Puslapiai

2015 m. sausio 11 d., sekmadienis

2015 m. Auksinių gaublių prognozės


Vėl nemiga, išgėrę aktoriai ir nervai dėl žmonių, kurie nelaimėjo. Sveiki atvykę į 2015 metų Auksinių gaublių prognozes! Ypatingos įžangos nebus, tiesiog pasidžiaukit tuo, kad ceremoniją dar kartą ves nuostabiausias televizijos duetas - Amy Poehler ir Tina Fey. Kitąmet vedėjai bus kiti, ir jeigu juo vėl netaps Ricky Gervaisas, tai bus neabejotinas žingsnis atgal. Naktį kviečiu apdovanojimus aptarinėti mano Feisbuke ir kartu nervintis dėl nesąmoningų pasirinkimų.

Dar kartą primenu, kad dauguma pasirinkimų yra visiškai subjektyvūs, kas reiškia, jog dėl jų galite ant manęs rėkti komentaruose apačioje. Tie filmai, serialai ir žmonės, kurie, sprendžiant objektyviai, veikiausiai triumfuos savo kategorijoje, yra pažymėti paryškintu šriftu. Tie, kurie yra parašyti girtu šriftu, yra mano asmeniniai favoritai. Gero skaitymo.

Kinas


Geriausias filmas (drama)

Boyhood
Foxcatcher
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything

Iš šio sąrašo mačiau tik „Boyhood“ ir „The Theory of Everything“, ir net galvodamas objektyviai manau, kad laimės kažkas iš šio dueto. „The Theory of Everything“ yra gražus ir gal kiek vimdantis bandymas sukurti oskarinį filmą pagal vadovėlį ir jo pergalė nenustebintų absoliučiai nieko. Visgi pernai nemačiau nieko, kas mane paveiktų labiau nei „Boyhood“ ir tikiuosi, kad balsuotojai mąstė panašiai. Tik kažkodėl kyla įtarimas, kad jiems gali per daug patikti „The Imitation Game“ su Benedictu priešaky.

Geriausias filmas (miuziklas ar komedija)

Birdman
The Grand Budapest Hotel
Into the Woods
Pride
St. Vincent

Niekaip nesulaukiu, kada pagaliau galėsiu pamatyti „Birdman“, nes jį noriu patirti didžiajame ekrane. Praktiškai neabejoju, kad šitas filmas čia nesunkiai laimės, nes tiek kalbų ir tokio originalumo (be „Boyhood“) pernai nesulaukė niekas. Kol kas savo favoritu galiu įvardinti „The Grand Budapest Hotel“, kuris man ir šiaip buvo vienas geriausių metų filmų, tačiau vien tai, kad Wesas Andersonas pagaliau susilaukė plačiosios publikos dėmesio, nuteikia labai smagiai. 


Geriausias aktorius (drama)

Steve Carell, Foxcatcher
Benedict Cumberbatch, The Imitation Game
Jake Gyllenhaal, Nightcrawler
David Oyelowo, Selma
Eddie Redmayne, The Theory of Everything

Galima sakyti tik tiek, kad šitoj kategorijoj laimės britas. Eddie ar Benedictas - jau kitas klausimas. Redmayne'as, tiesa, man yra favoritas, nes net jeigu „The Theory of Everything“ begėdiškai bandė užkabinti visus įmanomus jausmus, šito vaikino pasirodymas negali būti praleistas pro akis. Toks laipsniškas Stepheno Hawkingo ligos perteikimas netalentingo žmogaus tiesiog negalėjo būti perteiktas. Cumberbatcho pergalė nieko per daug turbūt nenustebintų, bet jį ir taip visi myli, tai galbūt praverstų užleisti vietą kitiems.

Geriausia aktorė (drama)

Jennifer Aniston, Cake
Felicity Jones, The Theory of Everything
Julianne Moore, Still Alice
Rosamund Pike, Gone Girl
Reese Witherspoon, Wild

Visos šios aktorės yra nuostabios ir be jokio nereikalingo pykčio čia galėtų laimėti. Julianne Moore jau seniai yra įvardijama kaip pagrindinė Oskarų favoritė ir iš jos filmo nuotrupų nesunku suprasti, kad konkurentų ji turės mažai. Jennifer Aniston persimetimas į dramą džiugina ne ką mažiau, bet tai, kaip Rosamund Pike perteikė savo heroję, mane pernai pribloškė itin stipriai. Psichopatus įkūnyti moka daug kas, bet įkūnyti taip, kad kas penkias minutes galvotum, jog kvailys šioje vietoje esi tu, moka tik geriausi aktoriai.

Geriausias aktorius (miuziklas ar komedija)

Ralph Fiennes, The Grand Budapest Hotel
Michael Keaton, Birdman
Bill Murray, St. Vincent
Joaquin Phoenix, Inherent Vice
Christoph Waltz, Big Eyes

Kažkodėl nemanau, kad Murray'us ir Waltzas, nepaisant savo neišsemiamo talento, turėtų čia būti, bet tebūnie. Didžiausia konkurencija čia vis tiek vyks tarp su trenksmu grįžusio Keatono ir kurį laiką tyliau žaidusio Fienneso. Pastarojo pasirodymas Weso Andersono filme buvo tiesiog nuostabus, nes jis suteikė taip reikalingo tikroviškumo toje absurdo jūroje, ir dar kartu sugebėjo parodyti savo komedijos talentą. Visgi Keatoną įveikti bus praktiškai neįmanoma, todėl daug vilčių nedėkite.

Geriausia aktorė (miuziklas ar komedija)

Amy Adams, Big Eyes
Emily Blunt, Into the Woods
Helen Mirren, The Hundred-Foot Journey
Julianne Moore, Maps to the Stars
Quvenzhane Wallis, Annie

Gali būti, kad ši kategorija šiemet bus viena įdomiausių, kadangi aiškios favoritės čia nėra. Jeigu nelaimės Wallis, su viskuo susitaikysiu. Spėju, kad laimės Amy Adams, bet ir Emily Blunt, ir dvigubą apdovanojimą galinti pasiimti Julianne Moore yra labai rimtos pretendentės. Favoritės neturiu, nes dar nemačiau nei vieno filmo, bet visas aktores esu matęs panašiuose vaidmenyse, taip kad kategorija tikrai talentinga.

Geriausias antro plano aktorius

Robert Duvall, Judge
Ethan Hawke, Boyhood
Edward Norton, Birdman
Mark Ruffalo, Foxcatcher
J.K. Simmons, Whiplash

J.K. Simmonsas yra vienas didžiausių mūsų dienų talentų ir tai, jog jis dabar bus pastebėtas daugybės žmonių, yra tiesiog nuostabu. Jis gali įkūnyti bet ką ir bet kokiame žanre, bet tą baisųjį siaubūną, kuris tapo kertine „Whiplash“ dalimi, jis pateikė su dar didesne jėga nei įprastai. Kiek žinau, visi filmą matę žmonės jo veikėjo buvo paveikti itin stipriai, o tai yra geriausias įvertinimas aktoriui. Nortonas laimėti gali, ypač už praeities darbus, tačiau Simmonso pralaimėjimas man mažai tikėtinas.

Geriausia antro plano aktorė

Patricia Arquette, Boyhood
Jessica Chastain, A Most Violent Year
Keira Knightley, The Imitation Game
Emma Stone, Birdman
Meryl Streep, Into the Woods

Kaip ir visada, šitoje kategorijoje yra Meryl Streep ir visos kitos aktorės. Pilnai tikiu, kad Streep raganą sugebėjo įkūnyti visiškai įtikinamai, tačiau Arquette man yra viena įdomiausių ir svarbiausių „Boyhood“ dalių. Ji įkūnijo tikrą antro plano veikėją, kuri galbūt neturėjo daug įtakos bendram siužetui, tačiau daug reagavo į pačius filmo įvykius ir iš Arquette išspaudė visą jos talentą. Kitų aktorių šituose filmuose dar nemačiau, tačiau ir pagaliau atėjęs Stone pripažinimas, ir Chastain pergalė nėra visiškai neįmanomi variantai.

Geriausias režisierius

Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel
Ava DuVernay, Selma
David Fincher, Gone Girl
Alejando Gonzalez Inarritu, Birdman
Richard Linklater, Boyhood

Visi filmai yra išskirtiniai tuo, kad juos išskiria jų režisieriai ir čia nėra nei vieno neoriginalaus kūrėjo. Ir Andersono simetriškumas, ir Fincherio panikos perteikimas, ir ilgos Inarittu scenos nusipelno pagarbos. Tik Linklateris mane paveikė labiausiai būtent dėl to, kad jo režisūra yra paprasčiausia ir neužgožianti veikėjų ir istorijos, o kai reikia - juos ir išryškinanti. DuVernay gali laimėti dėl bent kokio nors apdovanojimo jos filmui, bet šansų mažokai.

Geriausias scenarijus

The Grand Budapest Hotel
Gone Girl
Birdman
Boyhood
The Imitation Game

Geriausia muzika

The Imitation Game
The Theory of Everything
Gone Girl
Birdman
Interstellar

Geriausia daina

Lana Del Rey - „Big Eyes“ (Big Eyes)
John Legend ir Common - „Glory“ (Selma)
Patti Smith ir Lenny Kaye - „Mercy Is“ (Noah)
Greg Kurstin, Sia Furler ir Will Gluck - „Opportunity“ (Annie)
Lorde - „Yellow Flicker Beat“ (The Hunger Games: Mockingjay Part I)

Geriausias animacinis filmas

Big Hero 6
The Book of Life
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
The Lego Movie

Geriausias užsienio kalbos filmas

Force Majeure (Švedija)
Gett: The Trial of Viviane Amsalem (Izraelis)
Ida (Lenkija)
Leviathan (Rusija)
Tangerines (Estija)

Televizija


Geriausias serialas (drama)

The Affair
Downton Abbey
Game of Thrones
The Good Wife
House of Cards

Mano favoritų čia vėl nėra, todėl tenka daryti tik prielaidas žinant, kad Auksinių gaublių balsuotojai mėgsta apsimesti jaunatviškais ir moderniais vien tam, kad dvidešimtą kartą iš eilės nominuotų „Downton Abbey“. Labiausiai tikėtina, kad laimės „House of Cards“, nes serialas patinka daugeliui ir turi daugybę gerų serialų bruožų, net jeigu ir įgyvendintų labai atmestinai. Mano favoritas „The Good Wife“ šansų turi, tačiau nedaug.

Geriausias serialas (komedija)

Girls
Jane the Virgin
Orange is the New Black
Silicon Valley
Transparent

Keista, kad praėjusių metų laimėtojo „Brooklyn Nine-Nine“ čia nėra, tačiau taip vėl pabrėžiamas Auksinių gaublių noras eiti su mada. Ir tame nėra nieko blogo - nominuoti serialai yra arba visiškai nauji, arba darantys kažką naujo ar nematyto. „Orange is the New Black“ yra saugiausias pasirinkimas, padaręs nemažą įtaką ir populiariajai kultūrai, tačiau atiduočiau viską, kad laimėtų toks smulkus ir nuostabus serialas kaip „Transparent“.

Geriausias mini serialas arba televizijos filmas

Fargo
The Missing
The Normal Heart
Olive Kitteridge
True Detective

Beveik 100 procentų. „Fargo“ iššauti gali, bet „True Detective“ be apdovanojimų gyveno per ilgai.

Geriausias aktorius (drama)

Clive Owen, The Knick
Liev Schreiber, Ray Donovan
Kevin Spacey, House of Cards
James Spader, The Blacklist
Dominic West, The Affair

Nominacijos vėl keistokos, bet Spacey pergalei neprieštarauju. Šiame vaidmenyje jis yra tiesiog tobulas ir jį myli visi, todėl pasirinkimas turėtų būti lengvas. Clive'o Oweno pergalė, net jeigu ir mažai tikėtina, taip pat būtų maloni.

Geriausia aktorė (drama)

Claire Danes, Homeland
Viola Davis, How to Get Away with Murder
Julianna Margulies, The Good Wife
Ruth Wilson, The Affair
Robin Wright, House of Cards

Viola Davis yra garsi pavardė tarpe moterų, kurios Auksinių gaublių nominacijose rodosi ne pirmą ir ne paskutinį kartą, todėl jos šansų dar turės. Kad ir kaip myliu subtilų Margulies vaidmenį, Davis čia yra neabejotina favoritė.

Geriausias aktorius (komedija)

Louis C.K., Louie
Don Cheadle, House of Lies
Ricky Gervais, Derek
William H. Macy, Shameless
Jeffrey Tambor, Transparent

Bene vienintelė kategorija, kur veikiausiai laimės to verčiausias žmogus. „Transparent“ galbūt nėra komedija, tačiau Tamboras už savo vaidmenį tiesiog privalo būti apdovanotas. Jis labai lengvai galėjo perspausti savo vaidybą, tačiau to nepadarė ir subtiliai iki pirmojo sezono pabaigos išbalansavo ant paties krašto. Garsių pavardžių nemažai, bet naiviai tikiuosi, kad laimės talentas.

Geriausia aktorė (komedija)

Lena Dunham, Girls
Edie Falco, Nurse Jackie
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Gina Rodriguez, Jane the Virgin
Taylor Schilling, Orange is the New Black

Dėl Ginos Rodriguez dabar yra išprotėjęs visas televizijos kritikų pasaulis, todėl tikėtina, kad jie tuo užkrėtė ir Auksinių gaublių balsuotojus. Vis dar šventai tikiu, kad Julia Louis-Dreyfus yra dangaus siųsta dovana ir ją palaikysiu visur ir visada, tačiau šįkart jos pergalei šansų mažokai.

Geriausias aktorius (mini serialas arba televizijos filmas)

Martin Freeman, Fargo
Woody Harrelson, True Detective
Matthew McConaughey, True Detective
Mark Ruffalo, The Normal Heart
Billy Bob Thornton, Fargo

Geriausia aktorė (mini serialas arba televizijos filmas)

Maggie Gyllenhaal, The Honourable Woman
Jessica Lange, American Horror Story
France McDormand, Olive Kitteridge
France O'Connor, The Missing
Allison Tolman, Fargo

Geriausias antro plano aktorius

Matt Bomer, The Normal Heart
Alan Cumming, The Good Wife
Colin Hanks, Fargo
Bill Murray, Olive Kitteridge
Jon Voight, Ray Donovan

Geriausia antro plano aktorė

Uzo Aduba, Orange is the New Black
Kathy Bates, American Horror Story
Joanne Froggatt, Downton Abbey
Allison Janney, Mom
Michelle Monaghan, True Detective

O kokie yra jūsų šių metų Auksinių gaublių favoritai?

2 komentarai:

  1. Sveiki, norėjau pasiteirauti per kur žiūrėsite Auksinius gaublius internetu?

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Kol kas negaliu pasakyti, visada ieškau transliacijos jau naktį. Linkus, kuriuos surasiu, įmesiu Facebooke prieš prasidedant transliacijai.

      Panaikinti