Marry Me“ kažkiek primena tą serialą. Viena iš labiausiai aptariamų naujų komedijų.

The Mysteries of Laura (nuo rugsėjo 17 d., trečiadieniais, IMDb, YouTube)
Kieta Niujorko žmogžudysčių skyriaus detektyvė privalo suderinti savo darbą su dviejų vaikų auginimu bei vyru, kuris niekaip nepasirašo skyrybų dokumentų. Turbūt kvailiausias ir banaliausias įmanomas serialo aprašymas. Išankstinės reakcijos: perskaitykit aprašymą dar kartą. Suprasit.

State of Affairs (nuo lapkričio 7 d., pirmadieniais, IMDb, YouTube)
Serialas apie CŽV analitikės darbą, kurio metu ji privalo pranešti JAV prezidentei (pirmajai juodaodei moteriai prezidentei, jeigu jums to dar neužtenka) apie svarbiausius su valstybės saugumu susijusius klausimus. Išankstinės reakcijos: nieko ypatingo, bet moterys veikėjos čia bent jau nėra perspaustai kietos ir yra pakankamai išplėtotos.

Unbreakable Kimmy Schmidt (nuo 2015 m. pavasario, IMDb)
Komedija apie iš paslaptingo kulto pabėgusį vyruką, Niujorke pradedantį naują gyvenimą ir besistengiantį vėl įsitraukti į visuomenę.

Untitled Bill Cosby Sitcom (nuo 2015 m.)
Čia ne pavadinimas. Tiesiog Billas Cosby grįžta į televiziją, ir niekas dar nežino kokiu pavidalu.

Allegiance (nuo 2015 m., IMDb)
Labai laiku pasirodantis serialas. CŽV analitikas, atsakingas už šnipinėjimą Rusijoje, sužino, kad jo tėvai buvo Sovietų Sąjungos šnipai ir Kremlius planuoja naują ataką prieš JAV.

Aquarius (nuo 2015 m., IMDb)
Septintajame dešimtmetyje vykstantis serialas apie policininką (Davidas Duchovny), bandantį susekti Charlesą Mansoną ir jo šeimą dar prieš žymiąsias žudynes.

Emerald City (nuo 2015 m., IMDb)
Modernusis „The Wizard of Oz“ variantas, kurio jums niekad nereikėjo.

Heroes: Reborn (nuo 2015 m., IMDb)
Kadangi Timas Kringas jau seniai buvo užsitraukęs fanų nemalonę, jis nusprendė iš naujo kurti „Herojus“. Mylėjau šį serialą per ilgai (iki tol, kol jo pradėjau tiesiog nekęsti), tad nesu nusiteikęs optimistiškai, net jeigu pati serialo idėja yra puiki.

Mr. Robinson (nuo midseasono, IMDb)
Roko muzikantas, vis laukiantis didžiausios karjeros sėkmės, nusprendžia imtis pagalbinio mokytojo darbo, kur jis vaikus moko nelabai tradiciškai ir užsitraukia direktorės nemalonę. A la „School of Rock“.

Mission Control (nuo 2015 m., IMDb)
Septintojo dešimtmečio metu rodomas serialas apie talentingą inžinierę, dirbančią aukštose NASA pareigose ir kartu besistengiančią prasimušti vyrų valdomoje visuomenėje.

One Big Happy (nuo 2015 m., IMDb)
Niekuo neišsiskiriantis vyras ir homoseksualė mergina yra draugai nuo vaikystės, ir kai mergina paprašo draugo pagalbos padėti jai medicininiu būdu susilaukti vaiko, jis tuo pačiu metu veda neseniai sutiktą moterį, taip sujaukiant jų bendrą gyvenimą. Toks atvirkštinis „Will and Grace“ variantas.

Odyssey (nuo 2015 m., IMDb)
Sąmokslo teorijomis vežama drama apie karininkę, kuri išsiaiškina, jog Afrikos džihadistus remia viena Amerikos kompanija, ir Amerikoje dirbantį teisininką, kuris yra visai netoli šios paslapties atskleidimo, o juos abu pradeda sekti JAV slaptosios tarnybos.

The Slap (nuo 2015 m., IMDb)
Keturiasdešimtmečiui, sunkiai susitvarkančiam su darbu, meiluže ir vaikais, šeima surengia gimtadienio vakarėlį, kurio metu vyro pusbrolis trenkia kaprizingam vaikui ir pradeda grandininę reakciją, peraugančią į daugybę konfliktų. Serialas su keisčiausia idėja šiais metais, bet pamatyti bus visai įdomu.


Senbuvių intriga

Ar šokinėjimas laiku padės dviems geriausiems kanalo serialams?

Ateinantys sezonai „Hannibal“ ir „Parks and Recreation“ gali būti paskutiniai NBC kanale. Dėl pirmojo neišsigąskite - „Hannibal“ kūrėjas Bryanas Fulleris ne kartą yra sakęs, kad serialas be vargo surastų kitus namus, o su „Parks and Recreation“ viskas aišku - po šio sezono serialas baigsis. Ir abiejų serialų naujieji sezonai bus kažkuo panašūs. Niekas neslepia, kad jie peršoks nemažą laiko tarpą, ir tai tik dar labiau išryškina scenaristų originalumą. „Parks and Recreation“ kūrėjai ne kartą sakė, kad tai daro dėl komedijos ir galbūt serialą pavers savotiška moksline fantastika, o „Hannibal“ toks peršokimas reikalingas dėl neįsipareigojimo tvarkytis su antrojo sezono pabaigoje matytais kraupiais įvykiais. Taip, šie du serialai yra geriausia, ką turi NBC. Šokinėjimas laiku yra vienas sunkiausių uždavinių ir vien tai, kad scenaristai nebijo jo imtis, reiškia labai daug.

In Memoriam


Believe
Crisis
Crossbones
Dracula
Growing Up Fisher
Ironside
The Michael J. Fox Show
Revolution
Sean Saves the World
Welcome to the Family

Didžiausias praradimas

Community

Vėlgi, šioje vietoje niekas net negalėtų ginčytis, jog kas nors gailisi to, kad „Community“ paliko NBC. Žiūrovai džiaugiasi todėl, kad serialas pereina į „Yahoo“ ir turės daugiau laisvės, o kanalo vadovai supranta, kad „Community“ tempdavo jų reitingus žemyn ir jokio praradimo čia nėra. Reitingų prasme. Ketvirtadieniai NBC kanale jau kelis dešimtmečius yra kažkas neeilinio komedijos prasme. Be viršuje minėtų „Cheers“ ir „Friends“, čia gyveno ir „Seinfeld“, ir „Frasier“, ir daugelis kitų. Pastaraisiais metais pasibaigus „30 Rock“ ir „The Office“, dabar išėjus „Community“, o po ateinančio sezono pasibaigus ir „Parks and Recreation“, ketvirtadieniai bus tušti. Nenuostabu, kad NBC desperatiškai bando ieškoti naujų serialų, kurie galėtų prasimušti, tačiau tai padaryti visada yra sunku. Visi gerbia NBC už tai, kad suteikė „Community“ rimtą šansą, bet dabar pats kanalas kenčia nuo logiško sprendimo.

O kokių sugrįžtančių ir naujų serialų labiausiai laukiate jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą